Ersin Tatar

Ersin Tatar

Son dakika Ersin Tatar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ersin Tatar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ersin Tatar haber sayfamızda...

Ersin Tatar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 598 ersin tatar haberi bulunmuştur.
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Isparta denilince aklımıza Demirel ismi gelir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Isparta denilince aklımıza Demirel ismi gelir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta'yı ziyaret etti. Sabah erken saatte bahçeden gül toplayan Tatar, gül yağı üretim tesisini gezdi. Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i yad eden Tatar, "Bizler için çok önemli bir kişilikti. Kıbrıs halkına çok önemli hizmetleri geçmiştir. Isparta denilince aklımıza onun ismi gelir" dedi.
13.06.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bir araya geldi.
10.06.2024 Politika
Milli Savunma Bakanı Güler: Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır
Milli Savunma Bakanı Güler: Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıldönümü dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi ortaklığında panel düzenlendi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın da katıldığı panelde konuşan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Kıbrıs meselesi bizim için bir sorun değil, milli bir davadır. Rum tarafının kendisine adanın tek sahibi, Kıbrıs Türk halkını ise azınlık olarak gören zihniyeti değişmediği takdirde, başlatılacak yeni bir müzakerenin başarıyla ulaşabilmesi ve adada bir ortaklık kurulabilmesi de mümkün değildir. Kıbrıs meselesinin Kıbrıs Türk halkının meşru çıkarlarını ve güvenliğini teminat altına alacak şekilde bir an önce çözüme kavuşturulması ülkemizin en önemli önceliğidir. " dedi.
4.06.2024 Politika
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs, Doğu Akdeniz'e hükmetmemiz bakımından çok önemlidir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs, Doğu Akdeniz'e hükmetmemiz bakımından çok önemlidir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "KKTC, son yıllarda çok büyük mesafeler katetti. Sadece Kıbrıs'ın toprağı değil, aynı zamanda deniz yetki alanları, ekonomik münhasır bölge, kara suları, kıta sahanlığı gibi birtakım uluslararası evrensel boyutlarıyla Kıbrıs, Doğu Akdeniz'e hükmetmemizin ve oradaki milli şuurun yaşatılması bakımından çok önemlidir" dedi.
3.06.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'ye gidiyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yarın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.
24.05.2024 Politika
Bakan Güler ve komutanlar KKTC'de
Bakan Güler ve komutanlar KKTC'de Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gitti.
26.04.2024 Politika
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a, Çukurova Üniversitesi'nden 'Fahri Doktora'
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a, Çukurova Üniversitesi'nden 'Fahri Doktora' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a Çukurova Üniversitesi tarafından 'Fahri Doktora' ünvanı verildi.
21.03.2024 Gündem
Kurum: Kıbrıs’ı bambaşka bir cazibe merkezi haline getireceğiz
Kurum: Kıbrıs’ı bambaşka bir cazibe merkezi haline getireceğiz AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Beyoğlu’nda bir otelde düzenlenen ‘1. Kentler ve Kültürler Buluşması’na katıldı. Programda konuşan Kurum, “Kıbrıs’ın Güney’inde Rum devleti varsa, Kuzey’inde de Türk devleti vardır. KKTC vardır. Ve bu hiçbir şekilde değişmedi, değişmeyecektir. Çünkü Kıbrıs, bizim milli davamızdır. Ve biz her zaman Kıbrıs Türkü'nün yanında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Biz Kıbrıs’ı Doğu Akdeniz’in incisi, gözdesi yapacağız, bambaşka bir cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.
21.03.2024 Politika
Kurum: İstanbul girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak
Kurum: İstanbul girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy’de düzenlenen Avrasya Stratejik Araştırmalar Platformu (ASAD) iftar programına katıldı. Programda konuşan Kurum, “İstanbul’u çok daha güçlü bir şehir haline getirmek için, çalışacağımız bir girişimcilik merkezini bugün İstanbullu hemşehrilerimize tanıttık. 1 Nisan itibarıyla İBB olarak da her türlü desteği vereceğiz. İstanbul’umuz girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak. İstanbul sanayisi yüksek teknolojinin üretildiği ve pahada hafif ama değerde ağır olan o teknolojinin merkezi olacak" dedi.
17.03.2024 Politika
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ın başkalarının egemenliğine geçmesine asla müsaade edemeyiz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs’ın başkalarının egemenliğine geçmesine asla müsaade edemeyiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Kıbrıs’ın başkalarının egemenliğine geçmesine asla müsaade edemeyiz. Kıbrıs’ta yürüttüğümüz yeni siyaset, iki devletli siyasettir. Kuzey ve güney tek çatı altında Avrupa Birliği içerisinde Türkiye ile kadim ve güçlü bağlarımızı kopartmak, bizi orada yalnızlığın içerisine sokmak istiyor" dedi.
8.03.2024 Politika
Bakan Şimşek: Kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 66’ya çıkarsa ekonomi yüzde 20 büyür
Bakan Şimşek: Kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 66’ya çıkarsa ekonomi yüzde 20 büyür Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması'nın ödül törenine katıldı. Şimşek, “Eğer Türkiye'de kadınların iş gücüne katılım oranı OECD ortalamalarına ulaşırsa yani yüzde 66’ya çıkarsa ekonomi yüzde 20 oranında büyür. Bu da ilave 210 milyar dolar gayri safi yurtiçi hasıla demek. Dolayısıyla kadınların iş gücüne katılımını teşvik edecek her türlü adımın arkasındayız" dedi.
5.03.2024 Ekonomi
Ersin Tatar: Talep ettiğimiz şey; eşit egemenlik, eşit statü
Ersin Tatar: Talep ettiğimiz şey; eşit egemenlik, eşit statü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC egemenliğinin diğer ülkeler tarafından kabul edilmesi için 60 yıldır mücadele ettiklerini belirterek, “Eşit egemenlik, eşit statü talep ettiğimiz şey. Sabırlı olmaya devam ediyoruz. Gerekirse 60 yıl daha sabrederiz. Kuzey Kıbrıs, adanın kuzey kısmında bir bağımsız Türk Cumhuriyeti olmalıdır, olacaktır" dedi.
2.03.2024 Politika
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ta iki devleti savunuyoruz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Kıbrıs'ta iki devleti savunuyoruz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Bağcılar'da 'İzler Silinmeden Kıbrıs Fotoğraf Sergisi'nin açılışına katıldı. Tatar, “Kıbrıs'ın gerçeklerine baktığımızda komşuluk ilişkileriyle iki devlet esasına dayalı bir çözümden başka bir çaremiz yoktur. Her ne kadar Güney Kıbrıs'ta bizlerin tarihi varsa, yaptıklarımız varsa, eserlerimiz varsa, biz Kıbrıs'ta artık iki devleti savunuyoruz" dedi.
21.02.2024 Politika
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladı
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladı Marmara Grubu Vakfı (MGV) organizasyonunda iki gün sürecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi bugün İstanbul’da başladı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenen zirvede cumhurbaşkanlığı ve bakanlık seviyesinde katılımın yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı yer aldı.
21.02.2024 Ekonomi
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladı
Marmara Grubu Vakfı 27'inci Ekonomik Zirvesi İstanbul’da başladı Marmara Grubu Vakfı (MGV) organizasyonunda iki gün sürecek olan 27. Avrasya Ekonomi Zirvesi bugün İstanbul’da başladı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenen zirvede cumhurbaşkanlığı ve bakanlık seviyesinde katılımın yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen ve iş insanı yer aldı.
21.02.2024 Video
Cevdet Yılmaz: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de çekim merkezi haline getirilmesi için çalışıyoruz
Cevdet Yılmaz: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de çekim merkezi haline getirilmesi için çalışıyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin tarihi lideri Rauf Denktaş'ı anma toplantısındaki konuşmasında KKTC'nin gelişebilmesi, Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.
20.02.2024 Politika
Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne geri sayım başladı
Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne geri sayım başladı Marmara Grubu Vakfı (MGV) tarafından 21-22 Şubat tarihleri arasında 27'ncisi İstanbul'da düzenlenecek Avrasya Ekonomi Zirvesi için geri sayım başladı. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) iş birliğinde gerçekleştirilecek zirvenin detaylarına ilişkin basın toplantısı İstanbul Moda Akademisi'nde yapıldı. 'Krizlerden İstikrara, Kapsayıcı Bir Dünya İnşa Etmek' temasıyla düzenlenecek zirveye görevde 22 cumhurbaşkanının yanı sıra 40 ülkeden 300'ü aşkın siyasetçi, diplomat, akademisyen, inanç önderi ve iş insanı katılacak. 100'üncü doğum yıl dönümü nedeniyle 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel anısına da bir özel oturum organize edilen zirvede 31'incisi gerçekleştirilen KOZA Genç Moda Yarışması finalistlerinin koleksiyonları da sergilenecek.
15.02.2024 Ekonomi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Adıyaman'da İsias Otel'in enkazında incelemede bulundu
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Adıyaman'da İsias Otel'in enkazında incelemede bulundu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 6 Şubat'ta meydana gelen depremde yıkılan ve KKTC'den gelen 35 voleybolcunun da aralarında olduğu 72 kişinin hayatını kaybettiği Adıyaman'daki İsias Otel enkazında incelemelerde bulundu.
13.02.2024 Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye ile birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı içindeyiz
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Türkiye ile birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı içindeyiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Güçlü ve yeni Türkiye Yüzyılı’nda, emin adımlarla Türkiye Cumhuriyeti milli savunma sanayi gibi büyük projeleri başarırken, Doğu Akdeniz'de bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve mavi vatanda ve göklerde hava sahasında büyük milletimizin ulusal ve milli çıkarları bakımından birlikte geleceğe yürümenin bahtiyarlığı ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.
12.02.2024 Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Filistin'de yaşananlar ders niteliğindedir
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: Filistin'de yaşananlar ders niteliğindedir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin, “Filistin ve Gazze’de yaşananlar bizleri çok üzmüştür. Bu tekrar bir ders niteliğindedir. Çünkü Kıbrıs’ta da benzer olayların yaşanmaması için Türkiye garantörlüğünün ve Türk askerinin varlığının devamı şarttır” dedi.
19.01.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: KKTC'deki temaslarımıza devam ediyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: KKTC'deki temaslarımıza devam ediyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Regaip Kandilini eda ettikleri bu güzel günde her zaman bir ve beraber oldukları KKTC'deki temaslarının devam ettiğini söyledi. 
11.01.2024 Politika
Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile cami açılışına katıldı
Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile cami açılışına katıldı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, temaslarda bulunmak üzere geldiği KKTC’de Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la birlikte Dr. Suat Günsel Camii'nin açılışına katıldı.
11.01.2024 Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Antalya Valiliği'ni ziyaret etti
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Antalya Valiliği'ni ziyaret etti Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Antalya Valisi Hulusi Şahin'i makamında ziyaret etti. Tatar, "Bizler sürekli olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin yetkilileriyle istişare içerisinde KKTC'nin çehresini, doğasını, her türlü turizme yönelik imkanlarını değerlendirmek suretiyle turizm faaliyetlerinin artması için olağanüstü bir çaba içerisindeyiz" dedi. 
6.01.2024 Gündem
Ersin Tatar: Bugün Gazze'de, Filistin'de yaşananlar 1960'lı yıllarda Kıbrıs'ta da yaşandı
Ersin Tatar: Bugün Gazze'de, Filistin'de yaşananlar 1960'lı yıllarda Kıbrıs'ta da yaşandı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Kıbrıs'ta çok sayıda insanımız katledildi, çoluk çocuk yaşlı demeden. Canlı canlı mezara gömülenler oldu. Bugün Gazze'de, Filistin'de yaşananlar 1960'lı yıllarda Kıbrıs'ta da yaşandı" dedi.
5.01.2024 Politika
Cevdet Yılmaz: İsias Otel davasında, yargıya güveniyoruz
Cevdet Yılmaz: İsias Otel davasında, yargıya güveniyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İsias Otel davasında, yargıya güvendiklerini belirterek, "Yargımız titizlikle bu konuyu ele alacaktır. Yine deprem bölgesine ilişkin yargılamalarda olduğu gibi hukuki süreç gerçekleşecektir. Biz de bu hukuki süreci yakından takip edeceğiz" dedi.
4.01.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

KKTC ersin tatar Kıbrıs Cevdet Yılmaz KKTC Cumhurbaşkanı Tatar

Ersin Tatar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.