Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

Mental sağlık platformu, ‘mutlu bir dünya’ hedefiyle globale açılıyor

Milyonlarca kişiye mental sağlık desteği vermeyi ve toplumun psikolojisine katkıda bulunmayı amaçlayan yerli mental sağlık platformu Terappin, yapay zeka ve BioData tabanlı yeni ürün lansmanlarıyla birlikte yurt dışında 5 pazara açılmaya hazırlandığını duyurdu. Konuyla ilgili Terappin Kurucu Ortağı ve CEO’su Taygun Ersoy, “Mental desteği, herkes için erişilebilir kılmak amacıyla daha kapsamlı hale getirmek için çalışıyoruz. Mutlu bir dünya gayesiyle, global pazarlara açılıyoruz” dedi.

ABONE OL
İSTANBUL, (DHA) -

Platformlarının temel bileşenlerinin, mental sağlık, esenlik ve refah olduğunu söyleyen Ersoy, “Bu nedenle, platformumuzu geliştirmeye ve her bireye en uygun desteği sunmaya devam ediyoruz. Mental desteği, herkes için erişilebilir kılmak amacıyla daha kapsamlı hale getirmek için çalışıyoruz. Mutlu bir dünya gayesiyle, global pazarlara açılıyoruz. Bununla birlikte, daha fazla dil desteği sunacağız, yerel iş birlikleri yapacağız ve yapay zeka motorlarıyla hizmetlerimizi kişiselleştireceğiz. Mental sağlık alanında inovasyona da katkıda bulunacağız” diye konuştu.

“10 YIL İÇİNDE 1 MİLYAR KİŞİYE MENTAL SAĞLIK HİZMETİ VERECEĞİZ”

Önümüzdeki 10 yıl içinde bir milyar kişiye mental sağlık hizmeti vermeyi hedeflediklerini ifade eden Ersoy, “Bireyler, hastalar ve bakım verenlerle, sigorta şirketleri ve işletmeleri tek platformda bir araya getirerek, mental sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana, iyi yaşam deneyimine giden yolları özgürleştirmek için dönüşümün öncüsü olma vizyonuyla şu ana kadar 100 binden fazla bireye mental sağlık hizmeti verdik. 15’ten fazla şirkete kurumsal psikolojik danışmanlık partnerliği yaptık. Yüksek lisans eğitimini tamamlamış 300’den fazla uzman klinik psikoloğumuzla gelişmeye ve geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“KULLANICILARI, YAPAY ZEKA DESTEĞİYLE EN UYGUN TERAPİSTLERLE EŞLEŞTİRİYORUZ”

Ersoy, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı:

“Platform olarak, profesyonel bir ekibe ve kapsamlı bir hizmet modeline sahibiz. Kullanıcıları, yapay zeka desteğiyle ihtiyaç ve beklentilerine en uygun terapistlerle eşleştiriyoruz. Terapi planlarını kendilerine göre oluşturmalarına olanak tanıyoruz. Bireylerin mental sağlık durumlarını belirlemelerine yardımcı olacak ücretsiz ve anonim araçlar da barındırıyoruz. Ruh sağlığı ile ilgili bilgi, eğitim ve destek içeren kapsamlı bir kaynak kütüphanesi sunuyoruz. Global pazarlarda da faaliyete geçmemizle birlikte tüm bu imkanları dünyanın dört bir yanındaki insanlarla paylaşacağız.”

Diğer Haberler

  1. Çocuklarda miyopi salgınına dikkat
  2. Cilt Kanseri Farkındalık Ayı'nda uzmanından uyarı; yüz bölgesindeki kanser beyne ilerleyebilir
  3. Aşı karşıtlığı bebek ve çocukları boğmacanın pençesine itiyor
  4. "Dolgu uygulamaları ile gençliğe dönüş hayali gerçek oluyor"
  5. Küçükçekmece’de Bi’Mola Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı
  6. “Ülkemizin ve dünyanın hemşirelik mesleğine çok ihtiyacı var”
  7. "Hemşireler olmasa sağlık sistemimiz çöker"
  8. ‘Türkiye’de her 3 kişiden 1’i hipertansiyon hastası’
  9. ‘Hipertansiyon hastalarının yüzde 60’ı, hastalığının farkında değil’
  10. “Obezite kalp hastalığı riskini artırıyor”

© Copyright 2024

DHA