Filistin

Filistin

Son dakika Filistin haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Filistin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Filistin haber sayfamızda...

Filistin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.580 filistin haberi bulunmuştur.
Para Masa Tenisi'nde 3 altın madalya da Türkiye’nin oldu
Para Masa Tenisi'nde 3 altın madalya da Türkiye’nin olduKonya'da devam eden 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'nda Para Masa Tenisi takım şampiyonları belli oldu. Kadınlar kategori 9-10, erkekler kategori 4, erkekler kategori 5’te yapılan maçların ardından 3 altın madalya da Türkiye’nin oldu.
15.08.2022Spor
Altınbaş Üniversitesi öğrenci hareketliliğine 286 bin Euro’luk hibe sağladı
Altınbaş Üniversitesi öğrenci hareketliliğine 286 bin Euro’luk hibe sağladıAltınbaş Üniversitesi, Erasmus+ KA171 projesiyle dünyanın 36 ülkesinde, personel ve öğrenci hareketliliği gerçekleştirmek üzere 286.770,00 Avro hibe sağladığını duyurdu. Üniversitenin Mezunlar ile İlişkiler ve Uluslararasılaşma Daire Başkanı Nur Eradlı, bu rakamın, Türkiye çapında tüm vakıf üniversitelerindeki proje sayısına göre 1. sırada, devlet üniversitelerinin olduğu genel sıralamada da hibe miktarı açısından 4. sırada olduğunu dile getirdi.
15.08.2022Eğitim
Gençlik bakanları Kazan Küresel Gençlik Zirvesi’nde bir araya gelecek
Gençlik bakanları Kazan Küresel Gençlik Zirvesi’nde bir araya gelecek Kazan Küresel Gençlik Zirvesi 27-30 Ağustos’ta Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek. Zirve kapsamında 20’den fazla ülkenin Gençlik Bakanı bir araya gelecek. Bakanlar, ‘gençlerin fırsat eşitliği’, ‘kültürlerarası diyalog’ ve ‘gençlik göçü’ gibi konuları görüşecek.
12.08.2022Dünya
Ali Erbaş: Müslümanlar, imamesi kopan tespih taneleri gibi dağılmış vaziyette
Ali Erbaş: Müslümanlar, imamesi kopan tespih taneleri gibi dağılmış vaziyetteDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bir vücudun azaları gibi birbirine duyarlı, bir binanın tuğlaları gibi birbirine bağlı ve bir tarağın dişleri gibi yan yana olması gereken Müslümanlar, maalesef imamesi kopan tespih taneleri gibi her biri bir yana dağılmış vaziyettedir. Orta Asya'dan Balkanlar'a, Afrika'dan Kafkaslar'a kadar İslam coğrafyasının hal-i pürmelali ortadadır" dedi.
12.08.2022Gündem
Çavuşoğlu: Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak komite toplantısının ilki 26 Ağustos'ta
Çavuşoğlu: Türkiye, İsveç ve Finlandiya ortak komite toplantısının ilki 26 Ağustos'taDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'nın teröristlerin iadesi konusunda adım atıp atmadığına ilişkin "İsveç ve Finlandiya'dan bu yönde atılan bir adım görmedik. Açıklamalar var ama biz sürekli somut adımlar görmek istediğimizin altını çiziyoruz. Türkiye, İsveç ve Finlandiya 26 Ağustos'ta ortak komite toplantısının ilk toplantısını gerçekleştireceğiz" dedi.
11.08.2022Gündem
Fatih Erbakan’dan ‘İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin açıklama
Fatih Erbakan’dan ‘İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin açıklamaYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin, “Böylesine geniş katılımlı, uluslararası bir organizasyon vesilesi ile başta ev sahibi Türkiye olmak üzere İslam Alemi olarak tek ses, tek yürek bir şekilde İsrail zulmü telin edilip, Filistin’in yanında olduğumuz mesajı verilebilirdi” dedi.
11.08.2022Politika
5. İslami Dayanışma Oyunları'na katılan liderler Konya'dan ayrıldı
5. İslami Dayanışma Oyunları'na katılan liderler Konya'dan ayrıldıTürkiye'nin ev sahipliğinde yapılan 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış törenlerine katılan liderler, Konya'dan ayrıldı.
10.08.2022Gündem
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış töreni gerçekleştirildi
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış töreni gerçekleştirildi Türkiye'nin ev sahipliğinde 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı, Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla görsel şölen eşliğinde gerçekleşti.
9.08.2022Spor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları'na katılan ülkelerin lideriyle buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları'na katılan ülkelerin lideriyle buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış törenine katılacak ülkelerin lider ve temsilcileriyle yemekte buluştu.
9.08.2022Politika
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılar
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılarİzmir'den kamyonete bindirilen Afganistan ve Filistin uyruklu 23 kaçak göçmen, 'Yunanistan geldiniz' denilerek, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir mahalleye bırakıldı. Göçmenler yakalanırken, organizatör şüphelisi 2 kişi gözaltına alındı.
9.08.2022Video
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılar
Kaçak göçmenleri 'Yunanistan'a geldiniz' diyerek Marmaris'e bıraktılarİzmir'den kamyonete bindirilen Afganistan ve Filistin uyruklu 23 kaçak göçmen, 'Yunanistan'a geldiniz' denilerek, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir mahalleye bırakıldı. Göçmenler yakalanırken, organizatör şüphelisi 2 kişi gözaltına alındı.
9.08.2022Foto Galeri
Yunanistan'ın geri ittiği 62 kaçak göçmen kurtarıldı
Yunanistan'ın geri ittiği 62 kaçak göçmen kurtarıldıMuğla'nın Bodrum ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 61 kaçak göçmeni, Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. Ekipler, Hüseyin Burnu önlerinde denizdeki can yelekli Filistinli kaçak göçmeni de bota alıp karaya çıkardı.
9.08.2022Gündem
Filistin ve Arnavutluk başbakanları Konya'da
Filistin ve Arnavutluk başbakanları Konya'daTürkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşen '5'inci İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış törenine katılacak olan Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Konya'ya geldi.
9.08.2022Gündem
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Konya'da
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Konya'daAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'na katılmak için Konya'ya geldi. Aliyev'i, havalimanında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu karşıladı.
9.08.2022Video
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Konya'da
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Konya'da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 5'inci İslami Dayanışma Oyunları'na katılmak için Konya'ya geldi. Aliyev'i, havalimanında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu karşıladı.
9.08.2022Gündem
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 kişi hayatını kaybetti
İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 kişi hayatını kaybettiİsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 kişi yaşamını yitirirken 360 kişi de yaralandı. Saldırılarda birçok bina ağır hasar gördü ve yıkıldı.
9.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulundukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Tüm olumsuzluklara rağmen çabalarımızı sürdürerek, tahıl koridoru mutabakatının hayata geçirilmesini temin ettik. Şu anda gemiler geliyor. Böylece gıda krizinin kapıda olduğu bir dönemde dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk. Şimdiye kadar ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmadan bu mutabakatı işletmeyi başardık" dedi.
8.08.2022Politika
Muğla'da 33 kaçak göçmen ile 4 organizatör şüphelisi yakalandı
Muğla'da 33 kaçak göçmen ile 4 organizatör şüphelisi yakalandıMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, durduran 2 otobüste 33 kaçak göçmen yakalandı, organizatör şüphelisi 4 kişi gözaltına alındı.
8.08.2022Gündem
Erbakan’dan Gazze çağrısı: Fiili ve caydırıcı adımlar atılmalı
Erbakan’dan Gazze çağrısı: Fiili ve caydırıcı adımlar atılmalıYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gazze’de yaşanan sivil ölümlerine ilişkin, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi sadece İsrail’in şiddet politikalarını kınamakla sonuç almanın mümkün olmayacağı gayet aşikardır. Gerekli fiili ve caydırıcı adımlar atılmadığı müddetçe bu ve benzeri vahşi şiddet olaylarının artarak devam etmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle, başta Türkiye ve D-8 üyesi ülkeler olmak üzere, tüm Müslüman ülkelerin yetkililerini gerekli fiili önlemleri almaları hususunda göreve davet ediyoruz” dedi.
7.08.2022Politika
Bakan Kasapoğlu: İslam dünyasının birlikteliği, tüm dünyaya örnek teşkil edecek
Bakan Kasapoğlu: İslam dünyasının birlikteliği, tüm dünyaya örnek teşkil edecekGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ''İnanıyorum ki İslam dünyasının birlikteliği, dostluğu ve kardeşliğine yönelik olarak gerçekleştirdiklerimiz sporun birleştirel gücünü esas alan İslami Dayanışma Oyunları'yla birlikte tüm dünyaya örnek teşkil edecek ve gelecek nesillere kuvvetli bir barışın ve dostluğun zeminini tesis edecektir.''dedi.
7.08.2022Spor
İsrail’in Gazze saldırılarında can kaybı 29’a yükseldi
İsrail’in Gazze saldırılarında can kaybı 29’a yükseldiİsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 29’a yükseldi. Yaşamını yitirenler arasında kadın ve çocukların da olduğu belirtildi.
7.08.2022Foto Galeri
Trabzon'da 3 kıtaya horon dersi
Trabzon'da 3 kıtaya horon dersiTrabzon'da, '61 Ülke El Ele Hayde Horona’ sloganıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Horon Festivali'ne Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarından katılan halk dansları üyeleri, kemençe eşliğinde horon dersi aldı. 3 günlük dersin ardından ülkelerin katılımcıları, festival kapsamında sahnede el ele horon oynadı.
2.08.2022Video
Trabzon'da 3 kıtaya horon dersi
Trabzon'da 3 kıtaya horon dersiTrabzon'da, '61 Ülke El Ele Hayde Horona’ sloganıyla bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Horon Festivali'ne Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarından katılan halk dansları üyeleri, kemençe eşliğinde horon dersi aldı. 3 günlük dersin ardından ülkelerin katılımcıları, festival kapsamında sahnede el ele horon oynadı.
2.08.2022Gündem
Yemenli üniversite birincisi, başarısını Filistin halkına ithaf etti
Yemenli üniversite birincisi, başarısını Filistin halkına ithaf etti  Altınbaş Üniversitesinin 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreninde, üniversite birincisi Yemenli Shahd Al-Masrafi, konuşmasıyla izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Al-Masrafi, birinciliğini işgal altındaki Filistin halkına ithaf etti.
28.07.2022Eğitim
Yasadışı organ ticareti iddiasıyla yargılanan 4 sanık ilk duruşmada tahliye oldu
Yasadışı organ ticareti iddiasıyla yargılanan 4 sanık ilk duruşmada tahliye olduEsenyurt'ta yasadışı organ ticareti yaptıkları iddia edilen Rusya, Ürdün ve Suriye uyruklu 4 sanık ilk duruşmada tahliye edildi. Sanıklar, konsolosluklardan alınmış gibi gösterilen sahte akrabalık ve doğum belgeleriyle 25 organ nakli gerçekleştirdikleri iddiasıyla, 359 ila 368 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.
26.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Konyakaçak göçmenmuğlayunanistanFilistin

Filistin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.