Bm Genel Sekreteri Guterres

Bm Genel Sekreteri Guterres

Son dakika BM Genel Sekreteri Guterres haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BM Genel Sekreteri Guterres gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BM Genel Sekreteri Guterres haber sayfamızda...

Bm Genel Sekreteri Guterres

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 74 bm genel sekreteri guterres haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Fidan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü.
15.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
10.10.2023 Politika
İran Dışişleri Bakanı BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü
İran Dışişleri Bakanı BM Genel Sekreteri Guterres ile telefonda görüştü İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, bugün Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü.
20.05.2023 Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres, Kiev’de
BM Genel Sekreteri Guterres, Kiev’de Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kiev’e gitti. Guterres, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya gelecek ve Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması’nın devamı konusunu görüşecek.
8.03.2023 Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres tahıl gemisindeki incelemelere katıldı
BM Genel Sekreteri Guterres tahıl gemisindeki incelemelere katıldı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Müşterek Koordinasyon Merkezi ziyareti öncesi Zeytinburnu'nda bulunan Zeyport Limanı'na geldi. Guterres, beraberindeki heyetle tekneye binerek kontrollerin yapılacağı gemiye hareket etti.
20.08.2022 Gündem
BM Genel Sekreteri Guterres’ten Zaporijya çağrısı
BM Genel Sekreteri Guterres’ten Zaporijya çağrısı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Zaporijya’da bulunan nükleer santral çevresindeki durum konusunda derin endişeleri olduğunu belirterek, “Rusya Federasyonu ve Ukrayna güçlerini civardaki tüm askeri faaliyetleri derhal durdurmaya çağırıyorum” dedi.
11.08.2022 Dünya
BM Genel Sekreteri Guterres: Sayın Erdoğan'ın ısrarı Tahıl Koridoru Anlaşmasının her aşamasında hayati öneme sahipti
BM Genel Sekreteri Guterres: Sayın Erdoğan'ın ısrarı Tahıl Koridoru Anlaşmasının her aşamasında hayati öneme sahipti Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk hükümeti, sizin kolaylaştırıcılığınız ve ısrarınız bu sürecin her aşamasında hayati öneme sahipti" diyerek Türkçe teşekkür etti.
22.07.2022 Gündem
BM Genel Sekreteri Guterres’ten Libya çağrısı
BM Genel Sekreteri Guterres’ten Libya çağrısı Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya’daki protestolar kapsamında itidal çağrısında bulundu.
3.07.2022 Dünya
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü.
9.06.2022 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli görüşmeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Umman Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur el-Said ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad es-Sani ile telefonda görüştü.
30.04.2022 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres'i kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'i kabul etti.
25.04.2022 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.
17.04.2022 Gündem
BM'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
BM'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
13.03.2022 Politika
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir araya geldi
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir araya geldi ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile dün Washington’da bir araya geldi. Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Gazze’de ateşkes ve Biden’ın ateşkes önerisinin ele alındığı ifade edildi.
5.06.2024 Dünya
Emine Erdoğan'dan '30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan '30 Mart Dünya Sıfır Atık Günü' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 'Dünya Sıfır Atık Günü' mesajında, "Kaynakların en üst düzeyde kullanıldığı, atıkların en aza indirildiği ve sürdürülebilirliğin üstün geldiği refah dolu bir dünya diliyorum" dedi.
30.03.2024 Gündem
Emine Erdoğan: Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eşdeğer plastiği sulara atıyoruz
Emine Erdoğan: Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eşdeğer plastiği sulara atıyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eş değer plastiği okyanuslara, nehirlere ve göllere atıyoruz. Okyanusta yüzen kıta büyüklüğünde bir plastik adasının, bu yüzyıl insanının eseri olması vicdanlarımıza sığıyor mu? Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz bağlamında sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız" dedi.
28.03.2024 Gündem
BM'de Uluslararası 'Sıfır Atık Günü' etkinliği düzenlendi; Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi' övgü aldı
BM'de Uluslararası 'Sıfır Atık Günü' etkinliği düzenlendi; Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi' övgü aldı New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde düzenlenen '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın liderliğindeki 'sıfır atık' projesinin önemine vurgu yapıldı. Türkiye ve Emine Erdoğan'a vizyonu ve liderliği için teşekkürlerini ileten Guterres, "Gezegenimiz her yıl çöplük yığınına boğuluyor" dedi.
28.03.2024 Gündem
OCHA: Gazze’ye 24 yardım misyonundan sadece 11’ine izin verildi
OCHA: Gazze’ye 24 yardım misyonundan sadece 11’ine izin verildi Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), Gazze’ye Mart’ın ilk iki haftası boyunca 24 insani yardım misyonu planlandığını ancak İsrail’in bu yardımların sadece 11’inin girişine izin verdiğini duyurdu.
21.03.2024 Dünya
BM: Gazze en yüksek seviye kıtlıkla karşı karşıya
BM: Gazze en yüksek seviye kıtlıkla karşı karşıya Birleşmiş Milletler (BM) Gazze’de 1.1 milyon insanın gıda kaynaklarının tamamen tükendiğini ve bölgenin kısa bir zaman içerisinde en yüksek seviye kıtlıkla karşı karşıya kalacağını açıkladı.
19.03.2024 Dünya
BM: 1 haftadır yardım ulaştıramadığımız Gazze’de 100’den fazla insan öldü
BM: 1 haftadır yardım ulaştıramadığımız Gazze’de 100’den fazla insan öldü Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dün Gazze’de sınır kapısında yardım kamyonlarının girişi sırasında 100’ün üstünde insanın öldüğünü belirterek BM’nin 1 haftadır Gazze’ye yardım gönderemediğini açıkladı.
1.03.2024 Dünya
BM: 1 haftadır yardım ulaştıramadığımız Gazze’de 100’den fazla insan öldü
BM: 1 haftadır yardım ulaştıramadığımız Gazze’de 100’den fazla insan öldü Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dün Gazze’de sınır kapısında yardım kamyonlarının girişi sırasında 100’ün üstünde insanın öldüğünü belirterek BM’nin 1 haftadır Gazze’ye yardım gönderemediğini açıkladı.
1.03.2024 Video
BM tarihinde önemli 29 Şubatlar
BM tarihinde önemli 29 Şubatlar Birleşmiş Milletler (BM), 4 yılda bir gelen ve ‘artık gün’ olarak adlandırılan 29 Şubat sebebiyle, BM tarihindeki önemli 29 Şubat’ları paylaştı.
29.02.2024 Dünya
BM Genel Kurulu’nun ‘ateşkes çağrısı’ kararı kabul edildi
BM Genel Kurulu’nun ‘ateşkes çağrısı’ kararı kabul edildi Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun (UNGA) dünkü ‘acil durum özel oturumunda’ İsrail güçleri ile Gazze'deki Hamas militanları arasında ‘acil, kalıcı ve sürekli bir insani ateşkes’ çağrısında bulunan karar, 120 oyla kabul edildi.  
28.10.2023 Dünya
Guterres, BM’nin 78. kuruluş yıl dönümünü kutladı
Guterres, BM’nin 78. kuruluş yıl dönümünü kutladı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM’nin 78. kuruluş yıl dönümü sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında, “Biz bölünmüş bir dünyayız. Bizler birleşmiş milletler olabiliriz ve olmalıyız” ifadelerini kullandı.
24.10.2023 Dünya
Guterres: Bu kamyonlar, yaşamla ölüm arasındaki farktır
Guterres: Bu kamyonlar, yaşamla ölüm arasındaki farktır Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, işgal altındaki Gazze ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı'nın Mısır tarafına gitti. Guterres, içi insani ve tıbbi yardımla dolu kamyonların Gazze'deki pek çok insan için yaşamla ölüm arasındaki fark olduğu vurguladı.
20.10.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

BM Genel Sekreteri Guterres görüşme Cumhurbaşkanı Erdoğan gazze BM

Bm Genel Sekreteri Guterres ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.