Bakan Bozdağ

Bakan Bozdağ

Son dakika Bakan Bozdağ haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Bozdağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Bozdağ haber sayfamızda...

Bakan Bozdağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 110 bakan bozdag haberi bulunmuştur.
Bakan Bozdağ: Avrupa, Türkiye'nin taleplerine kör ve sağır kalıyor
Bakan Bozdağ: Avrupa, Türkiye'nin taleplerine kör ve sağır kalıyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Adli yardımlaşmada teröristler ve terör suçları ile ilgili iade talepleri olduğu zaman Avrupa, maalesef Türkiye’nin taleplerine kör ve sağır kalıyor. Terör suçlularını, terör örgütlerinin argümanları ile muhafaza ettiği gibi Türkiye'ye karşı da müdafaa ediyorlar. Burada büyük bir haksızlık var" dedi.
10.08.2022Gündem
Ankara'da 3 ayrı Cemevine saldıran şüpheli yakalandı; saldırı anı kamerada
Ankara'da 3 ayrı Cemevine saldıran şüpheli yakalandı; saldırı anı kameradaAnkara'da, Çankaya ve Mamak'taki 3 ayrı Cemevi'ne saldıran A.O.K., gözaltına alındı. Saldırı anı ise Cemevlerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
31.07.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Bu ağız mafya ağzı
Bakan Bozdağ: Bu ağız mafya ağzıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, tehdit üzerinden siyaset yaptığını belirterek, "Bu ağız, mafya ağzı. Türkiye'nin yönetimine talip 'meşru siyaset içinde anayasa ve yasalara göre bu ülkeyi yöneteceğim' diyenlerin ağzı değil" dedi.
30.07.2022Gündem
Bozdağ: Cezaevlerimizde ve Türkiye'de işkence yoktur
Bozdağ: Cezaevlerimizde ve Türkiye'de işkence yokturAdalet Bakanlığı İş Yurtları Kars Et Entegre Tesisi açılışını yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Cezaevlerimizde ve Türkiye'de işkence yoktur. Yapanlar da karşısında hukuku bulur" dedi.
22.07.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan '15 Temmuz' mesajı
Bakan Bozdağ'dan '15 Temmuz' mesajıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz, Türk demokrasi tarihinde bir dönüm noktasıdır. Artık Türkiye'de muhtıralar, darbe teşebbüsleri ve darbeler devri kapanmıştır. Bundan sonra darbe teşebbüsüne niyetlenecek ve kalkışacak hain alçaklar, daima karşılarında Türk halkını bulacaktır" dedi.
15.07.2022Politika
Bakan Bozdağ: Türkiye'de darbeler devri kapanmıştır
Bakan Bozdağ: Türkiye'de darbeler devri kapanmıştırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele, sadece FETÖ'cülere karşı değil, onları destekleyen, yularını elinde tutan ülkelere ve güçlere karşı bir mücadeledir. Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da muhtıra rüyası görenler veya böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye'de darbeler muhtıralar devri kapanmıştır" dedi.
13.07.2022Politika
Bakan Bozdağ'dan öldürülen avukatın eşine taziye telefonu
Bakan Bozdağ'dan öldürülen avukatın eşine taziye telefonuAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün İstanbul'da silahlı saldırıda hayatını kaybeden avukat Servet Bakırtaş'ın eşi Gülsenin Bakırtaş'ı telefonla arayarak, taziye dileğinde bulundu.
7.07.2022Politika
Bakan Bozdağ: Türkiye'de demokratik muhalefet açığı var
Bakan Bozdağ: Türkiye'de demokratik muhalefet açığı varAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Evet bütçe açığımız da var ama bana sorarsanız Türkiye’nin en büyük açıklarından birisi yerli ve milli, demokratik bir muhalefet açığıdır. Eğer Türkiye’de yerli ve milli demokratik bir muhalefet olmuş olsa iktidar daha güçlü ve daha başarılı olur" dedi.
3.07.2022Politika
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’ya terörist iade taleplerini yeniden gönderiyoruz
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya’ya terörist iade taleplerini yeniden gönderiyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlık olarak İsveç'ten iade talebinde bulundukları 10 FETÖ, 10 PKK'lı teröristin talepleriyle ilgili yeniden bir değerlendirme yapıldığını belirterek, "Aynı şekilde Finlandiya'da da 6 PKK'lı ve 6 FETÖ'cü teröristle ilgili taleplerimizi geri gönderme kararı aldık. Bakanlığımız şu anda hazırlığını yapıyor, isteklerini iletecek. Samimiyetlerini ölçeceğiz" dedi.
1.07.2022Politika
Bakan Bozdağ: Mutabakattan sonra teröristlerin iade hususunu yeniden hatırlatacağız
Bakan Bozdağ: Mutabakattan sonra teröristlerin iade hususunu yeniden hatırlatacağızAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Finlandiya'da 6 PKK'lı, 6 FETÖ'cü, İsveç'te 10 FETÖ'cü, 11 PKK'lının dosyaları bekliyor. Mutabakattan sonra bunların iadesi hususunu yeniden yazacağız ve hatırlatacağız" dedi.
29.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruz
Bakan Bozdağ: Orman yangınlarında cezaların ele alınmasında fayda görüyoruzAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Orman yangınları her bir vatandaşımızı derinden üzmektedir. Cezaların yeniden ele alınmasında fayda görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın konuşmaları, bizim için ayrıca talimattır. Bakanlık olarak çalışmaya başladık. Çalışmalar somutlaşınca Cumhurbaşkanı'mız ve kamuoyuna açıklayacağız" dedi.
25.06.2022Gündem
Adalet Bakanı Bozdağ: Adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır, adaylığı yasaldır
Adalet Bakanı Bozdağ: Adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır, adaylığı yasaldırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2023 seçimlerine ilişkin, "Adayımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Adaylığı Anayasaldır, yasaldır. Hiçbir içtihatla, yorumla bu gerçeği kimse değiştiremeyecektir. Aziz milletimiz de onu yeniden Cumhurbaşkanı seçecektir" dedi.
24.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin' açıklaması: Vicdanımı sızlattı
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin' açıklaması: Vicdanımı sızlattıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Pınar Gültekin cinayeti davası ile ilgili verilen karara ilişkin, "Son tartışılan konuda elbette insan olarak benim de eminim ki pek çok kimsenin de vicdanı sızlamıştır" dedi.
23.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin kararı' açıklaması
Bakan Bozdağ'dan 'Pınar Gültekin kararı' açıklamasıBakan Bozdağ: Haksız tahrikin uygulaması konusunda yaşanan tartışmalar, son Pınar Gültekin mahkemesinin kararıyla değil başkaca kararlarla da Türkiye'nin gündeminde çok yoğun yer aldı. Çünkü sonuçta haksız tahrik müessesesi, yüzyıllardır olan ve bütün hukuk sistemlerinde varlığını koruyan bir müessesedir. Bu müesseseye hayatiyet kazandıracak, adalet duygusunu güçlendirecek, uygulamalara vesile kılacak, adaletsizliği önleyecek uygulamalara fren olacak bir içtihat ve bir değerlendirme elbette Yüksek Mahkemenin ve yargının da son derece üzerinde durması gereken bir konu olduğuna yürekten inandığımı burada ifade etmek isterim.
23.06.2022Gündem
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar hayatını kaybetti
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar hayatını kaybettiAnkara 29'uncu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şükrü Çağlar (46), adliyeye gelmemesi üzerine evine gelen polis ekipleri tarafından ölü bulundu. Çağlar'ın başkanlığını yaptığı mahkemede FETÖ davalarının görüldüğü öğrenilirken, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi.
17.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ'dan hakim ve savcılara 'sosyal medya' uyarısı
Bakan Bozdağ'dan hakim ve savcılara 'sosyal medya' uyarısıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sosyal medyayı kullanan hakim ve savcılarımız milletin gözündeki saygınlığa gerçekten zede veriyorlar. Ne kadar 'tarafsızım' dese bile bir şey yazıyorsunuz birileri rahatsız oluyor. Ben siyasetçi olmasam hiç sosyal medya kullanmam. 'Kullanmayın demiyorum' ama mutlaka dikkat edin" dedi.
16.06.2022Politika
Bakan Bozdağ: Çocukların 'teslime konu eşya' olarak tutanaklarda nitelendirilmesini sona erdirdik
Bakan Bozdağ: Çocukların 'teslime konu eşya' olarak tutanaklarda nitelendirilmesini sona erdirdikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Uşak'ta Çocuk Görüşme Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, çocuk tesliminin icra aracılığıyla yapılmasına yönelik uygulamanın kaldırıldığını belirterek, "Çocukların 'teslime konu eşya' olarak tutanaklarda nitelendirilmesini sona erdirdik" dedi.
11.06.2022Gündem
Avukatlık Kanunu'nda değişiklik ve kira sözleşmelerinde düzenleme teklifi kabul edildi
Avukatlık Kanunu'nda değişiklik ve kira sözleşmelerinde düzenleme teklifi kabul edildiTBMM Genel Kurulu'nda, Avukatlık Kanunu ile kira sözleşmelerine ilişkin düzenlemeler öngören kanun teklifi, kabul edildi.
9.06.2022Politika
Kira düzenlemesi 'Avukatlık Kanunu’na eklendi
Kira düzenlemesi 'Avukatlık Kanunu’na eklendiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın açıkladığı konut kiralarında önceki yılın kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyeceğine ilişkin yapılacak düzenleme, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden Avukatlık Kanunu'nda değişiklik öngören yasa teklifine eklendi.
8.06.2022Ekonomi
Bakan Bozdağ: Konutlarda kira bedeli bir önceki yılın yüzde 25'ini geçmeyecek
Bakan Bozdağ: Konutlarda kira bedeli bir önceki yılın yüzde 25'ini geçmeyecekAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "1 Temmuz 2023'e kadar yenilenecek kira sözleşmelerinde bir önceki kira yılının yüzde 25'ini geçmemek koşuluyla yapılacak artışların geçerli olduğuna dair bir geçici hüküm, Adalet Komisyonu'nda Borçlar Kanunu'na eklenecek. Böylelikle konut kiralarında bir yıl süreyle bir önceki yılın kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyecek şekilde artış yapılabilme imkanı getiriliyor" dedi.
8.06.2022Ekonomi
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya'dan 33 teröristin iadesine olumlu cevap alamadık
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya'dan 33 teröristin iadesine olumlu cevap alamadıkAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye şu anda Finlandiya'dan 6 PKK'lı, 6 FETÖ'cü teröristin iadesini talep etti. İsveç'ten de 10 FETÖ'cü, 11 PKK'lı olmak üzere 21 teröristin iade talebi oldu. 2 ülkeden toplam 33 teröristin iadesini talep ettik. Ama bugüne kadar her iki ülke de bu iade taleplerine olumlu cevap vermediler" dedi.
2.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Kira artışlarında oran üzerinden belirleme yapacağız
Bakan Bozdağ: Kira artışlarında oran üzerinden belirleme yapacağızAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, kira artışlarıyla ilgili 4 bakanlığın yaptığı ortak çalışmaya ilişkin, "Oran üzerinden bir belirleme yapacağız, miktar üzerinden değil. Oran üzerinden yaptığımızda maliyet, her miktara göre farklı şekilde oluşacaktır. Bunun üzerinde son aşamaya gelindiğini ifade etmek isterim" dedi.
1.06.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Kira ihtilaflarının tamamını ara bulucuya göndereceğiz
Bakan Bozdağ: Kira ihtilaflarının tamamını ara bulucuya göndereceğizAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Kira ihtilaflarının tamamını ara bulucuya gönderme konusunda kararlıyız. Hazırlıklar bittiğinde TBMM'de de değerlendirilecek ve kabulü halinde de yasalaşacaktır" dedi.
31.05.2022Video
Bakan Bozdağ: Kira ihtilaflarının tamamını ara bulucuya göndereceğiz
Bakan Bozdağ: Kira ihtilaflarının tamamını ara bulucuya göndereceğizAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Kira ihtilaflarının tamamını ara bulucuya gönderme konusunda kararlıyız. Hazırlıklar bittiğinde TBMM'de de değerlendirilecek ve kabulü halinde de yasalaşacaktır" dedi.
31.05.2022Gündem
Bakan Bozdağ: Kadına sadece 'kadın' diyen bir anlayışı hayata geçirdik
Bakan Bozdağ: Kadına sadece 'kadın' diyen bir anlayışı hayata geçirdikAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türk Ceza Kanunu'nda ve diğer hukuk mevzuatımız içerisinde kadınlarımızı kendi içinde ayıran kadın, karı, kız, bakire ve benzeri incitici pek çok kavram vardı. Bir bir bunları Türk hukukundan ayıkladık. Kadına sadece kadın diyen bir anlayışı biz sadece lafta değil icraatta ve yasalarda hayata geçirdik" dedi.
28.05.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

Bakan BozdağAdalet Bakanı Bekir BozdağKiraBekir BozdağAdalet Bakanlığı

Bakan Bozdağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.