Antony Blinken

Antony Blinken

Son dakika Antony Blinken haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antony Blinken gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antony Blinken haber sayfamızda...

Antony Blinken

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 223 antony blinken haberi bulunmuştur.
ABD, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'da bir araya geldi
ABD, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'da bir araya geldiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi kapsamında, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile üçlü bir görüşmede bir araya geldi.
11.07.2024Dünya
İsrail Savunma Bakanı Gallant, Blinken ile bir araya geldi
İsrail Savunma Bakanı Gallant, Blinken ile bir araya geldiABD’nin başkenti Washington’da temaslarını sürdüren İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.
25.06.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken’den Kurban Bayramı mesajı
ABD Dışişleri Bakanı Blinken’den Kurban Bayramı mesajıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yayımladığı mesajda Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutladı ve dün genelinde İslamofobi ile mücadele eden Müslümanlara destek mesajı verdi.
16.06.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail’de
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken İsrail’deABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu görüşmeleri kapsamında İsrail’i ziyaret etti. Blinken, Başbakan Binyamin Netanyahu, Dışişleri Bakanı Yısrael Katz ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile görüştü.
11.06.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir araya geldi
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir araya geldiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile dün Washington’da bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Gazze’de ateşkes ve Biden’ın ateşkes önerisinin ele alındığı ifade edildi.
5.06.2024Dünya
Avustralya Dışişleri Bakanlığı: Her iki taraf ateşkesi kabul etmelidir
Avustralya Dışişleri Bakanlığı: Her iki taraf ateşkesi kabul etmelidirAvustralya Dışişleri Bakanı Penny Wong, Biden’ın ateşkes önerisini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek iki tarafa da öneriyi kabul etme çağrısı yaptı.
3.06.2024Dünya
ABD’nin ‘savaş sona ermeli’ çağrısına destek mesajları
ABD’nin ‘savaş sona ermeli’ çağrısına destek mesajlarıABD Başkanı Joe Biden, ‘bu savaşın sona ermesinin zamanının geldiğini’ söyleyerek Hamas'ı İsrail'in Gazze'deki çatışmayı sona erdirmeye yönelik yeni önerisini kabul etmeye çağırdı. Hamas, Biden’ın çağrısına ‘olumlu’ baktıklarını ifade etti. Biden’ın çağrısı sonrasında birçok lider ve Uluslararası örgüt yetkilisi çağrıya destek verdi.
1.06.2024Dünya
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile telefonda görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Hamas ve İsrail arasındaki müzakerelerde gündeme getirilen son teklif ele alındı.
31.05.2024Politika
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldi
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile bir araya geldiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Prag'da bir araya geldi.
30.05.2024Politika
Bakan Fidan'dan peş peşe telefon görüşmeleri
Bakan Fidan'dan peş peşe telefon görüşmeleriDışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve Hamas Siyasi Büro Şefi Haniye ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
15.05.2024Politika
Blinken, Zelenski ile bir araya geldi
Blinken, Zelenski ile bir araya geldiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
14.05.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kiev’de
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kiev’deABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, resmi temaslarda bulunmak üzere Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitti.
14.05.2024Dünya
Sullivan, İsrailli mevkidaşı Hanegbi ile görüştü
Sullivan, İsrailli mevkidaşı Hanegbi ile görüştüABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Tzachi Hanegbi ile telefonda görüştü. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “Hamas'ın Gazze'nin her yerinde yenilgiye uğratılmasını sağlayacak alternatif eylem planlarını görüştüler” denildi.
13.05.2024Dünya
ABD, Ukrayna’ya 400 milyon dolarlık silah yardım paketini duyurdu
ABD, Ukrayna’ya 400 milyon dolarlık silah yardım paketini duyurduABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’ya yapılacak 400 milyon dolarlık yeni silah ve teçhizat paketini açıkladı.
11.05.2024Dünya
IDF’ten Refah’taki siviller için tahliye emri
IDF’ten Refah’taki siviller için tahliye emriİsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Refah’ın doğusundaki sivillerin ‘kendilerinin belirlediği’ insani yardım alanına tahliye edileceğini duyurdu.
6.05.2024Dünya
ABD ile Suudi Arabistan arasında ‘İsrail ve Gazze’ şartlı paket anlaşma
ABD ile Suudi Arabistan arasında ‘İsrail ve Gazze’ şartlı paket anlaşmaABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, ABD ile Suudi Arabistan arasında görüşülen paket anlaşmanın birden fazla bileşeni olduğunu belirterek Suudi Arabistan'ın İsrail’le olan ilişkilerinin ‘normalleşmemesi’ halinde anlaşmanın olmayacağını vurguladı.
3.05.2024Dünya
Bakan Blinken, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü
Bakan Blinken, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştüResmi temaslarda bulunmak üzere İsrail’e giden ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog ile bir araya geldi.
1.05.2024Dünya
Netanyahu: Anlaşma olsa da olmasa da Refah’a gireceğiz
Netanyahu: Anlaşma olsa da olmasa da Refah’a gireceğizİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün Kudüs’te Gazze’de bulunan rehinelerin temsilcileriyle bir araya geldi. Netanyahu, burada yaptığı açıklamada Hamas ile anlaşma sağlansa da sağlanmasa da İsrail ordusunun Refah’a gireceğini söyledi.
1.05.2024Dünya
Blinken: Şu anda ateşkes ve Gazze halkı arasında duran tek şey Hamas
Blinken: Şu anda ateşkes ve Gazze halkı arasında duran tek şey HamasABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Suudi Arabistan’da düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu seremonisinde konuştu. Blinken, “Hamas'ın önünde İsrail açısından olağanüstü cömert bir teklif var. Şu anda Gazze halkı ile ateşkes arasında duran tek şey Hamas'tır” dedi.
30.04.2024Dünya
Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.
29.04.2024Video
Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.
29.04.2024Dünya
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Chunying: ABD bizi Rusya’ya yardımla suçlayıp, İsrail’e yardım ediyor
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Chunying: ABD bizi Rusya’ya yardımla suçlayıp, İsrail’e yardım ediyorABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Çin'e yaptığı ziyareti ile ilgili İngiliz medyasına değerlendirmelerde bulundu. Muhabirin Çin’i Rusya’ya destek vermekle suçlayıp, İsrail’e silah sağlamanın ABD’nin güvenirliğini sarsıp sarsmadığı sorusuna yönelik Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, “Güzel bir soru. ABD, bizi Rusya’ya yardımla suçluyor fakat ABD'nin silah ve askeri yardım tedariki Gazze'deki trajediyi uzatmıyor mu” dedi.
29.04.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Çin lideri Cinping ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Çin lideri Cinping ile görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Çin resmi ziyareti kapsamında Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüştü.
26.04.2024Dünya
Bakan Yardımcısı Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bass ile görüştü
Bakan Yardımcısı Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Bass ile görüştüDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar, ABD Dışişleri Bakanlığı İdari İşler Müsteşarı ve Siyasi İşler Müsteşar Vekili John Bass ile Ankara'da bir araya geldi.
16.04.2024Politika
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, bölgedeki krize ilişkin ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.
14.04.2024Politika

Benzer Haber Etiketleri

ABDBlinkengörüşmeisrailBakan Fidan

Antony Blinken ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.