Girişimcilik

Girişimcilik

Son dakika girişimcilik haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan girişimcilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan girişimcilik haber sayfamızda...

Girişimcilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.303 girisimcilik haberi bulunmuştur.
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul'da buluştu Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği'nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen İstanbul Fintech Week (IFW'24), 'Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor' temasıyla 16-17 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fişekhane'de yapıldı.
19.04.2024 Ekonomi
İstanbul Fintech Week, 3 binden fazla ziyaretçiyle tamamlandı
İstanbul Fintech Week, 3 binden fazla ziyaretçiyle tamamlandı Türkiye girişimcilik ekosisteminin öne çıkan kategorilerinden biri olan fintek sektöründeki paydaşları 5'inci kez bir araya getiren İstanbul Fintech Week (IFW) sona erdi. 105 konuşmacının katıldığı ve 65 oturumun yapıldığı etkinlik, bu yıl yaklaşık 3 bin ziyaretçiyi ağırladı.
18.04.2024 Ekonomi
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu Türk Telekom’un 2023 yılına ait finansal ve operasyonel sonuçları açıklandı. Buna göre 2023’te konsolide gelirlerini yıllık bazda yüzde 9,6’lık artışla 100,2 milyar TL’ye yükselten şirketin, net karı 16,4 milyar TL olurken, toplam yatırım harcamaları yıllık yüzde 7,4 artarak 25,8 milyar TL’ye yükseldi.
18.04.2024 Video
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu
Türk Telekom’un 2023 yılı net karı 16,4 milyar TL oldu Türk Telekom’un 2023 yılına ait finansal ve operasyonel sonuçları açıklandı. Buna göre 2023’te konsolide gelirlerini yıllık bazda yüzde 9,6’lık artışla 100,2 milyar TL’ye yükselten şirketin, net karı 16,4 milyar TL olurken, toplam yatırım harcamaları yıllık yüzde 7,4 artarak 25,8 milyar TL’ye yükseldi.
18.04.2024 Ekonomi
Online eğitim platformu Metodbox'a yapay zeka entegre edildi
Online eğitim platformu Metodbox'a yapay zeka entegre edildi Türkiye ve Mena bölgesinde düzenlenen yapay zeka zirvesi Future AI Summit 2024’in katılımcılarından Bahçeşehir Koleji, öğrencilerine sunduğu online eğitim platformu Metodbox’a entegre ettiği yapay zeka uygulamasını tanıttı.
18.04.2024 Video
Online eğitim platformu Metodbox'a yapay zeka entegre edildi
Online eğitim platformu Metodbox'a yapay zeka entegre edildi Türkiye ve Mena bölgesinde düzenlenen yapay zeka zirvesi Future AI Summit 2024’in katılımcılarından Bahçeşehir Koleji, öğrencilerine sunduğu online eğitim platformu Metodbox’a entegre ettiği yapay zeka uygulamasını tanıttı.
18.04.2024 Eğitim
Garanti BBVA Partners Tech Girişim Hızlandırma Programı’na kabul edilen girişimler belli oldu
Garanti BBVA Partners Tech Girişim Hızlandırma Programı’na kabul edilen girişimler belli oldu Yatırım çekme ve büyüme potansiyeli olan girişimlerin desteklenmesini ve hızlandırılmasını amaçlayan Garanti BBVA’nın, teknoloji tabanlı girişimlere destek vermek amacıyla hayata geçirdiği Garanti BBVA Partners Tech Programı’na katılmaya hak kazanan 8. Dönem girişimler belli oldu. Programa seçilen girişimler; Usersdot, Ingosa, Evreka, Enqura ve Navlungo olarak belirlendi.
5.04.2024 Teknoloji
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul’da buluşuyor
Küresel ve ulusal dijital finans ekosistemi İstanbul’da buluşuyor Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) desteğiyle, KOOP Ventures tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenecek olan küresel finansal teknoloji etkinliği İstanbul Fintech Week (IFW’24), “Yakınsama: Web2 ve Web3 Dünyaları Bir Araya Geliyor” temasıyla 16-17 Nisan’da Fişekhane’de gerçekleştirilecek. Web3’ten dijital paralara, yapay zekâdan işletmelerde finansal teknolojilerin kullanımına, dijital bankacılıktan tokenlaşıirmaya kadar çok çeşitli konu başlıklarının ele alınacağı IFW’24, dünyadan ve Türkiye’den alanında önde gelen 85 konuşmacıyı İstanbul’daki finans ve dijitalleşme sektör temsilcileriyle bir araya getirecek.
4.04.2024 Ekonomi
Etki girişimlerine özel Workup4Future’dan 6 girişim mezun oldu
Etki girişimlerine özel Workup4Future’dan 6 girişim mezun oldu Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı çatısı altında, Türkiye Girişimcilik Vakfı iş birliği ve Hackquarters hızlandırıcı partnerliğinde hayata geçirilen Workup4Future’ın ilk dönemi Demo Day ile tamamlandı. Afet odaklı ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda teknoloji üreten etki girişimlerine özel hızlandırma programından 6 girişim mezun oldu.
4.04.2024 Teknoloji
Tamer Mandalinci: Akıl küpü kardeşlerim memleketinde kalacak
Tamer Mandalinci: Akıl küpü kardeşlerim memleketinde kalacak CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, göreve geldiklerinde öncelikli olarak su, kanalizasyon, yol, trafik, kent estetiği ve temizliğe ilişkin çalışma yapacaklarını belirtti. Gençlere dikkati çeken Mandalinci, "Omuzlarımda Türk gençliğinin sorumluluğu da var. Bodrum'da hangi kardeşim hangi spor alanında uzmanlaşmak istiyorsa belediye ona fırsat eşitliğini sunacak. Bu memlekette beyin göçünü engelleyecek, akıl küpü kardeşlerim memleketlerinde kalıp vatanlarına hizmet etmelerinin önünü açacağız" dedi.
30.03.2024 Politika
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak
İş ve ekonomi dünyası Sapanca'da 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik' konuşacak Türkiye ekonomisinin nabzını tutan, Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ) 25-28 Nisan tarihleri arasında Sapanca NG Enjoy Otel'de gerçekleştirilecek. UEZ 2024'ün bu yılki teması 'Sorumlu ve Duyarlı Liderlik: Teknoloji ve Yapay Zeka Çağında Gezegen ve İnsanlıkla Uyumlu Bir Sisteme Öncülük Etmek' olarak belirlendi. Zirvenin açılış konuşmasını Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yapacak.
29.03.2024 Ekonomi
Seç Market, kadın girişimcileri ‘Gücünle Gülümse Projesi'yle destekliyor
Seç Market, kadın girişimcileri ‘Gücünle Gülümse Projesi'yle destekliyor Seç Market, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle kadın girişimcileri desteklemek için geçen yıl başlattığı eğitim programının bu sene ikincisini gerçekleştiriyor. Gücünle Gülümse Projesi kapsamında yürütülen ‘Kadın Girişimcilik ve Perakende Yönetimi Eğitim Programı’na başvurular 4 Nisan’a kadar devam edecek.
26.03.2024 Ekonomi
Workup Agri'nin 3'üncü dönemi başlıyor
Workup Agri'nin 3'üncü dönemi başlıyor Türkiye İş Bankası'nın ana destekçisi olduğu tarım odaklı girişimcilik programı Workup Agri'nin 3'üncü dönemi, tarımı sürdürülebilir çözümlerle güçlendirmek amacıyla kurulan 6 teknoloji girişimi ile başlıyor.
26.03.2024 Ekonomi
'Bir Fikrin mi Var? girişimcilik yarışmasının kazananları mayısta belli oluyor
'Bir Fikrin mi Var? girişimcilik yarışmasının kazananları mayısta belli oluyor Girişimcilik yarışması 'Bir Fikrin mi Var?' 17'nci senesinde Mektebim Koleji öncülüğünde Türkiye çapında 17 yaş altı öğrencilerle buluşuyor. Seçim komitesi Londra'dan Şanlıurfa'ya kadar dünyanın dört bir yanından başvuru aldıklarını ve heyecanlı olduklarını dile getirdi. Finale 24 proje kaldı, finalistler arasında anaokulu ve ilkokulundan da öğrencilerin olduğu ifade edildi.
26.03.2024 Eğitim
Bakan Göktaş: Şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik
Bakan Göktaş: Şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, son 22 yılda kadınların hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, refahının artırılması, her alanda etkin bir şekilde yer almaları için önemli adımlar attık. Kadınların karar alma mekanizmalarında daha fazla söz hakkına sahip olmaları için büyük atılımlar gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra kadın yaşamını sarsan, aile ve toplum huzurunu tehdit eden şiddet karşısında olan duruşumuzdan asla taviz vermedik" dedi.
24.03.2024 Politika
İmamoğlu: Hazırlıklarımız tamam, sandıkta kontrolümüz en üst seviyede
İmamoğlu: Hazırlıklarımız tamam, sandıkta kontrolümüz en üst seviyede İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu'nda proje tanıtım toplantısına katıldı. İmamoğlu, “Hazırlıklarımız tamam, sandıkta kontrolümüz en üst seviyede var. Ama seçim günü, bir fazla kişi daha görev alırsa, gücümüze güç katacak. Biliyorsunuz; 2019’da, aklımıza gelmeyen türlü türlü işler başımıza geldi. Bu anlamda, önden ve öncü bir biçimde, kararlı bir şekilde görev almanızı, bizi yalnız bırakmamanızı çok ama çok istiyoruz. Onun için durmayın, beklemeyin görev alın. Parti örgütlerimizle irtibata geçin, İstanbul Gönüllüleri ile irtibata geçin" dedi.
21.03.2024 Politika
Bakan Kacır: Tarım teknolojilerinde sağladığımız Ar-Ge teşviki 2,4 milyar lirayı aştı
Bakan Kacır: Tarım teknolojilerinde sağladığımız Ar-Ge teşviki 2,4 milyar lirayı aştı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknoparklarımız bünyesinde tarım teknolojilerinde yeni girişimlerin filizlenmesinin destekçisi oluyoruz. Teknoparklarımızda tarım teknolojilerinde çalışan 257 teknoloji girişimimize bugüne kadar sağladığımız Ar-Ge teşviki 2,4 milyar lirayı aştı" dedi.
20.03.2024 Politika
Yerli paket teslimat girişimi, üç yeni şehirde hizmete başlıyor
Yerli paket teslimat girişimi, üç yeni şehirde hizmete başlıyor Şehir içi teslimatları tamamen elektrikli araçlarla gerçekleştirerek karbon salımını azaltan yerli teslimat girişimi Yeşil Paket, 3 yeni şehirde hizmete başlayacaklarını açıkladı.
19.03.2024 Kurumsal
Bakan Kacır: Türkiye, rüzgar enerjisinde 10 yıl içerisinde Avrupa'nın lider ülkesi olacak
Bakan Kacır: Türkiye, rüzgar enerjisinde 10 yıl içerisinde Avrupa'nın lider ülkesi olacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Önümüzdeki dönemde rüzgar santrallerinde yerlilik oranımızı yüzde 60'ların çok daha üzerine hep birlikte taşıyacağız. Bu alanda Avrupa'da en iddialı 5 ülkeden biriyiz. Ama gelişme hızımız gösteriyor ki Türkiye, rüzgar enerjisinde önümüzdeki 10 yıl içerisinde Avrupa'nın lider ülkesi olacak. İzmir de bu liderlik sürecinin Türkiye'de öncü şehri olacak" dedi.
19.03.2024 Politika
Bakan Kacır: Türkiye büyümesine hız kesmeden devam ediyor
Bakan Kacır: Türkiye büyümesine hız kesmeden devam ediyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, oluşturulan Ar-Ge ve inovasyon altyapısının meyvelerinin her geçen gün alındığını belirterek, “Dünya; savaşlar, küresel salgınlar, afetler, ekonomik krizlerle boğuşurken Türkiye, son 14 çeyrektir teknoloji ve üretim odaklı büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yaşadığımız deprem felaketine rağmen, 255,8 milyar dolarla ihracatta tarihi bir rekora imza attık." dedi.
18.03.2024 Politika
Bakan Göktaş: Kamuda 49 bin 901 şehit yakını, gazi ve gazi yakınını istidam etmiş olacağız
Bakan Göktaş: Kamuda 49 bin 901 şehit yakını, gazi ve gazi yakınını istidam etmiş olacağız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şehit ve gazilerin ülkeye büyük fedakarlık yaptıklarını belirterek, "Eğitimden istihdama, sağlıktan sosyal hizmetlere, konuttan ücretsiz seyahat hakkına kadar birçok alanda sizlere destek sağlamaya devam ediyoruz. Bu cuma, yani ayın 22'sinde şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın kamu kurumlarına atamasını gerçekleştireceğimizin müjdesini de buradan sizlerle paylaşmak isterim. Böylece yapacağımız yeni atamalarla kamuda 49 bin 901 şehit yakını, gazi ve gazi yakınını istidam etmiş olacağız" dedi.
18.03.2024 Politika
Kurum: İstanbul girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak
Kurum: İstanbul girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bakırköy’de düzenlenen Avrasya Stratejik Araştırmalar Platformu (ASAD) iftar programına katıldı. Programda konuşan Kurum, “İstanbul’u çok daha güçlü bir şehir haline getirmek için, çalışacağımız bir girişimcilik merkezini bugün İstanbullu hemşehrilerimize tanıttık. 1 Nisan itibarıyla İBB olarak da her türlü desteği vereceğiz. İstanbul’umuz girişimciliğin ve teknolojinin başkenti olacak. İstanbul sanayisi yüksek teknolojinin üretildiği ve pahada hafif ama değerde ağır olan o teknolojinin merkezi olacak" dedi.
17.03.2024 Politika
Bakanlar ve Murat Kurum 'Terminal İstanbul'un tanıtımına katıldı
Bakanlar ve Murat Kurum 'Terminal İstanbul'un tanıtımına katıldı Terminal İstanbul Teknoloji ve Girişimcilik Merkezi Tanıtım Töreni Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi. Programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Hedefimiz 2030 yılına dek İstanbul'u girişimcilikte dünyanın ilk 20 merkezinden biri haline getirmek. Hedefimiz 2030'a dek 100 Turcorn'un, 100 bin teknoloji girişiminin bu ülkeden doğması, bu ülkede büyümesi, dünyaya açılması. Bunu başarabilecek potansiyelimiz olduğunu biliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda Terminal İstanbul Teknoloji ve Girişimcilik Merkezini hayata geçiriyoruz. Burası Türkiye'nin teknoloji geliştirme iddiasının bir üst lige taşındığı bir merkez olacak" dedi.
16.03.2024 Politika
Kurum: İstanbul’umuzun geleceği adına birçok yeni müjdemizi açıklayacağız
Kurum: İstanbul’umuzun geleceği adına birçok yeni müjdemizi açıklayacağız AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum öğrencilerin daveti üzerine İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Kurum, “16 Mart saat 13.00’de sizleri, İstanbul’un tüm gençlerini; ‘Türkiye’nin En Büyük Girişimcilik Merkezi ve Teknoloji Üssü’nün tanıtım toplantısına, Atatürk Havalimanı’na bekliyorum. Yarın burada çok güzel sürprizlerimiz olacak. Gençliğimiz için, gençliğimizin geleceği adına, İstanbul'umuzun geleceği adına birçok yeni müjdemizi, projemizi sevgili gençlerimize sizlere açıklayacağız. İstanbul'un gençliğine çok önemsediğimiz bir projeyi yarın armağan ediyor olacağız" dedi.
15.03.2024 Politika
Bakan Kacır: Edirne'yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız
Bakan Kacır: Edirne'yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "'Türkiye Yüzyılı'nda Edirne'mizi gerçekleştirdiğimiz projelerle ihya etmeye devam edeceğiz. Edirne için Edirneliler için yeni hedefler koymaya, projeler üretmeye devam edeceğiz. Serhat şehri olmak demek, öncü olmak demektir. Edirne'yi kültürde, turizmde, sanayide ve eğitimde öncü şehirlerimiz arasına katacağız" dedi.
15.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

girişim ibb aday Murat Kurum fintech

Girişimcilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.