Göz

Göz

Son dakika göz haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan göz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan göz haber sayfamızda...

Göz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.250 goz haberi bulunmuştur.
İzmir'de 'Kıskaç-21' operasyonu: 8'i FETÖ mensubu 10 kişi yakalandı
İzmir'de 'Kıskaç-21' operasyonu: 8'i FETÖ mensubu 10 kişi yakalandıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir'in Çeşme ilçesinde uluslararası sularda düzenlenen 'Kıskaç-21' operasyonunda, yurt dışına kaçmaya çalışan 8'i FETÖ mensubu 10 kişinin yakalandığını duyurdu.
14.07.2024Gündem
ABD Gizli Servis Direktörü Cheatle, 22 Temmuz’da duruşmaya çağrıldı
ABD Gizli Servis Direktörü Cheatle, 22 Temmuz’da duruşmaya çağrıldıABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi, ABD Gizli Servis Direktörü Kimberly Cheatle’ın 22 Temmuz’da mecliste Donald Trump’a yönelik suikast girişimine dair duruşmaya çağırıldığını duyurdu.
14.07.2024Dünya
Salda Gölü'nün güzelliğini, sıcak hava balonlarıyla keşfettiler
Salda Gölü'nün güzelliğini, sıcak hava balonlarıyla keşfettilerBurdur'un Yeşilova ilçesindeki dünyaca ünlü Salda Gölü'nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Vali Türker Öksüz ve kent protokolünün katılımıyla 11 sıcak hava balonuna binenler, Salda Gölü'nün güzelliğini gökyüzünden izleme fırsatı buldu.
14.07.2024Video
İçişleri Bakanlığı adını kullanarak dolandırıcılık girişiminden tutuklandılar: Suç olduğunu bilsek, yapmazdık
İçişleri Bakanlığı adını kullanarak dolandırıcılık girişiminden tutuklandılar: Suç olduğunu bilsek, yapmazdıkAdana'da İçişleri Bakanlığı'nın adını kullanarak, düzenlemiş oldukları kimlik kartları üzerinden imtiyaz sağlayıp, dolandırıcılık girişiminde bulundukları öne sürülen Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı Ferhat Aydoğan, ifadesinde, "Kartları kırtasiyeden kendimiz bastırdık. Pişmanız. Suç olduğunu bilsek, yapmazdık" dedi.
14.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan MSÜ Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet törenine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'da silahlı kuvvetlerde görev yapan 32 bin 189 subayın 10 bin 468'i yani yüzde 33'ü ordumuzdan atıldı. Kurmay subaylarda durum çok daha vahimdir. Çünkü örgütün 80'li yıllardan itibaren özellikle hedefe koyduğu ve zamanla çöreklendiği yerlerin en başında harp akademileri yani kurmaylık sistemi geliyordu. Bin 886 kurmay subayı bin 524'ü yani yüzde 81'i FETÖ'den ihraç edildi. Mesela Deniz Harp Akademisi'nin birinci ve ikinci sınıflarında eğitim gören kursiyerin tamamının ilişiği kesildi" dedi.
13.07.2024Politika
Filenin Sultanları’nın tercihleriyle hazırlanan ‘Voleyburger’ menü satışa sunuldu
Filenin Sultanları’nın tercihleriyle hazırlanan ‘Voleyburger’ menü satışa sunulduMcDonald’s Türkiye, Filenin Sultanları’nın tercihleriyle özel olarak hazırlanan “Voleyburger” menüyü tüm Türkiye’de satışa sundu. Marka ayrıca millilerin coşkusuna eşlik eden ‘Dünya Bir Yana Biz Yan Yana’ isimli reklam filmini de yayınladı.
13.07.2024Kurumsal
Bakan Yerlikaya: Bakanlık adı ile sahte kimlik kartı düzenleyen 2 şüpheli tutuklandı
Bakan Yerlikaya: Bakanlık adı ile sahte kimlik kartı düzenleyen 2 şüpheli tutuklandıİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı'nın ismi ile sahte kimlik kartı düzenleyen 2 şüphelinin Adana'da yakalanıp tutuklandığını duyurdu.
12.07.2024Politika
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklama
Bodrum'da 'pahalılık' haberlerine ortak açıklamaMuğla'da, son günlerde ulusal basın ve sosyal medyada çıkan Bodrum'da pahalılık haberlerine yönelik, bazı oda ve sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak açıklamayla, ilçede her keseye göre tatil yapılabilecek ve yemek yenebilecek tesislerin olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, sosyal medyadan yapılan paylaşımların karalama kampanyasına dönüştüğü vurgulandı.
12.07.2024Gündem
Trabzonspor’da dikkat çeken isim Salih Malkoçoğlu
Trabzonspor’da dikkat çeken isim Salih MalkoçoğluYeni sezon hazırlıklarını Macaristan’da sürdüren Trabzonspor’da Salih Malkoçoğlu performansıyla göz dolduruyor.
12.07.2024Spor
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar toplamda en az 200 bin konutu teslim edeceğiz
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar toplamda en az 200 bin konutu teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Bugün 11 ilimizde; 276 bin konut, dükkan ve ofisimizin yapımına devam ediyoruz. 4 bin 500'e yakın köyümüzde; evlerimizi özgün mimarisi ile inşa ediyoruz. Şu ana kadar toplamda 76 bin yuvamızı kardeşlerimize teslim ettik. Yıl sonuna kadar toplamda en az 200 bin konutu teslim edeceğiz. İnşallah her ay 25-30 bin konutumuzu etap etap tamamlayıp, kardeşlerimize teslim edeceğiz. 2025 yılı sonuna kadar, ülkemizin göz bebeği olarak gördüğümüz bu bölgede teslim edilmeyen tek bir konut ve iş yeri kalmayacak" dedi.
12.07.2024Gündem
Neslim Güngen’in ifadesi ortaya çıktı
Neslim Güngen’in ifadesi ortaya çıktıFenomenlere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen operasyonuna dair yeni detaylar ortaya çıktı. Neslim Güngen ifadesinde, “Bütün iş ve işlemlerimiz şeffaftır” derken çalışanlarının ise kullanılan kozmetik ürünler ile ilaçların ölümle sonuçlanacak yan etkileri olduğunu bildiği halde zorla kullandırttığını söylediği öğrenildi.
12.07.2024Gündem
İmamoğlu: Bizim hedefimiz günü kurtarmak değil çözüm üretmek
İmamoğlu: Bizim hedefimiz günü kurtarmak değil çözüm üretmekAvrupa 2'nci Bölge Dere Islahı ve Bakım Onarımı Tanıtım Törenine katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Günü kurtarmak, durumu idare etmek, göz boyamak ya da seçimi kazanmak için çözüm üretme pozisyonu bizim pozisyonumuz değil. Her zaman söyledim, bizim için hedef seçim kazanmak değil. Bizim hedefimiz İstanbulluların sorunlarını çözmek; İstanbulluların, Esenyurtluların gönüllerini kazanmaktır. Baktığımız pencere odur, çocukların geleceğini kurtarmaktır" dedi.
12.07.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Şırnak'ta 36 adet tüfek ele geçirildi
Bakan Yerlikaya: Şırnak'ta 36 adet tüfek ele geçirildiİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şırnak'ta Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığınca gerçekleştirilen 'Bozdoğan-49' operasyonunda 36 adet AK-47 piyade tüfeği ele geçirildiğini duyurdu.
12.07.2024Gündem
Hande Çinkitaş cinayetinde kızını öldüren babaya müebbet hapis cezası verildi; Baba Çinkitaş tutuklanmadı
Hande Çinkitaş cinayetinde kızını öldüren babaya müebbet hapis cezası verildi; Baba Çinkitaş tutuklanmadıKadıköy'de 2001 yılında 12 yaşındaki Hande Çinkitaş'ın başına çekiçle vurularak öldürülmesine ilişkin yeni delillerin çıkmasının ardından haklarında 20 yıl sonra dava açılan baba Nezih Çinkitaş ve üvey anne Şehnaz Çinkitaş'ın hakkında yerel mahkeme beraat kararı verdi. Anne Handan Yılmazer karara itiraz ederek İstinaf mahkemesine başvurdu. İstinaf mahkemesi Nezih Çinkitaş hakkında 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek alt soydan akrabayı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasında iyi hal indirimi uygulayarak müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme baba Çinkitaş hakkında tutuklama kararı vermek yerine yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol kararına hükmetti. İstinaf mahkemesinin verdiği bu karar karşısında yıkıldığını anlatan anne Handan Yılmazer, "Ben adalet istiyorum. Yüreği yanmış bir anne olarak adalet istiyorum. İnanın, dünkü duruşmadan sonra üstümden kamyon geçti resmen neye uğradığımı şaşırdım. Müebbet veriliyor ama tutuklanmıyor" dedi.
12.07.2024Gündem
“Sanal gerçek gözlükler bilinçsiz kullanıldığında göz hasarına neden oluyor”
“Sanal gerçek gözlükler bilinçsiz kullanıldığında göz hasarına neden oluyor”Günümüzde popüler hale gelen sanal gerçek gözlüklerinin yeni etkileşim ve eğlence alanında fazla kullanıldığını belirten Doç. Dr. Şenay Aşık Nacaroğlu, “Sanal gerçek gözlükler bilinçsiz kullanıldığında göz hasarına neden oluyor . VR gözlükler uzun süre kullanıldığında gözlerde batma yanma ve göz çevresinde ağrıya neden olabilir. Özellikle göz kırpma sıklığının azalması, göz kuruluğunu artırabilir. Ayrıca VR gözlük kullanımı sırasında veya sonrasında geçici bulanık görme yaşanabilir” dedi.
12.07.2024Sağlık-Yaşam
İstanbul'da toplu taşımada indirimli karta 30 yaş sınırı
İstanbul'da toplu taşımada indirimli karta 30 yaş sınırıİBB Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantılarının 3’üncüsü gerçekleştirildi. İstanbul’da, toplu taşımada öğrenci indirimine 30 yaş sınırı getirildi.
11.07.2024Gündem
Fenomenler soruşturmasında iş insanı Gökhan Göz'ün de arandığı ortaya çıktı
Fenomenler soruşturmasında iş insanı Gökhan Göz'ün de arandığı ortaya çıktıİstanbul’da fenomenlere yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Neslim Güngen’in kasasının bir dönem modacı Gülşah Saraçoğlu ile sevgili olan Gökhan Göz olduğu belirlendi. Göz'ün firari olarak arandığı ortaya çıktı.
11.07.2024Gündem
Bakan Göktaş: Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırdık
Bakan Göktaş: Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırdıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırdıklarını belirterek, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yaptıklarını duyurdu.
11.07.2024Politika
BODER Başkanı Dengiz: Dış pazarda yüzde 11'lik artış, iç pazarda yüzde 20 daralma var
BODER Başkanı Dengiz: Dış pazarda yüzde 11'lik artış, iç pazarda yüzde 20 daralma varMuğla'nın turizmde lokomotif ilçesi Bodrum'a son 6 ayda hem hava hem de deniz yoluyla 371 binden fazla yabancı turist geldiğini belirten Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "Geçen yılın aynı dönemine göre, dış pazarda yüzde 11'lik artış, iç pazarda ise yüzde 20'lik daralma var. İlgili acentelerle yaptığımız görüşmeler sonucunda ciro bazında hedef yakalandı ama son dakika rezervasyonlarda azalma oldu" dedi.
11.07.2024Ekonomi
Klima seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
Klima seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerTrendyol, mevsim normallerinin üzerine çıkan yaz sıcaklarına çözüm sunan klimaların seçiminde dikkat edilmesi gereken noktaları kullanıcılarla paylaştı. Yaşanılan şehir, klima için düşünülen odanın büyüklüğü, yaşam alanında bulunan kişi sayısı gibi detayların paylaşılmasıyla birlikte rehber, kullanıcılara ideal klima kapasitesiyle ilgili öneride bulunuyor.
11.07.2024Kurumsal
“Dünya nüfusuyla birlikte önlenebilir körlük de artıyor”
“Dünya nüfusuyla birlikte önlenebilir körlük de artıyor”Artan dünya nüfusuyla önlenebilir körlük vakalarındaki artışa dikkat çeken Doç. Dr. Sevil Karaman, sağlık hizmetleri ve kaynakların bu artışa aynı hızda ayak uyduramadığını belirterek “Bu durum, özellikle çocukların göz sağlığını ciddi şekilde tehdit ediyor” ifadelerini kullandı.
11.07.2024Sağlık-Yaşam
Evlilik hazırlığı yaptığı kadını öldürmekten yargılanan sanığa 26 yıl hapis cezası
Evlilik hazırlığı yaptığı kadını öldürmekten yargılanan sanığa 26 yıl hapis cezasıİzmir'de birlikte yaşadığı ve evlilik hazırlığı yaptığı Özlem Eryakşi'yi (37) öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanık Cemal Kusuvoğlu (39), ‘haksız tahrik indirimi’ ile 24 yıl hapse çarptırıldı. Kusuvoğlu'na ayrıca ruhsatsız tabanca taşıdığı gerekçesiyle de 2 yıl hapis cezası verildi.
10.07.2024Gündem
Tutuklu polis memurlarının beraat ettiği Tahir Elçi davasında gerekçeli karar açıklandı
Tutuklu polis memurlarının beraat ettiği Tahir Elçi davasında gerekçeli karar açıklandıDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015'te basın açıklaması yaptığı sırada vurularak öldürülmesiyle ilgili sanık tutuklu 3 polis memurunun beraat ettiği davada mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Kararda, Elçi’nin ölüm anına ilişkin herhangi bir görüntü tespit edilemediği, vücudunu delip çıkan mermi çekirdeğine ulaşılmadığı, ölümüne neden olan silahın kim tarafından ve hangi istikametten ateşlendiğinin tespit edilmesinin mümkün olmadığı, somut delil bulunmayışı göz önüne alınarak, atışı kimin yaptığı konusunda da tereddütlerin oluştuğu belirtildi.
10.07.2024Gündem
AFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu
AFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'da sel bölgesinde incelemelerde bulunduAFAD Başkanı Okay Memiş, Erzurum'un selden etkilenen güney ilçelerinde incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Memiş, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sarı ikazı turuncuya dönebilir. O yüzden dikkati elden bırakmamalıyız" dedi.
10.07.2024Gündem
YÖK Başkanı Özvar: En önemli çalışmamız, 2'nci öğretim programlarının kapatılması olmuştur
YÖK Başkanı Özvar: En önemli çalışmamız, 2'nci öğretim programlarının kapatılması olmuşturYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bu dönem üniversitelerimizdeki program kalitesini artırmaya yönelik belki de en önemli çalışmamız devlet üniversitelerimizdeki ikinci öğretim programlarının kapatılması olmuştur. Vakıf üniversitelerinde, devlette olduğu gibi, ikinci öğretim programları yerine istihdama duyarlı ve geleceğin mesleklerine uygun programlara dönüştürülmesi temin edilecektir" dedi.
10.07.2024Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

bakan yerlikayaisimfenomensoruşturmaibb

Göz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.