Enflasyon

Enflasyon

Son dakika enflasyon haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enflasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enflasyon haber sayfamızda...

Enflasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.696 enflasyon haberi bulunmuştur.
ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy: Türkiye cari açığı aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip
ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy: Türkiye cari açığı aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahipULUSLARARASI Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu (ULUSKON) Genel Başkanı ve Uluslararası İnsan Hakları Savunma Komitesi (IHRDC) İyi Niyet Elçisi Nezaket Emine Atasoy, Türkiye’nin içinde bulunduğu ‘kronik cari açık, yüksek dış borç stoku ve yüksek enflasyon’ sorunlarını aşabilecek kapasite ve yeteneğe sahip olduğunu söyleyerek, “Yüksek kur politikası-reel faiz dengesini tesis edilmelidir. İhracatta katma değeri yüksek ürünlere daha fazla önem verilmesi, döviz getirici bir anlayışla firmaların hangi sektörlerde yatırıma öncelik verilmesi gerektiği, dış pazar çeşitliliğinin arttırılması, böylelikle cari açığı azaltıcı bu faktörlerin devlet eliyle devreye sokulması beklenmektedir” dedi.
11.08.2022 Ekonomi
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor
Bakan Muş: İhracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyorTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İhracat, bizim göz bebeğimizdir ve Türkiye ekonomisinde büyümenin lokomotifidir. Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor" dedi.
11.08.2022Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Bankalar reel sektöre uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeli
Hisarcıklıoğlu: Bankalar reel sektöre uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bankalarımızın, fonlama maliyetlerini de dikkate alarak, reel sektörümüze uygun koşullarla kredi sağlamaya devam etmeleri beklenmektedir. Böylelikle reel sektörümüz, her türlü olumsuz koşulları en az hasarla atlatarak yatırıma, üretime, ihracata ve istihdama azami katkıyı yapmaya devam edecektir" dedi.
10.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati: Tahıl sevkiyatı anlaşması fiyatlara düşüş yönlü yansıdı
Bakan Nebati: Tahıl sevkiyatı anlaşması fiyatlara düşüş yönlü yansıdı'Yüz Yüze Gönül Gönüle Ümraniye Programı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı, "Tahıl Sevkiyatı Anlaşması, kısa süre içinde ülkemizde olduğu gibi dünya tahıl fiyatlarına da düşüş yönlü yansımıştır" dedi.
10.08.2022Ekonomi
Fiyat İstikrarı Komitesi'nde 'enflasyon', 'gıda ürünleri' ve 'konut piyasası' gündemi
Fiyat İstikrarı Komitesi'nde 'enflasyon', 'gıda ürünleri' ve 'konut piyasası' gündemiHazine ve Maliye Bakanlığı, 6'ncısı gerçekleştirilen Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısında, güncel enflasyon gelişmeleri, gıda arz güvenliği, stratejik ürünler ve konut piyasasına yönelik tedbirlerin ele alındığını açıkladı.
10.08.2022Ekonomi
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Banka promosyonları günümüz şartlarına göre güncellenmeli
Sağlık-Sen Başkanı Durmuş: Banka promosyonları günümüz şartlarına göre güncellenmeliSağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Bankalarla yapılan promosyon anlaşmaları bir an önce iptal edilerek, günümüz şartlarına göre güncellenmeli, uygun yeni sözleşmeler yapılmalıdır. İl sağlık ile aile ve sosyal hizmet İl müdürlükleri başta olmak üzere yetkili sağlık ve sosyal hizmet kurumları yeni promosyon anlaşmaları için bankaları masaya davet etmelidir” dedi.
8.08.2022Gündem
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıya
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıyaDünyada gıda fiyatlarındaki önlenemeyen artış, insanların bütçelerini zorlarken, yoksul ülkelerde yetersiz beslenme, hatta açlığa yol açıyor. Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Dünya Gıda Programı’nın en son verilerine göre 82 ülkede 345 milyon kişinin gıda güvensizliği ile karşı karşıya kaldığını belirtti.
8.08.2022Gündem
Erdoğan: Türkiye'yi bu küresel fırtınadan da sahil-i selamete mutlaka çıkaracağız
Erdoğan: Türkiye'yi bu küresel fırtınadan da sahil-i selamete mutlaka çıkaracağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ekonomi modelini taviz vermeden uyguladıklarını belirterek, "Hayata geçirdiğimiz politikalarımızın müspet sonuçlarını inşallah önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde özellikle enflasyonda daha net bir şekilde göreceğiz. Türkiye'yi bu küresel fırtınadan da sahil-i selamete mutlaka çıkaracağız" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG'un direksiyonun başına geçti ve TOGG'u 2023'ün ilk çeyreğinde yollarda göreceğimizi söyledi.
6.08.2022Gündem
“Sosyal konut projesi fahiş fiyatları düşürür”
“Sosyal konut projesi fahiş fiyatları düşürür”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Ağustos’ta gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz” açıklaması yapmıştı. Buna göre TOKİ sosyal konut projesi hayata geçiriliyor. Vatandaşlara kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olma imkanı verecek projede konutlar, yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilecek. Vatandaşa uygun koşullarda ev sahibi olma imkanı veren proje için 150 bin konut inşa edilmesi planlanıyor. Projeyi değerlendiren Bekaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu, soysal konut projesinin hem kira hem de fahiş ev fiyatlarını düşüreceğini söyledi.
5.08.2022Ekonomi
Remzi Çayır: Muhsin Yazıcıoğlu’nun yarım kalan hayalini Türk milleti ile buluşturacağız
Remzi Çayır: Muhsin Yazıcıoğlu’nun yarım kalan hayalini Türk milleti ile buluşturacağızMİLLİ Yol Partisi (MYP) Genel Başkanı Remzi Çayır, “Geleceğimizi birlikte kuracağız. Umutsuzluğa, tembelliğe gerek yok. Türk milletine sesleniyorum eğer milletimiz gereğini yaparsa, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yarım kalan hayalini Türk milleti ile buluşturacağız” dedi.
4.08.2022Politika
TESK Başkanı Palandöken: 'Market ve AVM olmasın' demiyoruz, kuralı olsun
TESK Başkanı Palandöken: 'Market ve AVM olmasın' demiyoruz, kuralı olsunTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlere ve AVM’lere karşı olmadıklarını belirtip, "'Market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor” dedi.
3.08.2022Ekonomi
Bakan Muş: Türkiye, dünyadaki arz sıkıntısı gideren ülkelerin başında gelecek
Bakan Muş: Türkiye, dünyadaki arz sıkıntısı gideren ülkelerin başında gelecekTicaret Bakanı Mehmet Muş, 'Tahıl koridoru' ile ilgili “İhracatımızla alakalı bu koridorun açılmasıyla beraber ihtiyaç duyulan ham madde gelecektir. Türkiye işleyeceği bu ham maddeyle beraber dünyadaki oluşabilecek olan arz sıkıntısını bir anlamda da ihracatçı ülke olarak gideren ülkelerin aslında başında gelecektir” dedi.
3.08.2022Politika
Yıllık enflasyon yüzde 79,60 oldu
Yıllık enflasyon yüzde 79,60 olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatları, temmuzda aylık yüzde 2,37 artarken; yıllık enflasyon yüzde 79,60 oldu.
3.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati: 500 liralık banknot gündemimizde yok
Bakan Nebati: 500 liralık banknot gündemimizde yokHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "500 liralık banknot gündemimizde yok. Paralar aynı şekliyle kalacak" dedi.
2.08.2022Ekonomi
Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz
Erdoğan: Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje ile ilgili hazırlıklar bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kira öder gibi taksitlerle yerel ve yatay mimari anlayışına göre inşa edilmiş konut projeleri ile ev sahibi yapacağız" dedi.
1.08.2022Politika
Beşiktaş Belediyesi Aşevi her gün 6 bin eve sıcak yemek dağıtıyor
Beşiktaş Belediyesi Aşevi her gün 6 bin eve sıcak yemek dağıtıyorBeşiktaş Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete giren aşevi bir yılda 2 milyondan fazla sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi. Uzman ekipler tarafından hazırlanan yemekler her gün 6 bin kişiye ulaşıyor.
1.08.2022Gündem
Bakan Bilgin: Emekçilerimizi ne enflasyona ne de sermayeye ezdirmeyeceğiz
Bakan Bilgin: Emekçilerimizi ne enflasyona ne de sermayeye ezdirmeyeceğizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Çalışanlarımızın asgari ücretinde yıl başında yaptığımız yüzde 50'nin üzerinde yüzde 30 zam yapmıştık, kümülatif olarak yüzde 90 üzerinde olan bu zammın enflasyon karşısındaki dayanıksızlığını bilerek konuşuyoruz. Yıl sonunda da bunu dikkate alarak yeni bir düzenleme yapacağız. Emekçilerimizi ne enflasyona ne de sermayenin baskısına karşı ezdireceğiz" dedi.
31.07.2022Ekonomi
Kızılay’dan çalışanlara enflasyon farkı
Kızılay’dan çalışanlara enflasyon farkıYaklaşık 13 bin profesyonel çalışanı bulunan Kızılay, TÜİK’in açıkladığı 6 aylık enflasyon rakamlarının ardından 2022 yılı başında yapılan ücret düzenlemesini güncelledi. Ücretlerde yapılan yeni düzenleme ile Kızılay çalışanları ortalamada yüzde 78,6, flebotomist gibi diğer sağlık personeli bazında toplam gelir düzeyinde yüzde 86 iyileştirme almış oldu.
29.07.2022Gündem
Bakan Bilgin: EYT dosyası önümüzde, tamamladığımız gün açıklayacağım
Bakan Bilgin: EYT dosyası önümüzde, tamamladığımız gün açıklayacağımBursa’da konuşan konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile ilgili açıklamalarda bulundu. EYT dosyasının önlerinde olduğunu ve ileriki günlerde tamamlanacağını söyleyen Bakan Bilgin, “Türkiye’nin her sosyal meselesi bizim önümüzdedir. Bunların üzerinde çalışıyoruz, bunların üzerinde çözüm yolları üretiyoruz. Formüller buluyoruz. En uygununu tamamladığımız gün, daha önce 3600’de yaptığımız gibi, asgari ücrette yaptığımız gibi onlarla ilgili açıklama yapacağım. EYT var, EYT’yi tamamladığımız gün, onları açıklayacağım” dedi.
28.07.2022Politika
ABD’den enflasyonla mücadele paketi
ABD’den enflasyonla mücadele paketiABD Başkanı Joe Biden, ülkede enflasyonla mücadele kapsamında atılacak ekonomik adımlara ilişkin detayları paylaştı.
28.07.2022Dünya
Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’nın ikinci etabı satışa çıktı
Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’nın ikinci etabı satışa çıktı Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’nın ikinci etabı satışa çıktı. Tapulu devre mülkler yaz sezonuna özel olarak 130 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, Sur Yapı Tatil Evleri Antalya’nın yurt içinden ve dışından yoğun ilgi gördüğünü belirterek “İkinci etabımızı planladığımızdan 6 ay önce satışa sunduk. İkinci etap evlerimiz de tıpkı ilk etapta olduğu gibi 5 yıldızlı otel konforunda, ömür boyu tatil imkânı sunuyor” dedi.
28.07.2022Ekonomi
Kavcıoğlu: 2022 yılı enflasyon tahminimizi yüzde 60,4 olarak güncelledik
Kavcıoğlu: 2022 yılı enflasyon tahminimizi yüzde 60,4 olarak güncelledikTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, ''2022 yıl sonu enflasyon tahminini 17,6 puanlık güncellemeyle yüzde 42,8’den yüzde 60,4’e; 2023 yıl sonu tahminimizi ise 6,3 puanlık bir güncelleme ile yüzde 12,9’dan yüzde 19,2’e yükselttik'' dedi.
28.07.2022Ekonomi
Bakan Varank: Türkiye, bugün yatırımlarda dünyanın en güvenli limanlarından biri
Bakan Varank: Türkiye, bugün yatırımlarda dünyanın en güvenli limanlarından biriSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Avrupa, Asya ve Afrika'nın kesişim noktası Türkiye, bugün artık yatırımlarda dünyanın en güvenli limanlarından biri konumunda" dedi.
27.07.2022Ekonomi
YÖK'ten, vakıf üniversitelerine 'ücret' yazısı
YÖK'ten, vakıf üniversitelerine 'ücret' yazısıYükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından vakıf yükseköğretim kurumlarına gönderilen yazıda, kayıt döneminden sonra öğrencilerin şaşırtıcı ve beklenmedik rakamlarla karşılaşmamaları nedeniyle eğitim ve öğretim ücretlerinin, tercih veya yatay geçiş dönemlerinden önce belirlenmesinin zorunlu olduğu belirtildi.
26.07.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sorunlar yaşadığımız ülkelerle ilişkilerimizi birer birer yoluna koyuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sorunlar yaşadığımız ülkelerle ilişkilerimizi birer birer yoluna koyuyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınırlarımızı terör örgütlerinden temizleme kararlılığımızın hem uluslararası meşruiyetini güçlendiriyor hem bölgedeki desteğini arttırıyoruz. Kuzeyimizdeki savaşta taraflarla her düzeyde konuşabilen diyalog yollarını açık tutan son tahıl anlaşmasındaki gibi mümkün olan alanlarda iş birliğini sağlayan anahtar ülke konumundayız. Çeşitli sebeplerle sorunlar yaşadığımız ülkelerle ilişkilerimizi birer birer yoluna koyuyoruz" dedi.
24.07.2022Politika

Benzer Haber Etiketleri

enflasyonTürkiyeekonomiBakan MuşCumhurbaşkanı Erdoğan

Enflasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.