30 Ağustos

30 Ağustos

Son dakika 30 Ağustos haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 30 Ağustos gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 30 Ağustos haber sayfamızda...

30 Ağustos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.448 30 agustos haberi bulunmuştur.
Bakan Yerlikaya: FETÖ'cü hainleri yakalamaya, adalete teslim etmeye devam ediyoruz
Bakan Yerlikaya: FETÖ'cü hainleri yakalamaya, adalete teslim etmeye devam ediyoruzİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, darbe girişiminin 8'inci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen '15 Temmuz Unutmadık Unutturmayacağız' programına katıldı. Burada konuşan Yerlikaya, "FETÖ'cü hainleri saklandıkları inlerde yakalamaya, adalete teslim etmeye devam ediyoruz. Bütün terör örgütleriyle olduğu gibi, FETÖ'yle mücadelemizi de amansız bir şekilde sürdüreceğiz" dedi.
11.07.2024Politika
Kyzikos Antik Kenti’nde kazı dönemi başladı; nekropol, amfitiyatro ve tiyatro açığa çıkarılacak
Kyzikos Antik Kenti’nde kazı dönemi başladı; nekropol, amfitiyatro ve tiyatro açığa çıkarılacakBalıkesir'in Erdek ilçesindeki Kyzikos Antik Kenti'nde, 2024 yılı kazı çalışmaları başladı. Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, "Kyzikos'taki Hadrianus Tapınağı'nı bir an önce gün yüzüne çıkarmalıyız. Kyzikos, sadece Hadrianus Tapınağı'ndan ibaret değil. Bölgede ayrıca nekropol, yani mezarlık da var. Bu mezarlık Genç Bizans döneminde yapılmış, Bizans döneminde yeniden düzenlenmiş. Bu mezarlığı da ortaya çıkaracağız. Daha sonra üzerini camla kapatıp, açık hava müzesi durumuna getireceğiz. Bölgede ayrıca bir amfitiyatro, bir de tiyatro var. Amfitiyatro, antik açıdan Türkiye'nin ilk 3 eseri arasında yer alıyor. Ayrıca tiyatroyu da açığa çıkarıp, hemen restorasyon çalışmalarını başlatmak istiyoru" dedi.
9.07.2024Gündem
Annesine verdiği yemini 12 kurşunla bozdu
Annesine verdiği yemini 12 kurşunla bozduBursa'da, ağabeyi Uğur Ermiş'i (41) öldürüp, kendisini de yaralayan, girdiği cezaevinden iki ay sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye olan Engin Altın'ı (41) toplam 12 kurşunla öldüren Oğuz Ermiş (41), duruşmadaki savunmasında maktulün kendisine ‘Bu iş burada bitmedi. Onu da öldüreceğiz’ mesajı gönderdiğini söyleyerek, "Tehditleri öğrenen annem, ona zarar vermemem için bana yemin ettirdi. Olay günü Engin yolda karşıma çıktı. Anneme verdiğim yeminimi unutup mermileri üzerine boşalttım" dedi. Mahkeme heyeti, Ermiş'i, 'Kasten öldürme’ suçundan indirimsiz müebbet hapis cezasına çarptırdı.
9.07.2024Gündem
MSB: Suriye harekat alanlarında olumsuz bir durum yok
MSB: Suriye harekat alanlarında olumsuz bir durum yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB) kaynakları tarafından, Suriye'de meydana gelen ve Türkiye aleyhinde faaliyet gösteren bazı unsurlarca yürütülen provokatif eylemlerin dikkatle takip edildiği, bu eylemlere yönelik gerekli önlemlerin alındığı belirtilerek, "Şu an Suriye harekat alanlarımızda herhangi olumsuz bir durum yoktur" açıklaması yapıldı.
4.07.2024Gündem
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırıya okul önünde protesto
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırıya okul önünde protestoÜmraniye'de bir lisede kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabeyin, öğretmenler odasındaki öğretmene yaptığı yumruklu saldırı protesto edildi. Okul önünde toplanan öğretmen veli ve sendika temsilcileri, "Bizlere uygulanan şiddete en ağır cezaların verilmesini talep ediyor, artık 'Yeter' diyoruz" cümleleriyle tepkilerini dile getirdi. Basın açıklamasına yumruklu saldırıya uğrayan öğretmen Vedat Kömür de katıldı.
13.06.2024Gündem
Ümraniye'de öğretmene yumruk atan şüpheli tutuklandı
Ümraniye'de öğretmene yumruk atan şüpheli tutuklandıÜmraniye'de, kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabey, öğretmenler odasındaki öğretmene yumrukla saldırdı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.
13.06.2024Gündem
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırı kamerada
Ümraniye'de öğretmene yumruklu saldırı kameradaÜmraniye'de kız kardeşinin sınıfta kalmasının ardından okul idaresiyle konuşmaya giden ağabey, öğretmenler odasında bir öğretmene yumrukla saldırdı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Şüpheli gözaltına alındı.
12.06.2024Gündem
PKK'nın talimatıyla ormanı yakan sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis onandı
PKK'nın talimatıyla ormanı yakan sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis onandıYargıtay 3'üncü Ceza Dairesi, Adana’da PKK’nın talimatıyla 5 ayrı noktada orman yangını çıkartmakla suçlanan Ali Kurttepe'ye (23) verilen 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı.
7.06.2024Gündem
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunmasıAntalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünden 6 kilo kokain çalınmasına ilişkin 5'i tutuklu 8 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında savunma yapan sanık avukatları, adli emanette eksik çıkan kokain ile sanıklardan Berkay Kılınç'ın üzerinden çıkan kokainin saflık derecesinin farklı olduğunu belirterek, ele geçirilen uyuşturucu maddenin emanete teslim edilme kayıtlarının detaylı şekilde incelenmesini talep etti.
14.05.2024Gündem
Yeminini 12 kurşunla bozmuş
Yeminini 12 kurşunla bozmuşBursa'da ağabeyi Uğur Ermiş'i (41) öldüren, kendisini de yaralayan Engin Altın'ı (41) 12 kurşunla öldüren Oğuz Ermiş (41), maktulün kendisini tehdit ettiğini, bunu duyan annesinin dışarıya çıkmaması için yemin ettirdiğini söyleyerek, "Olay günü markete alışveriş yapmak için dışarı çıktığımda karşımda onu gördüm. Bir anda, beni sakatlayıp ağabeyimi öldürdüğü aklıma geldi. Sonra silahtaki tüm mermiyi üzerime boşalttım. Nevrim dönünce korkutmak için ona ateş ettim" dedi.
31.03.2024Gündem
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiasıAntalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünde 6 kilo kokain çalındığının ortaya çıkmasının ardından tutuklanan zabıt katibi Gençay Hacı Aytan'ın avukatı Ayşen Alkan, "Adliyede herkes müvekkilimin içici olduğunu biliyormuş. İçici bir memurun emanete verilmesi, emanetteki sorumluların o memurun içici olduğunu bilmesine rağmen, orada görevinin devam ettirilmesi belli usulsüzlüklerin üstünün kapatılmaya çalışıldığının göstergesi" dedi. Adli emanet çalışanları Özlem Özabay ile Sedef Sayan'ın da tutuklu bulunduğu soruşturmada ifade veren Ayşe Ç., "Gençay Hacı Aytan'ın uyuşturucu madde kullandığını biliyordum. Şahsın esrar içtiğine defalarca şahit oldum" dedi.
19.03.2024Video
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası
6 kilo kokain çalınan adli emanete, 'içici memur’ verildiği iddiası Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünde 6 kilo kokain çalındığının ortaya çıkmasının ardından tutuklanan zabıt katibi Gençay Hacı Aytan'ın avukatı Ayşen Alkan, "Adliyede herkes müvekkilimin içici olduğunu biliyormuş. İçici bir memurun emanete verilmesi, emanetteki sorumluların o memurun içici olduğunu bilmesine rağmen, orada görevinin devam ettirilmesi belli usulsüzlüklerin üstünün kapatılmaya çalışıldığının göstergesi" dedi. Adli emanet çalışanları Özlem Özabay ile Sedef Sayan'ın da tutuklu bulunduğu soruşturmada ifade veren Ayşe Ç., "Gençay Hacı Aytan'ın uyuşturucu madde kullandığını biliyordum. Şahsın esrar içtiğine defalarca şahit oldum" dedi.
19.03.2024Gündem
İzmir'de yüksek kar vaadiyle vurgun iddiasında holding patronu: Hiçbir zaman kaybetmem
İzmir'de yüksek kar vaadiyle vurgun iddiasında holding patronu: Hiçbir zaman kaybetmemİzmir'de 'yüksek kar' vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan holding sahibi Sedat Ocakcı (34) ile eşi Seçilay Ocakcı'nın (30) da aralarında bulunduğu 32 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Sedat Ocakcı'nın polisteki ifadesinde, yaptığı işin yasal olduğunu belirterek, "Hiçbir zaman kaybetmem, hep kazanırım" dedi. Ocakcı, ayrıca adliyeye sevki sırasında "Paralar nerede" diyen soran gazetecilere, "Herkes parasını alacak. Paralar faaliyette" cevabını verdi.
9.02.2024Video
Ocakcı Holding ile şirketlerine operasyon; emekli tuğgeneral de gözaltında
Ocakcı Holding ile şirketlerine operasyon; emekli tuğgeneral de gözaltındaİzmir'de yüksek kar vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan haklarında gözaltı kararı verilen holding sahibi Sedat Ocakcı (34) ve eşi Seçilay Ocakcı'nın (30) da aralarında bulunduğu 28 şüphelinin emniyetteki  işlemleri sürüyor. Gözaltına alınan şüpheliler arasında holdinge bağlı şirketlerden Metayıldız'ın genel müdür yardımcılığı görevini yürüten emekli Tuğgeneral Mehmet Rıfat Alkan'ın da olduğu ortaya çıktı.
8.02.2024Video
Ağabeyinin katilini 12 kurşunla öldüren sanığa müebbet talebi
Ağabeyinin katilini 12 kurşunla öldüren sanığa müebbet talebiBursa'da geçen yıl ağabeyi Uğur Ermiş'in (41) katili Engin Altın'ı (41) sokakta 12 kurşunla öldüren Oğuz Ermiş (41) hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istemi ile dava açıldı.
31.01.2024Gündem
Uzay heyecanını 62 yıl sonra yeniden yaşadı
Uzay heyecanını 62 yıl sonra yeniden yaşadıTürkiye'nin ilk uzay oluşumu olarak kabul edilen Bandırma Füze Kulübü kurucu 4 üyesinden hayatta kalan tek isim Atilla Yedikardaşlar (82), uzay yolculuğu heyecanını yaşadı. 1962 yılında lise öğrencisiyken 5 bin 415 metre yükseğe çıkan füzeyi yapmayı başaran Yedikardaşlar, “Keşke bugün o gemide ben de olsaydım. Alper Gezeravcı'nın yanında oturabilseydim" dedi.
19.01.2024Video
Tartıştığı kişiyi satırla yaralayan çocuk yakalandı; olay kamerada
Tartıştığı kişiyi satırla yaralayan çocuk yakalandı; olay kameradaAnkara'nın Etimesgut ilçesinde tartıştığı kişiyi satırla yaralayan çocuk yakalanıp, tutuklanırken, olay anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
1.12.2023Gündem
Milli işletim sistemi Pardus'tan '100'üncü yıl' özel sürümü
Milli işletim sistemi Pardus'tan '100'üncü yıl' özel sürümüSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, milli işletim sistemi Pardus'un, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100'üncü yılını onurlandırmak amacıyla özel olarak 'Pardus 23' sürümü tasarladığını duyurdu.
28.10.2023Teknoloji
Çekmeköy'de otomobil evin bahçesine uçtu
Çekmeköy'de otomobil evin bahçesine uçtuÇekmeköy'de otomobiliyle yokuş aşağı seyreden sürücü önüne çıkan sokak köpeğine çarpmamak için manevra yaptı. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil, bir evin bahçesine uçtu.
16.10.2023Video
Çekmeköy'de otomobil evin bahçesine uçtu
Çekmeköy'de otomobil evin bahçesine uçtuÇekmeköy'de otomobiyle yokuş aşağı seyreden sürücü önüne çıkan sokak köpeğine çarpmamak için manevra yaptı. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil, bir evin bahçesine uçtu.
16.10.2023Gündem
Tokat’ta yıkımı yapılan ev çöktü: 1 yaralı
Tokat’ta yıkımı yapılan ev çöktü: 1 yaralıTokat’ın Erbaa ilçesinde kullanılmaz haldeki, eski evini yıkan Recep Alıcı (61) ile yeğeni İbrahim Alıcı’nın üzerine duvar devrildi. Olayda yaralanan Recep Alıcı hastanede tedaviye alındı.
7.10.2023Gündem
Erdoğan: 'Gençlerin demokrat dedesi' maskesi takanların nasıl faşizan hale geldiklerini görüyoruz
Erdoğan: 'Gençlerin demokrat dedesi' maskesi takanların nasıl faşizan hale geldiklerini görüyoruzİzmir Çiğli Havalimanı'nda gerçekleştirilen TEKNOFEST'te konuşan ve gençlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Seçim döneminde 'gençlerin demokrat dedesi' maskesi takanların söz konusu koltukları olunca nasıl faşizan hale geldiklerini hepimiz görüyoruz. Daha düne kadar dürüstlükten, şeffaflıktan bahsedenlerin iktidar uğruna birbirlerine nasıl yalan söylediklerini de hep beraber takip ediyoruz. Gençlerimizde hayal kırıklığına yol açan bu utanç sahnelerine rağmen biz siyasete güvenin zedelenmemesi için duruşumuzu asla bozmayacağız" dedi.
29.09.2023Gündem
Runkara'nın parkur rotasına Anıtkabir dahil edildi
Runkara'nın parkur rotasına Anıtkabir dahil edildiAnkara’nın ilk uluslararası yarı maratonu olan 'Runkara Uluslararası Yarı Maratonu'nda parkur güncellemesi yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Ankara'nın başkent oluşunun 100'üncü yılında Runkara Uluslararası Yarı Maratonu Anıtkabir'i de kapsayan bir rotada koşulacak.
26.09.2023Spor
Maraton yüzücülüğüne 51'inde başladı…Kaliforniya 3’lü Taç’ını kazanan ilk Türk oldu
Maraton yüzücülüğüne 51'inde başladı…Kaliforniya 3’lü Taç’ını kazanan ilk Türk oldu Ultra maraton yüzücüsü Vural Tandoğan, ABD’deki Anacapa Adası’ndan Silver Stand Plajı’na 8,5 saat aralıksız kulaç atarak Kaliforniya 3’lü Taç’ını kazanan ilk Türk oldu. Deniz ormanlarının üstünde 20 kilometre boyunca kulaç atan Tandoğan, 51 yaşında başladığı ultra maraton yüzücülüğünde 3’üncü tacını kazandı. Tandoğan, başarısını Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına ve Mustafa Kemal Atatürk’e armağan etti.
25.09.2023Spor
Maraton yüzücülüğüne 51'inde başladı…Kaliforniya 3’lü Taç’ını kazanan ilk Türk oldu
Maraton yüzücülüğüne 51'inde başladı…Kaliforniya 3’lü Taç’ını kazanan ilk Türk oldu Ultra maraton yüzücüsü Vural Tandoğan, ABD’deki Anacapa Adası’ndan Silver Stand Plajı’na 8,5 saat aralıksız kulaç atarak Kaliforniya 3’lü Taç’ını kazanan ilk Türk oldu. Deniz ormanlarının üstünde 20 kilometre boyunca kulaç atan Tandoğan, 51 yaşında başladığı ultra maraton yüzücülüğünde 3’üncü tacını kazandı. Tandoğan, başarısını Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına ve Mustafa Kemal Atatürk’e armağan etti.
25.09.2023Video

Benzer Haber Etiketleri

Ümraniyesaldırıadliyeemanetçekmeköy

30 Ağustos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.