Biden

Biden

Son dakika Biden haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Biden gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Biden haber sayfamızda...

Biden

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 791 biden haberi bulunmuştur.
Guterres: Orta Doğu'da siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor
Guterres: Orta Doğu'da siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres dün İran’ın İsrail’e düzenlediği saldırı sonrasında düzenlenen BM Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısında konuştu. Guterres, Orta Doğu genelinde gerilimi azaltma çağrısında bulunarak, “Siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor ve en yüksek bedeli ödüyor” dedi.
15.04.2024 Dünya
Biden: İran’ın saldırısını ABD uçakları ve savunma sistemleri de engelledi
Biden: İran’ın saldırısını ABD uçakları ve savunma sistemleri de engelledi ABD Başkanı Joe Biden, İran’ın İsrail’in askeri tesislerine yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, ABD uçakları ve savunma sistemlerinin de saldırı sırasında devreye girdiğini ve İsrail’e destek olduğunu duyurdu.
14.04.2024 Dünya
İran'dan İsrail'e dron ve füze saldırısı
İran'dan İsrail'e dron ve füze saldırısı İran'dan gece yarısından itibaren İsrail'e İnsansız Hava Araçları ve füzelerle saldırı gerçekleştirildi. Tel Aviv ve Golan tepelerinde siren ve patlama sesleri duyulurken, İsrail güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada füze ve dron saldırılarının yüzde 99'unun engellendiği ifade edildi. ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Danimarka İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı.
14.04.2024 Gündem
Japonya Başbakanı Kishida, Beyaz Saray’da
Japonya Başbakanı Kishida, Beyaz Saray’da Japonya Başbakanı Fumio Kishida, dün itibariyle ABD resmi ziyaretine başladı. ABD Başkanı Joe Biden, Kishida ve eşini Beyaz Saray’da ağırladı. Japonya Başbakanı Kishida’nın resmi ziyareti kapsamında ABD Kongresi’ne hitap edeceği ve Japon iş insanlarıyla bir araya geleceği belirtildi.
10.04.2024 Dünya
Netanyahu: Ateşkes anlaşmasını engelleyen İsrail değil Hamas
Netanyahu: Ateşkes anlaşmasını engelleyen İsrail değil Hamas İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, tüm rehineler serbest kalmadan ateşkes olmayacağını belirterek, ateşkes anlaşmasının sağlanamaması konusunda Hamas’ı suçladı. Netanyahu, Hamas’ın ‘aşırı talepleri’ olduğunu söyledi.
8.04.2024 Dünya
İnsani yardım kuruluşlarından ABD Başkanı Biden’a ortak mektup
İnsani yardım kuruluşlarından ABD Başkanı Biden’a ortak mektup ABD merkezli insani yardım kuruluşları, ABD Başkanı Joe Biden’a ortak mektup yayımladı. Anera, Care USA, Humanity & Inclusion, MedGlobal, Project Hope ve Save the Children kuruluşlarının yer aldığı mektupta, İsrail’e silah satışının durdurulması, öldürülen insani yardım çalışanları için bağımsız soruşturma çağrısı yapılması ve acil ve kalıcı ateşkes çağrısı yapılması talebinde bulunuldu.
7.04.2024 Dünya
ABD’li kongre üyeleri İsrail’in silah paketine ilişkin çağrı yaptı
ABD’li kongre üyeleri İsrail’in silah paketine ilişkin çağrı yaptı ABD’de Demokrat Partili kongre üyeleri, Başkan Biden'a ve Dışişleri Bakanı Blinken’e mektupla çağrıda bulunarak ‘yeni bir silah paketinin İsrail'e nakledilmesine izin verme konusundaki son kararın’ gözden geçilmesini istedi.
6.04.2024 Dünya
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak
Bakan Fidan: NATO 2025 gayri resmi Dışişleri Toplantısı Türkiye’de yapılacak Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Belçika’nın başkenti Brüksel’de iki gün süren NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Fidan, NATO’nun 2025’de yapılacak gayri resmi Dışişleri Toplantısı’nın Türkiye’de yapılacağını duyurdu.
5.04.2024 Politika
Biden: İsrail yardım çalışanlarını koruyamıyor
Biden: İsrail yardım çalışanlarını koruyamıyor ABD Başkanı Joe Biden, Gazze’de World Central Kitchen’ın (WCK) 7 çalışanının hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan İsrail saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, “İsrail, sivillere umutsuzca ihtiyaç duyulan yardımı ulaştırmaya çalışan yardım görevlilerini korumak için yeterince çaba göstermedi” dedi.
3.04.2024 Dünya
Biden: Amerikalıları pazarlık kozu olarak kullanmanın bedelini ödetmeye devam edeceğiz
Biden: Amerikalıları pazarlık kozu olarak kullanmanın bedelini ödetmeye devam edeceğiz ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’da gözaltında bulunan ABD’li gazeteci Evan Gershkovich’in gözaltı süresinin uzatılmasıyla ilgili açıklama yaparak “Rusya'nın Amerikalıları pazarlık kozu olarak kullanmaya yönelik korkunç girişimlerini kınamaya ve bedelini ödetmeye devam edeceğiz” dedi.
30.03.2024 Dünya
ABD'de çöken köprüde kurtarma çalışmaları devam ediyor
ABD'de çöken köprüde kurtarma çalışmaları devam ediyor ABD’nin Maryland eyaleti valisi Wes Moore, bugün bir geminin çarpması sonucu Francis Scott Key Köprüsü’nün çökmesini takiben olağanüstü hal ilan ettiğini duyurdu.
26.03.2024 Dünya
Doğrulama platformu, deepfake'i fark etme testi düzenledi
Doğrulama platformu, deepfake'i fark etme testi düzenledi İnternetteki şüpheli bilgileri inceleyen, dijital okuryazarlık ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek için eğitim faaliyetleri yürüten doğrulama platformu teyit.org, deepfake'i fark etme testi düzenledi. Üç kişiden ikisinin yapay zeka destekli görselleri ayırt edebildiği teste 2 bin 579 kişi katıldı. Platform, seçim dönemlerinde yapay zeka tarafından üretilen içeriklere karşı daha dikkatli olunması çağrısında bulundu.
25.03.2024 Teknoloji
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Mesafe daralıyor, anlaşma yakın
ABD Dışişleri Bakanı Blinken: Mesafe daralıyor, anlaşma yakın ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail ve Hamas arasında süren ateşkes görüşmelerinde ‘mesafenin daraldığını ve anlaşmanın yakın’ olduğunu söyledi. Blinken, “Gittikçe yaklaşıyor. Bence mesafeler daralıyor ve bence bir anlaşma çok mümkün” dedi.
21.03.2024 Dünya
İsrail Başbakanı Netanyahu: Refah harekatı konusunda kararlıyız
İsrail Başbakanı Netanyahu: Refah harekatı konusunda kararlıyız İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail meclisindeki Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi’nde yaptığı açıklamada, Refah’a yönelik harekat konusunda kararlı olduklarını belirtti.
20.03.2024 Dünya
Beyaz Saray: Hamas’ın üç numarası Mervan İsa öldürüldü
Beyaz Saray: Hamas’ın üç numarası Mervan İsa öldürüldü ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Hamas’ın üst düzey komutanı Mervan İsa’nın geçen hafta öldürüldüğünü açıkladı.
19.03.2024 Dünya
CHP'li Uzgel: Türkiye'yi bırak garantör, ara bulucu olarak bile görmek istemiyorlar
CHP'li Uzgel: Türkiye'yi bırak garantör, ara bulucu olarak bile görmek istemiyorlar CHP Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, "Ortada hiçbir çalışma yok, hazırlık yok, birdenbire 'Gazze meselesinde garantör olacağız' diyorsunuz. Nereden çıktı garantörlük işi? Gerçekleşmeyecek önerilerle uluslararası ortama çıkılır mı? Türkiye'yi bırak garantör, ara bulucu olarak bile görmek istemiyorlar" dedi.
15.03.2024 Politika
ABD’den Ukrayna’ya 300 milyon dolarlık askeri yardım
ABD’den Ukrayna’ya 300 milyon dolarlık askeri yardım ABD, Ukrayna’ya 300 milyon dolarlık askeri yardım yapılacağını açıkladı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ABD Başkanı ve Amerikan halkına teşekkür etti.
13.03.2024 Dünya
Netanyahu, Biden’a yanıt verdi: Her iki konuda da yanılıyor
Netanyahu, Biden’a yanıt verdi: Her iki konuda da yanılıyor İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden’ın kendisi hakkındaki “İsrail’e yarardan çok zarar veriyor” ifadelerine yanıt verdi. Netanyahu, “İsraillilerin çoğunluğunun isteğine karşı özel politikalar izlediğimi ve bunun İsrail'in çıkarlarına zarar verdiğini kastediyorsa, o zaman her iki açıdan da yanılıyor demektir” dedi.
11.03.2024 Dünya
Dünya liderlerinden Ramazan mesajları
Dünya liderlerinden Ramazan mesajları İslam aleminin bugün Ramazan ayının ilk gününe başlamasıyla dünya liderleri ve uluslararası örgütler tebrik mesajları paylaştı. ABD Başkanı Joe Biden Müslümanlara iyi dileklerini sunduğunu belirterek, bu dönemde Gazze’deki Müslümanlar için en az 6 haftalık acil ve kalıcı bir ateşkes için çalıştıklarının altını çizdi.
11.03.2024 Dünya
Biden’dan Netanyahu açıklaması: İsrail’e zarar veriyor
Biden’dan Netanyahu açıklaması: İsrail’e zarar veriyor ABD Başkanı Joe Biden, ABD televizyonuna verdiği röportajda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İsrail’e yardımdan çok zarar verdiğini söyledi.
10.03.2024 Dünya
ABD gemisi geçici liman inşa etmek için Gazze’ye gidiyor
ABD gemisi geçici liman inşa etmek için Gazze’ye gidiyor ABD Başkanı Joe Biden’ın Gazze’ye yardım ulaştırmak için geçici liman inşa edileceğini açıklamasının ardından General Frank S. Besson gemisi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı. Geminin limanı inşa etmek için malzeme taşıdığı ifade edildi.
10.03.2024 Dünya
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü
Bakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile Washington'da görüştü. Fidan, "Uluslararası toplum masum insanların çektiği acıları durduramadı. Gazze'deki insanlar acil insani yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle, Gazze'de ateşkesin temini ve kesintisiz insani yardımın sağlanması için birlikte ciddi şekilde çalışmamız gerekiyor" dedi.
9.03.2024 Politika
İsveç’e resmi NATO üyeliğinin ardından dünya liderlerinden tebrik mesajları
İsveç’e resmi NATO üyeliğinin ardından dünya liderlerinden tebrik mesajları İsveç, ABD’de düzenlenen giriş protokolü kabul töreniyle NATO'nun resmen 32. üyesi oldu. NATO müttefiki ülkelerin liderleri, üyeliği tebrik mesajlarıyla kutladı. ABD Başkanı Joe Biden açıklamasında, “Bugün İsveç'i NATO'nun 32. Müttefiki olarak ağırlamaktan onur duyuyorum” dedi.
8.03.2024 Dünya
Alabama Valisi, tüp bebek merkezlerini koruyan yasayı imzaladı
Alabama Valisi, tüp bebek merkezlerini koruyan yasayı imzaladı ABD’nin Alabama eyalet yüksek mahkemesinin dondurulmuş embriyoları ‘çocuk’ sayması sonrasında hukuki sorumluluktan kaçınmak isteyen tüp bebek merkezleri, hizmetlerini durdurmuştu. Alabama Valisi Kay Ivey, dün tüp bebek merkezlerini bu mahkeme kararının sonuçlarından koruyan yasayı imzaladı.
7.03.2024 Dünya
Bakan Fidan: Ramazandan önce Filistin'de ateşkese ulaşılması konusunda çaba var
Bakan Fidan: Ramazandan önce Filistin'de ateşkese ulaşılması konusunda çaba var Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Ateşkese yönelik görüşmelerin, ara bulucular vasıtasıyla devam ettiğini belirtebilirim. Ramazan ayından önce Filistin'de ateşkese ulaşılması konusunda arzu ve çaba var" dedi.
3.03.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

abd biden israil netanyahu bakan fidan

Biden ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.