Etkinlik

Etkinlik

Son dakika etkinlik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan etkinlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan etkinlik haber sayfamızda...

Etkinlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.128 etkinlik haberi bulunmuştur.
Fatih Erbakan’dan ‘İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin açıklama
Fatih Erbakan’dan ‘İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin açıklamaYENİDEN Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin, “Böylesine geniş katılımlı, uluslararası bir organizasyon vesilesi ile başta ev sahibi Türkiye olmak üzere İslam Alemi olarak tek ses, tek yürek bir şekilde İsrail zulmü telin edilip, Filistin’in yanında olduğumuz mesajı verilebilirdi” dedi.
11.08.2022Politika
İzin çıkmayan Zeytinli Rock Festivali'nin biletleri satışta; görüşmeler sürüyor
İzin çıkmayan Zeytinli Rock Festivali'nin biletleri satışta; görüşmeler sürüyorBalıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 17- 21 Ağustos’ta yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali'ne, kaymakamlıkça izin verilmedi. Bilet satışları internet üzerinden devam ederken, festivalin yapılması için görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, izin verilmemesinin nedeninin, önceki yıllarda düzenlenen festivallerde yaşanan olumsuzluklar ile halk tarafından yapılan şikayetler olduğu belirtildi.
11.08.2022Video
Bakan Yanık: 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruz
Bakan Yanık: 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruzAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2002'de bakanlığımıza bağlı huzurevi sayısı 63 iken 2022'de bu sayıyı 166'ya yükselttik. 2002 yılında bakanlığımıza bağlı huzurevlerimizin toplam kapasitesi 6 bin 477 iken, bu sayı bugün 17 bin 349. Yaşlılarımıza yönelik uzun süreli kurumsal bakım hizmetlerimiz ile kamu ve özel olmak üzere toplamda 37 bin 552 kapasiteli 450 huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruz" dedi.
11.08.2022Politika
Ağva'da 'Yaz Boyu Festival Etkinlikleri'nde ünlü isimler sahne alacak
Ağva'da 'Yaz Boyu Festival Etkinlikleri'nde ünlü isimler sahne alacakŞile Belediyesi’nin Haziran ayında başlattığı ‘Yaz Boyu Festival Etkinlikleri’ kapsamında Ağva’da 3 gün boyunca Hande Yener, Kutsi ve Koliva sahne alacak.
11.08.2022Kültür&Sanat
9 yaşındaki Seher, ayağı alçıda sahneye çıktı
9 yaşındaki Seher, ayağı alçıda sahneye çıktıErzurum'daki sevgi evlerinde düzenlenen aşure etkinliğinde 9 yaşındaki Suriyeli Seher Naif'in sahneye alçılı ayakla çıkması duygulandırdı. Sandalyede oturup, ayağının altına tabure konulan Naif, "Ne olursa olsun arkadaşlarımı yalnız bırakamazdım" dedi.
11.08.2022Video
9 yaşındaki Seher, ayağı alçıda sahneye çıktı
9 yaşındaki Seher, ayağı alçıda sahneye çıktıErzurum'daki sevgi evlerinde düzenlenen aşure etkinliğinde 9 yaşındaki Suriyeli Seher Naif'in sahneye alçılı ayakla çıkması duygulandırdı. Sandalyede oturup, ayağının altına tabure konulan Naif, "Ne olursa olsun arkadaşlarımı yalnız bırakamazdım" dedi.
11.08.2022Gündem
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacak
Türkiye, Avrupa’nın en büyük kripto para etkinliğine ev sahipliği yapacakİstanbul, 20-21 Ağustos tarihlerinde kripto para topluluğu için önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Blokzincir ve ekonomi alanlarında konuşmacıların yer alacağı etkinlik ücretsiz olacak.
11.08.2022Ekonomi
45 gün evinde baktığı Angel'ı Dünya Aslan Günü'nde de yalnız bırakmadı
45 gün evinde baktığı Angel'ı Dünya Aslan Günü'nde de yalnız bırakmadıDünyada sayısı azalan aslan nüfusuna dikkat çekmek için her yıl kutlanan 10 Ağustos Dünya Aslan Günü kapsamında Türkiye'de doğan 13 aylık ilk beyaz aslan 'Angel' ile bakıcısı veteriner hekim Yüksel Yılmaz bir araya geldi. Angel ile oyunlar oynayan Yılmaz, "Ailecek 45 gün boyunca gece gündüz nöbetleşip bakarak Angel'i büyüttük. Zor oldu ama şimdi çok iyi durumda. Angel ile kucaklaşıyoruz ama 100 kilo benim için bir nevi güreş gibi oluyor" dedi.
10.08.2022Gündem
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış töreni gerçekleştirildi
5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış töreni gerçekleştirildiTürkiye'nin ev sahipliğinde 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı, Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla görsel şölen eşliğinde gerçekleşti.
9.08.2022Spor
Uzmanı uyardı: Sivrisinek ısırığı sonrası görülen ateşe dikkat
Uzmanı uyardı: Sivrisinek ısırığı sonrası görülen ateşe dikkatArtan sıcaklarla birlikte sivrisinek kâbusunun yeniden başladığını belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Süleyman İzzet Karahan, “Sivrisinek ısırığı sonrası ateş, halsizlik gibi bulgular görülürse, sivrisinek ile bulaşan hastalıklar akla getirilerek en yakın sağlık kurumuna başvurulmalıdır” dedi.
Meteor yağmurunu Karacabey'de izlediler
Meteor yağmurunu Karacabey'de izledilerBursa'nın Karacabey ilçesinde bu yıl 3'üncüsü gerçekleşen 'Perseid Meteor Yağmuru Gözlem Şenliği', binlerce kişinin katılımıyla, Marmara Denizi'nin kıyısındaki Yeniköy'de gerçekleştirildi. Karacabey Belediyesi'nin oluşturduğu karanlık noktada bir araya gelenler, gece yarısından sonra görünen meteorları hayranlıkla izledi.
8.08.2022Gündem
Sultangazi'de 10 bin çocuğa ücretsiz spor eğitimi
Sultangazi'de 10 bin çocuğa ücretsiz spor eğitimiSultangazi Belediyesi, 7-18 yaş aralığındaki çocukları yaz tatilinde sporla buluşturuyor. Belediye, 12 branşta düzenlediği Yaz Spor Okullarıyla, yaklaşık 10 bin çocuğa ücretsiz spor eğitimi veriyor. Çocuklar, okçuluktan karateye, yüzmeden basketbola profesyonel antrenörlerden ücretsiz eğitim alıyor.
8.08.2022Spor
Dev kazanlarda kaynatılan aşureler 10 bin kişiye ikram edildi
Dev kazanlarda kaynatılan aşureler 10 bin kişiye ikram edildiÜmraniye Belediyesi geleneksel hale getirdiği aşure pişirme programıyla bu yıl binlerce kişiye aşure ikram etti. Alemdağ Caddesi’nde dev kazanlarda pişirilen aşureler yaklaşık 10 bin kişiye dağıtıldı. Aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure dağıtan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Muharrem Ayı'nın hatırlanması, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız için yapılan kişisel bir gün. Bu işler tefrika için değil birlik beraberlik için ders çıkarılması gereken günler olarak görülmelidir” dedi.
8.08.2022Gündem
Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü kutlandı
Bitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü kutlandıBitlis'in düşman işgalinden kurtuluşunun 106’ncı yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
8.08.2022Gündem
Sokak müzisyenleri ‘Sanat Sokakta’ etkinliğinde buluştu
Sokak müzisyenleri ‘Sanat Sokakta’ etkinliğinde buluştuÜmraniye Belediyesi sokak sanatçılarına fırsat vermek amacıyla Sanat Sokakta etkinliğini düzenledi. Sokak müzisyenlerinin şarkılar söylediği etkinliğe, vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
Tarihi Mısır Çarşısı’nda 5 bin 500 kişiye aşure dağıtılacak
Tarihi Mısır Çarşısı’nda 5 bin 500 kişiye aşure dağıtılacakBolluk ve bereketin simgesi aşure ayı 30 Temmuz’da başladı, 27 Ağustos’a kadar devam edecek. İçinde barındırdığı onlarca lezzetle bolluk ve bereketin temsilcisi aşurenin gelenekleriyle etkili bir paylaşım kültürü yarattığını belirten Malatya Pazarı Palancı 5’inci Kuşak Temsilcisi Fırat Palancı, “Malatya Pazarı Palancı olarak, aşure dağıtımını bundan 26 yıl önce ilk defa halka açık etkinlik şeklinde düzenledik. Bu yıl da geleneğimizi sürdüreceğiz. 8 Ağustos tarihinde tarihi Mısır Çarşısı’nda 5 bin 500 kişiye aşure dağıtacağız” dedi.
5.08.2022Ekonomi
İstanbul’daki e-ticaret devlerinin buluşmasına New York’taki NASDAQ binasından çağrı
İstanbul’daki e-ticaret devlerinin buluşmasına New York’taki NASDAQ binasından çağrıİstanbul’da 28-29 Eylül’de uluslararası e-ticaret ve e-ihracat platformu WORLDEF tarafından düzenlenecek olan World E-commerce Forum’un çağrısı New York Times Meydanı’nın en önemli yapılardan olan NASDAQ binasından yapıldı. Bu yıl 9’uncu kez gerçekleştirecek olan forum, e-ticaretin dev oyuncularını bir araya getirecek.
5.08.2022Ekonomi
Yılın en etkileyici meteor yağmuru; dünyaya giriş hızları saniyede 66 kilometre
Yılın en etkileyici meteor yağmuru; dünyaya giriş hızları saniyede 66 kilometreGök bilimcilerin, yılın en önemli olayları arasında gösterdiği Perseid meteor yağmuru, 11-12 Ağustos gecesi en yoğun dönemine ulaşacak. Saatte 100 civarında gök taşı görülmesi beklenen gecede, meteorların dünyaya giriş hızları saniyede 66 kilometre dolaylarında olacak. Perseid yağmuru sırasında 'ateş topları' denilen gök taşları da görülebilecek.
5.08.2022Gündem
Sultanbeyli’de çocuklara özel mahalle etkinlikleri başladı
Sultanbeyli’de çocuklara özel mahalle etkinlikleri başladıSultanbeyli Belediyesi tarafından çocuklar için organize edilen “Haydi Çocuklar Mahallede Etkinlik Var” programı Hasanpaşa Mahallesi’yle başladı. Çocukların ve mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği programda bilim şenliği gösterileri, 'Burak Abi ile Çocuk Şarkıları', konserler, kukla tiyatroları, Hacivat-Karagöz gösterileri ve geleneksel sokak oyunları ile birçok insan eğlendi.
3.08.2022Gündem
Auschwitz Kampı'nda öldürülen Romanlar için Meriç Nehri'ne çiçek bırakıldı
Auschwitz Kampı'nda öldürülen Romanlar için Meriç Nehri'ne çiçek bırakıldıEdirne'de, 2 Ağustos 1944'te Nazi Almanyasının Auschwitz Kampı'nda hayatlarını kaybeden Romanlar anılarak, Meriç Nehri'ne çiçek bırakıldı.
2.08.2022Video
Dr. Öğretim Üyesi Akkuş: Van Gölü'ndeki balık stoku arttı
Dr. Öğretim Üyesi Akkuş: Van Gölü'ndeki balık stoku arttıVan Gölü'ndeki balıkçılar, geçen yıllara göre daha verimli bir sezon geçiriyor. Dünyada sadece Van Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen inci kefalinin popülasyonunda, koruma önlemleri sayesinde önemli bir artış yaşandığını belirten Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş, "Prof. Dr. Mustafa Sarı tarafından Van Gölü'nde geçmiş yıllarda sualtı cihazları kullanılarak boyları, ağırlıkları ve yaşlarına bakılarak yapılan stok tahmininde 43 bin ton civarı inci kefali olduğu hesaplanmıştı. Şu anda bu rakamın arttığını görüyoruz. Yeni yapılan stok çalışmalarıyla da net rakamlar ortaya çıkacak" dedi.
2.08.2022Video
Dr. Öğretim Üyesi Akkuş: Van Gölü'ndeki balık stoku arttı
Dr. Öğretim Üyesi Akkuş: Van Gölü'ndeki balık stoku arttıVan Gölü'ndeki balıkçılar, geçen yıllara göre daha verimli bir sezon geçiriyor. Dünyada sadece Van Gölü'nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen inci kefalinin popülasyonunda, koruma önlemleri sayesinde önemli bir artış yaşandığını belirten Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş, "Prof. Dr. Mustafa Sarı tarafından Van Gölü'nde geçmiş yıllarda sualtı cihazları kullanılarak boyları, ağırlıkları ve yaşlarına bakılarak yapılan stok tahmininde 43 bin ton civarı inci kefali olduğu hesaplanmıştı. Şu anda bu rakamın arttığını görüyoruz. Yeni yapılan stok çalışmalarıyla da net rakamlar ortaya çıkacak" dedi.
2.08.2022Gündem
Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali başladı
Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali başladıUluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali başladı.
'Ümraniye Çocuk Festivali’ ziyaretçilerine kapılarını açtı
'Ümraniye Çocuk Festivali’ ziyaretçilerine kapılarını açtıÜmraniye Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında çocuklarla eğlenceyi buluşturmak için düzenlediği ‘Ümraniye Çocuk Festivali’ ziyaretçilerine kapılarını açtı. Çocuklara yönelik ücretsiz gösteriler ve birçok etkinlikle 7’den 70’e herkesi bir araya getirecek festival, dün Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde başladı.
Sultangazi'de 'Sahne Senin' etkinliğinde gençler hünerlerini sergiledi
Sultangazi'de 'Sahne Senin' etkinliğinde gençler hünerlerini sergilediSultangazi’de gençler ‘Sahne Senin’ etkinliğinde hünerlerini sergiledi. Belediyenin düzenlediği etkinlikte müzik alanındaki yeteneklerini sergileyen gençler, seyircilerden de büyük beğeni topladı. Genç Rap şarkıcıları Onurraphy, Ewre ve Moteypana’nın da sahne alarak renk kattığı etkinlik, katılımcılarına keyif dolu anlar yaşattı.

Benzer Haber Etiketleri

etkinlikayağı alçıdabuluşmameteorSultangazi

Etkinlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.