Bitcoin

Bitcoin

Son dakika bitcoin haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bitcoin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bitcoin haber sayfamızda...

Bitcoin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.017 bitcoin haberi bulunmuştur.
“Bitcoin, dijital altın olmaya her yıl daha da yaklaşıyor"
“Bitcoin, dijital altın olmaya her yıl daha da yaklaşıyor"Araştırma şirketi Companiesmarketcap tarafından yayımlanan ve piyasa değerine göre en büyük varlıkları içeren listede, Bitcoin'in 12. sırada yer aldığı görüldü. Bitcoin; piyasa değeriyle Eli Lilly, Visa, TSMC gibi şirketleri geride bıraktı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Bitcoin dijital bir varlık ve yatırım aracı olduğundan, bir şirketle yalnızca piyasa değeri açısından karşılaştırılması doğrudan yatırım tercihlerini etkileyecek sonuçlar vermemeli. Yine de Bitcoin ve Ethereum'un piyasa değerleri, bu iki dijital varlığın ekonomik etkisine dair ipuçları taşıyor. Bitcoin, dijital altın olmaya her yıl daha da yaklaşıyor" dedi.
5.12.2023Ekonomi
Küresel kripto para borsası Gate.io, rezerv kanıtı sunmaya başlıyor
Küresel kripto para borsası Gate.io, rezerv kanıtı sunmaya başlıyorKüresel kripto para borsası Gate.io, Rezerv Kanıtı (PoR) raporlarıyla ilgili güncelleme yayımladı. Borsa, rezerv kanıtı raporlarında yeni sıfır bilgi ispatı teknolojisinin yanı sıra raporların şeffaflığını ve güvenilirliğini artırmak adına kanıt sağlanan varlıkları genişleterek, daha sık raporlama yapılacağını açıkladı.
27.11.2023Ekonomi
İstinaf mahkemesi kararı bozdu, Bitcoin Safiye 52 gün sonra tahliye oldu
İstinaf mahkemesi kararı bozdu, Bitcoin Safiye 52 gün sonra tahliye olduAydın'da kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra 135 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada çevresinde 'Bitcoin Safiye' olarak tanınan Safiye Gökçe Yüce'ye (43) verilen toplam 81 yıl hapis ve 394 bin 300 TL para cezasını istinaf mahkemesi bozup, 52 gün sonra tahliyesine karar verdi. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 13'üncü Ceza Dairesi, bu kararına gerekçe olarak; şüpheyi ortadan kaldıracak ve cezalandırılması yönünde tam bir vicdani kanaat oluşturacak kesin, somut ve inandırıcı delilin bulunmadığını gösterip, dosyayı yerel mahkemeye iade etti.
27.11.2023Gündem
Üretilebilecek toplam Bitcoin’in yüzde 93’ü üretildi
Üretilebilecek toplam Bitcoin’in yüzde 93’ü üretildi  CoinMarketCap'te yer alan veriler, Kasım 2023 ortası itibarıyla 19,54 milyonu aşkın Bitcoin'in üretildiğini gösterdi. Böylece doğası gereği limitli bir arza sahip olan ve Bitcoin madenciliği kapsamında yalnızca 21 milyon adet üretilebileceği tahmin edilen Bitcoin’in toplam arzının yüzde 93’ü üretildi.
20.11.2023Ekonomi
Ethereum ekosistemi, İstanbul’da bir araya geldi
Ethereum ekosistemi, İstanbul’da bir araya geldiBu yılın en büyük Ethereum etkinliklerinden olan Devconnect, 13-19 Kasım haftasında İstanbul'da düzenlendi. Etkinlik boyunca, Ethereum ekosisteminde yer alan geliştirici ekipler, İstanbul'un farklı yerlerinde 100'ün üzerinde yan etkinlik organize ederek tüm dünyadan binlerce kişiyi ağırladılar.
20.11.2023Ekonomi
Farklı kuşakların yatırım trendleri açıklandı
Farklı kuşakların yatırım trendleri açıklandıFarklı kuşakların yatırım trendlerine yönelik araştırma yaptıklarını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Doğası gereği şeffaflık, kapsayıcılık ve dijitallik vaat eden kripto varlıklar, temel ilgiyi dijitalin içine doğan genç kuşaktan görüyor. Baby boomer ve X kuşakları, tasarrufları değerlendirmenin yolunu gayrimenkulde buluyordu. Örneğin bu iki kuşağın ABD'de 124 trilyon dolar olduğu tahmin edilen servetinin 32 trilyon dolarının gayrimenkulde tutulduğunu görüyoruz. Buna karşın, her geçen gün küresel ekonominin daha önemli bir gücü haline gelen Z kuşağı, alım satım faaliyetleriyle yatırımı günlük bir aktiviteye dönüştürüyor" dedi.
17.11.2023Ekonomi
BtcTurk'ten yeni dönemi anlatan iki reklam filmi
BtcTurk'ten yeni dönemi anlatan iki reklam filmiBu yıl 10'uncu kuruluş yılını kutlayan BtcTurk, temmuz ayı itibarıyla başlattığı yeni hizmetlerin ayrıntılarını iki ayrı reklam filmiyle tanıttı.
16.11.2023Ekonomi
Muğla merkezli operasyonlarla 'Germiciler' suç örgütü çökertildi
Muğla merkezli operasyonlarla 'Germiciler' suç örgütü çökertildiMuğla'nın Bodrum ilçesi başta olmak üzere 6 ilde jandarmanın eş zamanlı 'Germiciler' suç örgütüne yönelik düzenlediği 'Kafes' operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda tabanca ve sahte tapu ele geçirildi.  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın görüntü ve bilgilerini sosyal medya hesabından paylaştığı operasyonda gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen şüphelilerden 10'u tutuklanırken, diğer 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
16.11.2023Gündem
Küresel Web3 şirketi, Ethereum tabanlı yeni ağı X1'i kullanıma sunuyor
Küresel Web3 şirketi, Ethereum tabanlı yeni ağı X1'i kullanıma sunuyorKripto para borsası ve Web3 ekosistemi OKX, uluslararası blokzinciri yazılım teknolojisi şirketi Polygon Labs ile gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu. Stratejik iş birliği kapsamında, Ethereum tabanlı Sıfır Bilgi (Zero Knowledge | ZK) Katman-2 ağı olan yeni OKX yerel ağı X1 için testnet (test amacıyla kurulmuş alternatif Bitcoin blokzinciri) başlatıldı.
14.11.2023Ekonomi
'Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek'
'Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Türkiye’nin gri listeden çıkması için tek adımın kripto varlıklara ilişkin yasal düzenleme olduğunu vurguladığı demeçlerinden sonra, kriptoda regülasyon tartışmaları yeniden gündeme geldi. Kimi yorumlara göre kripto düzenlemesi, Türkiye’nin blokzinciri ve kriptodaki potansiyelini güçlendirecek. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Düzenleyici bir çerçeve, Türkiye’ye daha çok küresel kripto para borsası çekecek. Yerli oyuncuların küresel rakiplerle rekabeti de en nihayetinde kullanıcı deneyimine ve ülke ekonomisine yarayacak. Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek” ifadelerini kullandı.
14.11.2023Ekonomi
Avcılar'da çalınan motosikletini bulana ödül olarak Bitcoin verecek
Avcılar'da çalınan motosikletini bulana ödül olarak Bitcoin verecekAvcılar'da üniversite öğrencisi Hüseyin Uygur'un 300 bin TL'ye 6 ay önce satın aldığı motosiklet, çalındı. Motosiklet hırsızlığı güvenlik kameraları ile görüntülenirken, öğrencinin babası Murat Uygur, motosikletin yerini bildirene 50 bin lira değerinde Bitcoin'i ödül olarak vereceğini söyledi.
13.11.2023Gündem
Dünyanın en çok bitcoin üreten ülkeleri belli oldu
Dünyanın en çok bitcoin üreten ülkeleri belli olduKripto para madenciliği için kullanılan yüksek performanslı donanımların çalışma hızını ölçen hash oranı -hash rate- ile ölçülen bitcoin üretimi oranlarının kıyaslanmasıyla, dünyanın en çok bitcoin üreten ülkeleri belli oldu. Statista tarafından derlenen verilere göre; aylık hash oranı payı açısından yapılan kıyaslamayla ABD, yüzde 37,8'lik oranla dünyanın en çok bitcoin madenciliği yapan ülkesi olurken, onu yüzde 21,1’lik oranla Çin ve yüzde 13,2’lik oranla Kazakistan izledi.
9.11.2023Ekonomi
BtcTurk’ten Bitcoin Teknik Dokümanı’nın 15’inci yıl dönümüne özel video
BtcTurk’ten Bitcoin Teknik Dokümanı’nın 15’inci yıl dönümüne özel videoBtcTurk Kripto, Bitcoin Teknik Dokümanı'nın (Bitcoin White Paper) 15’inci yılı nedeniyle özel bir video hazırladı. Videoda, teknik dokümanın ortaya çıkışına zemin hazırlayan finansal krizler hatırlatılıyor ve sorunlara alternatif olarak ortaya çıkan merkeziyetsiz çözüm anlatılıyor.
1.11.2023Teknoloji
‘Yurtta barış, dünyada barış’ dijital olarak kayıt altına alındı
‘Yurtta barış, dünyada barış’ dijital olarak kayıt altına alındı Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusu dijital ortama da taşındı. Bu kapsamda Türkiye merkezli bir blokzincir medya kuruluşu olan Uzmancoin ve ABD merkezli Bitcoin finansal hizmetler şirketi Swan’ın birlikte hayata geçirdiği çalışmayla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü sözü ‘Yurtta barış, dünyada barış’ Bitcoin blokzincirine kazındı.
31.10.2023Teknoloji
Yeni kripto yatırımların yaklaşık yüzde 84’ü Bitcoin’e yöneldi
Yeni kripto yatırımların yaklaşık yüzde 84’ü Bitcoin’e yöneldiEkim ayının son günlerinde hararetlenen spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) tartışmalarının Bitcoin’e yaradığını ifade eden Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Bitcoin, önceki haftalara göre büyük bir büyüme göstererek yaklaşık yüzde 84 oranında varlık girişi gördü. 66 milyon doların 55 milyon doları Bitcoin’e aktı” dedi.
25.10.2023Ekonomi
Bitcoin, 2023’te yaklaşık yüzde 60 değer kazandı
Bitcoin, 2023’te yaklaşık yüzde 60 değer kazandıKripto para primi Bitcoin, yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 60 değer kazandı. Buna göre yılbaşında 16 bin 500 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, bugünlerde ise 28 bin 500 dolar seviyelerinde işlem görüyor.
18.10.2023Ekonomi
"Ekim sonuna doğru Bitcoin'in 30 bin doların üzerine çıkabileceği değerlendiriliyor"
"Ekim sonuna doğru Bitcoin'in 30 bin doların üzerine çıkabileceği değerlendiriliyor"Kripto para birimi listeleyen Gate.io Operasyon ve İş Geliştirme Direktörü Kutluhan Akçın, Bitcoin'e ilişkin ekim ayı beklentilerini değerlendirdi. Akçın, "Ekim ayı, kripto para piyasalarında yeni beklentileri de beraberinde getirdi. Tarihsel veriler, Bitcoin'in 2013'ten bu yana yalnızca 2 yıl ekim ayında negatif getiri kaydettiğini gösterirken, ekosistemde 'Uptober' olarak adlandırılan bu dönemsel trendin bu ay da yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu oldu.2023'ün de yarılanma öncesi yıl olduğu göz önüne alındığında, ekim sonuna doğru Bitcoin'in 30 bin doların üzerine çıkabileceği degerlendiriliyor" diye konuştu.
10.10.2023Ekonomi
Mersin merkezli siber dolandırıcılık operasyonunda 14 gözaltı
Mersin merkezli siber dolandırıcılık operasyonunda 14 gözaltıMersin ve Adana'da düzenlenen siber suçlara yönelik operasyonda, kişilerin sosyal medya hesaplarına attıkları linklerle kullanıcı adı ve şifrelerini ele geçirip, yüksek kazanç paylaşımlarıyla dolandırıcılık yapan 14 şüpheli, yakalandı.
6.10.2023Gündem
BtcTurk, Bitcoin'in Türkiye'deki 10 yılını anlattığı belgeselini yayınladı
BtcTurk, Bitcoin'in Türkiye'deki 10 yılını anlattığı belgeselini yayınladıBtcTurk, kuruluşunun 10’uncu yılında Bitcoin ve BtcTurk’ün 10 yıllık macerasını konu alan bir belgesel hazırladı. Yalın Alpay imzalı belgeselde BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk, CEO’su Özgür Güneri, CTO’su Ozan Yurtseven ve çeşitli BtcTurk yöneticileri, Bitcoin ve BtcTurk’ün 10 yılı hakkında bilinmeyenleri anlattı.
4.10.2023Video
BtcTurk, Bitcoin'in Türkiye'deki 10 yılını anlattığı belgeselini yayınladı
BtcTurk, Bitcoin'in Türkiye'deki 10 yılını anlattığı belgeselini yayınladıBtcTurk, kuruluşunun 10’uncu yılında Bitcoin ve BtcTurk’ün 10 yıllık macerasını konu alan bir belgesel hazırladı. Yalın Alpay imzalı belgeselde BtcTurk’ün kurucusu Kerem Tibuk, CEO’su Özgür Güneri, CTO’su Ozan Yurtseven ve çeşitli BtcTurk yöneticileri, Bitcoin ve BtcTurk’ün 10 yılı hakkında bilinmeyenleri anlattı.
4.10.2023Kurumsal
'Bitcoin Safiye'ye 81 yıl hapis ve 394 bin TL para cezası, eşine beraat
'Bitcoin Safiye'ye 81 yıl hapis ve 394 bin TL para cezası, eşine beraatAydın'da kendisini 'ekonomist-broker' olarak tanıtıp farklı meslek gruplarından 40 kişiyi yaklaşık 30 milyon TL dolandırdığı iddiasıyla tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra 135 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Safiye Gökçe Yüce (43) 81 yıl hapis ile 394 bin 300 TL para cezasına çarptırıldı, eşi Oğuzhan Yüce'nin (48) beraatine karar verildi.
3.10.2023Gündem
Araştırma: 10 kişiden 9'u kripto paralardan haberdar
Araştırma: 10 kişiden 9'u kripto paralardan haberdarBlokzinciri teknolojisinin yaygınlaşmasına zemin hazırlayan Bitcoin'in geliştirildiği 2008'den bu yana pek çok yeni kavram ortaya çıktı. Yeni bir küresel araştırma, Web3, NFT, kripto gibi blokzinciri tabanlı kavramlara yönelik küresel farkındalığı ortaya koydu. 26 Nisan- 18 Mayıs 2023 tarihleri arasında 15 ülkede yürütülen araştırmaya göre, 10 kişiden 9’u (yüzde 92) “kripto” kavramını daha önce duyduklarını söyledi.
27.09.2023Ekonomi
WhiteBIT CEO’su Nosov: Türkiye’de kripto patlaması yaşanıyor
WhiteBIT CEO’su Nosov: Türkiye’de kripto patlaması yaşanıyor Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan, Barcelona ve Trabzonspor’un da resmi kripto partneri olarak konumlanan WhiteBIT CEO’su Volodymyr Nosov, Türkiye’nin kripto para potansiyelini değerlendirdi. Türkiye’de bir ‘kripto patlaması’ yaşandığını belirten Nosov, Türkiye'nin bir kripto merkezine dönüşmesi için yeterli ön koşullara sahip olduğunu söyledi.
27.09.2023Ekonomi
Araştırma: Kripto para yatırımcı sayısı 425 milyona ulaştı
Araştırma: Kripto para yatırımcı sayısı 425 milyona ulaştıKripto para piyasalarının oluşturduğu değere ve küresel çapta kriptonun ne kadar benimsendiğine ilişkin yeni bir rapor yayımlandı. Küresel refah istihbaratı şirketi New World Wealth tarafından sunulan veriler üzerinden hazırlanan araştırma, dünya çapında toplam kripto para yatırımcısı sayısının 425 milyon olduğunu ortaya koydu. Öte yandan rapor, her iki kripto yatırımcısından yaklaşık birinin -yüzde 49,1-, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi sayılan Bitcoin’e portföyünde yer verdiğini gösterdi.
20.09.2023Ekonomi
"Kurumsal şirketlerin kripto paralara ilgisi artıyor"
"Kurumsal şirketlerin kripto paralara ilgisi artıyor"Finansal hizmetler endüstrisine iç görüler sağlayan Coalition Greenwich ve Amberdata tarafından yürütülen araştırma, varlık yönetimi şirketlerinin yüzde 48'inin müşterileri için kripto ve dijital varlık yönettiğini ortaya koydu. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Türkiye Araştırma Müdürü Sevcan Dedeoğlu, “Büyük ekonomilerde dijital varlık regülasyonlarına ilişkin açık bir çerçeve olmasa da kurumsal yatırımcılar kripto konusunda oldukça iyimser görünüyor, ilgi artıyor. Bu veri, dijital varlıkların ayaklarının birkaç yıl öncesine kıyasla bugün yere çok daha sağlam bastığını gösteriyor" dedi.
14.09.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

bitcoinkriptoekonomiyatırımkripto para

Bitcoin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.