Bakan Şimşek

Bakan Şimşek

Son dakika bakan şimşek haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakan şimşek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakan şimşek haber sayfamızda...

Bakan Şimşek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 267 bakan simsek haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek: Ülkemizi sürdürülebilir yüksek büyüme politikasına ulaştıracağız
Bakan Şimşek: Ülkemizi sürdürülebilir yüksek büyüme politikasına ulaştıracağızHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Fiyat istikrarını, cari açıkta kalıcı düşüşü, mali disiplini ve rezerv birikimini sağlayarak, ülkemizi sürdürülebilir yüksek büyüme patikasına ulaştıracağız" dedi.
1.12.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğiz
Bakan Şimşek: Sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Uyguladığımız öngörülebilir ve kurala dayalı politikalarımıza; enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş ve makro-finansal istikrar sağlanıncaya kadar devam edeceğiz. Böylece sürdürülebilir yüksek büyümenin temelini güçlendireceğiz" dedi.
30.11.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağız
Bakan Şimşek: Yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağızHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Dış ticarette önemli payı olan yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağız. Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz" dedi.
27.11.2023Politika
Mehmet Şimşek: BAE ile ticaret hacmimizi 5 yılda 25 milyar doların üzerine çıkartmayı hedefliyoruz
Mehmet Şimşek: BAE ile ticaret hacmimizi 5 yılda 25 milyar doların üzerine çıkartmayı hedefliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) 52'nci Milli Günü resepsiyonunda, "BAE ile önümüzdeki dönemde enerji, savunma, yeşil ve dijital dönüşüm projeleri ile birlikte ortak geleceğimizi güçlü şekilde inşa edeceğimiz Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması ile ticaret hacmimizi 5 yılda 25 milyar doların üzerine çıkartmayı hedefliyoruz" dedi.
23.11.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Uyguladığımız politikalarla rezervlerimiz güçlenmiş ve ülke risk primimiz düşmüştür
Bakan Şimşek: Uyguladığımız politikalarla rezervlerimiz güçlenmiş ve ülke risk primimiz düşmüştürHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Enflasyonu düşürmekte kararlıyız zira fiyat istikrarı sürdürülebilir yüksek büyümenin ön koşuludur. Uyguladığımız politikalarla yatırımcı güveni artarken, rezervlerimiz güçlenmiş ve ülke risk primimiz düşmüştür" dedi.
23.11.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Eğitim öncelikli alanımızdır, bütçeden en çok kaynağı eğitime yatırmaya devam ediyoruz
Bakan Şimşek: Eğitim öncelikli alanımızdır, bütçeden en çok kaynağı eğitime yatırmaya devam ediyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Biz siyasette insanı merkeze alan bir felsefeye sahibiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her zaman milletimize, insanımıza, hizmet etmeyi esas aldık. Bu hizmetlerin de en önemlisi bence eğitimdir. Çünkü nesilleri dönüştüren, ülkeleri başarıya ulaştıran sabit formül eğitimdir. Eğitim bizim en öncelikli alanımızdır, en büyük önceliğimiz olmaya devam edecek. Yani bütçeden en çok kaynağı eğitime yatırmaya devam ediyoruz. Eğitime, bilime, teknolojiye daha çok yatırım yapacağız” dedi.
18.11.2023Gündem
Bakan Şimşek: Enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş için ne gerekiyorsa yapacağız
Bakan Şimşek: Enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş için ne gerekiyorsa yapacağızHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.
17.11.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Uyguladığımız programın sonuçları, 2024'ün ikinci yarısından itibaren görülecek
Bakan Şimşek: Uyguladığımız programın sonuçları, 2024'ün ikinci yarısından itibaren görülecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Uyguladığımız ekonomik programın sonuçları 2024’ün ikinci yarısından itibaren net bir şekilde görülecek" dedi.
15.11.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Cari dengede son iki ayda 7,3 milyar dolar iyileşme sağlandı
Bakan Şimşek: Cari dengede son iki ayda 7,3 milyar dolar iyileşme sağlandı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yıllık cari dengede son iki ayda 7,3 milyar dolar iyileşme sağlandığını ve bu iyileşmenin devamını beklediklerini duyurdu.
13.11.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Önceliğimiz enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemek
Bakan Şimşek: Önceliğimiz enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez İşbirliği Konseyi-Türkiye Ekonomi Forumuna katıldı. Mehmet Şimşek İngilizce yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin kredi risk primi (CDS) Mayıs ayındaki 700 baz puan seviyelerinden 400 baz puanın altına indi. Türkiye'nin risk primi neredeyse yarıya inmiş durumda, yani yatırımcı güveni geri geliyor, bu da sermaye girişine yol açacak." dedi. Bakan Şimşek konuşmasında, "Birincil önceliğimiz fiyat istikrarını sağlayıp, enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemek. Geçiş sürecinin ardından 2024 yılı ortasından itibaren dezenflasyon süreci başlayacak ve 2026 yılında enflasyonu tek haneye indireceğiz." ifadelerine de yer verdi.
12.11.2023Video
Bakan Şimşek: Önceliğimiz enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemek
Bakan Şimşek: Önceliğimiz enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez İşbirliği Konseyi-Türkiye Ekonomi Forumuna katıldı. Mehmet Şimşek İngilizce yaptığı konuşmada, "Türkiye'nin kredi risk primi (CDS) Mayıs ayındaki 700 baz puan seviyelerinden 400 baz puanın altına indi. Türkiye'nin risk primi neredeyse yarıya inmiş durumda, yani yatırımcı güveni geri geliyor, bu da sermaye girişine yol açacak." dedi. Bakan Şimşek konuşmasında, "Birincil önceliğimiz fiyat istikrarını sağlayıp, enflasyonu tek haneli rakamlara indirgemek. Geçiş sürecinin ardından 2024 yılı ortasından itibaren dezenflasyon süreci başlayacak ve 2026 yılında enflasyonu tek haneye indireceğiz." ifadelerine de yer verdi.
12.11.2023Gündem
14’üncü Türk-Arap Ekonomi Forumu gerçekleşti
14’üncü Türk-Arap Ekonomi Forumu gerçekleştiİstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleşen 14’üncü Türk-Arap Ekonomi Forumu'nda (TAF) konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Türkiye Arap Forum'una ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu forumun ülkelerimiz arasındaki bağları güçlendirme konusunda çok faydalı olacağına da inanıyoruz. Bu arada bölgeden gelen iş insanlarıyla görüşmeye hazır olduğumu da ifade etmek istiyorum. Aslında bu tür toplantılar ülkelerimizin sunduğu fırsatları anlatmak açısından büyük bir yerdir” dedi.
8.11.2023Gündem
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi
Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildiHazine ve Maliye Bakanlığı'nın, 2024 Mali Yılı Bütçe Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.
31.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Kalıcı refah artışını hedefliyoruz
Bakan Şimşek: Kalıcı refah artışını hedefliyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Ülkemizde daha dengeli, daha kapsayıcı ve sürdürülebilir yüksek büyüme ile kalıcı refah artışını hedefliyoruz" dedi.
31.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek'ten Cumhuriyet'in 100'üncü yılına hatıra para paylaşımı
Bakan Şimşek'ten Cumhuriyet'in 100'üncü yılına hatıra para paylaşımıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için hatıra para basıldığını açıkladı.
29.10.2023Politika
Bakan Şimşek: Almanya ile ilişkilerimize çok önem veriyoruz
Bakan Şimşek: Almanya ile ilişkilerimize çok önem veriyoruzHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Almanya ile ilişkilerimize çok önem veriyoruz. Bu yıl sonuna kadar her iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin 50 milyar doları aşmasını bekliyoruz" dedi.
26.10.2023Politika
Bakan Şimşek: Riyad'da yatırımcılarla verimli görüşmeler gerçekleştirdik
Bakan Şimşek: Riyad'da yatırımcılarla verimli görüşmeler gerçekleştirdikHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Körfez ziyaretimizin son durağı olan Riyad’da 2 gün boyunca yatırımcılarla oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdik" dedi.
25.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek, BAE ve Katarlı bakanlarla görüştü
Bakan Şimşek, BAE ve Katarlı bakanlarla görüştüHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkeleri ziyaret programı kapsamında, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katarlı bakanlar ile Expo Doha 2023 Genel Sekreteri'yle görüştü.
24.10.2023Politika
Bakan Şimşek: Gabar'daki petrol üretimi 2024'te ülkemiz ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacak
Bakan Şimşek: Gabar'daki petrol üretimi 2024'te ülkemiz ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacakHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gabar'da üretilen petrolün 2024'te Türkiye'nin petrol ihtiyacının yüzde 10'unu karşılayacağını, böylece cari açığın azalacağı ve rezerv birikiminin hızlanacağını açıkladı.
23.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek: Enflasyon ile mücadele en önemli önceliktir
Bakan Şimşek: Enflasyon ile mücadele en önemli önceliktirHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Enflasyon ile mücadele en önemli önceliktir. Dezenflasyon için sıkı para politikası ile seçici kredi ve miktarsal sıkılaştırma adımları devreye alınmıştır" dedi.
22.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek, Fransız mevkidaşıyla görüştü
Bakan Şimşek, Fransız mevkidaşıyla görüştüHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile bir araya geldi.
20.10.2023Politika
Bakan Şimşek: Uluslararası rezerv birikimine devam edeceğiz
Bakan Şimşek: Uluslararası rezerv birikimine devam edeceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Piyasa koşulları elverdiği ölçüde uluslararası rezerv birikimine devam edeceğiz. Ülkemize ilave dış kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz" dedi.
6.10.2023Politika
Bakan Şimşek: Deprem bölgesinde 559 bin müşteriye kredi desteği sağladık
Bakan Şimşek: Deprem bölgesinde 559 bin müşteriye kredi desteği sağladıkHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'Deprem Destek Kredisi' kapsamında, depremden etkilenen illerde yaklaşık 559 bin bireysel müşteriye, Hatay'da ise yaklaşık 60 bin bireysel müşteriye kredi desteği sağlandığını bildirdi.
6.10.2023Ekonomi
Bakan Şimşek, Mısır'da Asya Altyapı Yatırım Bankasının yıllık toplantısına katıldı
Bakan Şimşek, Mısır'da Asya Altyapı Yatırım Bankasının yıllık toplantısına katıldıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mısır’da Asya Altyapı Yatırım Bankasının (AIIB) yıllık toplantısına katıldı. Şimşek, yaptığı açıklamada, “Türkiye, AIIB’den 4 milyar dolar finansman sağlayarak bu imkandan en fazla yararlanan ikinci ülke konumundadır” dedi.
26.09.2023Dünya
Bakan Şimşek: Fiyat istikrarını sağlamak en önemli önceliğimiz
Bakan Şimşek: Fiyat istikrarını sağlamak en önemli önceliğimizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Fiyat istikrarını sağlamak en önemli önceliğimizdir" dedi.
21.09.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bakan ŞimşekekonomienflasyonMehmet Şimşekcari açık

Bakan Şimşek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.