Erinç Sağkan

Erinç Sağkan

Son dakika Erinç Sağkan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Erinç Sağkan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Erinç Sağkan haber sayfamızda...

Erinç Sağkan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 84 erinc sagkan haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: Filistin'in savunucusu olmaya devam edeceğiz
Bakan Tunç: Filistin'in savunucusu olmaya devam edeceğizAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Biz Türkiye olarak her daim olduğu gibi Filistinli kardeşlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Ülke olarak, Filistin'in savunucusu olmaya devam edeceğiz" dedi.
17.07.2024Politika
Tutuklu polis memurlarının beraat ettiği Tahir Elçi davasında gerekçeli karar açıklandı
Tutuklu polis memurlarının beraat ettiği Tahir Elçi davasında gerekçeli karar açıklandıDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015'te basın açıklaması yaptığı sırada vurularak öldürülmesiyle ilgili sanık tutuklu 3 polis memurunun beraat ettiği davada mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, Elçi’nin ölüm anına ilişkin herhangi bir görüntü tespit edilemediği, vücudunu delip çıkan mermi çekirdeğine ulaşılmadığı, ölümüne neden olan silahın kim tarafından ve hangi istikametten ateşlendiğinin tespit edilmesinin mümkün olmadığı, somut delil bulunmayışı göz önüne alınarak, atışı kimin yaptığı konusunda da tereddütlerin oluştuğu belirtildi.
10.07.2024Gündem
Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve oğlunun iadesiyle ilgili açıklama
Bakan Tunç'tan Eylem Tok ve oğlunun iadesiyle ilgili açıklamaKarabük'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir gazetecinin Eylem Tok ve oğlunun iade süreciyle ilgili sorusuna, "Gerekli belgeleri, hepsinin çevirilerini yaparak gönderdik ve yine her duruşma sonrasında da ihtiyaç olabilecek birtakım açıklamaları gönderiyoruz yazılı olarak. İade edileceklerini umuyoruz çünkü burada yargılanmalarını istiyoruz. O nedenle buradan yargıdan kaçış olmamalı. Bir kişinin ölümüne ve diğer kişilerin yaralanmasına neden olduktan sonra Türk yargısından kaçmak olmaz. Dolayısıyla biz hemen kırmızı bülten kararlarımızı çıkardık ve iade taleplerimizi gönderdik. Bu kapsamda da yakalama ve tutuklama gerçekleşti. Tutuklama devam ediyor ve sonrasında da iade yargılaması sonrasında da Türkiye'ye gönderileceğini umut ediyoruz" diye cevap verdi.
5.07.2024Politika
'Gar katliamı davası' 1 Temmuz'a ertelendi
'Gar katliamı davası' 1 Temmuz'a ertelendiAnkara Garı önünde 10 Ekim 2015 Günü 101 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı terör saldırısına ilişkin 10'u tutuklu 16'sı firari 26 sanığın yargılandığı dava, 1 Temmuz'a ertelendi.
26.06.2024Gündem
Soluk borusuna yemek kaçan avukatı, başsavcı Heimlich manevrasıyla kurtardı
Soluk borusuna yemek kaçan avukatı, başsavcı Heimlich manevrasıyla kurtardıBursa'da, soluk borusuna yemek kaçan avukat Güner Elçin'i (79), Orhangazi Cumhuriyet Başsavcısı Enis Tekgül, Heimlich manevrasıyla kurtardı. O anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
24.06.2024Gündem
Avukat ve icra müdürünü öldüren sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi
Avukat ve icra müdürünü öldüren sanığa 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendiMuğla'nın Bodrum ilçesinde araçta tartıştığı avukatı Mehmet Erdal Çam (73) ile emekli icra müdürü Özcan Çavdar'ı (57) öldürdüğü gerekçesiyle hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet istenen Galip Özmen (63) ve yardım ettiği belirlenen tutuksuz sanık Osman Kemiklioğlu'nun (28) 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmalarına başlandı. Davayı takip eden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, avukatlara yöhelik artan saldırı olaylarına dikkati çekerek, "Beklentimiz adalet, her dosyada olduğu gibi maddi gerçeğin hiçbir soru işareti kalmaksızın ortaya çıkması, bu suçu işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılması olacaktır" dedi.
3.06.2024Gündem
Kaş Adliyesi'nde başsavcı ile avukat arasında tuvaleti kullanma tartışması
Kaş Adliyesi'nde başsavcı ile avukat arasında tuvaleti kullanma tartışmasıKaş Adliyesi'nde dün mesai bitimine doğru Avukat Hakan Tüzen ile Başsavcı Gökhan Feyzoğlu arasında personel tuvaletinin kullanımına yönelik tartışma yaşandı. Tuvaletten başsavcının koruma polisi tarafından zorla çıkarıldığına ileri süren ve hazırlattığı tutanakta yer veren Avukat Hakan Tüzen, "Bu olay şahsıma yöneltildiği kadar mensubu olduğum meslek grubu açısından da son derece üzücü ve kabul edilemezdir" dedi. Hazırladığı tutanak ve olayı görüntüleyen koridordaki kameraya ait video görüntülerini Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) gönderen Başsavcı Fevzioğlu ise iddiaları reddetti.
16.05.2024Gündem
TBB Başkanı Sağkan: Anayasa değişikliği gerekiyor
TBB Başkanı Sağkan: Anayasa değişikliği gerekiyorTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili, “Bir hukukçu olarak bana sorulacak olsa, ben mevcut anayasada değişmesi gereken kendime göre unsurları söyleyebilirim. Örneğin, yargı başlarının içerisinde yargıyı tamamen bağımsız ve tarafsız hale getirecek bazı düzenlemeler yapılması gerekir. HSK'nın yapısının değiştirilmesi gerekir. Bunun için evet, anayasa değişikliği gerekiyor” dedi.
13.05.2024Gündem
Avukatlardan Ankara'da 'savunma mitingi'
Avukatlardan Ankara'da 'savunma mitingi'Türkiye Barolar Birliği (TBB) öncülüğünde Ankara'da gerçekleştirilen 'Büyük Savunma Mitingi'nde 81 ilden avukatlar bir araya geldi. Avukatlar, son dönemde avukatlara yönelik artan şiddete tepki gösterdi.
27.04.2024Gündem
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 2’nci gün
Maden sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmalarında 2’nci günİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; Erzincan' ın İliç ilçesi'ndeki altın madeni ocağında meydana gelen toprak kaymasında kayıp 9 kişiden 5' inin bir konteynır içinde, 3' ünün aynı bölgede bir araç içinde, diğer 1 kişinin ise farklı bölgede bir araç içinde olduğunu değerlendirdiklerini söyledi. Yerlikaya; "Arama kurtarma çalışmalarımız gece gündüz aralıksız devam edecek. 100 dönüme yayılan 10 milyon metreküplük topraktan bahsediyoruz. Adli ve idari soruşturma devam ediyor" dedi.
14.02.2024Gündem
TBB Başkanı Sağkan: İskenderun'da yaşanan avukata şiddet vakası değil, çok ağır bir hukuksuzluktur
TBB Başkanı Sağkan: İskenderun'da yaşanan avukata şiddet vakası değil, çok ağır bir hukuksuzluktur Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, İskenderun Adliyesi'nde 30 Kasım'da Avukat Bülent Akbay’ı, İskenderun Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan’ın koruması ve şoförünün darbettiği iddiasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sağkan "İskenderun'da yaşanan konu artık münferit olarak bir avukata şiddet vakası değildir. İskenderun Adliyesi'nin önünde yaşanan olay maalesef ki kamu gücünün ve makam zırhının arkasına saklanmış bir hukuksuzluktur ve çok ağır bir hukuksuzluktur" dedi.
21.12.2023Gündem
Bakan Yerlikaya, TBB Başkanı Sağkan ve beraberindeki heyetle görüştü
Bakan Yerlikaya, TBB Başkanı Sağkan ve beraberindeki heyetle görüştüİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, TBB Yönetim Kurulu üyeleri ve baro başkanlarını kabul etti.
2.12.2023Politika
Tahir Elçi davasında mahkeme, yeniden keşif talebini reddetti
Tahir Elçi davasında mahkeme, yeniden keşif talebini reddettiDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, basın açıklaması yaptığı sırada vurularak öldürülmesiyle ilgili davanın 9’uncu duruşmasında mahkeme, avukatların olay yerinde yeniden keşif yapılması talebini reddetti. 4 sanığın yargılandığı mahkeme, 6 Mart 2024'e ertelendi.
29.11.2023Gündem
TBB Başkanı Sağkan: Adli yardım, toplumun dezavantajlı gruplara karşı yükümlülüğüdür
TBB Başkanı Sağkan: Adli yardım, toplumun dezavantajlı gruplara karşı yükümlülüğüdürAvrupa Birliği (AB) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından, Türkiye'nin 8 ilinde kadınların adli hizmetlere erişiminin desteklenmesi için hibe anlaşması imzalandı. TBB Başkanı Erinç Sağkan, "Adli yardım, bir dayanışma ya da seçenek değil, toplumun bütününün dezavantajlı gruplara karşı yükümlülüğüdür" dedi.
27.11.2023Gündem
Bakan Tunç: Çelişkileri ortadan kaldıracak yeni anayasaya ihtiyacımız var
Bakan Tunç: Çelişkileri ortadan kaldıracak yeni anayasaya ihtiyacımız varAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Türkiye'nin son tartışmaları dikkate alındığında, yüksek mahkemelerimiz arasındaki görüş farklarının da ortaya çıktığını düşündüğümüzde; demokratik, kuşatıcı, maddeler arasındaki çelişkileri ortadan kaldıracak yeni bir anayasaya ihtiyacımız olduğu açık" dedi.
14.11.2023Politika
TBB Başkanı Sağkan: İki devlet arasında uzlaşı zemini hazırlanması gerekiyor
TBB Başkanı Sağkan: İki devlet arasında uzlaşı zemini hazırlanması gerekiyorTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla ilgili olarak, “Bizler haksızlık kimden gelirse gelsin, kime dönük olursa olsun insan hakları temelinde, insan haklarını savunmak ve korumakla görevli kurumlarız. Bu anlamda şu anda Gazze’de yaşanan bu insanlık dramına tüm uluslararası kamuoyu, başta Birleşmiş Millet Güvenlik Konseyi ve Avrupa Birliği olmak üzere tüm dünyanın bir an önce el atarak her iki devlet arasında uzlaşı zemini hazırlaması gerekiyor” dedi.
13.10.2023Gündem
Bakan Tunç: Sivil ve özgürlükçü bir anayasa yapmak zorundayız
Bakan Tunç: Sivil ve özgürlükçü bir anayasa yapmak zorundayızAdalet Bakanı Yılmaz Tunç Yargı ve İş Dünyası Sempozyumu'nda konuştu. Bakan Tunç,"İkinci yüzyıla başlarken eğer biz dünyaya Türkiye yüzyılı damgasını vuracaksak, bir kere en üst norm olarak bağlı olduğumuz, anayasamızın darbeciler tarafından yazılmış anayasanın yerine milletimizin tüm toplum kesimlerin görüşünün alındığı, katılımcı, demokratik, sivil, özgürlükçü bir anayasa yapmak zorundayız bu bizim milletimize olan bir borcumuzdur. " dedi. Ev sahibi ve kiracı anlaşmazlıklarında uygulanan arabuluculuk sistemiyle ilgili son rakamları açıklayan Bakan Tunç, “Arabulucuya intikal eden 32 bin 197 dosyadan görüşmeleri tamamlanan 4 bin 169 uyuşmazlık anlaşmayla sonuçlandı. Yani 8 bin insan adliye kapısına düşmekten kurtulmuş oldu. Anlaşma oranının, anlaşamama oranından yüksek olduğunu görüyoruz, bu da memnuniyet verici bir gelişme. Bunlar, kira ilişkisinden doğan uyuşmazlıklarla ilgili arabuluculuk uygulamasının daha ilk meyveleri" ifadelerini kullandı.
10.10.2023Gündem
Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de
Yeni 'Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi' Resmi Gazete'de Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
21.09.2023Gündem
TBB Başkanı Sağkan: Avukatlık asgari ücret tarifesi haftaya netleşiyor
TBB Başkanı Sağkan: Avukatlık asgari ücret tarifesi haftaya netleşiyorTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, Adalet Bakanlığı ile ağustos ayı boyunca toplantılar yaptıklarını, avukatlık asgari ücret tarifesinin önümüzdeki hafta netleşeceğini söyledi.
6.09.2023Gündem
Silahla vurulup ölen avukatın cenazesi Aksaray'a gönderildi
Silahla vurulup ölen avukatın cenazesi Aksaray'a gönderildiAnkara'da silahla vurulması sonucu hayatını kaybeden avukat Belen Nesil Çoşğun'un (24) cenazesi, toprağa verilmek üzere Aksaray'a gönderildi. Coşğun'un erkek arkadaşı Muhammed B.'nin emniyette sorgusu devam ediyor.
16.06.2023Gündem
'Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a hakaret' davasında beraat kararı
'Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a hakaret' davasında beraat kararıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yönelik açıklamaları nedeniyle Ankara Barosu'nun 11 eski yöneticisinin 'Kamu görevlisine hakaret' suçundan cezalandırılması talebiyle açılan davada beraat kararı verildi.
17.05.2023Gündem
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sağkan: Süreci yakından takip edeceğiz
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sağkan: Süreci yakından takip edeceğizTürkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan, Diyarbakır merkezli 21 ilde PKK/KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında avukatların da olduğu 128 şüphelinin gözaltına alınmasıyla ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirterek, "Buradan elde edilen deliller ne olursa olsun artık hukuka aykırı olarak elde edilmiş delillerdir. Biz ilk günden bu tür uyarılarımızı yaptık ve uyarılarımıza devam ediyoruz. Soruşturmayı yakından takip edeceğiz” dedi.
27.04.2023Gündem
Amasra’daki maden faciası davasında ilk duruşma
Amasra’daki maden faciası davasında ilk duruşmaBartın’ın Amasra ilçesinde, 43 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili 8'i tutuklu 23 kişinin Bartın 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı.
25.04.2023Gündem
Deprem bölgesinde bulunup 'Proteo' adı verilen köpek, TBB'nin yeni bekçisi
Deprem bölgesinde bulunup 'Proteo' adı verilen köpek, TBB'nin yeni bekçisiTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, avukatlarla Malatya'da inceleme yaparken peşlerine takılan 2 aylık yavru köpeği  sahiplendi. Sağkan, Ankara'ya getirdiği köpeğe, deprem bölgesinde görev yaparken ölen Meksikalı ekibin arama kurtarma köpeği 'Proteo'nun ismini verdi. Sağkan, "Proteo, artık TBB'nin bekçisi" dedi.
21.04.2023Gündem
Deprem bölgesinde bulunup 'Proteo' adı verilen köpek, TBB'nin yeni bekçisi
Deprem bölgesinde bulunup 'Proteo' adı verilen köpek, TBB'nin yeni bekçisiTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, avukatlarla Malatya'da inceleme yaparken peşlerine takılan 2 aylık yavru köpeği  sahiplendi. Sağkan, Ankara'ya getirdiği köpeğe, deprem bölgesinde görev yaparken ölen Meksikalı ekibin arama kurtarma köpeği 'Proteo'nun ismini verdi. Sağkan, "Proteo, artık TBB'nin bekçisi" dedi.
21.04.2023Video

Benzer Haber Etiketleri

Bakan TunçAvukattbb başkanıFilistinanayasa

Erinç Sağkan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.