Et Ve Süt Kurumu

Et Ve Süt Kurumu

Son dakika Et ve Süt Kurumu haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Et ve Süt Kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Et ve Süt Kurumu haber sayfamızda...

Et Ve Süt Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 181 et ve sut kurumu haberi bulunmuştur.
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararına göre; Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğüne Muharrem Kurt atandı.
18.05.2024 Gündem
Et ve Süt Kurumu'nda et üretimi iki kat arttı
Et ve Süt Kurumu'nda et üretimi iki kat arttı ET ve Süt Kurumu (ESK) ramazan nedeniyle et ürünlerini daha fazla tüketiciye ulaştırma hedefiyle et üretimini artırdı. 14 ildeki 15 kombinada et üretimi 2 katına çıkarken, mağazalarda da gece 23.00'e kadar hizmet verilecek.
7.03.2024 Gündem
Et ve Süt Kurumu'nda et üretimi iki kat arttı
Et ve Süt Kurumu'nda et üretimi iki kat arttı Et ve Süt Kurumu (ESK) ramazan nedeniyle et ürünlerini daha fazla tüketiciye ulaştırma hedefiyle et üretimini artırdı. 14 ildeki 15 kombinada et üretimi 2 katına çıkarken, mağazalarda da gece 23.00'e kadar hizmet verilecek.
7.03.2024 Video
İstanbul'da kırmızı ette 3 ayrı tarife; Fiyatlar da semtten semte değişiyor
İstanbul'da kırmızı ette 3 ayrı tarife; Fiyatlar da semtten semte değişiyor İstanbul'da et fiyatlarına gelen son zamlardan sonra market ve kasaplardaki fiyatlar da değişti. Et ve Süt Kurumu'nun da fiyatları göz önüne alındığında kentte kırmızı etin 3 farklı tarife üzerinden fiyatlandırıldığı görüldü. Semtten semte de değişkenlik gösteren et fiyatlarıyla ilgili konuşan Türkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu Bölge Başkanvekili Veysel Günal, "Bazı besicilerin yaptığı spekülasyonlar yüzünden fiyatlar bu kadar artıyor. En çok zamlanan et çeşidi kuzu oldu" dedi.
3.03.2024 Foto Galeri
İstanbul’da kırmızı et 3 ayrı tarifeyle fiyatlandı, fiyatlar semtten semte değişiyor
İstanbul’da kırmızı et 3 ayrı tarifeyle fiyatlandı, fiyatlar semtten semte değişiyor İstanbul'da et fiyatlarına gelen son zamlardan sonra market ve kasaplardaki fiyatlar da değişti. Et ve Süt Kurumu'nun da fiyatları göz önüne alındığında kentte kırmızı etin 3 farklı tarife üzerinden fiyatlandırıldığı görüldü. Semtten semte de değişkenlik gösteren et fiyatlarıyla ilgili konuşan Türkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu Bölge Başkanvekili Veysel Günal, "Bazı besicilerin yaptığı spekülasyonlar yüzünden fiyatlar bu kadar artıyor. En çok zamlanan et çeşidi kuzu oldu" dedi.
3.03.2024 Video
Özgür Özel: Kimse bize milliyetçilik dersi vermeye kalkmasın
Özgür Özel: Kimse bize milliyetçilik dersi vermeye kalkmasın CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Kimse Cumhuriyet Halk Partililere, Türkiye ittifakının bileşenlerine milliyetçilik dersi vermeye kalkmasın. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye'dir, Türkiye sevdalılarının ay yıldızlı al bayrağı kendine bayrak bilenlerin, onun uğrunda ölenlerin partisidir" dedi.
25.02.2024 Politika
Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı: Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
4.02.2024 Gündem
Sakatat fiyatları eti solladı
Sakatat fiyatları eti solladı Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkanı Osman Yardımcı, sakatatın kilo fiyatının, etin kilo fiyatını geçtiğini belirterek, “1 kilo kuzu ciğer, 1 kilo kuzu etin fiyatını geçti. Eskiden yüzüne bakılmazdı sakatatın, şimdilerde etten pahalı" dedi.
6.01.2024 Video
Bakan Yumaklı: 2023 yılında 1 milyon 215 bin gıda denetimi gerçekleştirdik
Bakan Yumaklı: 2023 yılında 1 milyon 215 bin gıda denetimi gerçekleştirdik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 2023 yılında 1 milyon 215 bin gıda denetimi gerçekleştirdiklerini söyledi. 
18.12.2023 Politika
Et ve Süt Kurumu'ndan 'kırmızı et' piyasasına yönelik açıklama
Et ve Süt Kurumu'ndan 'kırmızı et' piyasasına yönelik açıklama Et ve Süt Kurumu, kırmızı et piyasalarını dengeleme ve düzenleme görevi kapsamında kurumun; arz durumuna göre piyasayı kontrol ederek hem üreticiyi hem de tüketiciyi korumaya yönelik önlemler aldığını açıkladı.
8.11.2023 Gündem
Et ve Süt Kurumu: Fiyat artışlarını önlemek için dengeli ithalat yapıyoruz
Et ve Süt Kurumu: Fiyat artışlarını önlemek için dengeli ithalat yapıyoruz Et ve Süt Kurumu'nca (ESK), "Kurumumuz kırmızı et piyasalarında manipülatif fiyat artışlarını önlemek amacıyla dengeli bir şekilde piyasa ihtiyacı nispetinde ithalat yapmaktadır" açıklaması yapıldı.
21.10.2023 Ekonomi
Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 13 bin 334 TL oldu
Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 13 bin 334 TL oldu Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), eylül ayında 4 kişilik bir ailenin aylık gıda harcamasına işaret eden açlık sınırının 13 bin 334 TL olduğunu duyurdu. 
29.09.2023 Ekonomi
Et ve Süt Kurumu'ndan sözleşmesini iptal ettiren üreticilere ceza uygulandığı iddialarına yanıt
Et ve Süt Kurumu'ndan sözleşmesini iptal ettiren üreticilere ceza uygulandığı iddialarına yanıt Et ve Süt Kurumu (ESK), Sözleşmeli Besicilik Projesi kapsamında sözleşmesini iptal ettiren hiçbir üreticiye, bugüne kadar herhangi bir cezai işlem uygulanmadığını açıkladı.
12.09.2023 Gündem
Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 11 bin 658 TL oldu
Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 11 bin 658 TL oldu Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), 4 kişilik ailenin temmuz ayında gıda harcaması tutarının (açlık sınırı), 11 bin 658 TL olarak hesaplandığını açıkladı. 
31.07.2023 Ekonomi
Kızılay: Afet bölgesindeki konteynerlere 50 bin kilogram kurban payı dağıtıldı
Kızılay: Afet bölgesindeki konteynerlere 50 bin kilogram kurban payı dağıtıldı Türk Kızılay'ın vekaletle kurban kesim kampanyasıyla hazırlanan kurban payları, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen ailelere dağıtıldı. Konteyner kentlerde kalan aileleri ziyaret eden gönüllüler, hayırseverlerin kurban vekaletleriyle hazırlanan 2'şer kiloluk paketleri hanelere ulaştırdı. Deprem bölgesinde toplamda 50 tonluk kurban payı dağıtımı gerçekleştirildiği açıklandı.
13.07.2023 Kurumsal
Bakan Yumaklı: Satılamayan kurbanlıklar ESK tarafından alınacak
Bakan Yumaklı: Satılamayan kurbanlıklar ESK tarafından alınacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kurban Bayramı için yetiştirilen ve satılamayan kurbanlıkların, Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından satın alınacağını açıkladı.
29.06.2023 Ekonomi
Türk Kızılay, kurban kesimlerini başlattı
Türk Kızılay, kurban kesimlerini başlattı Türk Kızılay, kurban kesimlerine başladığını duyurdu. Kızılay, başta depremzedeler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine kurban paylarını ulaştıracağını açıkladı.
28.06.2023 Gündem
Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 10 bin 373 TL oldu
Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 10 bin 373 TL oldu Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), 4 kişilik ailenin haziran ayında gıda harcaması tutarının (açlık sınırı), 10 bin 373 TL olarak hesaplandığını açıkladı.
27.06.2023 Ekonomi
Kombinada hayvana eziyet eden 2 personelden 'Sakinleştirmek için vurduk' savunması
Kombinada hayvana eziyet eden 2 personelden 'Sakinleştirmek için vurduk' savunması Adana’da Et ve Süt Kurumu’na bağlı kombinada kesim öncesi büyükbaş hayvanın başına defalarca sopayla vuran kurum personeli M.A.T. ve İ.G., adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin, ifadelerinde, hayvanı sakinleştirmek için önce su sıktıklarını, ardından da başına vurduklarını söyledikleri belirtildi.
13.06.2023 Gündem
Adana'da Et ve Süt Kurumu'nun kombinasında hayvana yapılan eziyet kamerada
Adana'da Et ve Süt Kurumu'nun kombinasında hayvana yapılan eziyet kamerada Adana'da Et ve Süt Kurumu'na bağlı kombinada görevli bir kişi, kesim öncesi huysuzlanan bir büyükbaşı bayıltmak için başına defalarca sopayla vurdu. Kombinadaki başka bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülenen olay tepkilere neden olurken, kurum tarafından sorumluların işten el çektirildiği açıklandı.
13.06.2023 Gündem
Kızılay kurban vekâleti bedellerini açıkladı
Kızılay kurban vekâleti bedellerini açıkladı Kızılay, Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladığını duyurdu.  Bu yıl da ‘Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, vekâlet bedellerini de açıkladı. Kurban hisse bedelleri yurt içi için 5 bin 950 TL, yurt dışı için ise 2 bin 650 TL olarak belirledi. Kızılay bu yıl kendisine bağışlanan kurbanların büyük bölümünü deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.
2.06.2023 Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı, özel sektöre kesimlik hayvan ithalatı izni verileceği iddialarını yalanladı
Tarım ve Orman Bakanlığı, özel sektöre kesimlik hayvan ithalatı izni verileceği iddialarını yalanladı Tarım ve Orman Bakanlığı, özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı izni verileceğine dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
27.05.2023 Gündem
Bakan Kirişci: Ülkenin ihtiyaçları yerli ve milli olarak üretilmeye devam edecek
Bakan Kirişci: Ülkenin ihtiyaçları yerli ve milli olarak üretilmeye devam edecek Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Üreticilerimiz Allah'ın izniyle bu sözleşmeli besicilik, sözleşmeli süt inekçiliği sayesinde yarın, bugünden daha iyi, düzenli ve öngörülebilir gelirlere kavuşacak. Bu ülkenin ihtiyaçları yine yerli ve milli olarak üretilmeye devam edecek" dedi.
25.04.2023 Gündem
Bakanlıktan Et ve Süt Kurumu'nun taklitlerine para cezası
Bakanlıktan Et ve Süt Kurumu'nun taklitlerine para cezası Ticaret Bakanlığı'na bağlı Reklam Kurulu tarafından, mevzuata aykırı işlemlerde bulunan firmalara 7 milyon 140 bin 604 TL idari para cezası uygulanırken; Et ve Süt Kurumu'nun unvan ve logosunu taklit ederek faaliyet gösteren işletmelere toplam 1 milyon 110 bin 432 TL idari para ve taklit tanıtımların durdurulması cezası verildi.
13.04.2023 Video
Bakanlıktan Et ve Süt Kurumu'nun taklitlerine para cezası
Bakanlıktan Et ve Süt Kurumu'nun taklitlerine para cezası Ticaret Bakanlığı'na bağlı Reklam Kurulu tarafından, mevzuata aykırı işlemlerde bulunan firmalara 7 milyon 140 bin 604 TL idari para cezası uygulanırken; Et ve Süt Kurumu'nun unvan ve logosunu taklit ederek faaliyet gösteren işletmelere toplam 1 milyon 110 bin 432 TL idari para ve taklit tanıtımların durdurulması cezası verildi.
13.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Et ve Süt Kurumu kırmızı et bakan yumaklı Kızılay kurban

Et Ve Süt Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.