Bitcoin

Bitcoin

Son dakika bitcoin haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bitcoin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bitcoin haber sayfamızda...

Bitcoin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.070 bitcoin haberi bulunmuştur.
"Türk yatırımcılar kriptoda iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi"
"Türk yatırımcılar kriptoda iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi" Gate.TR CEO'su Kafkas Sönmez, “Küresel kazancın 159,7 milyar dolar olduğu 2021 boğa sezonundan az olsa da geçtiğimiz yıl kripto para birimleri için yine de dikkate değer bir yıldı. Türk yatırımcılar da iyi performans gösteren piyasaları avantaja çevirdi" dedi.
17.05.2024 Ekonomi
OKX, Avustralya'da kripto borsası hizmetlerini kullanıma sundu
OKX, Avustralya'da kripto borsası hizmetlerini kullanıma sundu Global kripto borsası ve Web3 teknoloji şirketi OKX, Avustralya'da kripto borsası hizmetlerini resmen kullanıma sundu. OKX artık Avustralya'daki tüm kullanıcılar için spot (al-sat) işlemleri ve doğrulanmış toptancı müşteriler için ise vadeli işlemler hizmetlerini başlattı. Borsa, toplam 170 kripto spot işlem çiftine imkan sağlayacak. Avustralyada’ki kullanıcılara artık doğrudan banka hesaplarını kullanarak AUD yatırma ve çekme işlemleri yapabilmelerine imkan tanınacak.  
14.05.2024 Ekonomi
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması
Adli emanette kaybolan 6 kilo kokain davasında sanık avukatından 'saflık derecesi farklı' savunması Antalya Adliyesi Adli Emanet Memurluğu'nun uyuşturucu muhafaza edilen bölümünden 6 kilo kokain çalınmasına ilişkin 5'i tutuklu 8 sanığın yargılandığı davanın duruşmasında savunma yapan sanık avukatları, adli emanette eksik çıkan kokain ile sanıklardan Berkay Kılınç'ın üzerinden çıkan kokainin saflık derecesinin farklı olduğunu belirterek, ele geçirilen uyuşturucu maddenin emanete teslim edilme kayıtlarının detaylı şekilde incelenmesini talep etti.
14.05.2024 Gündem
“Kurumsal ilgi, bitcoinin kalıcılığını teyit ediyor"
“Kurumsal ilgi, bitcoinin kalıcılığını teyit ediyor" Kurumsal şirketlerin bitcoine ilgisinin artığını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, "Kriptoya yatırım yapan halka açık şirketler, bitcoin ve diğer başlıca kripto paraların potansiyeline inanmasa bu denli risk almaz. Üstelik tutulan varlık miktarının beşte dördüne, kripto dışındaki sektörlerden şirketler sahip" dedi.
10.05.2024 Ekonomi
Atölye kiralayıp, kaçak elektrik çekerek Bitcoin üreten şüpheliye gözaltı
Atölye kiralayıp, kaçak elektrik çekerek Bitcoin üreten şüpheliye gözaltı Çorum’da kullanılmayan tekstil atölyesini kiralayıp, kaçak elektrik çekerek sanal ortamda Bitcoin üretimi yapan S.A. (29), gözaltına alındı.
9.05.2024 Gündem
Yılın ilk çeyreğinde en çok memecoin'ler kazandırdı
Yılın ilk çeyreğinde en çok memecoin'ler kazandırdı Geleneksel piyasalarda ilk çeyreğe ilişkin bilanço dönemi devam ederken, kripto para ekosistemindeki çeşitli temaların karnesi belli oldu. Rapora göre ilk çeyrekte memecoin'ler yüzde 1.312, yapay zeka ise yüzde 222 kazandırdı.
2.05.2024 Ekonomi
Kriptoda ikinci çeyreğin odağı Ethereum ETF
Kriptoda ikinci çeyreğin odağı Ethereum ETF Nisan ayı, kripto para ekosisteminin 2023'ün ortalarından bu yana konuştuğu kripto para varlığı tabanlı spot borsa yatırım fonları (ETF) açısından hareketli geçtiğini söyleyen küresel kripto borsası Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Kriptoda ikinci çeyreğin odağı Ethereum ETF” değerlendirmesinde bulundu.
30.04.2024 Ekonomi
“Halving sonrası kripto ekosistemi istikrara ve inovasyona odaklanacak”
“Halving sonrası kripto ekosistemi istikrara ve inovasyona odaklanacak” Kripto ekosisteminin yakından takip ettiği Bitcoin yarılanması, 19 Nisan’ı 20 Nisan’a bağlayan gece yarısı tamamlandı. Yarılanmanın ardından 66 bin dolar seviyelerini kazanan Bitcoin’e ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Yarılanma, Bitcoin’in enflasyon karşıtı doğasını ve programatik, merkeziyetsiz yapısını bir kez daha kanıtladı. Kripto ekosistemi şimdi istikrara ve inovasyona odaklanacak” diye konuştu.  
25.04.2024 Ekonomi
Garanti BBVA Dijital Varlıklar, Avax Coin desteğini devreye alıyor
Garanti BBVA Dijital Varlıklar, Avax Coin desteğini devreye alıyor GARANTİ BBVA’nın bağlı ortaklığı olarak kurulan Garanti BBVA Dijital Varlıklar, Garanti BBVA Kripto mobil platformuyla müşterilerine kripto cüzdan ve alım satım deneyimi sunuyor. Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı ve Garanti BBVA Dijital Varlıklar Yönetim Kurulu Başkanı M. Çağrı Süzer, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda çok yakında Avalanche c-chain ile AVAX coin desteğini de devreye alacaklarını duyurdu.
25.04.2024 Ekonomi
Bitget Raporu: Orta Doğu kripto piyasası yükselişte
Bitget Raporu: Orta Doğu kripto piyasası yükselişte Kripto varlık platformu ve Web3 şirketi Bitget’in araştırma kolu Bitget Research, Orta Doğu bölgesinde kripto paraların benimsenmesine ilişkin bir rapor yayınladı. Kapsamlı bir araştırma sonucu hazırlanan rapor, benimsenme oranını etkileyen temel unsurların yanı sıra bunların kullanıcı davranışı üzerindeki etkilerini de ele alıyor. Rapora göre, Orta Doğu kripto piyasasının yükselişte olduğu ve günlük trader sayısının son yılda yüzde 166 arttığı belirtildi.  
22.04.2024 Ekonomi
BtcTurk Boğa Koşusu’nda ödüller verildi
BtcTurk Boğa Koşusu’nda ödüller verildi Finansal teknoloji şirketi BtcTurk’un bugün Üsküdar sahilinde 2,1 Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu yarı maratonu gerçekleşti. 21 kilometre yarı maraton, 10 kilometre halk koşusu ve Boğa kostümlü özel koşu olmak üzere toplam 3 kategoride gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 bin kişinin yarıştığı organizasyonda 2,1 Bitcoin (yaklaşık 4,5 milyon) değerinde 238 ödül dağıtıldı.
21.04.2024 Video
BtcTurk Boğa Koşusu’nda ödüller verildi
BtcTurk Boğa Koşusu’nda ödüller verildi Finansal teknoloji şirketi BtcTurk’un bugün Üsküdar sahilinde 2,1 Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu yarı maratonu gerçekleşti. 21 kilometre yarı maraton, 10 kilometre halk koşusu ve Boğa kostümlü özel koşu olmak üzere toplam 3 kategoride gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 bin kişinin yarıştığı organizasyonda 2,1 Bitcoin (yaklaşık 4,5 milyon) değerinde 238 ödül dağıtıldı.
21.04.2024 Spor
BtcTurk Boğa Koşusu’nda start verildi
BtcTurk Boğa Koşusu’nda start verildi BTCTURK ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen BtcTurk Boğa Koşusu yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Üsküdar’da gerçekleşti. 21 kilometrelik yarı maraton ve 10 kilometrelik halk koşusu kategorilerinde gerçekleştirilen koşunun startını İstanbul Valisi Davut Gül ile BtcTurk CEO'su Özgür Güneri verdi.
21.04.2024 Video
BtcTurk Boğa Koşusu’nda start verildi
BtcTurk Boğa Koşusu’nda start verildi BTCTURK ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen BtcTurk Boğa Koşusu yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Üsküdar’da gerçekleşti. 21 kilometrelik yarı maraton ve 10 kilometrelik halk koşusu kategorilerinde gerçekleştirilen koşunun startını İstanbul Valisi Davut Gül ile BtcTurk CEO'su Özgür Güneri verdi.
21.04.2024 Spor
Bitcoin dolandırıcılığında yeniden yargılanan sanığın avukatı: Mağdurlar 'tefecilik' suçunu işlemiştir
Bitcoin dolandırıcılığında yeniden yargılanan sanığın avukatı: Mağdurlar 'tefecilik' suçunu işlemiştir Aydın'da kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi onların adına Bitcoin almak üzere para toplayıp, yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla verilen toplam 81 yıl hapis ve 394 bin 300 TL para cezası, istinaf mahkemesi tarafından bozulup, tahliye edilen Safiye Gökçe Yüce'nin (44) yeniden yargılanmasına başlandı. Yüce, daha önceki beyanlarını tekrarlayıp, hiç kimseye bilerek ve isteyerek zarar vermediğini belirtirken; avukatı ise mağdurların verdikleri paraları komisyon alacak şekilde müvekkilden tahsil etmeye çalışarak tefecilik suçunu işlediklerini söyledi.
20.04.2024 Gündem
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği'nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW'24), 'Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor' temasıyla 16-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fişekhane'de yapıldı.
19.04.2024 Ekonomi
BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı
BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı BtcTurk’un, 21 Nisan tarihinde İstanbul’da 2,1 Bitcoin değerinde 238 ödül dağıtacağı BtcTurk Boğa Koşusu’na sayılı günler kaldı. BtcTurk ev sahipliğinde Bitcoin’de halving (Bitcoin ödül yarılanması) dönemini kutlamak için ilki düzenlenecek ve aralarında 21 kilometrelik yarı maraton koşusunun da olduğu etkinliğe Bitcoin ekosistemindeki dünyanın önde gelen markaları da katılacak.
18.04.2024 Spor
Block Earner’dan kripto parada yarılanma dönemine özel ödüllü kutlama
Block Earner’dan kripto parada yarılanma dönemine özel ödüllü kutlama Finans platformu Block Earner, Bitcoin'deki yarılanma (halving) dönemini kutlaka amacı ile bir kampanya düzenlediğini duyurdu. Buna göre, Bitcoin'in 22 Nisan saat 03.00'teki fiyatını doğru tahmin eden veya en yakın tahminde bulunan bir kişi, şirket tarafından dizüstü bilgisayar ile ödüllendirilecek.
9.04.2024 Ekonomi
Kripto opsiyon ticareti platformu Coincall, Türkiye pazarına açılıyor
Kripto opsiyon ticareti platformu Coincall, Türkiye pazarına açılıyor Küresel kripto opsiyon ticareti ve vadeli işlem platformu Coincall, Türkiye pazarına giriş yaptı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Coincall Coincall MENA, CIS ve Türkiye Müdürü Muhammed Kasım, “Coincall’un kısa sürede güvenilir ve benzersiz kullanıcı deneyimine odaklanan bir kripto opsiyon ve vadeli işlem platformu arayan kıdemli yatırımcıların dikkatini çekeceğine inancımız tam” dedi.
9.04.2024 Ekonomi
Kriptonun ilk çeyrek karnesi belli oldu; Bitcoin 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 65 yükseldi
Kriptonun ilk çeyrek karnesi belli oldu; Bitcoin 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 65 yükseldi Yılın ilk çeyreğinin geride kalmasıyla geleneksel ve dijital varlıkların ilk çeyrek karnesi de belli oldu. İlk çeyrek performansına ilişkin değerlendirmeler, Bitcoin'in yılın başından 28 Mart'a kadar yüzde 65 değer kazandığını gösterdi.
5.04.2024 Ekonomi
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul’da buluşuyor
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul’da buluşuyor Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan küresel finansal teknoloji etkinliği İstanbul Fintech Week (IFW’24), “Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor” temasıyla 16-17 Nisan’da Fişekhane’de gerçekleştirilecek. Web3’ten dijital paralara, yapay zekâdan işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımına, dijital bankacılıktan tokenlaşıirmaya kadar çok çeşitli konu başlıklarının ele alınacağı IFW’24, dünyadan ve Türkiye’den alanında önde gelen 85 konuşmacıyı İstanbul’daki finans ve dijitalleşme sektör temsilcileriyle bir araya getirecek.
4.04.2024 Ekonomi
Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu 21 Nisan’da düzenlenecek
Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu 21 Nisan’da düzenlenecek Finansal teknoloji şirketi BtcTurk, 21 Nisan’da İstanbul Üsküdar sahilinde Bitcoin ödüllü BtcTurk Boğa Koşusu düzenleyecek. Bitcoin’de ödül yarılanması (halving) dönemine atıfta bulunularak 21 Nisan’da düzenlenecek boğa kostümlü koşu, üç farklı etaptan oluşacak. Etkinlikte 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometrelik halk koşusu ve renkli görüntülere sahne olacak olan boğa kostümlü özel koşu gerçekleştirilecek ve toplamda 2,1 Bitcoin değerinde ödül dağıtılacak.
2.04.2024 Kurumsal
"Boğa sezonunda her gün bin 500 kişi milyoner oluyor"
"Boğa sezonunda her gün bin 500 kişi milyoner oluyor" Mart ayında 73 bin dolara kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydeden Bitcoin'in geri çekilmesi, boğa sezonunun sona erip ermediğine yönelik soruları beraberinde getirdi. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, "Bitcoin boğa sezonunun her gün bin 500 kişiyi milyoner yaptığını gördük. Bu kişilerin kim olduğu veya bir kişi ya da kurum olup olmadıkları cüzdanların gizliliğinden kaynaklı olarak belli olmasa da Bitcoin'in kısa süreçte önemli kazanımlara aracı olduğu tespit edilebiliyor. Buna rağmen Bitcoin milyoneri büyümesinin yavaş seyrettiği, bunun sebeplerinin başında da balinaların kâr hamleleri ve yeni yatırımcıların henüz Bitcoin'le tanışmamış olabilecekleri geliyor" dedi.
25.03.2024 Ekonomi
Bankadaki su baskınında kripto para ile dijital veri kaybı iddiası
Bankadaki su baskınında kripto para ile dijital veri kaybı iddiası Girişimci Orhun Ensari, 6 Şubat depreminin ardından, yabancı sermayeli bir özel bankanın kiralık kasasında yaşanan su baskınları sonucunda, birikimleri ve dijital veri setinin kaybolduğunu iddia etti. Ensari, "Nemli, rutubetli bir ortamda diskleri oksidasyona uğrattılar. En büyük veri kurtarma şirketleri de bunları raporladı. Kurtarma hakkımızı elimizden aldılar" dedi. Banka ise iddialara yanıt vermedi.
24.03.2024 Gündem
BtcTurk ile TMOK arasında Paris Olimpiyat Oyunları'na katılacak milli sporculara destek anlaşması yapıldı
BtcTurk ile TMOK arasında Paris Olimpiyat Oyunları'na katılacak milli sporculara destek anlaşması yapıldı Teknoloji şirketlerinden BtcTurk, Türkiye'nin olimpiyatlara katılışının 100'üncü yıldönümünde, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda yer alacak sporculara destek olmak amacıyla Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) ile resmi sponsorluk anlaşması imzaladı.
21.03.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

kripto bitcoin küresel para ödül

Bitcoin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.