Dışişleri Bakanlığı'ndan

Dışişleri Bakanlığı'ndan

Son dakika Dışişleri Bakanlığı'ndan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanlığı'ndan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanlığı'ndan haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanlığı'ndan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 69 disisleri bakanligindan haberi bulunmuştur.
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye- Azerbaycan- Pakistan üçlü zirvesi hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye- Azerbaycan- Pakistan üçlü zirvesi hakkında açıklamaDışişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Üçlü Zirvede, Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasındaki ilişkiler ele alınmış; Gazze, Kıbrıs, Keşmir, İslamofobi gibi bölgesel ve küresel konular değerlendirildi" denildi.
4.07.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Neriman Celal'in serbest bırakılması hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Neriman Celal'in serbest bırakılması hakkında açıklamaDışişleri Bakanlığı, 2021 yılında Kırım'da gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Neriman Celal'in esir takası çerçevesinde serbest bırakılmasının büyük memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
29.06.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijer'e taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Nijer'e taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Nijer’in Tillabery bölgesinde dün gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınadığını ve Nijer halkına taziyelerini sunduğu bir mesaj yayımladı.
26.06.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kuveyt'e taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kuveyt'e taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Kuveyt'in Mangaf şehrindeki bir binada meydana gelen yangında, çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duyulduğunu ifade etti.
12.06.2024Gündem
Dışişleri Bakanlığından İsrail Dışişleri Bakanı Katz'a tepki
Dışişleri Bakanlığından İsrail Dışişleri Bakanı Katz'a tepkiDışişleri Bakanlığı, “İsrail hükümetinin soykırım politikaları, artık hem Filistinlilere hem de İsraillilere yönelik bir tehdit haline gelmiştir" dedi.
12.05.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan Afganistan'da selde hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Afganistan'da selde hayatını kaybedenler için başsağlığı mesajıDışişleri Bakanlığı, Afganistan'da meydana gelen sel felaketlerinde hayatını kaybedenler için Afganistan halkına başsağlığı diledi.
11.05.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı: Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail'in ruh halinin göstergesidir
Dışişleri Bakanlığı: Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail'in ruh halinin göstergesidirDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir" ifadeleri yer aldı.
26.04.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Tutsilere yönelik soykırımın 30. yılında taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Tutsilere yönelik soykırımın 30. yılında taziye mesajıDışişleri Bakanlığı, Ruanda Cumhuriyeti'nde 1994 yılında Tutsilere yönelik soykırımın 30'uncu yılı nedeniyle taziye mesajı yayımladı.
6.04.2024Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Brüksel'de yarın düzenlenecek 'üçlü toplantı' açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Brüksel'de yarın düzenlenecek 'üçlü toplantı' açıklamasıDışişleri Bakanlığı, yarın Brüksel'de düzenlenecek Ermenistan, ABD ve AB arasında 'üçlü toplantı' hakkında açıklamada bulundu.
4.04.2024Politika
Tosuncuk'un kara kutusu tahliye edildi
Tosuncuk'un kara kutusu tahliye edildiÇiftlik Bank ana davasında 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın'ın da aralarında bulunduğu 20 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Uruguay'dan getirilen ve Aydın'ın 'kara kutusu' olarak gösterilen Osman Naim Kaya tahliye edildi. Duruşmada savunma yapan Mehmet Aydın, "Kayyumlar tarafından şirketler yönetilirken ödemeler yapılabilirdi. Biz suçlu olsak bile ödemeler yapılacak" dedi.
14.02.2024Gündem
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Pakistan'a taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Pakistan'a taziye mesajıDışişleri Bakanlığından, Pakistan'daki terör saldırısıyla ilgili yayınlanan mesajda, "Kardeş Pakistan halkının acısını paylaşıyoruz. Pakistan'ın terörle mücadelesini desteklemeyi sürdüreceğiz” denildi.
7.02.2024Politika
Özgür Özel: Değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok
Özgür Özel: Değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yokCHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ben, hiçbir belediye başkanını cezalandırmak ve hak ettiği bir görevi kendisine vermemek niyetinde değilim. Hiçbir belediye başkanı da hak etmediği bir yere gelmeyecek. Türkiye’de hiçbir il ve ilçede, genel başkanın söz verdiği ya da değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok" dedi.
11.11.2023Politika
Dışişleri'nden Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepki
Dışişleri'nden Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepki Dışişleri Bakanlığı, Kudüs'te kutsal mekanlara yönelik gerçekleştirilen saldırıları kınadı.
2.10.2023Politika
Can Ünver, Göçmen İşçiler Komitesi üyeliğine yeniden seçildi
Can Ünver, Göçmen İşçiler Komitesi üyeliğine yeniden seçildiNew York'ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen, Tüm Göçmen İşçilerin ve Aile Fertlerinin Haklarının Korunması Komitesi'nin 2024-2027 döneminde görev yapacak üyelerinin belirlendiği seçimlerde Can Ünver, Komite üyeliğine 3'üncü defa seçildi.
28.06.2023Gündem
Kuveyt Dışişleri Bakanı Al-Sabah, ABD’de
Kuveyt Dışişleri Bakanı Al-Sabah, ABD’deKuveyt Dışişleri Bakanı Salem Abdullah Al-Jaber Al-Sabah, resmi ziyaret kapsamında geldiği ABD’nin başkenti Washington’da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.
12.05.2023Dünya
Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay, İİT Dışişleri Bakanları Konseyine katılacak
Dışişleri Bakan Yardımcısı Bozay, İİT Dışişleri Bakanları Konseyine katılacakDışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ve beraberindeki heyet, 16-17 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 49'uncu Dışişleri Bakanlar Konseyi (DKB) Toplantısı'na katılacak.
15.03.2023Gündem
Dışişleri'nden, Batı Şeria'daki saldırılara kınama
Dışişleri'nden, Batı Şeria'daki saldırılara kınamaDışişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin ve İsrailli yerleşimcilerin Batı Şeria'da artan saldırı ve şiddet eylemlerini kınadı.
8.03.2023Gündem
Ürdün Başbakan Yardımcısı Safadi, Türkiye'yi ziyaret edecek
Ürdün Başbakan Yardımcısı Safadi, Türkiye'yi ziyaret edecekÜrdün Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Yurtdışında Yaşayan Ürdünlüler Bakanı Ayman Safadi, deprem nedeniyle destek vermek ve taziyelerini iletmek üzere 15- 16 Şubat tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek.
14.02.2023Gündem
Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan, Türkiye'ye geliyor
Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan, Türkiye'ye geliyorErmenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, deprem nedeniyle destek vermek ve taziyelerini iletmek için Türkiye'ye geliyor.
14.02.2023Gündem
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD ve Avrupa ülkelerine seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD ve Avrupa ülkelerine seyahat uyarısıDışişleri Bakanlığı, son dönemde bazı Avrupa ülkelerinde İslam karşıtı yabancı düşmanı ve ırkçı nitelikteki eylemler nedeniyle Avrupa ülkelerinde yaşayan ve bu ülkelere seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşları için uyarıda bulundu. Bakanlık ayrıca ABD'de polis şiddeti sonrasında ülkede yaşanan protestolar ve ırkçı saldırılar nedeniyle seyahat uyarısı yaptı.
28.01.2023Gündem
İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Türkiye'ye geliyor
İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Türkiye'ye geliyorİran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, 17 Ocak tarihinde Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacak.
16.01.2023Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan'a gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Devlet Başkanları 1'inci Zirvesi'ne katılmak üzere Türkmenistan'a gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik edecek.
13.12.2022Gündem
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'dan Çavuşoğlu'na taziye mesajı
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'dan Çavuşoğlu'na taziye mesajıAzerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na İstanbul'da yapılan bombalı saldırıyla ilgili taziye dileklerini iletti.
13.11.2022Gündem
Dışişleri'nden, Lübnan ile İsrail'in yaptığı anlaşmaya ilişkin açıklama
Dışişleri'nden, Lübnan ile İsrail'in yaptığı anlaşmaya ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı'nca, Lübnan ile İsrail'in deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşması imzalamasının memnuniyet verici olduğunu açıklandı.
27.10.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştüDışişleriBakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Görüşmede tahıl ihracatı konusunda varılan uzlaşı bağlamındaki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.
4.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dışişleri Bakanlığı'ndanİsrailtaziye mesajıdışişleri bakanlığıABD

Dışişleri Bakanlığı'ndan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.