Çatışma

Çatışma

Son dakika çatışma haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çatışma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çatışma haber sayfamızda...

Çatışma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.680 catisma haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek: Önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonu düşürmeye devam edeceğiz
Bakan Şimşek: Önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonu düşürmeye devam edeceğiz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Arap Bankalar Birliği tarafından düzenlenen Uluslararası Arap Bankacılık Zirvesi’ne katıldı. Burada İngilizce bir konuşma yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'nin politika öncelikleri; fiyat istikrarını devam ettirmek, mali pozisyonumuzu güçlendirmek, bütçe açığını daraltmak ve yapısal dönüşümüze devam etmek. Türkiye'de enflasyon yüksek ama düşecek, bunun için dezenflasyon programı geliştirdik.1 yıllık bir geçiş dönemindeyiz. Uzun bir süreç önümüzdeki 3 yıl boyunca enflasyonu düşürmeye devam edeceğiz." dedi.
23.05.2024 Ekonomi
Çin’den Tayvan adası çevresinde tatbikat kararı
Çin’den Tayvan adası çevresinde tatbikat kararı Çin Savunma Bakanlığı, Tayvan Devlet Başkanı Lai Ching-te’nin göreve başlamasının ardından Tayvan adası çevresinde askeri tatbikat yapma kararı aldı. Tatbikat 23-24 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.
23.05.2024 Dünya
Kahvehane önünde meclis üyesine ateş açtı; polis müdahalesi ile öldü, 2 yaralı
Kahvehane önünde meclis üyesine ateş açtı; polis müdahalesi ile öldü, 2 yaralı İzmir'in Buca ilçesindeki kahvehanenin önüne hafif ticari aracı ile gelen emlakçı Evren Yiğit (43), daha önceden tartıştığı Buca Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Altın'a (54) tabanca ile ateş açtı. Kemal Altın ile müşterilerden Davut Orhan Fırat (30) kurşunlarla yaralanırken, bölgedeki sivil polislerin uyarısına aldırmayan Evren Yiğit, polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti.
23.05.2024 Gündem
Sözleşmeli erin öldüğü kavga davasının güvenlik nedeniyle başka şehre nakil talebi
Sözleşmeli erin öldüğü kavga davasının güvenlik nedeniyle başka şehre nakil talebi Kayseri'de Sözleşmeli Er Turgut Uzun'un (28) hayatını kaybettiği, pazar esnafı Adem Oral'ın (36) yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin dosyanın geldiği Kayseri Ağır Ceza Mahkemesi, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazıp, davanın güvenlik gerekçesiyle başka bir şehre nakledilmesini istedi. Mahkemenin yazısında, tarafların daha önce adliyede kavga ettiği, yargılama süreci sırasında da silahlı çatışma ihtimalinin olduğu belirtildi.
22.05.2024 Gündem
PDR Zirvesi 'Birlikte Güçlenmek' temasıyla İstanbul'da düzenlenecek
PDR Zirvesi 'Birlikte Güçlenmek' temasıyla İstanbul'da düzenlenecek İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin birlikte düzenlediği Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Zirvesi “Birlikte Güçlenmek” teması ile 27 Mayıs'ta Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezinde gerçekleşecek. Zirvede ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Dijital Çağda PDR Uygulamaları’ konuları ele alınacak. Ayrıca zirve kapsamında atölye çalışmaları da yapılacak.
21.05.2024 Eğitim
Arnavutköy'de polisle şüpheliler arasında çatışma: 1 ölü, 1 yaralı
Arnavutköy'de polisle şüpheliler arasında çatışma: 1 ölü, 1 yaralı Arnavutköy'de polis ile kontrol etmek istediği şüpheliler arasında çıkan çatışmada Hakan Ç. ve Erhan Koçak yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan Erhan Koçak hastanede hayatını kaybetti. İstanbul Valiliği'nden olaya ilişkin yapılan açıklamada, çatışmanın ardından şüphelilerden satışa hazır uyuşturucu madde ile ruhsatsız tabanca ele geçirildiği bildirildi.
18.05.2024 Gündem
Emine Erdoğan: Sağlık alanında şiddeti kabul etmemiz mümkün değil
Emine Erdoğan: Sağlık alanında şiddeti kabul etmemiz mümkün değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Ebeler ve Hemşireler Günü programı'na katıldı. Programda konuşan Emine Erdoğan, "İnsanı yaşatma ilkesini temel alan sağlık alanında, şiddeti kabul etmemiz mümkün değil. İyileştirmeyi, şifa vermeyi amaçlayan bu kutlu mesleğin mensupları, hayatlarının her döneminde saygı ve hürmeti hak ediyor. Bu nedenle, sağlık çalışanlarımızı hedef alan, şiddet eylemlerinin önlenmesi için yeni yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesini çok kıymetli buluyorum" dedi.
18.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir tarım ve kırsal kalkınma süreci başlatıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni bir tarım ve kırsal kalkınma süreci başlatıyoruz Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tarımın ana vatanı olan Anadolu'da yeşil kalkınma ve yerelden kalkınma ilkesiyle yeni bir tarım ve kırsal kalkınma süreci başlatıyoruz. Kırsal kalkınma, hibe programlarımızı üretim planlamasını dikkate alarak, yeniden düzenledik. 2024 yılı kırsal kalkınma yatırımlarının desteklerini ise programı hibe desteğine esas proje limitini 7 milyon liradan 14 milyon liraya yükselttik. 5 milyar lira hibe desteği sağlayacağımız 7 bin projeyi ve hak sahiplerini bugünden itibaren Tarım ve Orman Bakanlığımız açıklamaya başlayacak. Bu projeler toplam 13 milyar lira yatırım yapılacak olup yaklaşık 20 bin vatandaşımıza istihdam sağlayacağız." dedi.
17.05.2024 Politika
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis
Kobani davasında karar; Demirtaş’a 42 yıl hapis Kobani olayları olarak bilinen 6-8 Ekim 2014'te meydana gelen, 37 kişinin yaşamını yitirdiği olaylara ilişkin, aralarında eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 18'i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı. Selahattin Demirtaş 42, Yüksekdağ 30 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
16.05.2024 Gündem
Netanyahu: Refah’tan yarım milyon insan tahliye edildi
Netanyahu: Refah’tan yarım milyon insan tahliye edildi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dün akşam yaptığı açıklamada Refah’tan yarım milyon sivilin tahliye edildiğini belirtti. Netanyahu, ‘Hamas’ın mağlup edilmesinin’ temel hedef olduğunu, bu gerçekleştikten sonra Gazze’de İsrail’i tehdit eden tek unsurun kalmayacağını ifade etti.
16.05.2024 Dünya
4 ilde DEAŞ operasyonu: 56 gözaltı
4 ilde DEAŞ operasyonu: 56 gözaltı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 4 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen 'Bozdoğan-38' operasyonunda 56 şüphelinin yakalandığını duyurdu.
14.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Rusya-Ukrayna savaşı dünya barışını tehdit ediyor
TBMM Başkanı Kurtulmuş: Rusya-Ukrayna savaşı dünya barışını tehdit ediyor TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk ile görüşmesinde, Rusya ve Ukrayna'nın Karadeniz'de Türkiye'ye komşu iki önemli ülke olduğunu belirterek, "Bu savaşın devam etmesinin çok ağır bir insani bedeli olduğunu görüyoruz. Bu savaş maalesef yalnızca Rusya'nın Ukrayna'ya savaşı değil ve eğer devam ederse bütün batı dünyası ile Rusya arasında bir savaş olma potansiyeli taşıyor. Bu savaş üzerinden dünyayı rahatsız edecek bir büyük 3'üncü savaşın fitilini ateşleyecek çok önemli bir çatışma potansiyelinin mevcudiyeti dünya barışını tehdit ediyor" dedi.
14.05.2024 Politika
TBB Başkanı Sağkan: Anayasa değişikliği gerekiyor
TBB Başkanı Sağkan: Anayasa değişikliği gerekiyor Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili, “Bir hukukçu olarak bana sorulacak olsa, ben mevcut anayasada değişmesi gereken kendime göre unsurları söyleyebilirim. Örneğin, yargı başlarının içerisinde yargıyı tamamen bağımsız ve tarafsız hale getirecek bazı düzenlemeler yapılması gerekir. HSK'nın yapısının değiştirilmesi gerekir. Bunun için evet, anayasa değişikliği gerekiyor” dedi.
13.05.2024 Gündem
9 Mayıs Avrupa Günü Ankara’da resepsiyonla kutlandı
9 Mayıs Avrupa Günü Ankara’da resepsiyonla kutlandı Ankara'da, Avrupa Birliği'nin (AB) temellerinin atıldığı 9 Mayıs Avrupa Günü resepsiyonunda konuşan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Büyükelçisi Nikolaus Meyer, "Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik kışkırtılmamış ve haksız saldırganlık savaşı hala tüm şiddetiyle devam ediyor. Gazze'deki savaş ve Ortadoğu'daki geniş çaplı istikrarsızlık, bölgede ve ötesinde bir güvensizlik ve çatışma dönemine işaret ediyor" dedi.
9.05.2024 Gündem
“Gazze'nin insani yardıma ulaşımı engellenemez"
“Gazze'nin insani yardıma ulaşımı engellenemez" Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, İsrail güçlerinin Refah sınır kapısını insani yardımlara kapatmasını değerlendirdi. Gazze'de yaşananların çok büyük bir insani trajedi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz, “Gazze'de 7 Ekim'den bu yana devam eden insani dramı sonlandırmak üzere taraflar arasında başlayan ateşkes görüşmelerinin sonuçsuz kalmasını Türk Kızılay olarak endişeyle karşılıyoruz. Bölgede bir an önce acil ve kalıcı ateşkes koşullarının sağlanması ve kıtlık riskiyle karşı karşıya olan Gazze halkına daha fazla insani yardım ulaşması adına her türlü çabanın gösterilmesi için dünya kamuoyuna açık çağrıda bulunuyoruz" dedi.
7.05.2024 Gündem
TBMM Başkanı Kurtulmuş, MIKTA'nın 10'uncu Parlamento Başkanları Toplantısı'nda konuştu
TBMM Başkanı Kurtulmuş, MIKTA'nın 10'uncu Parlamento Başkanları Toplantısı'nda konuştu TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya'nın oluşturduğu MIKTA'nın parlamento başkanları toplantısında konuştu.
7.05.2024 Politika
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Meclis Başkanı Castillo ile görüştü
TBMM Başkanı Kurtulmuş, Meksika Meclis Başkanı Castillo ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meksika Temsilciler Meclisi Başkanı Marcela Guerra Castillo ile bir araya geldi.
6.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde MÜSİAD Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Görüşme sonrası açıklama yapan Erdoğan, “Attığımız bu adımın ortaya çıkaracağı sonuçları iş dünyamızla eş güdüm ve istişare içinde yöneteceğiz. Şunun bilinmesini isterim biz bölgemizdeki hiçbir ülkeyle düşmanlık ve kavga peşinde değiliz. Aldığımız bu kararla batının bizim üzerimize nasıl saldıracağını çok iyi biliyoruz. Ama ben şu anda MÜSİAD şahsında tüm Türk iş adamlarına şunu söylüyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz ve bileceğiz ki önümüzdeki yol mazlumların yanında yer alma yoludur" dedi.
3.05.2024 Politika
Silahlı çatışmada yoldan geçerken göğsünden vuruldu
Silahlı çatışmada yoldan geçerken göğsünden vuruldu Diyarbakır’da silahlı çatışmada yoldan geçen İnayet S. (61), göğsünden vuruldu. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, hastanede tedaviye alınan İnayet S.’nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.
3.05.2024 Video
Silahlı çatışmada yoldan geçerken göğsünden vuruldu
Silahlı çatışmada yoldan geçerken göğsünden vuruldu Diyarbakır’da silahlı çatışmada yoldan geçen İnayet S. (61), göğsünden vuruldu. O anlar güvenlik kamerasına yansırken, hastanede tedaviye alınan İnayet S.’nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.
3.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Taksim Meydanı dayatmalarını masum bulmuyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda 'Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği' temasıyla düzenlenen 13'üncü Çalışma Meclisi Yemeği'nde konuştu. Erdoğan, “Sözlerimin hemen başında yarın ülkemizle birlikte tüm dünyada coşkuyla kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum. Bu vesileyle helal rızık peşinde koşan tüm işçi kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Türkiye Yüzyılı’nın inşası için ter döken, emek veren her bir kardeşimden Allah razı olsun diyorum. Biliyorsunuz 1 Mayıs tarihi ülkemizde yıllarca gerilimin, kavganın, çatışma ve sokak olaylarının sembolü olarak görüldü. Bilhassa 1977 senesinde yaşanan faciadan dolayı her 1 Mayıs uzun süre şiddetin ve kaosun olduğu bir gün olarak algılandı. 2008 yılında 1 Mayıs’ı Emek ve Dayanışma Günü, 2009 yılından itibaren de resmi tatil ilan ederek buna son verdik. Ayrıca 2010 yılında 32 yıl sonra Taksim’i kutlamalara açan yine biz olduk. Böylece 1 Mayıs’ın hiçbir engellemeye, hiçbir gayrimeşru çabaya gerek duymaksızın, İşçi Bayramı olarak kutlanabilmesini temin ettik. Buna rağmen son günlerde muhalefet ve bazı marjinal yapılar Taksim tartışmaları ile 1 Mayıs’ın bayram havasına gölge düşürmeye çalışıyor. Sembolik törenler haricinde Taksim Meydanı’nın miting yeri olmadığı, mitinge uygun bir altyapıya sahip olmadığı, herkesin malumu iken bu konudaki dayatmaları masum bulmadığımızı ifade etmek isterim’’ dedi.
30.04.2024 Politika
ABD’de polise saldırı: 4 polis hayatını kaybetti, 4 polis yaralı
ABD’de polise saldırı: 4 polis hayatını kaybetti, 4 polis yaralı ABD’nin Charlotte kentinde kaçak bir kişiye düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada aralarında ABD federal kolluk kuvveti Marshals ekiplerinin de bulunduğu 4 polis hayatını kaybetti, 4 polis yaralandı. Yetkililer, saldırının uzun bir aradan sonra polisin aldığı en büyük darbe olarak nitelendirdi.
30.04.2024 Dünya
Fırındaki silahlı çatışmada 3 farklı suçtan iddianame hazırlandı
Fırındaki silahlı çatışmada 3 farklı suçtan iddianame hazırlandı Kayseri'de, fırında oto yıkamacı Osman Tüşümel'i (61) öldüren ve kendisi de bacağından yaralanan iş yeri sahibi Lütfullah Tüysüz (34) hakkında 'Kasten öldürme'den müebbet, 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis ve fırında poğaça almak için ablasıyla bekleyen M.T.E.'nin (10) koluna kurşun isabet edip yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle de 'Olası kastla silahla basit yaralama'dan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sanık Tüysüz, iddianamedeki ifadesinde, "Kendimi korumak amacıyla can havliyle ateş ettim. Üzgünüm" dedi.
30.04.2024 Gündem
Bakan Fidan: Irak’ın bölge ülkeleri ile entegre bir ülke olmasını arzu ediyoruz
Bakan Fidan: Irak’ın bölge ülkeleri ile entegre bir ülke olmasını arzu ediyoruz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, “Irak’ın yıllardır çatışmalarla, istikrarsızlıkla anılan bir ülke değil, kalkınma hamleleriyle, elindeki potansiyeli kullanan siyasal istikrar ve bölge ülkeleri ile entegre bir şekilde barışçıl Komşuluk ilişkileri içerisinde olan bir ülke olmasını bir her zaman için arzu ediyoruz" dedi.
26.04.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu adını Gazze kasabı olarak tarihe utançla yazdırmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu adını Gazze kasabı olarak tarihe utançla yazdırmıştır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Günümüzün Hitler'i ve Nazileri Gazze'de 15 binden fazla çocuğu öldüren katil Netanyahu kendisinden önceki caniler gibi adını Gazze kasabı olarak tarihe utançla yazdırmıştır. Alnına yapışan bu kara leke ne yaparsa yapsın çıkmayacaktır" dedi.
26.04.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan ölü erdoğan canlı konuşma

Çatışma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.