Bae

Bae

Son dakika BAE haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BAE gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BAE haber sayfamızda...

Bae

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 123 bae haberi bulunmuştur.
BAE Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber: heyecan verici fırsatlar
BAE Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber: heyecan verici fırsatlarCumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasında, Yatırım Çalıştayı'na katılan Birleşik Arap Emirliği Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber, "BAE yönetiminin rehberliği ile uyumlu olarak bu toplantı, hem Türkiye'nin hem de BAE'nin ekonomik büyümelerine katkı sağlayacak birçok öncelikli sektörde heyecan verici yatırım fırsatlarını keşfetmeyi amaçlayan toplantılardan biridir. BAE ve Türkiye arasında onlarca yıldır yakın ve çok özel sosyal, ekonomik, ticari ve kültürel bağ var" diye konuştu.
13.07.2022Gündem
Türkiye-BAE arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandı
Türkiye-BAE arasında uzay alanında iş birliği mutabakatı imzalandıTürkiye- BAE arasında 'Uzayın Barışçıl Kullanımı, Uzay Bilimi, Teknolojileri ve Uygulamaları Alanlarında İş Birliğine İlişkin' mutabakat zaptı imzalandı.
13.07.2022Gündem
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldı
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Birleşik Arap Emirlikleri Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasındaki Yatırım Çalıştayı'na katıldı.
13.07.2022Video
Türkiye-BAE çalıştayı sonrası değerlendirmeler
Türkiye-BAE çalıştayı sonrası değerlendirmelerCumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasında, yatırım çalıştayı düzenlendi. Çalıştaya katılan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, iki ülke arasındaki işbirliğinin güçleneceğine inandıklarını belirterek, 10 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeli olabileceğini vurguladı.
13.07.2022Gündem
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldı
Bakan Varank ve BAE'li mevkidaşı Sultan Ahmed Al Jaber çalıştaya katıldıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Birleşik Arap Emirlikleri Sanayi ve İleri Teknolojiler Bakanı Sultan Ahmed Al Jaber ile Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde Türkiye-BAE arasındaki Yatırım Çalıştayı'na katıldı.
13.07.2022Gündem
Türkiye ile BAE iş birliğinde 'Yatırım Çalıştayı'
Türkiye ile BAE iş birliğinde 'Yatırım Çalıştayı'Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 12-13 Temmuz'da Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) iş birliğinde Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisinde 'Yatırım Çalıştayı' düzenleneceğini duyurdu.
12.07.2022Politika
Blatform şirketinden Dubai’ye kripto para borsası yatırımı
Blatform şirketinden Dubai’ye kripto para borsası yatırımıSingapur merkezli blockchain servis sağlayıcı şirketi Blatform, Dubai’de bir kripto para borsasının lisansına sahip Genesisx ile ortak oldu. Şirket daha sonra yakın coğrafyalarda kurulum sürecinde olduğu diğer kripto para borsalarını da hayata geçirmeyi amaçlıyor.
24.06.2022Ekonomi
Bakan Akar, BAE Savunma Bakanı Al Bowardi ile görüştü
Bakan Akar, BAE Savunma Bakanı Al Bowardi ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed Bin Ahmad Al Bowardi ile görüştü.
30.05.2022Dünya
Bakan Akar'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne ziyaret
Bakan Akar'dan Birleşik Arap Emirlikleri'ne ziyaretMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere yarın Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gidecek.
29.05.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya ve Polonya BAE dışişleri bakanlarını kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Romanya ve Polonya BAE dışişleri bakanlarını kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polonya ve Romanya dışişleri bakanları ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanını kabul etti.
27.05.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed El Nahyan ile Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi. Görüşmenin ardından bakanların ortak basın toplantısı gerçekleşti. Çavuşoğlu, "Yine Körfez'i Avrupa'ya bağlayacak çok önemli ulaştırma projeleri üzerinde çalışıyoruz. Irak üzerinden gelecek demiryolu projesi ve karayolu projesi için ilgili kurumlarımız bu konuda görüşmelerini devam ettiriyorlar. Kapsamlı bir ticaret anlaşması imzalanması konusunda mutabık kalmıştır. Arkadaşlarımız hızlı bir şekilde müzakerelere başladılar. Bu yıl bitmeden bu anlaşmayı imzalamak istiyoruz" dedi.
27.05.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunları biz muhacir olarak gördük
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunları biz muhacir olarak gördükCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Suriyeliler acaba keyiflerinden mi Türkiye'ye geldiler? Zevki sefa için mi geldiler? Oradaki ölüm korkusu onları Türkiye'ye iltica etmeye, hicret etmeye mi sevk etti? Bu insanlar Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığındılar. Bunları biz muhacir olarak gördük" dedi.
20.05.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya döndü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya döndüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, taziye için gittiği Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyaretinin ardından özel uçağı ile saat 19.40'ta Ankara'ya indi.
17.05.2022Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE’de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE’deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Eski Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın vefatı nedeniyle taziye ziyareti amacıyla Abu Dabi’ye geldi.
17.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BAE'ye taziye ziyareti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan BAE'ye taziye ziyaretiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) önceki Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın vefatı nedeniyle Abu Dabi'ye taziye ziyaretinde bulunacak.
16.05.2022Politika
AK Parti'li Çelik: Cahit Özkan'ın BAE ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır
AK Parti'li Çelik: Cahit Özkan'ın BAE ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Grup Başkanvekilimiz Sayın Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" dedi.
15.05.2022Politika
Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşıyla görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BAE'li mevkidaşıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed El Nahyan ile telefonda görüştü
14.05.2022Politika
ULUSKON Başkanı Atasoy’dan BAE lideri Nahyan için taziye mesajı
ULUSKON Başkanı Atasoy’dan BAE lideri Nahyan için taziye mesajıUluslararası Yatırım ve İş Dünyası (ULUSKON) Genel Başkanı ve IHRDC İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, hayatını kaybeden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan için taziye mesajı yayımladı. Atasoy, El Nahyan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve Birleşik Arap Emirlikleri halkına ise başsağlığı diledi.
14.05.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan BAE Devlet Başkanı El Nahyan için taziye mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan BAE Devlet Başkanı El Nahyan için taziye mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın ölümü nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
13.05.2022Politika
Trendyol, satıcılarına Türkiye ve BAE arasında e-ihracat köprüsü kuracak
Trendyol, satıcılarına Türkiye ve BAE arasında e-ihracat köprüsü kuracakTürkiye-Birleşik Arap Emirlikleri Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması müzakereleri kapsamında Türkiye’ye gelen Birleşik Arap Emirlikleri Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, Trendyol’un Tuzla’daki Operasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Zeyoudi’ye Trendyol Kurucu Ortağı Begüm Tekin ve şirketin yönetim ekibi eşlik etti. Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet yatırım fonu olan Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) ve Chimera Investment geçtiğimiz yıl Türkiye’deki ilk yatırımlarını Trendyol’a yaparak, şirketin BAE ve Ortadoğu’daki stratejik ortağı konumuna geldi.
27.04.2022Ekonomi
Yurt dışı seyahatlerde ülkelerin pandemi kuralları farklılık gösteriyor
Yurt dışı seyahatlerde ülkelerin pandemi kuralları farklılık gösteriyor Yaz sezonunun yaklaşması ile yurt dışı turistik turlara rağbet arttı. Yurt dışında tatil yapma hayali kuranlar, farklı ülkelere tur planları yapıyor. Özellikle Avrupa ve Asya ülkelerine seyahat etmek isteyenlerin bazı pandemi kurallarını dikkate alması gerekiyor. Aksi halde ülkeye girişte sorun yaşanıyor. Tur şirketi ytur.net, yurt dışı seyahatler ya da turlar için gerekli kurallarla ilgili bilgiler paylaştı.
7.04.2022Ekonomi
Dubai’de son 5 yılda 31 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımı
Dubai’de son 5 yılda 31 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımıBirleşik Arap Emirlikleri'nin en kalabalık şehri olan Dubai, son yıllarda gayrimenkul yatırımında gözde bir kent haline geldi. Dubai Emlak Düzenleme Kurumu’nun (Dubai The Real Estate Regulatory Agency RERA) paylaştığı verilere göre emirlikte son 5 yılda 31 milyar dolar değerinde, yaklaşık 79 bin gayrimenkul yatırımı kaydedildi.
30.03.2022Ekonomi
'Dünya Blockchain Zirvesi' WBS Dubai başladı
'Dünya Blockchain Zirvesi' WBS Dubai başladıOrta Doğu'daki kripto para ve blokzincir zirvesi WBS Dubai, 23-24 Mart’ta Dubai’nin The Palm bölgesinde gerçekleşti. Zirvede blokzincir, kripto para ekonomisi, NFT, Metaverse, Web 3.0 ekosistemleri ve sektördeki en yeni gelişmeler üzerinde duruldu.
24.03.2022Ekonomi
Çavuşoğlu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed ile görüştü
Çavuşoğlu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) mevkidaşı Şeyh Abdullah bin Zayed ile görüştü.
21.03.2022Dünya
Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edecek
Çavuşoğlu, Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 20-21 Mart'ta Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ziyaret gerçekleştirecek.
20.03.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

BAETürkiyeCumhurbaşkanı ErdoğanBakan Akarçavuşoğlu

Bae ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.