Aliyev

Aliyev

Son dakika Aliyev haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Aliyev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Aliyev haber sayfamızda...

Aliyev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 787 aliyev haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
Gönüllü turizm elçileri iki ay boyunca Fatih'te turistlere rehberlik edecek
Gönüllü turizm elçileri iki ay boyunca Fatih'te turistlere rehberlik edecekFatih Belediyesi’nin tarihi yarımadayı ziyaret eden turistlere yardımcı olmak ve kenti tanıtmak amacıyla başlattığı ‘Gönüllü Turizm Elçileri’ projesinin 14’üncüsü başladı. ‘Ask Me (Bana Soru Sor)’ isimli projenin lansmanı gerçekleşti. İstanbul Ticaret Odası iş birliğiyle gerçekleştirilen projede gönüllülere harçlık müjdesi de geldi. Tanıtım etkinliğinde konuşan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Gelen turistler üzerinde bıraktığınız her bir intiba, sizin dil öğrenmenizin yanında, ülkemizi tanıtma açısından çok önemli. Bunun bilincinde olduğunuzun farkındayım. Ben Türkiye'nin bu kuşağına çok güveniyorum” dedi.
11.07.2024Kültür&Sanat
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Karabağ Deklarasyonu imza törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Karabağ Deklarasyonu imza törenine katıldıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'na katılmak üzere gittiği Azerbaycan’ın Şuşa kentinde ‘Karabağ Deklarasyonu’ imza törenine katıldı.
6.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'nda konuştu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'nda konuştuCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Azerbaycan’ın Şuşa kentinde Türk Devletleri Teşkilatı Gayriresmi Zirve Toplantısı'nda konuştu. Yılmaz, “Günümüzdeki küresel sınamalar karşısında en güçlü dayanağımız Türk dünyasının birlik ve beraberliğidir” dedi.
6.07.2024Dünya
Bakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
Bakan Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’ın Şuşa kentinde Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.
5.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye- Azerbaycan- Pakistan üçlü zirvesi hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye- Azerbaycan- Pakistan üçlü zirvesi hakkında açıklamaDışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Üçlü Zirvede, Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasındaki ilişkiler ele alınmış; Gazze, Kıbrıs, Keşmir, İslamofobi gibi bölgesel ve küresel konular değerlendirildi" denildi.
4.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan üçlü görüşmesine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan-Pakistan üçlü görüşmesine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Kazakistan’ın başkenti Astana’da Türkiye-Azerbaycan-Pakistan üçlü görüşmesine katıldı.
3.07.2024Politika
Azerbaycanlı ressam Eldeniz Babayev’in kişisel sergisi ‘Zafer Müjdesi’ sanatseverlerle buluştu
Azerbaycanlı ressam Eldeniz Babayev’in kişisel sergisi ‘Zafer Müjdesi’ sanatseverlerle buluştuAtatürk Kültür Merkezi, sanatçı Eldeniz Babayev’in ‘Zafer Müjdesi’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. 80 adet eserin bulunduğu ve küratörlüğünü Babayev’in üstlendiği sergide Azerbaycan ulusal lideri Haydar Aliyev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türk ve Azeri paşaların portreleri de yer alıyor. Sergide konuşan Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, “Türkiye ile Azerbaycan artık ayrılmazdır. Biz iki devletiz ama bir milletiz. Bunu içerideki eserlerin bize yansıttığı sıcaklıktan da görüyoruz. Çünkü sanat sadece bir resim, bir tablo ya da heykel değildir. O eseri yaratan sanatçının içindeki duygular, hayaller, hislerdir. Biz bu sıcaklığı, bu kardeşliği eserlerden açık şekilde hissediyoruz” dedi.
28.06.2024Video
Azerbaycanlı ressam Eldeniz Babayev’in kişisel sergisi ‘Zafer Müjdesi’ sanatseverlerle buluştu
Azerbaycanlı ressam Eldeniz Babayev’in kişisel sergisi ‘Zafer Müjdesi’ sanatseverlerle buluştuAtatürk Kültür Merkezi, sanatçı Eldeniz Babayev’in ‘Zafer Müjdesi’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. 80 adet eserin bulunduğu ve küratörlüğünü Babayev’in üstlendiği sergide Azerbaycan ulusal lideri Haydar Aliyev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Türk ve Azeri paşaların portreleri de yer alıyor. Sergide konuşan Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, “Türkiye ile Azerbaycan artık ayrılmazdır. Biz iki devletiz ama bir milletiz. Bunu içerideki eserlerin bize yansıttığı sıcaklıktan da görüyoruz. Çünkü sanat sadece bir resim, bir tablo ya da heykel değildir. O eseri yaratan sanatçının içindeki duygular, hayaller, hislerdir. Biz bu sıcaklığı, bu kardeşliği eserlerden açık şekilde hissediyoruz” dedi.
28.06.2024Foto Galeri
Türk dünyası, Şuşa’da yeni stratejik hedeflere doğru adım attı
Türk dünyası, Şuşa’da yeni stratejik hedeflere doğru adım attıYeni Azerbaycan Partisi tarafından kültür başkenti Şuşa’da Türk Devletleri Teşkilatı: Jeopolitik Gerçekler ve Küresel Felaketler Arka Planına Karşı Yeni Stratejik Hedeflere Doğru" konulu uluslararası konferans düzenlendi. Konferans kapsamında Türk cumhuriyetlerden önde gelen temsilciler, Türk dünyasının yeni stratejik hedeflerini görüştü.
21.06.2024Dünya
Geçmişiyle barışık, geleceğini planlayan başkent: Bakü
Geçmişiyle barışık, geleceğini planlayan başkent: BaküAzerbaycan’ın başkenti Bakü, neredeyse binyıl öncesine dayanan tarihi dokusunu özenle koruyor ve yakın geçmişteki mimari altyapısını devam ettiriyor. Önde gelen başkentlerle yarışan gökdelenleri ise, farklı mimari dizaynlarıyla bir imza niteliğini taşıyarak her yıl daha fazla turistin dikkatini çekiyor.
20.06.2024Video
Hurdalardan yaptığı heykeli ‘Athena’ ile Bakü'de sergiye katıldı
Hurdalardan yaptığı heykeli ‘Athena’ ile Bakü'de sergiye katıldıHatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan metal heykel sanatçısı ve mozaik ustası Mervan Altınorak, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 'Barış İçin Yarat' temalı 9’uncu Uluslararası Atıktan Sanata Sergisi'ne 'Athena' adlı heykeliyle yer aldı. 10 yıldır hurdayı sanata dönüştüren Altınorak'ın heykeli, beğeni topladı.
20.06.2024Video
Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü'nü tarlaya yazdıkları yazıyla kutladılar
Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü'nü tarlaya yazdıkları yazıyla kutladılarKırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Evrensekiz beldesinde yaşayan Burak Tunçkol, dizi oyuncusu Melikşah Özen ile tarlaya at ve kara saban kullanarak 'Can Azerbaycan Milli Kurtuluş Günün Kutlu Olsun' yazarak, Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü’nü kutladı.
15.06.2024Video
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Isparta denilince aklımıza Demirel ismi gelir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Isparta denilince aklımıza Demirel ismi gelirKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta'yı ziyaret etti. Sabah erken saatte bahçeden gül toplayan Tatar, gül yağı üretim tesisini gezdi. Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i yad eden Tatar, "Bizler için çok önemli bir kişilikti. Kıbrıs halkına çok önemli hizmetleri geçmiştir. Isparta denilince aklımıza onun ismi gelir" dedi.
13.06.2024Gündem
Sarıyer'de 'Dünya Yoga Günü' etkinliği
Sarıyer'de 'Dünya Yoga Günü' etkinliğiUluslararası Yoga Günü, Sarıyer Belediyesi ile Hindistan Başkonsolosluğu iş birliğiyle Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı. 'Kadınların Güçlendirilmesi İçin Yoga' parolasıyla gerçekleşen etkinlikte Sarıyerliler yoga ve meditasyon yaptı.
11.06.2024Foto Galeri
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bir araya geldi.
10.06.2024Politika
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye'ye geliyor
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye'ye geliyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye'yi ziyaret edecek.
9.06.2024Politika
SOCAR, Türkiye’deki yatırımlarını Bakü’deki sıfır karbon standında tanıttı
SOCAR, Türkiye’deki yatırımlarını Bakü’deki sıfır karbon standında tanıttıTürkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 4-6 Haziran’da düzenlenen Uluslararası Hazar Petrol ve Doğal Gaz Fuarı’nda Türkiye’deki yatırımlarını ve sürdürülebilirlik stratejisini sıfır karbon emisyonuna sahip standında tanıttı. Tanıtımda mikroalglerden havacılık yakıtı üretimi projesinden baca gazındaki karbondioksitin yakalanıp değerli ürünlere dönüştürülmesine kadar SOCAR Türkiye AR-GE tarafından yapılan projeler ve çalışmalar hakkında detaylı bilgi verildi.
6.06.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştüTBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.
6.06.2024Dünya
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Haydar Aliyev’in kabrini ziyaret etti
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Haydar Aliyev’in kabrini ziyaret ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, bugün Bakü'de düzenlenecek Türk Devletleri Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) 13. Genel Kurulu sebebiyle geldiği Azerbaycan’da Umummilli Lider Haydar Aliyev’i kabrinde ziyaret etti.
6.06.2024Dünya
Bayraktar, Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı’nda stantları gezdi
Bayraktar, Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı’nda stantları gezdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Uluslararası Hazar Petrol ve Gaz Fuarı stantlarını gezdi.
4.06.2024Dünya
Bakan Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
Bakan Bayraktar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.
4.06.2024Dünya
Bakan Bayraktar, Bakü Enerji Haftası açılış törenine katıldı
Bakan Bayraktar, Bakü Enerji Haftası açılış törenine katıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Azerbaycan’da Bakü Enerji Haftası açılış törenine katıldı.
4.06.2024Dünya
Bakan Işıkhan, Azerbaycan’da
Bakan Işıkhan, Azerbaycan’daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.
30.05.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Azerbaycanaliyeverdoğansuriyegörüşme

Aliyev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.