Ceo

Ceo

Son dakika ceo haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ceo gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ceo haber sayfamızda...

Ceo

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.613 ceo haberi bulunmuştur.
Lojistik sektörünün geleceğini otonom araçlar belirleyecek
Lojistik sektörünün geleceğini otonom araçlar belirleyecek Hızla küreselleşen ekonominin ana unsurlarından biri olan lojistik sektörünün, pandemi dönemi ve devamında yaşadığı zorlukların ardından hızlı bir değişim sürecinin içine girdiğini söyleyen Sintek Lojistik CEO’su Oğuz Büte, sektörde yakın dönemde öne çıkacak en önemli trendin otonom araçlar olacağını söyledi. Hem otomotiv endüstrisinin hem de büyük lojistik şirketlerinin bu alandaki çalışmalarını hızlandırdığını ifade eden Büte’ye göre, bu değişimin ardında yatan en önemli neden, teslimatları otomatikleştirerek hızla artan maliyetleri azaltmak ve verimliliği çoğaltmak.
17.08.2022Ekonomi
Mazars Denge, ‘3. Entegre Raporu’nu yayımladı
Mazars Denge, ‘3. Entegre Raporu’nu yayımladıVergi, Denetim, Muhasebe ve Danışmanlık firması Mazars Denge, üçüncü entegre raporunu yayımladı.
16.08.2022Ekonomi
Papara’dan çevre dostu 'Black Card'
Papara’dan çevre dostu 'Black Card'Papara, Black Card’larını geri dönüştürülmüş plastik malzemeden üreterek çevre dostu bir adım attığını duyurdu. Şirket attığı çevreci adımla üretim aşamasında açığa çıkan karbon ayak izinin, ağaçlandırma çalışmalarıyla nötrlenmesine katkı sağlamayı amaçladığını belirtti.
16.08.2022Ekonomi
Boyner'den üniversite öğrencilerinin geliştirdiği deprem projesine destek
Boyner'den üniversite öğrencilerinin geliştirdiği deprem projesine destekBoyner Grup’un sosyal girişimcilere destek sağlamak amacıyla kurduğu Buluşum Platformu bir girişimi daha desteklediğini duyurdu. Deprem sonrasında yıkılan binalarda duyduğumuz “Sesimi duyan var mı?” cümlesini ortadan kaldırmak için Damla Akyüz liderliğinde 6 üniversite öğrencisi tarafından hayata geçirilen bir girişim olan Quakecom, Buluşum’dan destek aldı.
16.08.2022Ekonomi
Enerjisa Enerji’ye uluslararası arenada 21 ödül
Enerjisa Enerji’ye uluslararası arenada 21 ödül Enerjisa Enerji, dünyanın önde gelen ödül programlarından biri olarak kabul edilen ve iş dünyasının ‘Oscar’ları olarak nitelendirilen Stevie Awards ödül programından kazandığı 21 ödülle Türkiye’nin en çok ödül kazanan şirketi olduğunu duyurdu.
15.08.2022Kurumsal
MBA Okulları 13’üncü kampüsü ile Eskişehir’de
MBA Okulları 13’üncü kampüsü ile Eskişehir’deMedicana Eğitim Grubu MBA Okulları, İstanbul, Ankara, Bursa, Sivas ve Kahramanmaraş’tan sonra 13’üncü kampüsü olan Eskişehir Kampüsü ile 2022-2023 akademik yılı itibarıyla eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayacağını duyurdu.
14.08.2022Eğitim
Uluslararası 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası başladı
Uluslararası 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası başladıTürkiye, İspanya, Güney Afrika ve Almanya’nın katıldığı Uluslararası 23 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Basketbol turnuvası Yalova’da başladı.
13.08.2022Spor
Vodafone çevresel, sosyal, yönetişim faaliyetlerini tek bir çatı altında yönetecek
Vodafone çevresel, sosyal, yönetişim faaliyetlerini tek bir çatı altında yönetecekVodafone Çevresel, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) faaliyetlerini daha kapsamlı bir şekilde yürütmek amacıyla Vodafone Türkiye ÇSY Komitesi’ni kurdu. Şirketin farklı bölümlerinin temsilcilerinden oluşan komite, ÇSY performansını ölçülebilir kılma, iyi uygulamaları hayata geçirme, performansı geliştirme, ÇSY risk ve fırsatlarını gözden geçirme gibi görevler üstlenecek.
12.08.2022Ekonomi
New York Borsası’na açılan Martı’dan brüt 280 milyon dolar getiri hedefi
New York Borsası’na açılan Martı’dan brüt 280 milyon dolar getiri hedefiMobilite platformu Martı, 2022’nin dördüncü çeyreğinde New York Borsası’na (NYSE) açılması planlanıyor. Açılma stratejisiyle ilgili detayları ve gelecek dönem planlarını anlatan Martı’nın Kurucu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem, “Türk bayrağını New York Borsa’sında dalgalandıracak olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Ağır sorumluluğunu da hissediyoruz o yüzden harıl harıl çalışıyoruz. Martı’nın şirket değerinin 532 milyon dolar olmasını, brüt 280 milyon dolara kadar kaynağın da bilançomuza girmesini bekliyoruz” dedi. Rekabet Kurumu’nun açtığı soruşturmaya ilişkin ise Öktem, endişelerinin olmadığını işlerini hukuk çerçevesinde yapmaya özen gösterdiklerini dile getirdi.
11.08.2022Ekonomi
CarrefourSA’dan kafessiz yumurta taahhüdü
CarrefourSA’dan kafessiz yumurta taahhüdüCarrefourSA, hayvan refahı için harekete geçerek, raflarında satışa sunulan öz marka, ulusal marka ve öz marka ürünlerin içeriğinde kullanılan tüm yumurtaların 2030 yılından itibaren yüzde 100 kafessiz olacağını taahhüt etti.
11.08.2022Ekonomi
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacak
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacakİstanbul, 20-21 Ağustos tarihlerinde kripto para topluluğu için önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Blokzincir ve ekonomi alanlarında konuşmacıların yer alacağı etkinlik ücretsiz olacak.
11.08.2022Ekonomi
Brisa, 2022 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı
Brisa, 2022 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladıSabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki olan ve lastik sektöründe faaliyet gösteren Brisa, yılın ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin konsolide satış gelirleri bir önceki senenin aynı dönemine göre 2 katına çıkarak 5.952 milyon TL’ye ulaştı. Net karı ise önceki senenin aynı döneminin 1.8 katına ulaşarak 923 milyon TL olarak gerçekleşti.
11.08.2022Ekonomi
ABD’de 4 bin “Beagle” kobay olmaktan kurtarıldı
ABD’de 4 bin “Beagle” kobay olmaktan kurtarıldıABD’nin Virginia eyaletinde 4 bin beagle cinsi (av köpeği) köpek, hayvan haklarını savunan ABD Humane Society (HSUS) tarafından, köpeklerin ilaç deneyleri yapan laboratuvarlara satmak üzere yetiştirildiği, kötü muameleye maruz kaldıkları bir üretim tesisinden kurtarılıyor. Şu ana kadar kurtarılan 2 bin beagle’a yuva aranıyor.
10.08.2022Dünya
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı
Blokzinciri tabanlı oyun sayısı bin 800’ü aştı  Blokzinciri teknolojisiyle oluşturulan kripto para birimlerinin, NFT’lerin ve metaverse’ün de dahil olduğu sektör, oyna-kazan (play to earn | P2E) gibi ekonomi modelleriyle etki alanını her geçen gün artırıyor. DappRadar verilerine göre oyuncular, oyun üreticileri ve yayıncılar için ortak bir ekonominin kapısını aralayan GameFi sektöründe bugün itibarıyla bin 800’ü aşkın proje olduğu görülüyor. Bu projelerin en yenisi, video oyun sektörünün en çok sevilen türünün blokzincirine uyarlanmış bir versiyonunu sunan Forfeit olarak öne çıkıyor.
10.08.2022Teknoloji
Avusturya merkezli oyun yapım şirketinden Samsun’a 2 milyon dolarlık yatırım
Avusturya merkezli oyun yapım şirketinden Samsun’a 2 milyon dolarlık yatırım   Türkiye oyun ekosistemi 2022’ye hızlı başladı. Türkiye Girişim Ekosistemi 2022 1. Çeyrek verilerine göre, yatırım miktarı açısından rekor kıran oyun girişimleri, ilk çeyrekte toplam 326 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım adedi olarak en çok ilgi gören dikeyler arasında oyun sektörü öne çıkarken, Türkiye oyun endüstrisi yatırımları açısından Avrupa ülkelerini geride bıraktı. Avusturya merkezli oyun yapım şirketi Mooxer Games, 2 milyon dolar yatırımla Samsun Atakum'da animasyon stüdyosu kurduğunu duyurdu.
8.08.2022Teknoloji
THY'den farkındalık projesi 'ayçiçeği yaka kartı' uygulaması
THY'den farkındalık projesi 'ayçiçeği yaka kartı' uygulamasıTÜRK Hava Yolları (THY) engelsiz seyahat uygulaması projesi kapsamında uygulamaya başladığı ayçiçeği yaka kartı engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı misafirlerinin seyahatleri daha kolay hale gelecek.
6.08.2022Ekonomi
Hepsiburada, ‘BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ne imza attı
Hepsiburada, ‘BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ne imza attı  Hepsiburada, Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni imzalayarak toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadınların güçlenmesini sağlayacak şirket politikaları oluşturmaya yönelik yedi ilkeye uyacağını taahhüt etti.
4.08.2022Kurumsal
17 ülkede hizmet veren kripto para borsası Türkiye’de
17 ülkede hizmet veren kripto para borsası Türkiye’deAvrupa, ABD ve MENA bölgesinde adından sıkça söz ettiren kripto para borsası SkyBitPro'nun Türkiye’ye yatırım yaptı. Konuya ilişkin konuşan SkyBitPro Dubai CEO’su Sarullah Tabea, “17 ülkede ve 32 şehirde hizmet veren SkyBitPro olarak, İtalya, İspanya, Dubai, ABD ve Birleşik Krallık'tan sonra Türkiye’ye açılıyoruz” dedi.
4.08.2022Ekonomi
MNG Kargo’da üst düzey atama
MNG Kargo’da üst düzey atama MNG Kargo’da önemli bir organizasyon değişikliği yaşandı. 2017 yılından bu yana şirkette CFO olarak görev yapan Kağan Gündüz, İcra Kurulu Başkanlığı(CEO) görevine atandı. Son 3,5 yıldır bu görevi yürüten Salim Güneş ise yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapacak.
4.08.2022Ekonomi
İzmir Medical Park'ın marka ismi Medical Point oldu
İzmir Medical Park'ın marka ismi Medical Point olduSENTEZ Sağlık Hizmetleri, Medical Park Hastaneler Grubu'ndan ayrılarak marka ismini Medical Point olarak değiştirdi. Düzenlenen basın toplantısı ile Medical Point Hastaneler Grubu tanıtıldı.
Antalyaspor, Corendon Airlines ile stat isim sponsorluğu anlaşması imzaladı
Antalyaspor, Corendon Airlines ile stat isim sponsorluğu anlaşması imzaladıSüper Lig ekiplerinden Fraport TAV Antalyaspor, stat isim sponsorluğu için Corendon Airlines ile sözleşme imzaladı. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'te bulunan genel merkezinde düzenlenen organizasyona Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, Antalyaspor Asbaşkanı Berkay Bahar, Corendon Airlines CEO'su Yıldıray Karaer ve Antalyasporlu yöneticiler katıldı.
2.08.2022Spor
Üç GSM operatöründen 5G için güç birliği
Üç GSM operatöründen 5G için güç birliğiTürkiye'nin 5G yolculuğu İstanbul Havalimanı'nda başlarken, üç GSM operatörü Türkcell, Türk Telekom ve Vodafone Türkiye, 5G'de güç birliğine gitti.
29.07.2022Teknoloji
Yurtdışından getirip parçalarını fiyatından yükseğe satıyorlar
Yurtdışından getirip parçalarını fiyatından yükseğe satıyorlarGürcistan ve Bulgaristan gibi ülkelerden getirilen üst sınıf otomobillerin Türkiye'de yüksek fiyatlarla ve parçalarına ayrılarak satıldığı belirtiliyor. Yedek parça üretim firması CEO'su Saim Aşçı "Araçlar burada sökülüyor, parçalar satılıyor. Arızalı parçalar da o araçlara takılıp o ülkelere geri dönüyor. Teknik aksam dışında, far, hayalet gösterge, airbag, deri koltuk gibi maliyeti yüksek ürünler tercih ediliyor" dedi.
29.07.2022Video
Yurtdışından getirip parçalarını fiyatından yükseğe satıyorlar
Yurtdışından getirip parçalarını fiyatından yükseğe satıyorlarGürcistan ve Bulgaristan gibi ülkelerden getirilen üst sınıf otomobillerin Türkiye'de yüksek fiyatlarla ve parçalarına ayrılarak satıldığı belirtiliyor. Yedek parça üretim firması CEO'su Saim Aşçı "Araçlar burada sökülüyor, parçalar satılıyor. Arızalı parçalar da o araçlara takılıp o ülkelere geri dönüyor. Teknik aksam dışında, far, hayalet gösterge, airbag, deri koltuk gibi maliyeti yüksek ürünler tercih ediliyor" dedi.
29.07.2022Foto Galeri
Esnaf perakendecilerin e-ticaretteki payı yükseliyor
Esnaf perakendecilerin e-ticaretteki payı yükseliyorGeleneksel alışveriş alışkanlıkları hızla dijitale kayarken, perakendecilerin e-ticaretteki payı da gün geçtikçe artıyor. Insider Intelligence’ın yayımladığı veriler, 2021’de yüzde 19,6 olan küresel e-ticaretteki perakende satışlarının payının 2025’e kadar yaklaşık yüzde 25’e çıkacağına işaret ediyor. Satışlarını artırmak için e-ticaretin yolunu tutan perakendeciler ise dijitalde görünür olmanın yollarını arıyor.
29.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

vodafoneprojeborsakripto paraTürkiye

Ceo ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.