Fahiş Fiyat

Fahiş Fiyat

Son dakika fahiş fiyat haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan fahiş fiyat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan fahiş fiyat haber sayfamızda...

Fahiş Fiyat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 407 fahis fiyat haberi bulunmuştur.
Ticaret Bakanlığı’nın denetimlerinde 2,3 milyar lira ceza
Ticaret Bakanlığı’nın denetimlerinde 2,3 milyar lira ceza Ticaret Bakanlığı tarafından hem ticaret hayatının düzenli işleyişini tesis etmek hem de bireysel olarak vatandaşların haklarının korunması konusunda 81 ilde 1 Ocak 2023-11 Haziran 2024 tarihleri arasında 81 ilde yapılan denetimlerde 116 bin 262 gerçek ve tüzel kişiye toplam 2 milyar 331 milyon 949 bin 69 TL idari para cezası uygulandı.
14.06.2024 Gündem
Bayram öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' ve 'etiket' denetimi
Bayram öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' ve 'etiket' denetimi Ankara'da Ticaret Bakanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı.
10.06.2024 Video
Bayram öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' ve 'etiket' denetimi
Bayram öncesi marketlerde 'fahiş fiyat' ve 'etiket' denetimi Ankara'da Ticaret Bakanlığı ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı.
10.06.2024 Gündem
Fahiş fiyatlı bilet satışı yapan firmalara 1 milyon TL ceza
Fahiş fiyatlı bilet satışı yapan firmalara 1 milyon TL ceza Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, fahiş fiyatlı bilet satışı, korsan ve yetki belgesiz taşımacılığın yanı sıra şehirler arası otobüslerde emeklilere yönelik başlatılan yüzde 20 indirim kampanyasına uyulup uyulmadığının kontrolüne dair 10 gün boyunca yapılan denetimler sonucunda toplam 1 milyon 21 bin 726 TL'lik idari işlem uygulandığını açıkladı.
9.06.2024 Gündem
'Fahiş fiyat denetimlerinde en sık karşılaşılan sorun, raf fiyatı ile kasa fiyatı uyumsuzluğu'
'Fahiş fiyat denetimlerinde en sık karşılaşılan sorun, raf fiyatı ile kasa fiyatı uyumsuzluğu' Konya’da Ticaret İl Müdürlüğü görevlileri Kurban Bayramı öncesinde marketlerde denetim yaptı. Görevlilerin son 1 ayda yaptığı denetimlerde 415 firmanın 187’sine 722 bin 276 lira ceza kesildi. Konya Ticaret İl Müdürü Mustafa Çağlayan, “Kurban Bayramı öncesi tüketicilerimizin lehine işletmelerde denetimlerimizi daha da hızlandırmış durumdayız. Şu sıralar çok sık karşılaştığımız sorun ise raf fiyatı ile kasa fiyatı arasındaki uyumsuzluk. Bununla ilgili günde 10-15 firmaya ceza yazıyoruz” dedi.
4.06.2024 Gündem
Antalya'da zincir marketlere şok 'etiket ve fiyat' denetimi
Antalya'da zincir marketlere şok 'etiket ve fiyat' denetimi Antalya'da Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerince, bir zincir market şubesinde şok denetim yapıldı. Denetimde etiketler, üzerlerindeki fiyatlar ve TL ibaresinin olup olmadığı incelendi. Fahiş fiyat tespiti için de ürünlerin geriye dönük alış faturaları istenerek yapılan denetimle ilgili Ticaret İl Müdürü Halil Özşahan, "Kurallara uymayanlar hakkında para cezası veriliyor. Her ürün başına 2 bin 200 lira para cezası var" dedi.
4.06.2024 Gündem
Tarlada kilosu 15, halde 20 lira olan kapya biber, markette 80 lira
Tarlada kilosu 15, halde 20 lira olan kapya biber, markette 80 lira Adana'da tarlada kilosu 15-20, meyve sebze halinde ise 20-30 liraya satılan kapya biberin marketteki fiyatı 65- 80 liraya kadar çıkıyor. Adana Kabzımallar Odası Başkanı Mahsun Doğan, "Kapya biberin fiyatları hala olması gerektiğinden çok yüksek. Tüketici, ürün almakta zorlanıyor" dedi.
1.06.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e bayramdan önce iadeiziyarette bulunacağım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özgür Özel'e bayramdan önce iadeiziyarette bulunacağım Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, AK Parti Genel Merkezi'nde kendisini ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Arayı uzatmadan, inşallah Kurban Bayramı'ndan önce ben de kendisine iadeyi ziyarette bulunacağım. Sayın Özel'in ziyareti akabinde, siyasette bir 'yumuşama' arzuladığımızı, bunu tesis etmeye çalıştığımızı ifade ettim. Bu yumuşamanın bir tarafı iktidarsa, bir tarafı da muhalefettir. Biz bu konuda son derece rahatız, özgüvenliyiz. Biz kutuplaşmanın, kamplaşmanın, gerilimin tarafında hiç olmadık. Ama eğer yine de üzerimize düşen bir şey varsa, hiç çekinmeden gereğini yaparız" dedi.
1.06.2024 Politika
Depremzede aileden fazla ücret aldığı iddia edilen taksiciye beraat
Depremzede aileden fazla ücret aldığı iddia edilen taksiciye beraat Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinden Kayseri'ye gelmek isteyen depremzede aileyi fahiş fiyatla, 8 bin TL'ye taşıdığı iddia edilen taksi şoförü Ahmet O. (55), 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılandığı davada, suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti.
28.05.2024 Gündem
Ticaret kanunu Meclis'te kabul edildi
Ticaret kanunu Meclis'te kabul edildi Fahiş Fiyat ve Stokçuluk teklifini içeren, ‘Ticaret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ mecliste kabul edildi.
23.05.2024 Politika
Ticaret Bakanı Bolat: Fahiş fiyatta cezaları arttırdık, kapatma cezası da uygulanacak
Ticaret Bakanı Bolat: Fahiş fiyatta cezaları arttırdık, kapatma cezası da uygulanacak Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi'nde konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit edip cezai yaptırım uyguladık. Stokçulukta bir takvim yılı içinde üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası da uygulanacak. Buradaki amaç caydırıcılık. Yani istiyoruz ki ticaret haklı, vicdani ve piyasa şartları içinde yapılsın" dedi.
17.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin lokmasına göz dikenlerden hesabını mutlaka soracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin lokmasına göz dikenlerden hesabını mutlaka soracağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı temel gıda ürünlerinin fiyatlarında zaman zaman gördüğümüz ani çıkışların gerisinde piyasa koşullarından ziyade fırsatçılık vardır. Bu ürünlerin arz talep dengesini bozacak güce ulaşmış kimi çıkar odakları, fiyat manipülasyonu üzerinden piyasayı da bozmaktadır. Şunun bilinmesini isterim. Milletin aşına, ekmeğine ve boğazındaki lokmasına göz dikenlerden, bunun hesabını mutlaka soracağız" dedi.
14.05.2024 Politika
Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan işletmelere 61,6 milyon lira ceza uygulandı
Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yapan işletmelere 61,6 milyon lira ceza uygulandı Ticaret Bakanlığı, Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu tarafından fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 61 milyon 66 bin 431 lira idari para cezası uygulandığını açıkladı.
6.05.2024 Gündem
Tavuk eti ihracatına sınırlama
Tavuk eti ihracatına sınırlama Ticaret Bakanlığı tarafından, bütün ve parça dahil olmak üzere, tavuk eti ihracatının 1 Mayıs 2024 tarihinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar, aylık bazda azami 10 bin ton, toplamda ise bu yıl sonuna kadar 80 bin ton olacak şekilde sınırlandırılmasına karar verildi.
30.04.2024 Ekonomi
Fahiş fiyattan bilet satan otobüs işletmelerine 5,3 milyon lira ceza
Fahiş fiyattan bilet satan otobüs işletmelerine 5,3 milyon lira ceza Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Fahiş fiyatlı bilet satışı ve usulsüzlükler yapan otobüs işletmecilerine 5 milyon 321 bin 223 lira idari para cezası uygulanmıştır" dedi.
14.04.2024 Gündem
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi gerçekleştirildi. Denetimde usule aykırı olan etiket ve fiyatlar tespit edilerek incelenmek üzere kayıt altına alındı. G İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Bayramı bayram tadında yaşayalım. Bayramı fırsata çevirmek isteyen işletmecilerimiz yoktur ama ola ki varsa da biz denetimlerimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz" dedi.
5.04.2024 Foto Galeri
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi
Ramazan Bayramı öncesi Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nda fahiş fiyat denetimi gerçekleştirildi. Denetimde usule aykırı olan etiket ve fiyatlar tespit edilerek incelenmek üzere kayıt altına alındı. G İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Bayramı bayram tadında yaşayalım. Bayramı fırsata çevirmek isteyen işletmecilerimiz yoktur ama ola ki varsa da biz denetimlerimize bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz" dedi.
5.04.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Bayramda 35 milyon kişi yollarda olacak
Bakan Uraloğlu: Bayramda 35 milyon kişi yollarda olacak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün sürmesi nedeniyle 30 ile 35 milyon vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini belirterek, bu kapsamda kara, hava ve demir yollarında tüm önlemleri aldıklarını bildirdi.
4.04.2024 Gündem
Ticaret Bakanlığı: Ramazan Bayramı süresince denetimlerimiz sürecek
Ticaret Bakanlığı: Ramazan Bayramı süresince denetimlerimiz sürecek Ticaret Bakanlığı, vatandaşların hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla ramazan ayı boyunca sürdürülen denetimlerin Ramazan Bayramı süresince de devam edeceğini duyurdu.
2.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum mitinginde vatandaşlara seslendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çorum mitinginde vatandaşlara seslendi Tokat'tan sonra Çorum'da partisinin mitingine katılarak belediye başkan adaylarını tanıtan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada bir konuşma yaptı. “Bugün yine Çorum bir başka muhteşem” diyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, “Çorum ile bizim aramızda kimse giremez. Çorum ile olan yol ve dava arkadaşlığımızın bizdeki yeri ayrıdır. Çorum kurulduğu günden beri hareketimizi bağrına basmıştır. Bugüne kadar girdiğimiz 17 seçimin hepsinde sizlerin desteğini, duasını, sevdasını hep yanımıza gördük. Siz bizi yalnız bırakmadınız. 14-28 Mayıs seçimlerinde de bu gelenek değişmedi. Türkiye'nin en kritik seçimlerinden birinde Çorumlu kardeşlerimiz bize ve Cumhur İttifakı'na sahip çıktı” diye konuştu.
25.03.2024 Video
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Talimat Kandil'den; uygulama Ankara, İstanbul, Mersin'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Talimat Kandil'den; uygulama Ankara, İstanbul, Mersin'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sırf üç beş belediye fazla almak uğruna DEM’le girdikleri ittifakın kimleri hoşnut ettiğini görüyorsunuz değil mi? Talimat nereden geliyor? Kandil'den. Uygulama Ankara'da, İstanbul'da, Mersin'de ortaya çıkıyor. Zaten DEM dediğiniz yapı geçmişten beri partiymiş gibi davranan bir örgüt aparatıdır. Sahne önünde olanların bu partide yetkisi ve sözünün ağırlığı yok" dedi.
25.03.2024 Politika
Ticaret Bakanlığı'ndan piyasa denetimlerinde 848 milyon lira ceza
Ticaret Bakanlığı'ndan piyasa denetimlerinde 848 milyon lira ceza Ticaret Bakanlığı, otomotiv, emlak, haksız fiyat, fiyat etiketi ve diğer iç ticaret mevzuatı kapsamında, 2023 ve 2024 yıllarında yürütülen denetimlerde toplam 848 milyon 240 bin 387 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
19.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin huzuruna kimse kastedemez
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletimizin huzuruna kimse kastedemez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un ardından terörle mücadelemizi sadece kendi topraklarımızda değil terörün kaynağında yürüteceğimizi ilan ettik. Teröristleri Gabar'da, Tendürek'te, Cudi'de mağaralara gömdük. Milletimizin huzuruna kimse kastedemez. Yola aynı kararlılıkla devam edeceğiz" dedi. Yayınımızı izlemek için alttaki YouTube linkine tıklayabilirsiniz.
3.03.2024 Politika
Marketlerde Ramazan öncesi fahiş fiyat ve etiket denetimi
Marketlerde Ramazan öncesi fahiş fiyat ve etiket denetimi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Ataşehir ve Ümraniye'deki marketlerde ramazan öncesi denetim yaptı. Denetimlerde ürünlerde fahiş fiyat olup olmadığına bakılırken, ürünün etiket fiyatıyla kasa fiyatı arasında fark olup olmadığı da kontrol edildi. İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Geçen yıl vatandaşlarımızdan gelen yaklaşık 20 bine yakın İstanbul içi şikayet vardı. hepsini değerlendirdik ve tek tek vatandaşlarımıza dönüş yaptık. Ramazan ayıyla birlikte yaklaşık 200 kişiyle denetimlerimiz devam edecek" dedi.
1.03.2024 Video
Marketlerde Ramazan öncesi fahiş fiyat ve etiket denetimi
Marketlerde Ramazan öncesi fahiş fiyat ve etiket denetimi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Ataşehir ve Ümraniye'deki marketlerde ramazan öncesi denetim yaptı. Denetimlerde ürünlerde fahiş fiyat olup olmadığına bakılırken, ürünün etiket fiyatıyla kasa fiyatı arasında fark olup olmadığı da kontrol edildi. İstanbul Ticaret İl Müdürü İsmail Menteşe, "Geçen yıl vatandaşlarımızdan gelen yaklaşık 20 bine yakın İstanbul içi şikayet vardı. hepsini değerlendirdik ve tek tek vatandaşlarımıza dönüş yaptık. Ramazan ayıyla birlikte yaklaşık 200 kişiyle denetimlerimiz devam edecek" dedi.
1.03.2024 Foto Galeri

Benzer Haber Etiketleri

denetim fahiş fiyat market erdoğan ticaret bakanlığı

Fahiş Fiyat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.