Bilirkişi

Bilirkişi

Son dakika bilirkişi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bilirkişi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bilirkişi haber sayfamızda...

Bilirkişi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.104 bilirkisi haberi bulunmuştur.
Tandırda cesedi bulunan Eymen'in ağabeyi: Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir
Tandırda cesedi bulunan Eymen'in ağabeyi: Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir İzmir'in Bornova ilçesinde cesedi tandırda bulunan 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıl hapis cezasına çarptırılan anne Mine Durak (29) ile sevgilisi Serkan Elçetin (40), bu kez 'müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak' suçundan hakim karşına çıktı. Duruşmada davanın gizli görülmesi talebi reddedilirken, Eymen'in ağabeyi Önder Durak, "Sanıklar insanlık suç işlemiştir. En üst sınırdan cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.
21.05.2024 Gündem
Kayalıklardan düşen Semiha’nın ölümünde eşi, 15 ay sonra cinayet şüphesiyle tutuklandı
Kayalıklardan düşen Semiha’nın ölümünde eşi, 15 ay sonra cinayet şüphesiyle tutuklandı Yalova'nın Altınova ilçesinde gezmek için gittiği kayalıklardan düşen Semiha Sözer’in (33) ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında olay sırasında yanında bulunan eşi Erdal Sözer (41), 15 ay sonra gözaltına alınıp, tutuklandı. Alanında uzman akademisyenlerin Semiha Sözer’in atıldığı şeklinde görüş bildirdiği belirtilirken, Erdal Sözer’in evindeki bilgisayarda yapılan incelemede ise ‘Bir kişi nasıl itilir?’ ‘Bir kişi nasıl atılır?’ şeklinde arama yapıldığı saptandı.
21.05.2024 Gündem
Çorlu'da 25 kişinin öldüğü tren kazası davasında gerekçeli karar açıklandı
Çorlu'da 25 kişinin öldüğü tren kazası davasında gerekçeli karar açıklandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası davasında 9 sanığın 8 yıl 4 ay ile 17 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları alması, 4 sanığın da beraatine ilişkin mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. 4 sanığın tutuklanması ile sonuçlanan davanın 370 sayfalık gerekçeli kararında, sanıkların 'kusur' ve 'ihmalleri' tek tek sıralanıp, "Bütün delillerin birlikte incelenmesi neticesinde, her bir sanık yönünden kendi başlığı altında ayrıntılı olarak açıklanacağı üzere, eldeki dava sanıkları bakımından manevi unsurun taksir (basit veya bilinçli hali) olduğu kanısına varılmıştır" denildi.
20.05.2024 Gündem
24 kişinin öldüğü binayı yaptıran, 618 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan sanıktan 'kolon kesmedim' savunması
24 kişinin öldüğü binayı yaptıran, 618 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan sanıktan 'kolon kesmedim' savunması Kahramanmaraş'taki ilk depremde yıkılan, 24 kişinin hayatını kaybettiği Sulayıcı Apartmanı davasında, binayı yaptıran, zemin katta traktör galerisi bulunan ve kolon kestiği iddiasıyla hakkında 618 yıla kadar hapis cezası istenen Mahmut Sulayıcı (68), ilk duruşmada, "Kendi ailemle birlikte para karşılığında binayı Ökkeş K.'ye yaptırdım. Binanın altındaki traktör bayisi bana aittir, bu iş yerinde kolon kesme olayı olmamıştır" dedi.
17.05.2024 Video
5 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybeden baba: Oğlumun da benim de hayallerini çaldılar
5 yaşındaki oğlunu trafik kazasında kaybeden baba: Oğlumun da benim de hayallerini çaldılar Kayseri'de bisikletli Furkan Aydeniz'e (5) otomobili ile çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla 'Taksirle adam öldürme' suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle otomobil sürücüsü Mustafa Ö.'nün (39) tutuksuz yargılanmasına başlandı. Ölen Aydeniz'in şikayetçi babası Osman Aydeniz (40), "Polis, bu kişiye ehliyetsiz olmasından dolayı ceza kesmiş, ama buna rağmen bilinçli taksir yerine taksirli suçtan yargılanıyor. Parklarda oyun oynayıp, bisiklete binip eğlenceli vakit geçirmesi gereken bir çocuğu ben toprağa verdim. Oğlum artık yok. Trafik kazalarında artık canlar yok olmasın. Ehliyet almak da bu kadar kolay olmasın. Ehliyetsiz araç kullanmak da bu kadar basit ve cezasız kalmasın. Bu resmen bir cinayet. Oğlumun da benim de hayallerini maalesef çaldılar" dedi.
15.05.2024 Video
Mert'in şırınga çikolatadan ölümü ile ilgili davada yeni bilirkişi raporu kararı
Mert'in şırınga çikolatadan ölümü ile ilgili davada yeni bilirkişi raporu kararı Ankara'da, ilkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın (7) şırınga şeklindeki çikolata kapağının boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili 8 sanığın tutuksuz yargılandığı davada, sanıkların kusur ve sorumluluklarının tespiti için yeniden bilirkişi raporu alınması kararlaştırıldı.
15.05.2024 Gündem
Başkan Kocagöz, 11 Haziran'da hakim karşısına çıkacak
Başkan Kocagöz, 11 Haziran'da hakim karşısına çıkacak Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan, Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün de aralarında olduğu 5'i tutuklu 12 şüphelinin 27'şer yıla kadar hapsi istenen iddianame, 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıkların yargılanmasına 11 Haziran'da başlanacak.
14.05.2024 Gündem
Sahte diplomalı belediye çalışanına dolandırıcılık davası
Sahte diplomalı belediye çalışanına dolandırıcılık davası Antalya'nın Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı şirkette çalışanların maaş ödeme işlemlerini yapan büro personeli Çiğdem B. hakkında, sahte üniversite diploması ile hem yüksek maaş, hem de her ay kendisine birden fazla maaş ödemesi yaparak 567 bin TL'yi üzerine geçirdiği gerekçesiyle 'Dolandırıcılık' ve 'Güveni kötüye kullanma' suçlarından dava açıldı.
14.05.2024 Gündem
Kırmızı ışığa yakalanmamak için sarıda geçip İrem'in ölümüne neden olan sürücüye 15 yıl hapis istemi
Kırmızı ışığa yakalanmamak için sarıda geçip İrem'in ölümüne neden olan sürücüye 15 yıl hapis istemi Adana'da, otomobiliyle kırmızı ışığa yakalanmamak için sarıda geçip, yaya yolunda çarptığı İrem Alper'in (22) ölümüne, ablası Gizem Alper'in (24) yaralanmasına neden olan tutuklu sanık Ramazan Kılınç (22) hakkında, 15 yıla kadar hapis ile cezalandırılması için dava açıldı.
12.05.2024 Gündem
146 kişinin öldüğü sitenin müteahhidi, teknik sorumlunun ölen mühendis olduğunu söyledi
146 kişinin öldüğü sitenin müteahhidi, teknik sorumlunun ölen mühendis olduğunu söyledi Kahramanmaraş’ta 2 bloğu yıkılarak 146 kişinin hayatını kaybettiği Hamidiye Sitesi’nin müteahhidi tutuklu Ahmet Kara, hakim karşısına çıktı. O dönem Kahramanmaraş Belediyesi Fen İşleri Müdür de olan ve ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma suçundan 22.5 yıla kadar hapsi istenen Kara, binanın ana taşıyıcı unsurlarından 4 yıl önce vefat eden fenni mesul inşaat mühendisi Hacı Gitmiş’in sorumlu olduğunu belirterek, “Hacı Gitmiş işini layıkıyla yapmıştır. Ayrıca davaya konu binaların çap alınmasından yapı kullanım izin belgesi alınıncaya kadar 34 yerde 18 kamu görevlisinin imzaları bulunmaktadır.” dedi.
10.05.2024 Gündem
Depremde 19 kişinin öldüğü binanın müteahhidi ve şikayetçiler, usulsüz tadilat yaptıran fırıncıyı suçladı
Depremde 19 kişinin öldüğü binanın müteahhidi ve şikayetçiler, usulsüz tadilat yaptıran fırıncıyı suçladı Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan, 19 kişinin öldüğü, 20 kişinin de yaralandığı, zemin katında bulunan fırında usulsüz tadilat yapıldığı mahkeme ve belediye tarafından tespit edilen Fazilet Apartmanı A blokuna yönelik açılan davanın ilk duruşmasında hem binanın müteahhidi tutuksuz sanık Mahmut Oktay Hartavi (63) hem de yakınlarını kaybedenler, fırının işletmecisi firari sanıklar Akın (78) ve Ferihan Yağcı (78) çiftini suçladı. Depremde anne ve babasını kaybeden Mehmet Kaan Çimen, “O kadar çok usulsüzlük vardı ki anlatılmaz. Arka tarafı kırıp kapı ve pencereler açtırdı. 2-3 haftada TIR’la un geliyordu. A ve B Blok’ta laf arasında ‘Bir gün deprem olursa bu apartman yıkılacak’ derlerdi” diye konuştu.
10.05.2024 Video
Operasyonlarda ele geçirilen 7 bin eserin yüzde 30’u imitasyon çıktı
Operasyonlarda ele geçirilen 7 bin eserin yüzde 30’u imitasyon çıktı Batman ve Siirt’te 2023'te güvenlik güçlerince düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonlarında ele geçirilerek, Batman Müzesi’ne teslim edilen 7 bin 276 eserin yüzde 30’u imitasyon çıktı. Batman Müzesi’nde görevli Uzman Arkeolog Abdurrahman Demir, müzeye getirilen eserlere uygulanan işlemlerle ilgili süreci anlatarak, “Müzeye gelen eserlerin tarihi eser olup olmadığına bir komisyon tarafından karar verilmektedir. Bu komisyonda özellikle arkeolog ve sanat tarihçileri yer almaktadır. Eserlerin dönemsel özelliklerine bakılarak kültür varlığı olup olmadığına karar verilmektedir. Örnek olarak, 2018’de ele geçirilen ve Picasso'nun Nü tablosu olduğu iddia edilen tablo müzemize getirilmiş, bilirkişi incelemesi sonucunda bu eserin sahte olduğu anlaşılmıştır" dedi.
10.05.2024 Video
Operasyonlarda ele geçirilen 7 bin eserin yüzde 30’u imitasyon çıktı
Operasyonlarda ele geçirilen 7 bin eserin yüzde 30’u imitasyon çıktı Batman ve Siirt’te 2023'te güvenlik güçlerince düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonlarında ele geçirilerek, Batman Müzesi’ne teslim edilen 7 bin 276 eserin yüzde 30’u imitasyon çıktı. Batman Müzesi’nde görevli Uzman Arkeolog Abdurrahman Demir, müzeye getirilen eserlere uygulanan işlemlerle ilgili süreci anlatarak, “Müzeye gelen eserlerin tarihi eser olup olmadığına bir komisyon tarafından karar verilmektedir. Bu komisyonda özellikle arkeolog ve sanat tarihçileri yer almaktadır. Eserlerin dönemsel özelliklerine bakılarak kültür varlığı olup olmadığına karar verilmektedir. Örnek olarak, 2018’de ele geçirilen ve Picasso'nun Nü tablosu olduğu iddia edilen tablo müzemize getirilmiş, bilirkişi incelemesi sonucunda bu eserin sahte olduğu anlaşılmıştır" dedi.
10.05.2024 Foto Galeri
Eş cinayetinde gerekçeli karar: Sanık indirimden yararlanmak için ifadesini değiştirmiş
Eş cinayetinde gerekçeli karar: Sanık indirimden yararlanmak için ifadesini değiştirmiş Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Ayşe Korur'u (38) av tüfeğiyle öldürüp, sosyal medya hesabından 'gülen yüz' ifadesi ve 'gururlu hissediyor' paylaşımı yaparak, aldatıldığı için cinayeti işlediğini yazan Gencay Korur'a (42) verilen, indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Kararda; sanık Korur'un haksız tahrik indiriminden yararlanabilmek için savcılıktaki ifadesini mahkemede değiştirdiğine kanaat getirildiği için, bu beyanlarına itibar edilmediği belirtildi. Olayın ani bir kastla geliştiği, olay yerine gitmeden önce Korur'un yaptıklarına ve içinde bulundukları ruh hallerine dair herhangi bir delilin bulunmaması nedeniyle tasarlama hükümlerinin uygulanmadığı da kararda yer aldı.
10.05.2024 Gündem
Amasra'daki maden faciası davasında 7'nci duruşma; tutuklu sanıklardan 3’üne ev hapsi
Amasra'daki maden faciası davasında 7'nci duruşma; tutuklu sanıklardan 3’üne ev hapsi Bartın'ın Amasra ilçesinde 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili 7'si tutuklu, 23 kişinin Bartın Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın 7'nci duruşması geniş güvenlik önlemleriyle başladı. Duruşma öncesi açıklama yapan CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Bazı müfettişler ve TTK yöneticileri hakkında görevi kötüye kullanmadan dolayı soruşturma izni 16 ay sonra çıktı, biz bunu kabul etmiyoruz. Burada olası kast vardır, biz bu şekilde yargılamanın yapılmasını istiyoruz. 16 ay sonra çıkan soruşturma iznini kabul etmiyoruz, bu işin takipçisiyiz” dedi.
8.05.2024 Gündem
130 köylünün, meyve bahçelerine kömür ocağını önleme mücadelesi
130 köylünün, meyve bahçelerine kömür ocağını önleme mücadelesi Antalya'nın Korkuteli ilçesinin Dereköy yaylasında tarım alanına yapılmak istenen kömür ocağı için 'ÇED Gerekli Değildir' kararını iptal ettiren köylüler, alanın tarım dışı kullanımına izin veren iki kararın iptali için de hukuki mücadele veriyor.
8.05.2024 Video
130 köylünün, meyve bahçelerine kömür ocağını önleme mücadelesi
130 köylünün, meyve bahçelerine kömür ocağını önleme mücadelesi Antalya'nın Korkuteli ilçesinin Dereköy yaylasında tarım alanına yapılmak istenen kömür ocağı için 'ÇED Gerekli Değildir' kararını iptal ettiren köylüler, alanın tarım dışı kullanımına izin veren iki kararın iptali için de hukuki mücadele veriyor.
8.05.2024 Gündem
6 kişiye çarpıp ölümüne neden oldu, mahkemede ailelerden helallik istedi
6 kişiye çarpıp ölümüne neden oldu, mahkemede ailelerden helallik istedi Konya'da otomobiliyle yayalara çarparak 3'ü çocuk 6 kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan Sefa Selvi (20) makmedeki savunmasında, "Yol karanlıktı. Karanlıktan bir şey geldiğini gördüm. Fren yaptım, ama duramadım. Çarpmamak için refüje manevra yaptım, ancak kazayı engelleyemedim. Olay nedeniyle çok pişmanım. Hayatını kaybedenlerin aileleri bana hakkını helal etsinler" dedi.
7.05.2024 Gündem
Teleferik kazası şüphelilerinin 27 yıla kadar hapsi istendi
Teleferik kazası şüphelilerinin 27 yıla kadar hapsi istendi Antalya'da, 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasına ilişkin hazırlanan iddianamede, Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün de aralarında olduğu 5'i tutuklu 12 şüphelinin, 27 yıla kadar hapsi istendi. İddianamede, kazada Kocagöz'ün asli kusurlu olduğu belirtildi.
7.05.2024 Gündem
Seçil Erzan davasında yeni iddianame: Mağdur sayısı 27’ye yükseldi
Seçil Erzan davasında yeni iddianame: Mağdur sayısı 27’ye yükseldi Aralarında spor dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 26 mağdurun dolandırıldığı iddiasına ilişkin davaya, bir yeni iddianame daha eklendi. Böylelikle davada mağdur sayısı 27’ye yükselirken, Seçil Erzan için istenen hapis cezası ise 87 yıldan 285 yıla çıkmış oldu. Erzan 24 Mayıs’ta tekrar hakim karşısına çıkacak.
6.05.2024 Gündem
Edanur'un ölümüne ilişkin soruşturmada Ali Sukas adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
Edanur'un ölümüne ilişkin soruşturmada Ali Sukas adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı Küçükçekmece'de İBB parkında çukura düşerek boğulan 5 yaşındaki Eda Nur’un hayatını kaybetmesine ilişkin düzenlenen soruşturmada İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Ali Sukas, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
6.05.2024 Gündem
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz
Kocagöz’ün tutukluluğuna 2’nci itiraz Antalya'da 1 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı teleferik kazasının ardından tutuklanan ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı CHP'li Mesut Kocagöz'ün tutukluluğuna 2’nci kez itiraz edildi.
6.05.2024 Gündem
15 aracın yandığı yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı
15 aracın yandığı yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, bir araç firmasına ait bayinin otoparkında 4 otobüs, 9 midibüs ve 2 minibüsün etkilendiği yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Yangının çıkış sebebi için bilirkişi incelemesi yapılacak.
5.05.2024 Video
15 aracın yandığı yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı
15 aracın yandığı yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, bir araç firmasına ait bayinin otoparkında 4 otobüs, 9 midibüs ve 2 minibüsün etkilendiği yangında hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Yangının çıkış sebebi için bilirkişi incelemesi yapılacak.
5.05.2024 Foto Galeri
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış
İMO'dan teleferik kazası raporu: İnşaat mühendisliği hizmeti alınmamış Antalya'da meydana gelen teleferik kazasının ardından İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nden bir heyet kaza yerinde taşıyıcı unsurlarla ilgili inceleme yaptı. Bugün açıklanan raporda sistemin proje, imalat ve montaj aşamalarında inşaat mühendisliği hizmetinin alınmadığı ve şartnameye göre yapılmadığı vurgulandı.
4.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kaza batman antalya kocaeli yangın

Bilirkişi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.