Blokzinciri

Blokzinciri

Son dakika blokzinciri haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan blokzinciri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan blokzinciri haber sayfamızda...

Blokzinciri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 125 blokzinciri haberi bulunmuştur.
BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı
BtcTurk Boğa Koşusu için geri sayım başladı BtcTurk’un, 21 Nisan tarihinde İstanbul’da 2,1 Bitcoin değerinde 238 ödül dağıtacağı BtcTurk Boğa Koşusu’na sayılı günler kaldı. BtcTurk ev sahipliğinde Bitcoin’de halving (Bitcoin ödül yarılanması) dönemini kutlamak için ilki düzenlenecek ve aralarında 21 kilometrelik yarı maraton koşusunun da olduğu etkinliğe Bitcoin ekosistemindeki dünyanın önde gelen markaları da katılacak.
18.04.2024 Spor
İçerik üreticisi ekonomisini blokzincirine taşıyan kripto para birimi yakında listelenecek
İçerik üreticisi ekonomisini blokzincirine taşıyan kripto para birimi yakında listelenecek Güncel tahminler küresel içerik üreticisi ekonomisinin 250 milyar dolar büyüklüğü aştığını gösterirken, bu ekonomiyi blokzincirine taşıyacak yeni bir kripto para projesi duyuruldu. İnternet reklamcılığı ve dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren bir ekip tarafından geliştirilen Adven Token, yakında Türkiye'nin yerli kripto para borsası Bzetmex'te listelenecek.
9.04.2024 Ekonomi
BtcTurk Kripto’da üç yeni kripto para listelendi
BtcTurk Kripto’da üç yeni kripto para listelendi BtcTurk Kripto’da Bonk (BONK), Jupiter (JUP) ve Pyth Network (PYTH) olmak üzere üç yeni kripto para listelendi. Listelenen kripto paralar 4 Nisan tarihi itibarıyla alım satıma açıldı. Bu üç yeni kripto paranın eklenmesiyle BtcTurk Kripto’da listelenen kripto para sayısı 109’a ulaştı.
5.04.2024 Ekonomi
GAG Token, Bitexen Pro Tahta’da listelendi
GAG Token, Bitexen Pro Tahta’da listelendi Yenilikçi araştırma şirketi ve kullanıcıların araştırma ve pazarlama faaliyetlerine katılarak ödül kazanmalarını sağlayan platform Adgager’ın kripto para birimi GAG Token, Bitexen Pro Tahta’da listelendi.
5.04.2024 Teknoloji
Kıymetli madenlerden sonra uranyum da blokzincirine taşındı
Kıymetli madenlerden sonra uranyum da blokzincirine taşındı Gayrimenkul, kıymetli madenler, kredi teminatı, emtia gibi gerçek dünya varlıklarının blokzincirine taşınarak erişilebilir hale gelmesini tanımlayan tokenizasyon kavramı, ekosistemin 2024 başlıkları arasında yerini aldı. Güncel bir rapor, emtia tabanlı kripto para birimlerinin piyasa değerinin 1,1 milyar doları aştığını gösterdi. Söz konusu raporda, emtia tabanlı kripto para projelerinde çoğunlukla altın, gümüş gibi kıymetli madenlerin tercih edildiğini söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Kıymetli madenlerin pazar hakimiyetine rağmen daha farklı emtialara yönelen projelere de rastlamak mümkün. Örneğin bir proje, 1 sterlin değerindeki uranyum bileşiğine endekslenen uranyum tabanlı bir kripto para birimi geliştirdi” dedi.
2.04.2024 Ekonomi
BtcTurk Kripto’da iki yeni kripto para listelendi
BtcTurk Kripto’da iki yeni kripto para listelendi BtcTurk Kripto’da, SuperVerse (SUPER) ve Starknet (STRK) olmak üzere iki yeni kripto para listelendi. Listelenen kripto paralar 7 Mart tarihi itibarıyla alım satıma açıldı. Bu iki yeni kripto paranın eklenmesiyle BtcTurk Kripto’da listelenen kripto para sayısı 106’ya ulaştı.
15.03.2024 Ekonomi
Oyun stüdyosu, PC ve mobil oyunlarını blokzincirine taşıyor
Oyun stüdyosu, PC ve mobil oyunlarını blokzincirine taşıyor Online çok oyunculu savaş arenası (MOBA) türündeki E4C video oyun serisinin geliştiricisi olan oyun stüdyosu Ambrus Studio, E4C: Fallen Arena ve Final Salvation oyunlarının Katman 1 blokzinciri ve akıllı sözleşme platformu Sui desteği içereceğini duyurdu. Bu gelişmeyle, PC ve mobil platformları için geliştirilen oyunlar, blokzincirine taşınacak.
14.03.2024 Teknoloji
Topluluk odaklı Web3 adaptasyonu, ortak etkinlikte konuşuldu
Topluluk odaklı Web3 adaptasyonu, ortak etkinlikte konuşuldu Küresel kripto para borsası Gate.io ve TON Society Türkiye iş birliğiyle Web3 ve topluluk odaklı merkeziyetsiz teknolojiler odaklı özel bir etkinlik düzenlendi. Türkiye Web3 topluluğunun önemli isimlerinin bir araya geldiği etkinlikte ‘Türkiye’de Web3 Adaptasyonu’ başlıklı oturum düzenlendi.
7.03.2024 Teknoloji
Uluslararası ticaret ve ödeme platformu likidite hacminde 1 milyar doları aştı
Uluslararası ticaret ve ödeme platformu likidite hacminde 1 milyar doları aştı Türk girişimciler tarafından kurulan Web3 ve geleneksel finansın kesişiminde yer alan uluslararası ticaret ve ödeme platformu Arf, lisanslı finansal kurumları desteklemek için sağladığı onchain likidite hacminde 1 milyar doları aştığını duyurdu.
6.03.2024 Kurumsal
Küresel kripto para borsası, 2024 için merkeziyetsiz finans değerlendirmelerini paylaştı
Küresel kripto para borsası, 2024 için merkeziyetsiz finans değerlendirmelerini paylaştı Blokzinciri teknolojisiyle ortaya çıkan ve aracıları ortadan kaldıran, şeffaf bir finansal deneyim vaat eden merkeziyetsiz finansın (DeFi), 2023’te önemli yol kat ettiğini söyleyen küresel kripto para borsası OKX’in Baş İnovasyon Sorumlusu Jason Lau, “Önceki yıllarda hack ve finansal kayıplarla gündeme gelen DeFi ekosisteminde 2023'te yıllık kayıplar 2020'den bu yana en düşük seviyesini görürken, DeFi’de toplam kilitli varlıklar yüzde 77 arttı” dedi.
23.02.2024 Ekonomi
“Rezerv kanıtı, borsalar için endüstri standardı olmalı"
“Rezerv kanıtı, borsalar için endüstri standardı olmalı" Web3 şirketi Gate.io Rezerv Kanıtı (Proof of Reserves | PoR) raporu yayınladı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Özellikle 2023'ün son ayları, kripto para birimleri için bir dönüm noktası oldu. Hükümetlerin yakından incelemeye başladığı ve böylece varlığını tanıdığı, kurumsal yatırımcı ilgisinin arttığı ve piyasadaki taşların yerine daha fazla oturduğu bu dönem, işlem hacimlerini ve pazar büyüklüğünü artırırken artık kripto para borsalarına yönetişim anlamında daha fazla sorumluluk yükledi. Rezerv Kanıtı raporları da merkezi borsalar arasında bir endüstri standardına dönüşmeli" dedi.
13.02.2024 Ekonomi
Sönmez: BRC-20 standardında önemli bir değer görüyoruz
Sönmez: BRC-20 standardında önemli bir değer görüyoruz Yılın ilk ayını geride bırakan kripto para ekosisteminde 2024’e damga vurması beklenen önemli temalar da netleşmeye başladı. Bu temalar içinde Ordinaller ve BRC-20 kripto para birimi standartları öne çıktı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Gate.io’nun da aralarında olduğu dünyanın önde gelen borsaları tarafından benimsenen BRC-20 standardı, kripto ekosisteminde 2024’ün öne çıkan temalarından biri olacak gibi görünüyor. Ekosistemin kanaat önderlerinin de fırsat ve risklerini yakından takip ettiği bu standart, Bitcoin’in gelişiminde önemli bir köşe taşı” dedi.
6.02.2024 Ekonomi
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı
OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı Kripto para borsası ve Web3 teknolojisi şirketi OKX’in yatırım kolu OKX Ventures, ‘2024 Bitcoin Görünümü’ raporunu yayımladı. Rapora göre, geçtiğimiz yılı yeni ihraç protokolleri, ölçeklenebilirlik çözümleri ve güvenilirlik geliştirmeleriyle tamamlayan Bitcoin ekosisteminin 2024’te de inovasyonlara tanıklık etmesi öngörülüyor.
6.02.2024 Ekonomi
Küresel kripto para borsasından kriptoda yapay zeka trendi değerlendirmesi
Küresel kripto para borsasından kriptoda yapay zeka trendi değerlendirmesi Yapay zekanın dönüştürücü gücünün, kripto para ekosistemine de taşındığını ifade eden Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “2023’e 1,1 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle başlayan yapay zeka odaklı kripto para birimleri, aralık ayında 7 milyar barajını aştı. Buna rağmen piyasalardaki son düşüşle 6 milyar dolar altına geriledi” diyerek, konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.
1.02.2024 Ekonomi
Küresel kripto para borsası, 2023’te 362 yeni proje listeledi
Küresel kripto para borsası, 2023’te 362 yeni proje listeledi  Kripto para borsası Gate.io, 2023’te listelediği 362 yeni kripto para projesiyle, platformda spot piyasada alınıp satılan kripto para sayısını bin 871’e taşıdığını duyurdu.
25.01.2024 Ekonomi
“Geleneksel finans, blokzincirin getirdiği yeni varlık türlerinin ve yatırım araçlarının farkına vardı”
“Geleneksel finans, blokzincirin getirdiği yeni varlık türlerinin ve yatırım araçlarının farkına vardı”    Geleneksel finans kuruluşlarının ve varlık yönetimi şirketlerinin gösterdiği ilginin de kriptonun yerleşik bir finansal araç olarak kabul edilmesinin yakın olduğuna işaret ettiğini kaydeden Gate TR CEO'su Kafkas Sönmez, “Blokzinciri teknolojisinin getirdiği yeni olanaklara ilgi yalnızca Bitcoin ETF gibi araçlarla sınırlı kalmadı. Gerçek dünya varlıklarının yatırım yapılabilir parçalara ayrılarak blokzincirine taşınmasını öngören tokenizasyon gibi teknolojilerin bilinirliği de arttı. Geleneksel finans, geçtiğimiz iki yıl içinde blokzincirin getirdiği yeni varlık türlerinin ve yatırım araçlarının farkına vardı” dedi.
17.01.2024 Ekonomi
Hollanda merkezli yatırım sermayesi şirketi, ikinci yatırımını üretken yapay zekaya yaptı
Hollanda merkezli yatırım sermayesi şirketi, ikinci yatırımını üretken yapay zekaya yaptı  İlk yatırımını bir blokzinciri teknolojisi girişimine yapan Hollanda merkezli yatırım sermayesi şirketi ENA Venture Capital, ikinci girişimini üretken yapay zeka teknolojileri geliştiren girişime yaptığını duyurdu.
28.12.2023 Ekonomi
“Warren'ın kripto yasa tasarısı ekosistemde kısa süreli şok etkisi oluşturdu”
“Warren'ın kripto yasa tasarısı ekosistemde kısa süreli şok etkisi oluşturdu”  Kripto ekosisteminde son dönemde, ABD Senatörü Elizabeth Warren'ın kripto yasa tasarısı konuşuluyor. Tasarı bankacılık komitesi üyesi diğer senatörlerin desteğini alsa da kripto ekosistemi tasarıyı ‘teknolojik ilerlemeye saldırı’ olarak yorumluyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Elizabeth Warren’ın önerisi kripto ekosisteminde kısa süreli bir şok etkisi oluşturdu. Yine de Warren'ın 11 yıllık senatörlük geçmişinde sunduğu ya da desteklediği 330 tasarıdan yalnızca 11’i yasalaştı. Bu tespit meseleyi soğutmaya yetti” ifadelerini kullandı.
21.12.2023 Ekonomi
Hollanda merkezli yeni yatırım sermayesi şirketi, ilk yatırımını yaptı
Hollanda merkezli yeni yatırım sermayesi şirketi, ilk yatırımını yaptı  Kısa bir süre önce Hollanda'da kurulan ENA Venture Capital, ilk yatırımını blokzinciri tabanlı sadakat teknolojileri geliştiren girişimi Utilify'a yaptığını duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan ENA Venture Capital Yönetici Ortağı Şefik Serdar, “Dünyayı değiştirme hedefiyle yeni nesil ileri teknolojileri inşa eden girişim ve iş fikirlerine odaklanmayı öngören bir yatırım felsefesiyle yola çıkan ENA VC, ilk yatırımını Türkiye'nin blokzinciri ve NFT alanında potansiyel vaat eden girişimlerinden Utilify'a yaptı" dedi.
19.12.2023 Ekonomi
Bitcoin adaptasyonunu hızlandırmak hedefiyle blokzinciri teknolojisi geliştirildi
Bitcoin adaptasyonunu hızlandırmak hedefiyle blokzinciri teknolojisi geliştirildi Başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimlerine yönelik kurumsal ilginin artışı, Bitcoin'deki güncel fiyat gelişmeleri ve yükselen adaptasyon, kripto para birimlerinin gelecekte hem ulusal hem de uluslararası ödemeler için bir alternatif sunabileceği yönündeki beklentileri destekledi. Statista tahminleri, halihazırda 1,20 milyar dolarlık bir pazar oluşturan kripto ödemeler pazarının 2029'a kadar 4 milyar dolar büyüklüğü aşacağını gösterirken, Bitcoin'in ölçeklenebilirlik problemini çözerek daha yaygın bir ödeme aracı olarak benimsenmesini mümkün kılmak hedefiyle Tectum isimli yeni bir blokzinciri geliştirildi.
11.12.2023 Teknoloji
Ukrayna merkezli kripto para borsası, 5. yılını 60 bin dolarlık ödül havuzuyla kutluyor
Ukrayna merkezli kripto para borsası, 5. yılını 60 bin dolarlık ödül havuzuyla kutluyor    Ukrayna’da kurulan ve Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından birine dönüşen WhiteBIT, sektördeki 5. yılını doldurduğunu ve kuruluş yıldönümünü özel etkinliklerle kutlayacağını açıkladı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan WhiteBIT Kurucusu Volodymyr Nosov, “Ukrayna Milli Futbol Takımı, FC Barcelona, Trabzonspor Futbol Kulübü ve FACEIT'in resmi kripto ortağı konumundaki WhiteBIT olarak, son 5 yılda inovasyona bağlılığımızla gelişmiş teknolojilerin herkesin günlük hayatının bir parçası olması gerektiğini göstermiş olduk. 5. yılımızı, oluşturduğumuz 60 bin dolar değerindeki özel ödül havuzuyla kutluyoruz. Ödül havuzunun ayrıntılarını internet sitemizde açıklıyoruz” dedi.  
20.11.2023 Ekonomi
Farklı kuşakların yatırım trendleri açıklandı
Farklı kuşakların yatırım trendleri açıklandı Farklı kuşakların yatırım trendlerine yönelik araştırma yaptıklarını söyleyen Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Doğası gereği şeffaflık, kapsayıcılık ve dijitallik vaat eden kripto varlıklar, temel ilgiyi dijitalin içine doğan genç kuşaktan görüyor. Baby boomer ve X kuşakları, tasarrufları değerlendirmenin yolunu gayrimenkulde buluyordu. Örneğin bu iki kuşağın ABD'de 124 trilyon dolar olduğu tahmin edilen servetinin 32 trilyon dolarının gayrimenkulde tutulduğunu görüyoruz. Buna karşın, her geçen gün küresel ekonominin daha önemli bir gücü haline gelen Z kuşağı, alım satım faaliyetleriyle yatırımı günlük bir aktiviteye dönüştürüyor" dedi.
17.11.2023 Ekonomi
TRON ve Pundi X, kripto paranın benimsenmesini artırmak için iş birliği yaptı
TRON ve Pundi X, kripto paranın benimsenmesini artırmak için iş birliği yaptı TRON, Pundi X ile iş birliği yaptığını duyurdu. Buna göre, Pundi X'in XPOS platformu TronLink cüzdanı aracılığıyla TRON ağıyla entegrasyonu yer alıyor. Bu entegrasyon, TRON kullanıcılarının dijital varlıklarını sorunsuz bir şekilde işlemelerine ve denetlemelerine olanak tanıyarak kripto para işlemlerinin pratikliğini ve erişilebilirliğini artırıyor.
15.11.2023 Ekonomi
Küresel Web3 şirketi, Ethereum tabanlı yeni ağı X1'i kullanıma sunuyor
Küresel Web3 şirketi, Ethereum tabanlı yeni ağı X1'i kullanıma sunuyor Kripto para borsası ve Web3 ekosistemi OKX, uluslararası blokzinciri yazılım teknolojisi şirketi Polygon Labs ile gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu. Stratejik iş birliği kapsamında, Ethereum tabanlı Sıfır Bilgi (Zero Knowledge | ZK) Katman-2 ağı olan yeni OKX yerel ağı X1 için testnet (test amacıyla kurulmuş alternatif Bitcoin blokzinciri) başlatıldı.
14.11.2023 Ekonomi
'Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek'
'Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek'  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Türkiye’nin gri listeden çıkması için tek adımın kripto varlıklara ilişkin yasal düzenleme olduğunu vurguladığı demeçlerinden sonra, kriptoda regülasyon tartışmaları yeniden gündeme geldi. Kimi yorumlara göre kripto düzenlemesi, Türkiye’nin blokzinciri ve kriptodaki potansiyelini güçlendirecek. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gate.io’nun Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Düzenleyici bir çerçeve, Türkiye’ye daha çok küresel kripto para borsası çekecek. Yerli oyuncuların küresel rakiplerle rekabeti de en nihayetinde kullanıcı deneyimine ve ülke ekonomisine yarayacak. Kripto regülasyonu Türkiye kripto pazarını büyütecek” ifadelerini kullandı.
14.11.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kripto blokzinciri blokzincir bitcoin para

Blokzinciri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.