Kültür

Kültür

Son dakika kültür haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kültür gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kültür haber sayfamızda...

Kültür

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.188 kultur haberi bulunmuştur.
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret ettiİstanbul Valisi Davut Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi'ni ziyaret etti. Vali Gül, şehitler için dua edip müzede bulunan eserler hakkında bilgi aldı.
14.07.2024Gündem
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret ettiİstanbul Valisi Davut Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi'ni ziyaret etti. Vali Gül, şehitler için dua edip müzede bulunan eserler hakkında bilgi aldı.
14.07.2024Video
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğiz
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Şu ana kadar toplamda 76 bin yuvamızı kardeşlerimize teslim ettik. Yıl sonuna kadar toplamda en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğiz. İnşallah 2025 yılına geldiğimizde evine girmeyen tek bir afetzede kardeşimiz kalmayacak. İnşallah her ay 25-30 bin konutumuzu etap etap tamamlayıp, kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Salda Gölü'nün güzelliğini, sıcak hava balonlarıyla keşfettiler
Salda Gölü'nün güzelliğini, sıcak hava balonlarıyla keşfettilerBurdur'un Yeşilova ilçesindeki dünyaca ünlü Salda Gölü'nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Vali Türker Öksüz ve kent protokolünün katılımıyla 11 sıcak hava balonuna binenler, Salda Gölü'nün güzelliğini gökyüzünden izleme fırsatı buldu.
14.07.2024Video
Başkentte KPSS heyecanı
Başkentte KPSS heyecanıAnkara'da kamu kurumlarında işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Adaylar sınavda ter dökerken, aileler de dışarıda çocuklarını bekledi.
14.07.2024Video
Başkentte KPSS heyecanı
Başkentte KPSS heyecanıAnkara'da kamu kurumlarında işe girmek isteyen lisans mezunu adaylar, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı yaşadı. Adaylar sınavda ter dökerken, aileler de dışarıda çocuklarını bekledi.
14.07.2024Gündem
Parion Antik Kenti'nin 2'nci antik limanı bulundu
Parion Antik Kenti'nin 2'nci antik limanı bulunduÇanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Kemer köyünde, 2 bin 700 yıllık geçmişe sahip Roma İmparatorluğu'nun liman kenti Parion'daki su altı çalışmaları sırasında, kente ait 2'nci antik liman bulundu. Kazı Başkanı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Keleş, "Bu liman güney limana göre yani ticaret limanına göre biraz daha küçük boyutlu ve iç kısmı kentin içinden geçen çayın biriktirdiği alüvyonlar ile dolmuş durumda. Parion, bir lejyon kolonisi. Dolayısıyla buranın bir askeri liman olma ihtimali olabilir" dedi.
14.07.2024Video
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdi
Bakan Tekin: 'One Minute'den sonra FETÖ B planını hayata geçirdiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanımız Davos'ta dönemin İsrail Cumhurbaşkanına posta koydu. 'Ben seni katil olarak tanıyorum ve seninle mücadele edeceğim' dedi. Bunu 'One Minute' diyerek yaptı. Bu olayın üzerine Türkiye'deki FETÖ yapıları, Cumhurbaşkanımıza ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini alaşağı edecek B planlarını hayata geçirmeye başladı" dedi.
13.07.2024Eğitim
Bakan Yerlikaya: Nüfus Müdürlükleri, sınav günü açık olacak
Bakan Yerlikaya: Nüfus Müdürlükleri, sınav günü açık olacakİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yarın yapılacak 2024 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) nedeniyle Nüfus Müdürlüklerinin açık olacağını ve işlemlerin randevusuz gerçekleştirileceğini açıkladı.
13.07.2024Eğitim
Şişli'de tarihi binalara eklenen kaçak yapılar yıllardır çözüm bekliyor
Şişli'de tarihi binalara eklenen kaçak yapılar yıllardır çözüm bekliyorŞişli'nin Halaskargazi Caddesi'nde 1900'lü yıllardan kalma tarihi binaların üzerinde inşa edilen kaçak katlar, ceza ve yıkım kararlarına rağmen yıllardır varlığını sürdürüyor. Arkeolog Ömer Faruk Yavaşçay, "Bu cadde üzerinde Atatürk'ün evi de var. Özellikle, bu caddede 10'dan fazla bu tarz yapı var. Yapıların üzerine kaçak katlar çıkılmış, bunların yıkılması gerekiyor. 3 katlı kagir bir bina üzerine cam bir yapı inşa edilmiş. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Şişli Belediyesi'nin çalışmasıyla müdahale edilmeli" dedi. Caddede oturan Ayşe Akça ise "Bunları gecekondu gibi görüp üstüne gecekondu gibi yapı koyuyorlar. Bunları yıkmak istesen altındaki yapılar da zarar görebilir" dedi.
13.07.2024Foto Galeri
13 yaşındaki solist ile 93 yaşındaki tambur sanatçısı aynı koroda
13 yaşındaki solist ile 93 yaşındaki tambur sanatçısı aynı korodaKayseri'de, bestekar Amir Ateş'i anma gecesinde düzenlenen Türk Sanat Müziği konserinde, 13 yaşında solistlik yapan Görkem Işıl Güldemir ile 93 yaşındaki tambur sanatçısı Sabit Özdemir Özenç aynı koroda yer aldı.
12.07.2024Kültür&Sanat
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklama
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklamaMuğla'da, son günlerde ulusal basın ve sosyal medyada çıkan Bodrum'da pahalılık haberlerine yönelik, bazı oda ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak açıklamayla, ilçede her keseye göre tatil yapılabilecek ve yemek yenebilecek tesislerin olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, sosyal medyadan yapılan paylaşımların karalama kampanyasına dönüştüğü vurgulandı.
12.07.2024Gündem
Bakan Göktaş, Senegal Cumhurbaşkanı Faye ile görüştü
Bakan Göktaş, Senegal Cumhurbaşkanı Faye ile görüştüAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Senegal Cumhurbaşkanı Bassirou Diomaye Faye ile görüştü.
12.07.2024Dünya
İBB ve Beyoğlu Belediyesi kültürel miras alanlarının korunması için iş birliği protokülü imzaladı
İBB ve Beyoğlu Belediyesi kültürel miras alanlarının korunması için iş birliği protokülü imzaladıİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Beyoğlu Belediyesi arasında ‘İBB Miras İşbirliği Protokolü’ imzalandı. İmzalanan protokolle Beyoğlu’nun kültürel miras alanlarının korunması ve gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor.
12.07.2024Kültür&Sanat
Gabriel Paulista: Sahada kaybetmeyi asla kabullenmeyen bir Beşiktaş izlettireceğiz
Gabriel Paulista: Sahada kaybetmeyi asla kabullenmeyen bir Beşiktaş izlettireceğizBeşiktaş’ın yeni transferi Gabriel Paulista, “Burada kupalar, başarılar kazanmak istiyorum. Bunu yapmak için de adım adım, çok çalışarak o aşamaya, Beşiktaş’ı hak ettiği yerlere gelmesi için yardımcı olacağım aşamaya gelmek istiyorum. Beşiktaş gibi büyük takımlarda her zaman baskı vardır. Büyük camialarda başarı baskısı vardır. Bu da normal. Olması gereken bir şey. Beşiktaş başarı için oynar. Kupayı, ligi kazanmak, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek gibi önemli başarıları elde etmek zorundayız. Sahada kaybetmeyi asla kabullenmeyen kazanmak için savaşan ki tarihinde de böyle olan bir Beşiktaş izlettireceğiz. Başarılar kazanmak için savaşma ruhunu her zaman göstereceğiz” dedi.
12.07.2024Spor
Bakan Güler: Ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğiz
Bakan Güler: Ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına müsaade etmeyeceğizMilli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Bakanlığımızın hain FETÖ örgütüyle mücadelesi, iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Kahraman ordumuzun şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.
12.07.2024Gündem
Türkiye’den Senegal’in el sanatlarının gelişimine önemli katkı
Türkiye’den Senegal’in el sanatlarının gelişimine önemli katkıDakar El Sanatları Eğitim Merkezinin yeni atölyeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile Senegal Turizm ve El Sanatları Bakanı Mountaga Diao’nun katıldığı törenle açıldı.
12.07.2024Dünya
Avrupa'nın önde gelen sanat galerisinin sergisi 1 Eylül'e kadar Bodrum Loft'da
Avrupa'nın önde gelen sanat galerisinin sergisi 1 Eylül'e kadar Bodrum Loft'daAvrupa'nın önde gelen galerilerinden Thaddaeus Ropac'ın 'Persona' sergisi Bodrum Loft'da geniş katılımlı kokteyl ile sanatseverlere kapılarını açtı.
12.07.2024Kültür&Sanat
KPSS Lisans oturumlarına 1 milyon 470 bin 487 kişi başvurdu
KPSS Lisans oturumlarına 1 milyon 470 bin 487 kişi başvurduÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 14 Temmuz'da başlayacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans oturumlarına 1 milyon 470 bin 487 kişinin başvurduğunu duyurdu.
12.07.2024Eğitim
Bakan Göktaş, Senegal El Sanatları Eğitim Merkezinin açılışına katıldı
Bakan Göktaş, Senegal El Sanatları Eğitim Merkezinin açılışına katıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Senegal’in başkenti Dakar’daki temasları kapsamında El Sanatları Eğitim Merkezinin açılışına katıldı.
12.07.2024Dünya
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptı
TBMM Genel Kurulu, 'Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü' dolayısıyla genel görüşme yaptıTBMM Genel Kurulu, Sırp ordusunun Bosna-Hersek'in doğusundaki Srebrenitsa'yı işgal ederek, 8 binin üzerinde sivili katletmesinin 29'uncu yılı dolayısıyla genel görüşme gerçekleştirdi.
12.07.2024Politika
Bakan Ersoy: Gece müzeciliğiyle hem gündüz hem de gece ziyaretçisi arttı
Bakan Ersoy: Gece müzeciliğiyle hem gündüz hem de gece ziyaretçisi arttıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘Geleceğe Miras’ projesi kapsamında hayata geçirilen gece müzeciliği çalışmasıyla esnaf ve turistlerden olumlu geri dönüşler aldıklarını belirterek, “Hem gündüz ziyaretçi sayısı arttı hem de gece ziyaretçisi” dedi.
11.07.2024Politika
Gönüllü turizm elçileri iki ay boyunca Fatih'te turistlere rehberlik edecek
Gönüllü turizm elçileri iki ay boyunca Fatih'te turistlere rehberlik edecekFatih Belediyesi’nin tarihi yarımadayı ziyaret eden turistlere yardımcı olmak ve kenti tanıtmak amacıyla başlattığı ‘Gönüllü Turizm Elçileri’ projesinin 14’üncüsü başladı. ‘Ask Me (Bana Soru Sor)’ isimli projenin lansmanı gerçekleşti. İstanbul Ticaret Odası iş birliğiyle gerçekleştirilen projede gönüllülere harçlık müjdesi de geldi. Tanıtım etkinliğinde konuşan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Gelen turistler üzerinde bıraktığınız her bir intiba, sizin dil öğrenmenizin yanında, ülkemizi tanıtma açısından çok önemli. Bunun bilincinde olduğunuzun farkındayım. Ben Türkiye'nin bu kuşağına çok güveniyorum” dedi.
11.07.2024Kültür&Sanat
Beyoğlu’nun yeni dönem kültür sanat stratejisi için ilk buluşma gerçekleşti
Beyoğlu’nun yeni dönem kültür sanat stratejisi için ilk buluşma gerçekleştiBeyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, ‘Herkes için Beyoğlu’ temalı Kültür Sanat odak grup toplantılarının ilkinde Beyoğlu’nda kültür ve sanata yön veren kurumlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda Beyoğlu’nda yeni stratejik planlama döneminde kültür sanat alanında ortaklaşa yapılabilecek çalışmalar ele alındı.
11.07.2024Kültür&Sanat
Emine Erdoğan, Jill Biden'ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldı
Emine Erdoğan, Jill Biden'ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın eşi Jill Biden'ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldı. Jill Biden, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında Washington'da bulunan devlet ve hükümet başkanlarının eşlerine resepsiyon verdi.
11.07.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

kpssVali GülsınavbodrumBakan Göktaş

Kültür ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.