Bakan Şimşek

Bakan Şimşek

Son dakika bakan şimşek haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bakan şimşek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bakan şimşek haber sayfamızda...

Bakan Şimşek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 432 bakan simsek haberi bulunmuştur.
5 milyon lira harcayıp, gelir beyan etmeyenlere vergi denetimi
5 milyon lira harcayıp, gelir beyan etmeyenlere vergi denetimiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Aylık harcamaları 5 milyon TL’nin üzerinde olup hiç gelir beyan etmeyen kişileri gerçek kazançlarını vergilendirmek üzere denetim kapsamına alıyoruz" dedi.
13.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek, Macaristan Maliye Bakanı Varga ile bir araya geldi
Bakan Şimşek, Macaristan Maliye Bakanı Varga ile bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Maliye Bakanı Mihaly Varga ile bir araya geldi.
12.07.2024Dünya
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık Haziran 2022'den sonraki en düşük seviyesine geriledi
Bakan Şimşek: Yıllık cari açık Haziran 2022'den sonraki en düşük seviyesine gerilediHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yıllık cari açığın mayısta 25,2 milyar dolarla 2022 yılı haziran ayından sonraki en düşük seviyesine gerilediğini açıkladı.
12.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktır
Bakan Şimşek: Amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktırTürkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) 67'nci Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "En önemli konu kayıt dışılıkla mücadele olacak. Çünkü kayıt dışılıkla mücadele yeni vergi olmadan vergi oranlarını artırmadan kazanandan bir miktar vergi almaktır. Bizim amacımız vergilendirilmemiş alan bırakmamaktır, şu veya bu şekilde. Dolayısıyla bu bir süreçtir. Bazı tedbirlerin zamanlaması ve dozu konusunda tartışmalar yaşanabilir. Ama bunlar hep program ihtiyaçlarına göre şekillendirilecektir." dedi.
11.07.2024Politika
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldıTÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Video
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı
Bakan Şimşek: Enflasyonda en zoru geride kaldı TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonda en zoru geride kaldı. Şu anda dezenflasyon döneminin başındayız. Önümüzdeki ay enflasyon yüzde 60 civarına bir sonraki ay yüzde 50 bir sonraki ay da 50’nın bir tık altına inebilir. Dezenflasyon programı 3 yıllıktır. Program çalışıyor en zoru geride bıraktık ve başaracağız. Kamuda harcama disiplini çok önemsiyoruz. Bütün harcamaları gözden geçiriyoruz. 2025, 2026 ve 2027 orta vadeli mali çerçeveyi bu gözden geçirmeye göre yapacağız. Vergi politikalarında amacımız kayıt dışılıkla mücadelede amasız ve amansız bir döneme girmektir. Yük hiçbir şekilde dar gelirliye yüklenmeyecek. Kayıt dışı olanlar üzerinden vergi adaleti sağlanacak” dedi.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaştı
Bakan Şimşek: Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaştıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaşırken geçen yıl mayıs ayına göre artış 50 milyar dolar oldu" dedi.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Rezervlerimiz güçlenmeye, rezerv yeterliliğimiz iyileşmeye devam ediyor
Bakan Şimşek: Rezervlerimiz güçlenmeye, rezerv yeterliliğimiz iyileşmeye devam ediyorBakan Şimşek: Rezervlerimiz güçlenmeye, rezerv yeterliliğimiz iyileşmeye devam ediyor. Brüt rezervler 148,4 milyar dolarla tarihi zirvesine ulaşırken geçen yıl mayıs ayına göre artış 50 milyar dolar oldu.
11.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğiz
Bakan Şimşek: Enflasyonu düşüreceğiz, gelir dağılımını iyileştireceğizHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Kararlılıkla uyguladığımız programla enflasyonu düşüreceğiz ve gelir dağılımını iyileştireceğiz" dedi.
10.07.2024Politika
Emekli maaşı zammı için toplantı yapılacak
Emekli maaşı zammı için toplantı yapılacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, yarın emekli maaşlarını görüşmek üzere bir araya gelecek.
10.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Uluslararası kuruluşlardan deprem bölgesine 3,8 milyar dolar kaynak sağladık
Bakan Şimşek: Uluslararası kuruluşlardan deprem bölgesine 3,8 milyar dolar kaynak sağladıkHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerin yeniden kalkınması için bugüne kadar uluslararası kuruluşlardan toplam 3,8 milyar dolar uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak sağladıklarını açıkladı.
10.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybı önlenecek
Bakan Şimşek: Akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybı önlenecekHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2025 yılı başında devreye alacağımız Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi ile akaryakıt tüketimi dijital olarak takip edilecek. Ticari taşıtlarda zorunlu, bireysel taşıtlarda ilk etapta isteğe bağlı olacak sistemle akaryakıt istasyonlarındaki vergi kaybının önlenmesi ve kayıt dışılığın azaltılması sağlanacak" dedi.
7.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Ülkemize yatırımcı ilgisi artmaya devam ediyor
Bakan Şimşek: Ülkemize yatırımcı ilgisi artmaya devam ediyorHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Borçlanma faiz oranlarımız düşüyor. Programımız sayesinde ülkemize yatırımcı ilgisi artmaya ve kredi risk primimiz (CDS) gerilemeye devam ediyor" dedi.
5.07.2024Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Bakanımızı küçük düşürmeye yönelik iddiaları reddediyoruz
Hazine ve Maliye Bakanlığı: Bakanımızı küçük düşürmeye yönelik iddiaları reddediyoruzHazine ve Maliye Bakanlığı, CHP'li Ali Mahir Başarır'ın Bakan Şimşek'in oturduğu evle ilgili iddialarına ilişkin "Yakışıksız isnat ve imalarla, ucuz hilelerle, haksızca siyasette öne çıkmaya çalışan zihniyeti ve Bakanımızı küçük düşürmeye yönelik iddiaları reddediyoruz" açıklamasında bulundu.
4.07.2024Politika
Bakan Şimşek: Bu yıl dış dengede önemli bir iyileşme sağlayacağız
Bakan Şimşek: Bu yıl dış dengede önemli bir iyileşme sağlayacağızHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Haziranda dış ticaret açığı geçici olarak takvim etkisiyle arttı. Geçen yılın aynı ayına göre yıllık açık ise 31 milyar dolar geriledi. Bu yıl dış dengede önemli bir iyileşme sağlayacağız" dedi.
3.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Dezenflasyon süreci başladı
Bakan Şimşek: Dezenflasyon süreci başladıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Dezenflasyon süreci başladı. Fiyat istikrarına ulaşana kadar programımızı kararlılıkla uygulayarak kalıcı refah artışını sağlayacağız" dedi.
3.07.2024Ekonomi
Bakan Şimşek, Singapur'da temaslarda bulundu
Bakan Şimşek, Singapur'da temaslarda bulunduHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mali Eylem Gücü'nün (FATF) Genel Kurul toplantısına katılmak için bulunduğu Singapur'da temaslarda bulundu.
29.06.2024Politika
Türkiye, gri listeden çıktı
Türkiye, gri listeden çıktıTürkiye, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine Yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) gri listesinden çıkarıldı.
28.06.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Yıllık ihracat tarihi zirvesine ulaştı
Bakan Şimşek: Yıllık ihracat tarihi zirvesine ulaştıHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Mayısta yıllık ihracat 260 milyar dolar ile tarihi zirvesine ulaşırken, ithalat son bir yılda 29 milyar dolar azaldı. Yıllık dış ticaret açığı 35 milyar dolar iyileşerek 87 milyar dolara geriledi" dedi.
28.06.2024Ekonomi
Bakan Şimşek'in yapay zeka ile konuşturulduğu sahte videolar dolaşımdan kaldırıldı
Bakan Şimşek'in yapay zeka ile konuşturulduğu sahte videolar dolaşımdan kaldırıldıHazine ve Maliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in yapay zeka tarafından konuşturularak vatandaşlara yatırım tavsiyesi verdiği sahte videoların, sosyal medya mecralarında dolaşımdan kaldırıldığını açıkladı.
26.06.2024Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı, CHP'li Yavuzyılmaz'ın iddialarını yanıtladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, CHP'li Yavuzyılmaz'ın iddialarını yanıtladıHazine ve Maliye Bakanlığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz'ın iki firmanın devlete olan özelleştirme borçlarının dolardan Türk lirasına (TL) çevrilip, taksitlendirilerek kamunun 18 milyar 655 milyon lira zarara uğratıldığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını, Yavuzyılmaz'ın, 2017 tarihli TL'ye dönüşüm işlemini bugünkü kurla yapılmış gibi gösterdiğini açıkladı.
26.06.2024Ekonomi
Bakan Şimşek: Umarım normalleşme ruhunu zedelemez
Bakan Şimşek: Umarım normalleşme ruhunu zedelemezHazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektiflerini şeffaf bir şekilde kendilerine anlattıklarını belirterek, "Görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez" dedi.
25.06.2024Ekonomi
CHP'li Karatepe, Bakan Şimşek ile görüştü
CHP'li Karatepe, Bakan Şimşek ile görüştüCHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i ziyaret etti. 4 saat süren görüşmeden sonra açıklama yapan Karatepe, asgari ücrete ara zam, emekli aylıklarında artış, tarımsal desteklerin artırılması ve vergide adaletsizliğin giderilmesi taleplerini ilettiklerini ancak görüşmenin sonunda acı reçeteyi vatandaşa çıkaran anlayışlarında bir değişim iradesi olmadığını gördüklerini söyledi.
24.06.2024Politika
AK Parti'li Çelik: Bunların hepsi bir spekülasyondan ibaret
AK Parti'li Çelik: Bunların hepsi bir spekülasyondan ibaretAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu fiyatının 3 bin liraya yükseltileceğine dair iddialara ''Toplantılar yapılıp, kararlar verilip, netice açıklanana kadar bunların hepsinin bir taslaktan ibaret olduğunu, bir spekülasyondan ibaret olduğunu ifade etmiş olayım’’ dedi.
24.06.2024Politika
Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisindeki gerileme haziranda da devam etti
Bakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisindeki gerileme haziranda da devam ettiBakan Şimşek: Yıl sonu enflasyon beklentisindeki gerileme haziranda da devam etti. 12 ay sonrası yıllık enflasyon beklentisi yüzde 31,8’e, 24 ay sonrası beklenti yüzde 20,3’e geriledi.
14.06.2024Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bakan şimşekEnflasyonHazine ve Maliye Bakanlığımayıscevdet yılmaz

Bakan Şimşek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.