5G

5G

Son dakika 5g haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 5g gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 5g haber sayfamızda...

5G

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.561 5g haberi bulunmuştur.
Vodafone, Yönetilen Mobil Servislerde dokuzuncu kez ‘vizyoner’ gösterildi
Vodafone, Yönetilen Mobil Servislerde dokuzuncu kez ‘vizyoner’ gösterildiVodafone, 2022 Gartner Magic Quadrant Global Yönetilen Mobil Servisler kategorisinde dokuzuncu kez ‘vizyoner’ olarak gösterildi.
15.06.2022Teknoloji
Erdoğan: Yerli ve milli gözetleme uydumuz İMECE'yi Ocak 2023'te uzaya fırlatıyoruz
Erdoğan: Yerli ve milli gözetleme uydumuz İMECE'yi Ocak 2023'te uzaya fırlatıyoruzRecep Tayyip Erdoğan, "Türk mühendislerince geliştirilen yerli ve milli gözetleme uydumuz İMECE'yi 2023'ün Ocak ayında, Türksat 6A'yı da 2023'ün ortalarında uzaya fırlatıyoruz" dedi.
14.06.2022Gündem
Vodafone Business, 5G Standlone özelleştirilmiş mobil şebekesini kurdu
Vodafone Business, 5G Standlone özelleştirilmiş mobil şebekesini kurduÖzelleştirilmiş Mobil Şebeke konusunda öncü olan Vodafone Business, WIN Eurasia fuarında 5G Arena’ya ana sponsor oldu. Vodafone Business sponsorluk kapsamında Nokia’nın 5G Standalone (SA) altyapısı ile çalışan Türkiye'nin ilk Özelleştirilmiş Mobil Şebeke (MPN) kurulumunu tamamlayarak sanayinin kullanımına sundu.
11.06.2022Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu: YTÜ Kampüsü 5G test alanı olacak
Bakan Karaismailoğlu: YTÜ Kampüsü 5G test alanı olacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizin ilklerinden birini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yapıyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsünde 5 G'yi kuruyoruz. Bundan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi kampüsü de 5G test alanı olacaktır" dedi.
25.05.2022Gündem
Turkcell, uluslararası VoLTE hizmetini kullanıma açtı
Turkcell, uluslararası VoLTE hizmetini kullanıma açtıTurkcell, yurt dışında yüksek kalitede görüşme yapma olanağı tanıyan 4.5G şebekesi üzerinden uluslararası ses (VoLTE roaming) deneyimini, ABD’li mobil operatör AT&T iş birliğiyle sağlamaya başladığını duyurdu. Konuya ilişkin konuşan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, bu servisi kısa süre içerisinde hazır hale getirerek müşterilerinin kullanımına açan Türkiye’deki ilk operatör olduklarını söyleyerek "Öncü operatörler arasında yer almaktan gurur duyuyoruz" dedi.
19.05.2022Ekonomi
AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gala gecesine özel performans
AKM Türk Telekom Opera Salonu’nda gala gecesine özel performansTürk Telekom, ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) dijital dönüşüm ve teknoloji deneyimini kültür sanat alanına da taşıdı. AKM’nin ‘kalbi’ Türk Telekom Opera Salonu’nda düzenlenen gala gecesi, çok özel bir konsere ev sahipliği yaptı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahnelediği Türk Telekom Özel Performansı katılımcıların beğenisine sunuldu.
18.05.2022Kültür&Sanat
Turkcell, Avrupa Birliği Ar-Ge projesini tamamladı
Turkcell, Avrupa Birliği Ar-Ge projesini tamamladıAvrupa Birliği’nin Horizon 2020 projesi kapsamında Turkcell tarafından sürdürülen Ar-Ge çalışmalarından biri olan 5G-MOBIX’in final gösterimi, 5G teknolojileriyle desteklenen tırların Türkiye-Yunanistan sınırından geçişiyle gerçekleştirildi.
13.05.2022Teknoloji
'İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü'nden bir haftada 290 bin araç geçti'
'İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü'nden bir haftada 290 bin araç geçti'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü'nden 29 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde, yani sadece 1 haftada 290 bin araç geçti. Garanti karşılama oranı yüzde 120'nin üzerine çıktı" dedi.
9.05.2022 Ekonomi
Vodafone’dan Türkiye’nin ilk 5G stadyum konseri
Vodafone’dan Türkiye’nin ilk 5G stadyum konseriDünyada 12 ülkede 5G’yi hayata geçiren Vodafone, Türkiye’de de 5G hazırlıklarını sürdürüyor. 5G konusunda kamu otoriteleriyle iş birliği halinde olan ve bugüne kadar pek çok pilot çalışmaya imza atan şirket, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak Vodafone Park’ta Türkiye’nin ilk 5G stadyum konserini gerçekleştirdi. Vodafone 5G’nin sunduğu eşzamanlı bağlantı teknolojisi sayesinde stattaki sahneye hologramıyla canlı bağlanan ünlü şarkıcı Nil Karaibrahimgil’e Türkiye dahil 10 ülkeden çocuklar da hologramlarıyla eşlik etti.
23.04.2022Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Belirsizliğin yol açtığı tereddütler ortadan kalktıkça hem içeride hem de dışarıda ürün arzının yeniden dengeye oturacağını, tedarik kanallarının işlemeye başlayacağını, fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz. Bu düzelme yaşanana kadar vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamayı sürdüreceğiz" dedi.
12.04.2022Politika
‘Future of Technology’ webinarında nesnelerin interneti teknolojileri konuşuldu
 ‘Future of Technology’ webinarında nesnelerin interneti teknolojileri konuşulduVodafone Business’ın Inbusiness Dergisi iş birliğiyle düzenlediği ‘Future of Technology’ webinar serisinin ikincisi gerçekleştirildi. ‘Nesnelerin İnterneti ve Yeni Ekonomi Ekosistemi’ temasıyla gerçekleştirilen webinarda, nesnelerin interneti konusunda sektör paydaşlarının düşünce ve deneyimlerine yer verildi.
9.04.2022Ekonomi
Uzaktan sürüş desteği alanında 5G altyapısı kullanıldı
Uzaktan sürüş desteği alanında 5G altyapısı kullanıldıTurkcell, geliştirdiği yapay zeka uygulaması ve 5G teknolojisini kullanarak uzaktan sürüş desteği alanında Türkiye’de bir ilki başardı. Turkcell’in Yapay Zeka Laboratuvarı’ndaki mühendisler, Kocaeli-Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde bulunan bir akıllı otonom sürüş aracını 5G deneme şebekesi üzerinden başarıyla kullandı.
8.04.2022Teknoloji
Vodafone Business, İstanbul Sanayi Odası ile 'Dijital Dönüşüm KOBİ Buluşması' etkinlik serisini başlattı
Vodafone Business, İstanbul Sanayi Odası ile 'Dijital Dönüşüm KOBİ Buluşması' etkinlik serisini başlattıİşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, İstanbul Sanayi Odası ile ‘Dijital Dönüşüm KOBİ Buluşması’ etkinlik serisini başlattı.
28.03.2022Kurumsal
Erdoğan: Önümüzdeki dönemi dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyorum
Erdoğan: Önümüzdeki dönemi dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyorumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi dijital üretimde öne çıkartacak yatırımcılara, girişimcilere, gençlere ihtiyaçlarının bulunduğunu söyleyerek, "Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyorum" dedi.
21.03.2022Gündem
Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandı
Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandıBahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında ‘Huawei & BAU Öğrenme Platformu’ altında ortak bir akademik platform oluşturulacak. İş birlikleri ile ilgili açıklamalarda bulunan BAU Global Başkanı Enver Yücel, “Eğitimi teknolojiye entegre ettiğimiz takdirde, insanlık adına çok güzel işler gerçekleştirmiş olacağız” dedi.
20.03.2022Video
Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandı
Bahçeşehir Üniversitesi ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandıBAHÇEŞEHİR Üniversitesi (BAU) ile Huawei Türkiye arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında ‘Huawei & BAU Öğrenme Platformu’ altında ortak bir akademik platform oluşturulacak. İş birlikleri ile ilgili açıklamalarda bulunan BAU Global Başkanı Enver Yücel, “Eğitimi teknolojiye entegre ettiğimiz takdirde, insanlık adına çok güzel işler gerçekleştirmiş olacağız” dedi.
20.03.2022Eğitim
Türk Telekom announces a trial of TIP driven Disaggregated Cell Site Gateway solution
Türk Telekom announces a trial of TIP driven Disaggregated Cell Site Gateway solutionTürk Telekom has announced today the launch of a trial of a Disaggregated Cell Site Gateway (DCSG) solution that will form a part of its latest nationwide IP network. It is stated that running on Edgecore whiteboxes designed in compliance with the DCSG requirements, the solution provides feature-rich DCSG functionality implemented by IP INFUSION’s OcNOS operating system (NOS).
9.03.2022English
Bakan Karaismailoğlu: Akıllı ulaşım sistemleri için imkanlarımızı seferber ediyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Akıllı ulaşım sistemleri için imkanlarımızı seferber ediyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, akıllı ulaşım sistemlerindeki yerli ve milli çözümlerin artması için tüm paydaşlara çok büyük iş düştüğünü belirterek, "Kamu-özel sektör, üniversiteler ve sivil toplum örgütleri ile birlikte tüm imkan ve kaynaklarımızı seferber ediyoruz" dedi.
9.03.2022Gündem
Türk Telekom, ‘Açık Taşıyıcı Şebeke’ denemelerine başladı
Türk Telekom, ‘Açık Taşıyıcı Şebeke’ denemelerine başladıTürk Telekom, 5G için teknoloji ve ürün seçeneklerini zenginleştirmek, kurulum ve yönetim süreçlerini hızlandırmak için açık kaynak üzerine çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini duyurdu. Bu doğrultuda şirket, üyesi olduğu, açık, sanallaştırılmış arayüz standartlarını belirleyen ve ilgili ekosistemin gelişmesine yardımcı olan Telecom Infra Project (TIP) ile ‘Ayrıştırılmış Baz İstasyonu Seviyesinde Yönlendirici’ çözümünü denediğini GSMA Mobil Dünya Kongresi kapsamında açıkladı.
5.03.2022Ekonomi
Türk Telekom ve Nokia’dan GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde 5G ile Endüstri 4.0 denemesi
Türk Telekom ve Nokia’dan GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde 5G ile Endüstri 4.0 denemesiDünyanın en büyük mobil teknoloji etkinliği kabul edilen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde Türk Telekom ve Nokia, kritik endüstriyel uygulamalarda hataları minimuma düşürmek, üretimi ve verimliliği artırmak hedefiyle 5G’nin düşük gecikme süresi, yüksek bant genişliği ve yüksek veri iletim hızı kabiliyetlerini kullanarak Endüstri 4.0 denemeleri gerçekleştirdi.
4.03.2022Ekonomi
‘Turkcell dijital ihracatta vites yükseltti’
‘Turkcell dijital ihracatta vites yükseltti’Dünya çapındaki mobil teknolojilerin boy gösterdiği Mobil Dünya Kongresi’nde dijital çağın getirdiği yenilikler beğeniye sunuldu. Dijital ürün ve servislerin ön plana çıktığı fuarda Turkcell, küresel pazarda stratejik ortaklıklarla büyümeyi hedeflediğini ve dijital ihracat çalışmalarına hız verdiğini açıkladı. Turkcell Genel Müdür Yardımcıları, şirketin dijital ihracatta vites yükselttiğini belirtti.
3.03.2022Teknoloji
GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde imzalar atıldı; Türk Telekom ve Huawei’den 5G’de dev iş birliği
GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde imzalar atıldı; Türk Telekom ve Huawei’den 5G’de dev iş birliğiİspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi kapsamında Türk Telekom ve Huawei, 5G çalışmalarını içeren TurkTech 2.0 İyi Niyet Sözleşmesi’ni imzaladı. İki şirket, 5G’ye hazır şebekelerin geliştirilmesi ve kaliteli şebeke uygulamaları için stratejik vizyon paylaşımının yanı sıra endüstriyel 5G uygulamalarını gerçekleştirmek ve ekosistemi geliştirmek için çalışacak. İmza töreni sonrasında TARNET ile Türkiye’de gerçekleştirilen Tarım 4.0 uygulamalarından Akıllı Traktör ve geleceğin sporlarından artırılmış gerçeklik oyunu HADO’nun 5G denemeleri tanıtıldı.
2.03.2022Ekonomi
Türk Telekom CEO'su Önal: 5G stratejilerinin belirlenmesinde ön saflarda yer alıyoruz
Türk Telekom CEO'su Önal: 5G stratejilerinin belirlenmesinde ön saflarda yer alıyoruzİspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi devam ederken Türk Telekom CEO'su Ümit Önal Türk pavilyonu fuar alanında Türk Telekom'un çalışmalarına ve 5G teknolojilerini Türkiye'ye kazandırmak için şirketin izlediği stratejilere dair açıklamalarda bulundu. Önal, “Türk Telekom olarak hem sektörümüzü hem de ülkemizi temsil etmek adına her yıl buraya geliyoruz. 5G stratejilerinin belirlenmesiyle ilgili olarak da dünyada birçok operatörle ortak çalışma yaparak ön saflarda yer alıyoruz” dedi.
2.03.2022Teknoloji
Vodafone’dan genç müşterilerine özel kampanya
Vodafone’dan genç müşterilerine özel kampanyaVodafone FreeZone, genç müşterilerine sunduğu kampanyalarına bir yenisini daha eklediğini duyurdu.  Dünyada ve Türkiye’de en çok indirilen uygulamalar arasında yer alan TikTok, ‘FreeZone Güzellikleri’ kapsamında tarifelere ek verilen internetinden yemeyen uygulamalar arasına katıldı. TikTok’un yeni ‘Çok Kullanıcılı Artırılmış Gerçeklik’ (AR) efekti özelliği Türkiye pazarına sunuldu.
2.03.2022Teknoloji
Teknopark İstanbul, teknoloji girişimcilerini Barcelona’da tanıtıyor
Teknopark İstanbul, teknoloji girişimcilerini Barcelona’da tanıtıyorDünyanın en önemli mobil teknoloji fuarları arasında yer alan Barcelona Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress) Fuarı’na Teknopark İstanbul 4 firma, 2 girişimci ile katıldı. İspanya’nın Barcelona şehrinde 28 Şubat – 3 Mart 2022 tarihleri arasından gerçekleştirilecek olan fuarın Türkiye milli katılım organizasyonunu düzenleyen İTO tarafından davet edilen Teknopark İstanbul, firmaların ve girişimcilerinin projelerini dünyaya anlatacak.
2.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

vodafone5GTürk TelekomCUMHURBAŞKANI ERDOĞANturkcell

5G ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.