Borsa

Borsa

Son dakika borsa haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan borsa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan borsa haber sayfamızda...

Borsa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.758 borsa haberi bulunmuştur.
BingX, TOKEN2049 Dubai'nin unvan sponsoru oldu
BingX, TOKEN2049 Dubai'nin unvan sponsoru oldu BingX, unvan sponsoru olarak yaklaşan TOKEN2049 Dubai'yi desteklemeye hazırlanıyor. 18-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik, kripto ve blok zinciri dünyasının önde gelen isimlerini ve kuruluşlarını bir araya getirecek.
9.04.2024 Ekonomi
Kripto opsiyon ticareti platformu Coincall, Türkiye pazarına açılıyor
Kripto opsiyon ticareti platformu Coincall, Türkiye pazarına açılıyor Küresel kripto opsiyon ticareti ve vadeli işlem platformu Coincall, Türkiye pazarına giriş yaptı. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Coincall Coincall MENA, CIS ve Türkiye Müdürü Muhammed Kasım, “Coincall’un kısa sürede güvenilir ve benzersiz kullanıcı deneyimine odaklanan bir kripto opsiyon ve vadeli işlem platformu arayan kıdemli yatırımcıların dikkatini çekeceğine inancımız tam” dedi.
9.04.2024 Ekonomi
İçerik üreticisi ekonomisini blokzincirine taşıyan kripto para birimi yakında listelenecek
İçerik üreticisi ekonomisini blokzincirine taşıyan kripto para birimi yakında listelenecek Güncel tahminler küresel içerik üreticisi ekonomisinin 250 milyar dolar büyüklüğü aştığını gösterirken, bu ekonomiyi blokzincirine taşıyacak yeni bir kripto para projesi duyuruldu. İnternet reklamcılığı ve dijital pazarlama alanında faaliyet gösteren bir ekip tarafından geliştirilen Adven Token, yakında Türkiye'nin yerli kripto para borsası Bzetmex'te listelenecek.
9.04.2024 Ekonomi
Kriptonun ilk çeyrek karnesi belli oldu; Bitcoin 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 65 yükseldi
Kriptonun ilk çeyrek karnesi belli oldu; Bitcoin 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 65 yükseldi Yılın ilk çeyreğinin geride kalmasıyla geleneksel ve dijital varlıkların ilk çeyrek karnesi de belli oldu. İlk çeyrek performansına ilişkin değerlendirmeler, Bitcoin'in yılın başından 28 Mart'a kadar yüzde 65 değer kazandığını gösterdi.
5.04.2024 Ekonomi
BtcTurk Kripto’da üç yeni kripto para listelendi
BtcTurk Kripto’da üç yeni kripto para listelendi BtcTurk Kripto’da Bonk (BONK), Jupiter (JUP) ve Pyth Network (PYTH) olmak üzere üç yeni kripto para listelendi. Listelenen kripto paralar 4 Nisan tarihi itibarıyla alım satıma açıldı. Bu üç yeni kripto paranın eklenmesiyle BtcTurk Kripto’da listelenen kripto para sayısı 109’a ulaştı.
5.04.2024 Ekonomi
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda devam eden Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda düşündükleri opsiyonları üyelerle paylaştı. Koç, futbol faaliyetlerini durdurma gibi bir düşünceleri olmadığını belirtirken, Süper Kupa maçına ya çıkmayacaklarını ya da U19 takımıyla sahada olacaklarını söyledi. Ali Koç, ligden çekilme opsiyonunun ise en az tercih edilen seçenek olduğunu belirtti.
2.04.2024 Video
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınabilecek kararları açıkladı Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ülker Stadyumu'nda devam eden Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda düşündükleri opsiyonları üyelerle paylaştı. Koç, futbol faaliyetlerini durdurma gibi bir düşünceleri olmadığını belirtirken, Süper Kupa maçına ya çıkmayacaklarını ya da U19 takımıyla sahada olacaklarını söyledi. Ali Koç, ligden çekilme opsiyonunun ise en az tercih edilen seçenek olduğunu belirtti. Fenerbahçe kongre üyeleri 4 madde için mevcut yönetime yetki verdi.
2.04.2024 Spor
Kripto para borsası BingX, ilk çeyrek verilerini açıkladı
Kripto para borsası BingX, ilk çeyrek verilerini açıkladı Kripto para borsası BingX, 2024'ün ilk çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre, spot ve sürekli vadeli işlem hacmi bir önceki çeyreğe göre yedi kattan fazla arttı. Açık pozisyon 6 milyar dolar ile son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Platformun sürekli vadeli işlem hacmi ise mart ayı itibariyle 14 milyar dolara yükseldi.
2.04.2024 Ekonomi
EBRD’den Rönesans Gayrimenkul Yatırım’a 30 milyon Euro kredi
EBRD’den Rönesans Gayrimenkul Yatırım’a 30 milyon Euro kredi AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Rönesans Holding grup şirketlerinden Rönesans Gayrimentul Yatırım A.Ş.’ye (RGY) 6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgeleri destekleme programı kapsamında 30 milyon Euro’luk uzun vadeli finansman sağladı. Avrupa Birliği’nin garantisiyle desteklenecek finansman ile bölge halkının geçim kaynaklarının korunması amaçlanıyor.
27.03.2024 Ekonomi
Kripto portföy yönetim platformu Smartex, mobil uygulama geliştirdi
Kripto portföy yönetim platformu Smartex, mobil uygulama geliştirdi İSTANBUL, (DHA) - Fintek şirketi Smartex, yatırımcıların deneyim seviyesi fark etmeksizin farklı borsalardaki varlıklarını tek platformdan yönetebilmesine olanak tanıyan mobil uygulamasını yayına aldığını duyurdu.
19.03.2024 Ekonomi
Bakan Bolat: İzmir; bize oy vermediler, bizi seçmediler diye icraatlardan, hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı
Bakan Bolat: İzmir; bize oy vermediler, bizi seçmediler diye icraatlardan, hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'ndaki teşkilat buluşmasında, "İzmir; bize oy vermediler, bizi seçmediler diye icraatlardan, hizmetlerden asla mahkum bırakılmadı. Türkiye'nin her tarafına ne yapılıyorsa İzmir'e de fazlasıyla yapıldı. Kimseyi etnik, din, mezhep, gelir düzeyi, rengi, cinsiyeti olarak asla ayırmadık" dedi.
18.03.2024 Politika
En çok kripto para listeleyen merkezi borsa belli oldu
En çok kripto para listeleyen merkezi borsa belli oldu Kripto para işlem hacminin önemli bir bölümüne ev sahipliği yapan merkezi kripto para borsaları, TokenInsight araştırma şirketi tarafından incelendi. Araştırma sonucunda en çok kripto para birimi listeleyen merkezi borsa Gate.io oldu. Kripto para borsası Gate.io, bin 898 kripto para birimi listelemesiyle 9 kripto para borsası arasında spot kripto para birimi desteği açısından ilk sırada yer aldı.
18.03.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Edirne'yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız
Bakan Kacır: Edirne'yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "'Türkiye Yüzyılı'nda Edirne'mizi gerçekleştirdiğimiz projelerle ihya etmeye devam edeceğiz. Edirne için Edirneliler için yeni hedefler koymaya, projeler üretmeye devam edeceğiz. Serhat şehri olmak demek, öncü olmak demektir. Edirne'yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız" dedi.
15.03.2024 Gündem
DMM'den, 'kura müdahale olacak' iddialarına açıklama
DMM'den, 'kura müdahale olacak' iddialarına açıklama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), sosyal medyada gündem olan 'Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV’de artış olacak' iddialarının doğru olmadığını bildirdi.
15.03.2024 Ekonomi
Beşiktaş, Tyler Boyd'a tazminat ödeyecek
Beşiktaş, Tyler Boyd'a tazminat ödeyecek FIFA Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş'ın eski futbolcusu Tyler Boyd'a 956 bin Euro tazminat ödemesine karar verdi.
13.03.2024 Spor
Ethereum için gözler 13 Mart'a çevrildi
Ethereum için gözler 13 Mart'a çevrildi Kripto para ekosisteminde gözler, 13 Mart'ta gerçekleştirilmesi beklenen Ethereum Dencun güncellemesine çevrildi. 475 milyar dolara yakın piyasa değeriyle dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum'a ilişkin tahminler, kripto para biriminin bu yıl 10 bin dolar seviyelerini test edebileceğini öngörüyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Gate. TR CEO'su Kafkas Sönmez, “Kripto ekosistemindeki tabiriyle bir 'hard fork' olan bu güncelleme, EIP-4844 adı verilen bir protokolle ölçeklenebilirlik sorunlarına odaklanacak. Bu yönüyle güncelleme, Ethereum'un gelecekteki yolculuğunda önemli bir dönüm noktası olacak ve ekosistem için yeni bir çağ başlatacak" dedi.
13.03.2024 Ekonomi
İlham veren kadınlar 'Daha Eşitlikçi Bir Dünya' panelinde buluştu
İlham veren kadınlar 'Daha Eşitlikçi Bir Dünya' panelinde buluştu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İş Bankası’nın düzenlediği 'Daha Eşitlikçi Bir Dünya' panelinde spor, sanayi, tarım, bilim gibi farklı alanlarda başarılı kadınlar ilham verici hikayelerini, başarıya giden yolda yaşadıkları deneyimleri paylaştı.
8.03.2024 Gündem
Edirne merkezli 6 ildeki dolandırıcılığa 12 tutuklama
Edirne merkezli 6 ildeki dolandırıcılığa 12 tutuklama Edirne merkezli 6 ilde, sahte araç kiralama siteleri kurarak dolandırıcılık yapan şüphelilere yönelik operasyonda, 12 şüpheli tutuklandı.
8.03.2024 Gündem
Topluluk odaklı Web3 adaptasyonu, ortak etkinlikte konuşuldu
Topluluk odaklı Web3 adaptasyonu, ortak etkinlikte konuşuldu Küresel kripto para borsası Gate.io ve TON Society Türkiye iş birliğiyle Web3 ve topluluk odaklı merkeziyetsiz teknolojiler odaklı özel bir etkinlik düzenlendi. Türkiye Web3 topluluğunun önemli isimlerinin bir araya geldiği etkinlikte ‘Türkiye’de Web3 Adaptasyonu’ başlıklı oturum düzenlendi.
7.03.2024 Teknoloji
Prof. Dr. Ahmet Kavas: Türkiye ile Afrika ülkelerinin ticaret hacmi 40 milyar dolar civarında
Prof. Dr. Ahmet Kavas: Türkiye ile Afrika ülkelerinin ticaret hacmi 40 milyar dolar civarında Dışişleri Bakanlığı Merkez Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas, "Türkiye'nin 2007 yılında Afrika ülkeleri ile 5 milyar dolar olan ticaret hacmi, şu an 40 milyar dolar seviyelerinde. Türk müteahhit ve yatırımcılarının Afrika'da yaptığı yatırım ve projeler, 88 milyar doları geçti" dedi.
6.03.2024 Gündem
ZERAY, halka arz için Sermaye Piyasa Kurulu’na başvurdu
ZERAY, halka arz için Sermaye Piyasa Kurulu’na başvurdu ZERAY, gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) dönüşmek için Sermaye Piyasa Kurulu’na (SPK) başvuruda bulundu. SPK’nın alacağı karar sonrasında halka arz olmak için hızlı bir şekilde çalışmalarını yürüteceklerini söyleyen ZERAY’ın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, “Kuruluşumuzdan bugüne, olağanüstü bir gayret ve halkımıza olan inançla Türkiye’nin en büyük konut üreticilerinden biri olmayı başardık. ZERAY’ı kurduğum ilk günden bugüne kadar aklımda ve kalbimde taşıdığım, zamanla tüm ekibimizin ortak inancı haline dönüşmüş bir hayalimiz var. 1 milyon markalı konut üretmek ve bu evleri sahipleriyle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.
5.03.2024 Ekonomi
Borsa İstanbul’da gong Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Fonu için çaldı
Borsa İstanbul’da gong Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Fonu için çaldı Varlık büyüklüğü 500 milyar lirayı aşan portföy yönetim şirketi Ak Portföy, Sabancı Topluluğu’nun borsadaki tüm şirketlerine yatırım imkanı sağlayan Sabancı Topluluğu Şirketleri Fonu’nu yatırımcılara sundu.
5.03.2024 Video
Borsa İstanbul’da gong Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Fonu için çaldı
Borsa İstanbul’da gong Ak Portföy Sabancı Topluluğu Şirketleri Fonu için çaldı Varlık büyüklüğü 500 milyar lirayı aşan portföy yönetim şirketi Ak Portföy, Sabancı Topluluğu’nun borsadaki tüm şirketlerine yatırım imkanı sağlayan Sabancı Topluluğu Şirketleri Fonu’nu yatırımcılara sundu.
5.03.2024 Ekonomi
Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldı
Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldı Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası’nı devraldığını duyurdu. Şirketten Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) 1 Mart 2024 tarihinde yapılan açıklamaya göre Ergani Çimento Fabrikası’nı, 2 milyar 472 milyon TL bedel karşılığında devraldı. İlgili açıklamada, “1 Mart’ta gerçekleşen satın alma işleminde Limak Doğu Anadolu Çimento’nun mevcut kaynakları ve halka arz gelirleri kullanıldı” denildi.
1.03.2024 Ekonomi
Kripto para borsası WhiteBIT, Türkiye operasyonlarına başladı
Kripto para borsası WhiteBIT, Türkiye operasyonlarına başladı Kripto para borsası WhiteBIT, Türk yatırımcılar için özel olarak geliştirdiği platformunu açarak, WhiteBIT TR markasıyla Türkiye operasyonlarına resmen başladığını duyurdu. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan WhiteBIT Kurucusu ve CEO’su Volodymyr Nosov, “Blok zinciri teknolojisinin dünya çapında benimsenmesini hedefleyen WhiteBIT, 2018’den bu yana faaliyet gösteriyor. Avrupa’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olarak, Türkiye bizim için önemli bir stratejik pazar olarak konumlanıyor. Piyasanın ne kadar dinamik ve teknoloji odaklı olduğunu görüyor, son teknoloji kripto para ticareti hizmetlerimizi Türkiye’deki yatırımcılara sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.
1.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kripto para ali koç gayrimenkul yatırım

Borsa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.