AdanaűÇÖda ula┼č─▒ma zam

Yurt haberleri

Adana B├╝y├╝k┼čehir Belediyesi, kent i├ži ula┼č─▒mda kullan─▒lan otob├╝slerde ├Â─črenci, tam ve ├Â─čretmen tarifelerine zam yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ duyurdu.

G├Âkhan KESK─░NC─░/ADANA, (DHA)

Adana Büyük┼čehir Belediye Ba┼čkan─▒ Zeydan Karalar, otobüslerde ö─črenci tarifelerine yüzde 7,1, tam bilet tarifesine yüzde 28,5, ö─čretmen tarifesine ise yüzde 33,3 zam yap─▒ld─▒─č─▒n─▒ Twitter hesab─▒ndan yapt─▒─č─▒ payla┼č─▒mla aç─▒klad─▒. Buna göre tam bilet 2,90 TL, ö─čretmen 2,40 TL, ö─črenci ise 1,50 TL oldu.

Büyük┼čehir Belediyesi’nden yap─▒lan aç─▒klamada, zam yapt─▒klar─▒ için Adanal─▒lardan özür diledikleri belirtildi. Son fiyat ayarlamas─▒n─▒n 3 y─▒l önce yap─▒ld─▒─č─▒n─▒n aktar─▒ld─▒─č─▒ aç─▒klamada, bu süre zarf─▒nda dolar─▒n yüzde 115 artt─▒─č─▒n─▒, akaryat─▒n yüzde 38, çar┼č─▒-pazar (tüfe) fiyatlar─▒n─▒n ise resmi verilerle ortalama yüzde 51 zamland─▒─č─▒n─▒ ancak kendilerinin tek kuru┼č zam yapmad─▒klar─▒, zam yapmaktan ba┼čka da çarelerinin olmad─▒─č─▒ ifade edildi.

Öte yandan minibüs ücretleri de zamlan─▒rken, kartl─▒ bini┼člerde ö─črenci tarifesinin 2,05 TL, tam ücretin ise 3.50 TL oldu─ču bildirildi. Minibüslere kartl─▒ bini┼č yerine elektronik bilet ile binmek isteyenlerin ise tek bini┼č için 4,25 TL ödeyece─či kaydedildi.

├ľNE ├çIKAN HABERLER