Gündem
Politika
Spor
Dünya
Ekonomi
Kurumsal
English
You are already subscribed to notifications.

TFF, Rezerv Lig kurulacağını ve Süper Lig'de deplasman yasağının kaldırıldığını açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, aldığı kararlar doğrultusunda önümüzdeki sezon Rezerv Lig kurulacağını ve önümüzdeki sezondan itibaren Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağının kaldırıldığını açıkladı.

ABONE OL
İSTANBUL, (DHA)

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonucunda Rezerv Lig kurulmasına ve Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağının kaldırılmasına karar verildiği açıklandı. Buna göre, Rezerv Lig müsabakaları, Süper Lig’de bulunan 19 kulübün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecek. Rezerv Lig müsabakalarında kulüplerin A Takım listesinde yer alan yerli ve yabancı tüm futbolcular oynatılabilecek. Ayrıca sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacak.

DEPLASMAN SEYİRCİSİ YASAĞI KALKTI

Koronavirüs pandemisinin başlamasıyla birlikte alınan kararlar doğrultusunda Süper Lig’de deplasman takımı seyircisinin tribünlere alınmama kuralı da ortadan kalktı. TFF’nin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki sezondan itibaren Süper Lig’de deplasman takımının seyircileri, tribünlere alınacak. TFF, konuyla ilgili detayları şu ifadelerle açıkladı:

“Ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ile, en fazla %10 olan misafir takım seyirci kapasitesi %30’a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5’i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulları’nın uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir.”

Diğer Haberler

  1. Beşiktaş kafilesi Antalya'da
  2. Manisa FK - Boluspor: 0-1
  3. Ozan Kabak attı, Hoffenheim geriden gelerek kazandı
  4. Yol bisikletinin şampiyonları İran ve Özbekistan
  5. Ankaragücü, Pepe Rodrigues'i kiraladı
  6. Süleyman Seba kabri başında anıldı
  7. Uluslararası 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası başladı
  8. Kader Keita, Demir Grup Sivasspor'da
  9. Trabzonspor, evinde hata yapmadı
  10. Altay - Yılport Samsunspor: 0-2

© Copyright 2022

DHA