28 Şubat

28 Şubat

Son dakika 28 Şubat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 28 Şubat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 28 Şubat haber sayfamızda...

28 Şubat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.096 28 subat haberi bulunmuştur.
28 Şubat hükümlüsü Çevik Bir için 'İnfazın ertelenmesi gerek' raporu
28 Şubat hükümlüsü Çevik Bir için 'İnfazın ertelenmesi gerek' raporuAnkara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında müebbet hapis cezasına çarptırılan ve infaz erteleme talebi doğrultusunda İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen, dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Çevik Bir için düzenlenen raporda, demans tanısı mevcut olduğu ve hastalığının ilerlediği, cezaevi koşullarında kalmasının uygun olmadığı, infazının ertelenmesi gerektiği belirtildi.
28.06.2022Gündem
İstinaf, biyonik kulağın parasının SGK'dan ödenmesini onadı
İstinaf, biyonik kulağın parasının SGK'dan ödenmesini onadıAnkara'da yaşayan, Biyonik Kulaklı Çocuklar Derneği Başkan Yardımcısı Savaş Seyhan'ın doğuştan işitme engelli olan çocuğu S.S.'nin (17) ihtiyaç duyduğu 22 bin lira değerindeki biyonik kulağın (koklear implant cihazı) SGK tarafından ödenmesine dair karar, istinaf mahkemesi tarafından onandı.
26.06.2022Gündem
Avrupa Birliği, Ukrayna’nın adaylık statüsünü onayladı
Avrupa Birliği, Ukrayna’nın adaylık statüsünü onayladıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, dün gece geç saatte Ukrayna, Moldova'nın 'aday ülke'  statüsünü onayladı. Gürcistan'a ise aday statüsü vermeye hazır olunduğu belirtildi.
25.06.2022Dünya
28 Şubat davasında 16 sanık için 20 yıla kadar hapis talebi
28 Şubat davasında 16 sanık için 20 yıla kadar hapis talebiYargıtay'ın bozma kararının ardından yeniden görülen 28 Şubat davasında mütalaasını açıklayan savcı, dönemin Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Halil Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 16 sanığın, 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını talep etti.
20.06.2022Gündem
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir hakkında infaz erteleme talebi
28 Şubat davası hükümlüsü Çevik Bir hakkında infaz erteleme talebiAnkara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasında hüküm giyen dönemin Genelkurmay 2'nci Başkanı Çevik Bir hakkında, ileri demans hastası olduğu gerekçesiyle infaz erteleme talebinde bulunuldu. Çevik Bir, dava kapsamında aldığı müebbet hapis cezası kesinleşmiş, Ağustos 2021’de İzmir 1 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmişti.
15.06.2022Gündem
Adalet Bakanlığı'ndan 'yaz Kur'an kursu' açıklaması
Adalet Bakanlığı'ndan 'yaz Kur'an kursu' açıklamasıAdalet Bakanlığı'nca 5 bin civarında personelin bulunduğu Ankara Adliyesi'nde çalışanlardan gelen talep üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kursu açılması kararı alındığı belirtilerek, "Ankara Barosu ile İzmir Barosu yaptıkları açıklama ile yaz Kur’an Kursuna katılacak kişiler veya çocuklarını gönderecek velileri hem kınamakta hem de suçlamakta. Açıklamalardaki üslup ve muhteva, 28 Şubat’ın ilkel, haksız, hukuksuz, zorba ve dayatmacı zihniyetinin Ankara ve İzmir Barolarında canlılığını hala koruduğunu göstermektedir. Bu ilkel ve çağ dışı zihniyet, aziz milletimizin vicdanında geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de karşılık bulmayacaktır" denildi.
13.06.2022Gündem
Saat Kulesi'ndeki orijinal saat 1976'da bakım görmüş
Saat Kulesi'ndeki orijinal saat 1976'da bakım görmüşAntalya'nın simgelerinden tarihi Saat Kulesi'ndeki çalınan orjinal saat ile parçalarının bulunması için ilgili tüm kamu kurumları nezdinde arşiv taraması başlatıldı. İncelemede, kent tarihçisi Hüseyin Çimrin'in 'Kent Kronolojisi' adlı kitabında; 1976 tarihli bir yerel gazete haberini kaynak gösterdiği ve kuledeki orijinal saatin 28 Şubat 1976'da bakımdan geçip, kadranı değiştirildiği ortaya çıktı. Arşiv belgelerde, 1985 yılında yapılan kontrolde saatin orijinal olduğu belirtilirken, plastik saatle değişimin bu tarihten sonra olabileceği üzerinde duruluyor.
7.06.2022Foto Galeri
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı
Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldıDemirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in katılımıyla gerçekleşen törenle açıldı. Demirören Medya Grubu bünyesinde yer alan okul ilk öğrencilerini, 5 Haziran 2022'deki LGS ile kabul edecek. Öğrenciler, okulda medya sektörünün profesyonel isimlerinden eğitim alma fırsatı yakalayacak.
2.06.2022Eğitim
Bakan Bozdağ: Kadına sadece 'kadın' diyen bir anlayışı hayata geçirdik
Bakan Bozdağ: Kadına sadece 'kadın' diyen bir anlayışı hayata geçirdikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk Ceza Kanunu'nda ve diğer hukuk mevzuatımız içerisinde kadınlarımızı kendi içinde ayıran kadın, karı, kız, bakire ve benzeri incitici pek çok kavram vardı. Bir bir bunları Türk hukukundan ayıkladık. Kadına sadece kadın diyen bir anlayışı biz sadece lafta değil icraatta ve yasalarda hayata geçirdik" dedi.
28.05.2022Politika
Fuat Oktay: Türkiye’de darbelerin kökünü ve kalıntılarını kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz"
Fuat Oktay: Türkiye’de darbelerin kökünü ve kalıntılarını kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz"Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Bugün hala siyasi tarihimizden de milletimizin sandıkta verdiği cevaplardan da gerekli dersi almamış vesayet yanlısı bir zihniyetin ne yazık ki hala canlı olduğunu görüyoruz. Vesayeti yol arkadaşı olarak seçenlere bir kez daha sesleniyoruz; Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye'de darbelerin kökünü ve kalıntılarını kazımaya kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.
27.05.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 29 Mayıs'ı Atatürk Havalimanı'nda kutlayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 29 Mayıs'ı Atatürk Havalimanı'nda kutlayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Mayıs'ı inşallah Atatürk Havalimanı'nda kutlayacağız. Bay Kemal, istersen sende gel. Sen 700 kişiyi falan topla oraya götür. Ama biz orada 29 Mayıs İstanbul'un fethini kutlayacağız. O gün ağacı dikeceğiz ve inşallah bahçenin temelini de atacağız" dedi.
18.05.2022Politika
Kurum: Küresel aktör olmamızı istemeyenlerin dümen suyuna girenler masa etrafında toplanıyor
Kurum: Küresel aktör olmamızı istemeyenlerin dümen suyuna girenler masa etrafında toplanıyorÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde, "Türkiye'nin küresel bir aktör olmasını istemeyenlerin dümen suyuna girenler bir masanın etrafında toplanıyorlar. 28 Şubat gibi karanlık bir tarihi seçip, yine Cumhurbaşkanımıza ve onun nezdinde milletimize parmak sallamaya devam ediyorlar" dedi.
13.05.2022Gündem
Bakan Özer uzman ve başöğretmenlikle ilgili sınav takvimini açıkladı
Bakan Özer uzman ve başöğretmenlikle ilgili sınav takvimini açıkladıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Uzman ve Başöğretmenlik sınav tarihlerini açıkladı. Bakan Özer "500 binin üzerinde öğretmeni ilgilendiren, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik ile ilgili eğitim programının başvuruları 1-10 Haziran tarihlerinde, uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-5 Eylül arasında yapılacak. Başöğretmenlik eğitimleri de 18 Temmuz-19 Eylül tarihleri arasında olacak" dedi.
13.05.2022Eğitim
Yargıtay'ın beraat kararını bozduğu Balyoz davasında savcı 12 yıl hapis istedi
Yargıtay'ın beraat kararını bozduğu Balyoz davasında savcı 12 yıl hapis istedi Yargıtay'ın Balyoz davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının ardından aralarında 28 Şubat Davası'ndan hükümlü bulunan eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 6 sanığın yargılanmasında yeniden mütalaa açıklandı. Mütalaada Yargıtay'ın bozma kararına uyulması ve 6 sanığın "Suç için anlaşma" suçundan 12 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mütalaada yargılama aşamasında hayatını kaybeden Metin Yavuz hakkındaki davanın düşürülmesi talep edildi.
13.05.2022Gündem
Terhisine 70 gün kala ölen asker, 11 yıl sonra şehit sayıldı
Terhisine 70 gün kala ölen asker, 11 yıl sonra şehit sayıldıTCG Çandarlı Gemisi'nde vatani görevini yaparken terhisine 70 gün kala geminin motor dairesinde şüpheli şekilde cansız bedeni bulunan Taner Deş (21), asker arkadaşının ailesine mektup göndermesiyle başlayan yargı sürecinde, 11 yıl sonra şehit sayıldı.
13.05.2022Gündem
Bakan Soylu: Menderes, o adımı atmasaydı şuradakilerin yüzde 99'u kendi köyündeydi
Bakan Soylu: Menderes, o adımı atmasaydı şuradakilerin yüzde 99'u kendi köyündeydiAydın'da yapılan Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi Forumu'nda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1950- 1960 yılları arasında başbakanlık görevinde bulunmuş Adnan Menderes'in, köylerle şehirleri buluşturan bir siyasetçi olduğuna dikkat çekerek, "Menderes, o adımı atmasaydı şuradakilerin yüzde 99'u kendi köyündeydi. Hepimiz köyümüzde ailelerimizin çocukları olarak kalacaktık. Bir hakime hanım, bir vali, bir iş insanı ya da bir bakan, köylü çocuğu olamazdı. Bu yol bir vesileyle açıldı" dedi.
11.05.2022Politika
Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür
Şentop: Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye’nin her anlamda güçlü bir ülke olduğunu belirterek, “Türkiye’yi ufak tefek, eften püften sebeplerle eleştirenler, geldiğimiz yerden gittiğimiz yere doğru bir akış içerisinde yaşanan tabloyu görmeyenler, Türkiye’ye büyük haksızlık ediyorlar. Türkiye tasavvuru, her zaman Türkiye sınırlarından büyüktür” dedi.
9.05.2022Politika
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değil
Fatih Erbakan’dan ‘Gezi Davası’ açıklaması: Tasvip etmemiz mümkün değilYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’de dış bağlantılı Gezi olayları gibi kalkışmaları tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirterek, davada verilen kararların da adil olup olmadığını söylemek için gerekçeli kararın beklenmesi gerektiğini söyledi.
29.04.2022Politika
Bakan Özer: Kırıkkale'nin eğitim yatırımını 370 milyon liraya çıkardık
Bakan Özer: Kırıkkale'nin eğitim yatırımını 370 milyon liraya çıkardıkMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kırıkkale'deki eğitim yatırımlarına ilave yatırım yapılmasının kararlaştırıldığını belirterek, "Kırıkkale'nin eğitim yatırımını 70 milyon liradan 370 milyon liraya çıkardık" dedi.
28.04.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya Camii'ni de aslına rücu ettirerek, milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunu bozduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ayasofya Camii'ni de aslına rücu ettirerek, milletimiz üzerinde oynanan kirli oyunu bozdukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması final programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüce Mevla Kur'an-ı Kerim'in her harfin, her hecenin hakkı verilerek okunması gerektiğini buyurmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in pürü pak kalple, temiz ağızla, edeple, hürmetle, adeta manası katre katre içilerek tilavet edilmesi gerekmektedir. En güzeli de Kur'an-ı Kerim'in gönülleri okşayan, ruhları tedavi eden, zihinleri harekete geçiren, dinleyen herkesi etkileyen güzel bir sesle okunmasıdır. Bu gün artık 6'ncısına ulaştığı için Ramazanlarımızın geleneği haline geldiği söyleyebileceğimiz Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışmasının finali vesilesiyle bir aradayız. Asırlardır her Ramazan camilerde veya evlerde bir araya gelerek Kuran-ı Kerim hatimleri yapan milletimiz için bu yarışma adeta iftar öncesi ziyafet, bir ödül olmuştur" dedi.
27.04.2022Politika
AK Parti'li Turan'dan, CHP'li Özel'e 'Gezi' tepkisi
AK Parti'li Turan'dan, CHP'li Özel'e 'Gezi' tepkisiAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'in Gezi davası kararına ilişkin açıklaması ile ilgili, "Hukuk bilmiyorsun, hakim değilsin, savcı değilsin. Bu davaların belgeleri, ifadeleri, araştırmaları var. Hiçbirine hakim olmadan hakimlerimizi bu kadar tahkir eden, dahası Cumhurbaşkanımızın talimatıyla verilen bir kararmış diye izam eden bir dil aşağılık dildir" dedi.
26.04.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Amacımız ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Pençe-Kilit adı verilen harekatla amacımız hem Irak topraklarını terör örgütünden arındırmak hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır" dedi.
20.04.2022Gündem
Bakan Özer: 'Kız çocukları okula gitmiyor' söylemi tarih oldu
Bakan Özer: 'Kız çocukları okula gitmiyor' söylemi tarih olduMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Son 19 yılda eğitimde kitleselleşme sağlanırken, okullaşma oranları artarken, yıllardan beri gündemi oluşturulan 'Kız çocukları okula gitmiyor' söylemleri tarih oldu. Türkiye’nin kız çocuklarının eğitime eriştirememe gibi sorunu kalmamıştır" dedi.
1.04.2022Eğitim
"Türk halkı boş vaktini internette geçiriyor"
"Türk halkı boş vaktini internette geçiriyor"Araştırma şirketi Areda Survey, Türk halkına ‘Boş vakitlerinizi genelde nasıl geçiriyorsunuz?’ sorusunu yöneltti. Katılımcıların yüzde 34,4’ü boş zamanlarını en çok internette geçirdiğini söyledi.
1.04.2022Ekonomi
6 muhalefet partisi liderinden ortak açıklama: Türkiye'yi karanlık günlerden çıkartma kararlılığı içerisindeyiz
6 muhalefet partisi liderinden ortak açıklama: Türkiye'yi karanlık günlerden çıkartma kararlılığı içerisindeyizDEVA Partisi Genel Merkezi'nde düzenlenen çalışma yemeğinde bir araya gelen 6 muhalefet partisi lideri, 5 saat süren toplantının ardından ortak yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Buradan tüm vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz; bizler Türkiye'yi karanlık günlerden çıkartma kararlılığı içerisindeyiz. Umutlarımız ve geleceğe olan inancımız, Türkiye'nin sorunlarından çok daha büyüktür. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakat metnimiz ve sürdürdüğümüz iş birliği, milletimizin geleceğe dair umudunu ve inancını artırmıştır" denildi.
28.03.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

Çevik Bir28 Şubat davasıAdalet BakanlığıgündemCUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

28 Şubat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.