Eyt

Eyt

Son dakika EYT haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EYT gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EYT haber sayfamızda...

Eyt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 320 eyt haberi bulunmuştur.
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı"
"Emtia piyasasındaki yükselişler şirket kârlılıklarını artırdı" İLKE Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren İKAM tarafından hazırlanan İktisat İzleme Raporu 2023 ve Para Politikası raporunda enflasyonla mücadele için faaliyete geçen düzenlemelerin piyasa tarafından benimsememesi beklentilerin bozulmasına yol açtığı vurgulandı.
6.06.2024 Ekonomi
'Mavi yakalı açığının kapanması için meslek yüksekokulları artırılmalı'
'Mavi yakalı açığının kapanması için meslek yüksekokulları artırılmalı' Organize Sanayi Bölgeleri Üst Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Koordinatörü Erdim Noyan, Türkiye İstatistik Kurumu'nun istihdam oranı en yüksek olarak açıkladığı Tekirdağ'da sanayi kuruluşlarında çalışan 60 bin kişinin EYT'den emekli olmasının ardından mavi yakalı personel açığının her geçen gün arttığını söyledi. Noyan, "Bugün organize sanayi bölgelerinde 86 tane meslek yüksekokulu var. Bunların adedinin artması, üniversite açmak yerine meslek yüksekokullarının açılması bir avantaj sağlayacaktır" dedi.
18.05.2024 Foto Galeri
Suat Kılıç: Tasarrufun en büyüğü ihaleler yapılırken yapılacak olan tasarruftur
Suat Kılıç: Tasarrufun en büyüğü ihaleler yapılırken yapılacak olan tasarruftur Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek'e açık çağrıda bulunuyoruz. İşçi ve memur servislerini kaldırmakla bu paket amacına ulaşmaz. Aslolan, esas kayıp ve kaçakları tespit etmek, önlemek, önüne geçmek ve kamuda gerçek tasarrufu kaynağında yapabilmektir. Tasarrufun en büyüğü ihaleler yapılırken yapılacak olan tasarruftur” dedi.
15.05.2024 Politika
Emekliliği iptal edilip, 9 aylık maaşı geri istendi
Emekliliği iptal edilip, 9 aylık maaşı geri istendi Antalya’da yaşayan aşçı Taner Baysal'ın (46), EYT düzenlemesiyle emekli olduktan 9 ay sonra emekliliği iptal edildi. 27 yıl öncesinden borcu olduğu söylenen Baysal, ödeme yapıp tekrar başvurarak emekli oldu. Baysal’dan 9 ay boyunca ödenen toplam 101 bin liranın da tahsil edileceği bildirildi.
14.05.2024 Video
Emekliliği iptal edilip, 9 aylık maaşı geri istendi
Emekliliği iptal edilip, 9 aylık maaşı geri istendi Antalya’da yaşayan aşçı Taner Baysal'ın (46), EYT düzenlemesiyle emekli olduktan 9 ay sonra emekliliği iptal edildi. 27 yıl öncesinden borcu olduğu söylenen Baysal, ödeme yapıp tekrar başvurarak emekli oldu. Baysal’dan 9 ay boyunca ödenen toplam 101 bin liranın da tahsil edileceği bildirildi.
14.05.2024 Gündem
Kahramanmaraş’ta fabrikalar çalıştıracak işçi bulamıyor
Kahramanmaraş’ta fabrikalar çalıştıracak işçi bulamıyor Kahramanmaraş'ta depremlerin ardından, tekstil sektörü başta olmak üzere birçok fabrika afiş ve sosyal medya ilanlarıyla işçi aramaya başladı. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkan Vekili Mahmut Arıkan, ''İnsanlar fabrikalardan yüksek ücret veren inşaat sektörünü tercih etti. Sanayi sektöründe ciddi işçi açığı var. Kahramanmaraş genelinde 2022 Aralık'ta SGK’ya kayıtlı işçi sayısı 172 bin 436 iken, Aralık 2023’te bu rakam 155 bin 929'a geriledi ve yüzde 30 düşüş oldu'' dedi.
2.05.2024 Video
Emekli maaşını Garanti BBVA'dan alanlara 15 bin TL’ye varan nakit promosyon fırsatı
Emekli maaşını Garanti BBVA'dan alanlara 15 bin TL’ye varan nakit promosyon fırsatı Emekli maaşını Garanti BBVA’ya taşıyanlar 15 bin TL’ye varan nakit promosyon fırsatından yararlanabiliyor. Son başvuru tarihi 30 Nisan olarak açıklandı.  
25.04.2024 Ekonomi
İstihdamı en yüksek Tekirdağ'da EYT’den emekli olan 60 bin kişinin yerine mavi yakalı aranıyor
İstihdamı en yüksek Tekirdağ'da EYT’den emekli olan 60 bin kişinin yerine mavi yakalı aranıyor Organize Sanayi Bölgeleri Üst Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Koordinatörü Erdim Noyan, Türkiye İstatistik Kurumu'nun istihdam oranı en yüksek olarak açıkladığı Tekirdağ'da sanayi kuruluşlarında çalışan 60 bin kişinin EYT'den emekli olduğunu söyledi. Noyan, "Tekstil sektöründe meydana gelen yavaşlamaya rağmen tekrar mavi yakalı ihtiyacımız çok üst seviyede devam etmektedir" dedi.
30.03.2024 Gündem
Özgür Özel: Bıyıklı, erkek partilerden yarı yarıya kadınların söz sahibi olduğu bir partiyle ayrışacağız
Özgür Özel: Bıyıklı, erkek partilerden yarı yarıya kadınların söz sahibi olduğu bir partiyle ayrışacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Adayların yarısı 40 yaş altıysa, yarısı 40 yaş üstü olacak. Tecrübeyle deneyimi, gençliğin enerjisiyle, erkeklerin gücünü, enerjilerini ve ısrarını kadınların zekası ve çözüm odaklı olmalarıyla birleştireceğiz. Türkiye'de bıyıklı, yaşlı erkek partilerden her yaştan gençlerimizle ve yarı yarıya kadınların söz sahibi olduğu bir partiyle ayrışacağız" dedi.
24.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Spekülasyonların hiçbir temeli yok
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Spekülasyonların hiçbir temeli yok Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, '1 Nisan spekülasyonlarına' ilişkin, "Vatandaşımız çok rahat olsun. Geçen Mayıs'ta genel seçim yaptık. Bugün bir yerel seçim yapıyoruz. Biz Meclis'imizi seçtik Cumhurbaşkanımızı da seçtik. Yerel seçimde milli politikaların değişmesini beklemek hiçbir temele sahip değil" diye konuştu.
23.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 2026'da tek haneli enflasyona ulaşacağız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 2026'da tek haneli enflasyona ulaşacağız Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2025 yılında orta vadeli programımızdaki hedefimiz yüzde 15 civarında bir enflasyon. 2026'ya geldiğimizde ise tek haneli enflasyonlara yeniden ulaşacağız. Bunun planını, programını, politika setini oluşturmuş durumdayız. Kararlı bir şekilde de bunu hayata geçiriyoruz" dedi.
23.03.2024 Politika
Özgür Özel: Sende kimsenin hakkını bırakmayacağız
Özgür Özel: Sende kimsenin hakkını bırakmayacağız CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "1 Nisan'da seçim bitti, kurtulduk sanma Recep Tayyip Erdoğan. 1 Nisan'dan sonra da meydanlarda, sokaklarda, yollarda emeklilerle, gençlerle, staj mağdurlarıyla yürüyeceğiz. Sende kimsenin hakkını bırakmayacağız" dedi.
21.03.2024 Politika
Özgür Özel: Tayyip Bey Hatay'ı da kandırmış, Osmaniye'yi de kandırmış
Özgür Özel: Tayyip Bey Hatay'ı da kandırmış, Osmaniye'yi de kandırmış CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Kardeşim Osmaniye Cumhur İttifakı'nda, Hatay gibi 25 bin kişi değil; 1000 kişi vefat etti. Hatay'ın 25'te 1'i kadar binaya ihtiyaç var. Toplu 25 bin konut vereceksin ama Hatay'da durum neyse, Osmaniye'de de durum öyle. Demek ki neymiş? İktidardan yana olmakla, aynı ittifakta olmakla sorun çözülmüyormuş. Demek ki neymiş? Tayyip Bey Hatay'ı da kandırmış, Osmaniye'yi de kandırmış" dedi.
17.03.2024 Politika
Akşener: Esenyurt’ta demleniliyor
Akşener: Esenyurt’ta demleniliyor İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Esenyurt’ta iftar programına katıldı. Programda konuşan Akşener, “Esenyurt'un bir özelliği var. Esenyurt'ta demleniliyor. Ne Esenyurt'muş kardeşim” dedi.
14.03.2024 Politika
Bakan Özhaseki: Bunlar da deprem turistleriydi
Bakan Özhaseki: Bunlar da deprem turistleriydi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Nüfusu, milyonlarca olan ve havasından geçilmeyen, her gün televizyonlarda algı operasyonları çeken belediye başkanları da o bölgelere özel jetlerle geldiler. Arabaların, uçakların içi televizyoncu ve sosyal medya ekibiyle doluydu. İndiler. Bir kişinin yanına geldiler. Hatır soruyor gibi davrandılar, selfieler çektiler, bırakıp gittiler. Bunlara da şahidiz. Bunlar da deprem turistleriydi" dedi.
8.03.2024 Politika
Turgut Altınok: 20 yıllık görev süremde paralı pullu soruşturmam yoktur
Turgut Altınok: 20 yıllık görev süremde paralı pullu soruşturmam yoktur AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan Adayı Turgut Altınok, "Bizde saklı, gizli iş olmaz. Altınok’ta saklı, gizli iş olmaz. 20 yıllık görev sürem içerisinde paralı pullu soruşturmam yoktur. 20 yıldır görev yapıyorum, adrese teslim bizde bir tane ihale yok" dedi.
24.02.2024 Politika
Turgut Altınok: Eser yapanın sözü ve kelamı olur
Turgut Altınok: Eser yapanın sözü ve kelamı olur AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim afişlerindeki 'Az laf, çok iş' sloganına ilişkin, "Az laf, az iş. Az laf, az hizmet. Yani iş yapanın sözü, kelamı olur. Eser yapanın sözü ve kelamı olur. Ankara'da aslında iş yok ama sosyal medyada ses çok" dedi.
20.02.2024 Politika
Turgut Altınok: Ankara Büyükşehir'in bütün şirketleri batık
Turgut Altınok: Ankara Büyükşehir'in bütün şirketleri batık AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Şu an EGO (Elektrik, Gaz ve Otobüs İşletmeleri Genel Müdürlüğü), rekor zarar ediyor. Ankara Büyükşehir'in bütün şirketleri batık, zarar ediyor. Bunu Sayıştay, rakamlarla beraber söylüyor" dedi.
19.02.2024 Politika
Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz
Mansur Yavaş: Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Kimse 'Biz oy vermedik diye bize hizmet etmedi’ diyemez. Bir yere giderken 'kime oy vermiş' diye bakmadık. Hiç kimseyi ayırmadık, ayırma niyetimiz de yok. Eşit bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz" dedi.
7.02.2024 Politika
Bakan Işıkhan: Emeklilerin fark ödemeleri 6-7 Şubat’ta
Bakan Işıkhan: Emeklilerin fark ödemeleri 6-7 Şubat’ta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile hak sahiplerinin aylık fark tutarlarının, 6 ve 7 Şubat'ta ödeneceğini açıkladı.
3.02.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak
Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Emekliler Yılı' ilan edilmesiyle ilgili, "Bakanlık olarak 'Türkiye Yüzyılı'nın Emektarları Programı'nı hayata geçireceğiz. Program kapsamında emeklilerimize; konaklamadan ulaşıma, gıdadan giyime, sağlığa, sosyal ve eğitim faaliyetlerine kadar birçok hizmette ayrıcalık, öncelik, indirim ve benzeri uygulamaların yapılması sağlanacak" dedi.
26.01.2024 Politika
Türkiye’de 2023’te en çok şikayet edilen sektörler açıklandı; ilk sırada e-ticaret yer aldı
Türkiye’de 2023’te en çok şikayet edilen sektörler açıklandı; ilk sırada e-ticaret yer aldı  Çözüm platformu Şikayetvar, 2023 yılı verilerini açıkladı. Aylık ortalama 28 milyon ziyaretin gerçekleştiği platformda bir yıl içerisinde 520 bini aşkın şikayet çözüme kavuştu. En çok şikayet; e-ticaret, finans ve internet servis sağlayıcılarına geldi. Verilere göre; zamlar, dolandırıcılık, ilaca ulaşamama ve vize almada yaşanan sorunlar gündemdeki yerini korudu.
24.01.2024 Ekonomi
Turgut Altınok: Ankara'mızın makûs talihinin değişme zamanı geldi
Turgut Altınok: Ankara'mızın makûs talihinin değişme zamanı geldi AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'nın makûs talihinin değişme zamanının geldiğini söyledi.
18.01.2024 Politika
Suat Kılıç: AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesildi
Suat Kılıç: AK Parti ile Yeniden Refah Partisi heyetleri arasındaki görüşmeler kesildi Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “AK Parti'yle Yeniden Refah Partisi arasında ittifak görüşmeleri gitmiyor. AK Parti ile Yeniden Refah Partisi arasındaki heyetler arasındaki görüşmeler kesildi. En son geçen hafta pazartesi günü olacak görüşmeyi tehir etmek istediklerini bildirmişlerdi. Onun dışında herhangi bir randevulaşma söz konusu olmadı. Bizim herhangi bir talep ya da girişimimiz bu anlamda olmayacak” dedi.
16.01.2024 Politika
Özgür Özel: Emeklilerin hepsi ne CHP'lidir ne İYİ Partilidir ne de bir siyasi görüştendir
Özgür Özel: Emeklilerin hepsi ne CHP'lidir ne İYİ Partilidir ne de bir siyasi görüştendir CHP Genel Başkanı Özgür Özel, binlerce emekli 7 bin 500 lira emekli maaşı aldığını hatırlatıp, "Emeklilerin hepsi ne CHP'lidir ne İYİ Partilidir ne de bir siyasi görüştendir. Emekliler her siyasi partiden olabilir ama hepimizin minnet borçlu olduğu, bu ülke bu noktalara gelene kadar çalışmış, alın teri akıtmış, göz nuru dökmüş, evlatlar yetiştirmiş, hepimize emanet büyüklerimizdir. Bu 7 bin 500 lirayı önümüzdeki hafta derhal, bizim önerimiz kanun teklifimiz var; en az asgari ücret seviyesine çıkarmak durumundayız, bu çağrıyı Turgutlu'dan Türkiye'ye yapıyoruz" dedi.
12.01.2024 Politika

Benzer Haber Etiketleri

özgür özel turgut altınok emeklilik AK PARTİ ankara

Eyt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.