Filistin

Filistin

Son dakika Filistin haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin haber sayfamızda...

Filistin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.566 filistin haberi bulunmuştur.
Kızıl Haç, İsrail’in saldırılarında 22 kişinin öldüğünü açıkladı
Kızıl Haç, İsrail’in saldırılarında 22 kişinin öldüğünü açıkladı Uluslararası Kızıl Haç Komitesi (ICRC), dün İsrail’in Gazze’deki ofislerine çok yakın bir yere yaptığı saldırılarda 22 kişinin öldüğünü 45 kişinin yaralandığını açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı ise 25 ölü, 50 yaralı olduğunu duyurdu.
22.06.2024 Dünya
Dışişleri: Ermenistan'ın Filistin'i tanıma kararından memnuniyet duyuyoruz
Dışişleri: Ermenistan'ın Filistin'i tanıma kararından memnuniyet duyuyoruz Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan'ın Filistin devletini tanıma kararı almasından memnuniyet duyulduğunu bildirdi.
21.06.2024 Politika
Ermenistan, Filistin devletini tanıdığını duyurdu
Ermenistan, Filistin devletini tanıdığını duyurdu Ermenistan, bugün Filistin’i devlet olarak resmen tanıdığını duyurdu.
21.06.2024 Dünya
İHH, 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı
İHH, 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı İHH İnsani Yardım Vakfı, vekâletini aldığı 102 bin 266 hisselik kurbanı Türkiye dâhil 66 ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Vakıf ayrıca, 16 ülkede 42 bin 245 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa da bayramlık elbise hediye etti.
19.06.2024 Kurumsal
Halk oyunları ekibi kuran öğretmenlerden, provalarda siyah kıyafetlerle İsrail protestosu
Halk oyunları ekibi kuran öğretmenlerden, provalarda siyah kıyafetlerle İsrail protestosu Erzurum'da bir araya gelen 11 kadın öğretmen ‘Öğretmenler Halk Oyunları’ ekibini kurdu. Provalara siyah kıyafetler giyerek çıkan öğretmenler, 7 bölgeye ait halk oyunlarını öğrenirken İsrail'in Gazze'deki katliamlarını da protesto etti.
19.06.2024 Video
Halk oyunları ekibi kuran öğretmenlerden, provalarda siyah kıyafetlerle İsrail protestosu
Halk oyunları ekibi kuran öğretmenlerden, provalarda siyah kıyafetlerle İsrail protestosu Erzurum'da bir araya gelen 11 kadın öğretmen ‘Öğretmenler Halk Oyunları’ ekibini kurdu. Provalara siyah kıyafetler giyerek çıkan öğretmenler, 7 bölgeye ait halk oyunlarını öğrenirken İsrail'in Gazze'deki katliamlarını da protesto etti.
19.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti, üye sayısı ve yelpazesi itibariyle Türkiye'nin en geniş ailesidir. Cumhur İttifakı, 85 milyonun birliğinin, dirliğinin ve kardeşliğinin teminatıdır. İttifakımız ne kadar güçlü olursa, Türkiye de o derece güvende olacaktır. Fitne kazanı kaynatanların oyunlarına kesinlikle gelmeyeceğiz. Partimizin ve İttifakımızın surlarında gedik açılmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.
17.06.2024 Politika
Destici: Türkiye bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez
Destici: Türkiye bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Son günlerde aynen 28 Şubat süreçlerinde olduğu gibi Atatürkçülük ve milliyetçilik üzerinden İslam'a ve Müslümanlara saldırı var. Sığınmacılar üzerinden de bazen bu saldırı çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Yeni 28 Şubat heveslilerine de diyoruz ki, hiç heveslenmeyin, bu ülke bir kez daha 28 Şubat sürecine dönmez, döndürülemez. Buna Büyük Birlik Partisi olarak da Cumhur İttifakı olarak da müsaade etmeyiz" dedi.
17.06.2024 Politika
UNRWA: Refah’ta sadece 65 bin sivil kaldı
UNRWA: Refah’ta sadece 65 bin sivil kaldı Birleşmiş Milletler’in Filistin Ajansı (UNRWA), İsrail’in tahliye emrinin ardından Refah’ta sadece 65 bin sivilin kaldığını açıkladı.
17.06.2024 Dünya
Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız
Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız siyasi parti liderleriyle görüşmelerini gerçekleştirdi, gerçekleştirmeye devam ediyor. Tüm kesimlerin görüşlerini alarak, parlamentoda bir uzlaşma zeminini inşallah sağlayarak darbe anayasasından ülkemizi kurtaracağız" dedi.
17.06.2024 Politika
Siyasi partiler bayramlaştı
Siyasi partiler bayramlaştı Ankara'da Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleştirildi. AK Parti ve CHP heyetlerinin bayramlaşmasında, 31 Mart seçimlerinin ardından başlayan normalleşme sürecine dikkat çekilerek diyalog mesajları verildi.
17.06.2024 Politika
Filistin Kızılayı,Türk Kızılayı desteğiyle Gazzeli 4 bin 116 aileye hijyen kiti dağıttı
Filistin Kızılayı,Türk Kızılayı desteğiyle Gazzeli 4 bin 116 aileye hijyen kiti dağıttı Filistin Kızılayı (PRCS) bayramın ilk gününde Gazzeli 4 bin 116 aileye hijyen kiti dağıttı. Yapılan açıklamada, paketlerin Türk Kızılayı, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nun desteğiyle dağıtıldığını duyurdu.
17.06.2024 Dünya
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadı
Gazzeli çocuklar bayramın ilk gününde oyunlar oynadı Birleşmiş Milletler'in Filistin Ajansı (UNRWA) ve Filistin Kızılayı (PRCS) Kurban Bayramı’nın ilk gününde Gazzeli aileleri ziyaret etti, çocuklarla oyunlar oynadı.
17.06.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ve Irak Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ile telefonda görüştü.
16.06.2024 Politika
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz
Özgür Özel: O sözü hiç üzerimize almıyoruz CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Sayın Cumhurbaşkanı dün uçakta 'Herhalde iadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu' demiş. O sözü hiç üzerimize almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin gözü önünde oldu. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Çünkü Cumhur İttifakı'nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar" dedi.
16.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum" dedi.
16.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemiz huzur içinde bayramı karşıladı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Ülkemiz huzur içinde bayramı karşıladı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ‘’ Ülkemiz huzur içinde, güven içinde bir bayramı karşıladı ama maalesef dünyanın farklı coğrafyalarında sıkıntı içerisinde bayramı karşılayanlar var. Hele Gazze’de, Filistin’de zulüm altında her türlü insanlık dışı saldırı altında bayramı karşılayan kardeşlerimiz var. Buradan Gazzeli, Filistinli kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın onların da barışına, huzuruna vesile olmasını temenni ediyorum’’ dedi.
16.06.2024 Gündem
Bakan Tunç, bayram namazını baba ocağı Bartın'da kıldı
Bakan Tunç, bayram namazını baba ocağı Bartın'da kıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bayram namazını, Bartın merkez Şadırvan Camisi’nde kılıp, ardından halkla bayramlaştı.
16.06.2024 Politika
Bakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir
Bakan Yerlikaya: Bayramlar, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ''Bayramlar, paylaşmanın, dayanışmanın, kardeşliğin yoğunlaştığı günlerdir. Birlik, beraberlik kardeşliğin en güzel, tezahür ettiği günlerdir. Artık birbirimizi gerçek anlamda sevmenin ne olduğunu göstereceğimiz günlerdir diye düşünüyorum. Küslüklerden ayrılıp, kucaklaşmanın, sevginin, gerçek anlamda tecelli ettiği günlerdir diyoruz'' dedi.
16.06.2024 Politika
AK Parti'li Dr. Kasapoğlu, Kurban Bayramı mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı
AK Parti'li Dr. Kasapoğlu, Kurban Bayramı mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı Eski Gençlik ve Spor Bakanı, İzmir milletvekili Dr. Mehmet Kasapoğlu Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı. Kasapoğlu, "Bir Bayrama daha erişmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Bu mübarek günlerin, milletimizin birliğini ve beraberliğini pekiştirmesi, kardeşlik ve dostluk bağlarımızı güçlendirmesi en büyük temennimizdir" dedi.
15.06.2024 Politika
Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 2 binin üzerinde şantiyemiz var
Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 2 binin üzerinde şantiyemiz var Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Büyük bir devlet ve milletiz. Herkes kendi içinde bulunduğu toplumla, milletle iftihar edebilir. Devletiyle gurur duyabilir. Dünyanın en büyük şantiyesi şimdi deprem bölgesinde. İşler başlarken saydırmıştım, 1240 yerde şantiye vardı. Dün akşam arkadaşlardan bir daha rapor aldım. 2 binin üzerinde şantiyemiz var" dedi.
15.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasette yumuşama iklimi milletimizin kucaklaşmasına katkı sağladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyasette yumuşama iklimi milletimizin kucaklaşmasına katkı sağladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı mesajında, "Siyasette oluşan yumuşama ikliminin milletimizin tekrar kucaklaşmasına katkı sağladığını memnuniyetle müşahede ediyoruz. İnşallah, hep birlikte gönül gönüle vererek bu bayramı tam anlamıyla bir kardeşlik şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum" dedi.
15.06.2024 Politika
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldı
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, G7 Zirvesine ilişkin Al Cezire’de kaleme aldığı makalede, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in pervasız saldırılarının durdurulması gerektiğini aylardır her platformda dile getirmektedir. G7 ülkelerinin liderleri, ABD Başkanı Joe Biden’ın 31 Mayıs’ta duyurduğu ateşkes planına tam destek verdiklerini bildirdi. Ancak hem bu çağrı hem de bu çağrıya verilen desteğin özellikle İsrail üzerinde nasıl bir caydırıcı etkisinin olacağı son derece tartışmalıdır.’’ İfadesini kullandı.
14.06.2024 Politika
İstanbul'dan Filistinli çocuklara balonlarla 800 karne
İstanbul'dan Filistinli çocuklara balonlarla 800 karne Bakırköy Halil Vedat Fıratlı İlkokulu’nda, mezun olamayan Filistinli çocuklar için temsili karne hazırlandı. Balonlara asılan 800 karne, gökyüzüne bırakıldı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, "Bugün buradaki eylemle Filistin'de okulları yıkılan, ölen çocukların manevi hatırasına yönelik, onların hislerini paylaşmaya yönelik çocuklarımız karnelerini gökyüzüne uçuracaklar; bu güzel davranıştan dolayı onları kutluyoruz" dedi.
14.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7’de liderle sohbet etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7’de liderle sohbet etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi Afrika ve Akdeniz/Yapay Zeka ve Enerji Konulu Yüksek Düzeyli Oturumu’na katılmak üzere gittiği İtalya’da oturum öncesi ülkelerin liderleriyle ayaküstü sohbet etti.
14.06.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

filistin Cumhurbaşkanı Erdoğan kurban bayramı israil ermenistan

Filistin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.