Güç

Güç

Son dakika güç haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan güç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan güç haber sayfamızda...

Güç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.474 guc haberi bulunmuştur.
Güzel yaşam için 'hedef ülke' Türkiye'de, 20 yılda 2,6 milyon düzensiz göçmen yakalandı
Güzel yaşam için 'hedef ülke' Türkiye'de, 20 yılda 2,6 milyon düzensiz göçmen yakalandıEkonomik ve siyasi kriz, sosyal çatışma gibi faktörlerden yaşam standardı daha yüksek ülkelere gitmeyi arzulayanların hedef ülkesi haline gelen Türkiye'de son 20 yılda 2 milyon 654 bin 86 düzensiz göçmen yakalandı.
21.07.2024Gündem
Bakan Yerlikaya: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz ve kararlıyız
Bakan Yerlikaya: Şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz ve kararlıyızİçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Trabzon'da terörün ve teröristlerin kökünü kazıyoruz. Tüm Türkiye'de ve tüm şehirlerimizde de şehitlerimizin kanını yerde bırakmıyoruz ve kararlıyız. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelemize devam ediyoruz. Eren Bülbül evladımız gibi başka hiçbir vatan evladımızı daha teröre kurban vermek istemiyoruz" dedi.
20.07.2024Politika
Uzun yıllar ortalaması 27 kilogram olan Erzurum'a 18 günde metrekareye 130 kilogram yağış düştü
Uzun yıllar ortalaması 27 kilogram olan Erzurum'a 18 günde metrekareye 130 kilogram yağış düştüAtatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Müdahir Özgül, uzun yıllar temmuz ortalaması metrekareye 27 kilogram yağış olan Erzurum'un bu yıl 18 günde yaklaşık 130 kilogram yağış aldığını söyledi. Temmuz sağanaklarının iklim değişikliğinin doğal sonucu olduğunu ifade eden Özgül, "Bundan sonraki sürecin nasıl olduğuna dair sadece bugüne kadar bildiklerimiz ve dünyada meydana gelen iklim değişikliklerini yorumlamaya matuf birtakım değerlendirmeler yapabiliriz. Şöyle ki bundan sonra da bu yağışların aralıklarla, belli periyotlarda yoğunlaşacağı öngörüsünü yapabiliriz" dedi.
20.07.2024Video
Bakan Uraloğlu: Çukurova Havalimanı 10 Ağustos'ta açılacak
Bakan Uraloğlu: Çukurova Havalimanı 10 Ağustos'ta açılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Çukurova Havalimanı’nın 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılacağını duyurdu. Bakan Uraloğlu, yap-işlet-devret modeliyle kamu kaynağı kullanmadan 800 hektar üzerine inşa edilen 8 milyon yolcu kapasiteli havalimanından 25 yılda 297 milyon 100 bin avro kira bedeli elde edileceğini belirtti.
20.07.2024Ekonomi
AK Parti Sözcüsü Çelik: Filistinli kardeşlerimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz
AK Parti Sözcüsü Çelik: Filistinli kardeşlerimiz için mücadele etmeye devam edeceğizUluslararası Adalet Divanı’nın İsrail hakkındaki kararını açıklamasının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Başkenti Doğu Kudüs olan Filistin Devleti kurulması için Filistin halkının haklı davasının yanında yer almaya ve Filistinli kardeşlerimiz için mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.
19.07.2024Politika
Bakan Kacır: En büyük hedeflerimizden biri 2030'a kadar 100 'Turcorn' çıkarmak
Bakan Kacır: En büyük hedeflerimizden biri 2030'a kadar 100 'Turcorn' çıkarmakSanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Fatih Kacır, AMADEUS Türkiye Ar-Ge Merkezi'nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Kacır, "Turcorn100, küresel hedefleri olan teknoloji ve inovasyon odaklı girişimler için ölçek büyütme kulübü olarak hizmet veren ulusal bir vizyon girişimidir. Bu programlarla en büyük hedeflerimizden biri 100 bin teknoloji girişimine sahip olmak ve ülkemizden 2030 yılına kadar 100 'Turcorn' çıkarmak" dedi.
18.07.2024Politika
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rosatom Genel Müdürü Alexey Likhachev ile görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rosatom Genel Müdürü Alexey Likhachev ile görüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile İstanbul'da Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom'un Genel Müdürü Aleksey Likhachev ile görüştü. Taraflar, Türkiye-Rusya ilişkileri için önemli olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaatında gelinen son durumu ve mevcut iş birliklerinin genişletilmesine yönelik olası beklentileri ele aldı.
18.07.2024Politika
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rosatom Genel Müdürü Alexey Likhachev ile görüştü
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Rosatom Genel Müdürü Alexey Likhachev ile görüştüEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile İstanbul'da Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom'un Genel Müdürü Aleksey Likhachev ile görüştü. Taraflar, Türkiye-Rusya ilişkileri için önemli olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaatında gelinen son durumu ve mevcut iş birliklerinin genişletilmesine yönelik olası beklentileri ele aldı.
18.07.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski ABD Başkanı Trump ile telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) 45'inci Başkanı ve Başkan Adayı Donald Trump ile telefonda görüştü.
18.07.2024Politika
Giovanni van Bronckhorst: Uzun yıllar unutulmayacak çok güzel hatıralar yaratacağız
Giovanni van Bronckhorst: Uzun yıllar unutulmayacak çok güzel hatıralar yaratacağızBeşiktaş Teknik Direktörü Giovanni van Bronckhorst, Slovenya kampında takımın son durumu hakkında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.
18.07.2024Spor
"Ethereum 2024'te istikrarlı büyüdü"
"Ethereum 2024'te istikrarlı büyüdü"Onuncu yaşını kutlayan Ethereum'a ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Gate.TR CEO'su Kafkas Sönmez, "Fed'in rotasındaki belirsizlik ve yüksek enflasyon, ABD hisse senetlerindeki yükselişi sınırlarken, Ethereum gündemden düşmedi. Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğü yılın ilk yarısında Ethereum da önemli kazanımlar elde etti" dedi.
18.07.2024Ekonomi
Yunan şarkıcı, Atatürk posteri ve Türk bayrağı indirilmeyince konsere çıkmadı
Yunan şarkıcı, Atatürk posteri ve Türk bayrağı indirilmeyince konsere çıkmadıİzmir'in Çeşme ilçesinde, Türk Eğitim Vakfı (TEV) İzmir Şubesi öncülüğünde Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda eğitim yararı için düzenlenen konserde sahne alacak olan Yunan sanatçı Despina Vandi, sahnede olan Atatürk posteri ve Türk bayrağının indirilmesini isteyince kriz yaşandı. İsteği yerine getirilmeyen Vandi, konsere çıkmaktan vazgeçti. Konuyla ilgili sahneden açıklamada yapan Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, “Bizim topraklarımızda, benim belediye başkanı olduğum bir kentte hiç bir güç ne bayrağımızı ne de Atatürk'ün posterini indirmeye yeltenemez. Hanımefendi, ivedilikle bu şehrin sınırlarını sakinlik ve sükunetle terk etsin. Dilerim bir daha gittiği hiç bir ülkede o ülkenin kanla elde edilmiş ve onun sembolü olan bayrağını indirmeyi aklından dahi geçirmez.” dedi.
18.07.2024Gündem
Antropoloji bölümünde eğitim almak için 9 neden
Antropoloji bölümünde eğitim almak için 9 nedenİnsanı, insanlığı anlamak dünyanın en güçlü devletlerinden en güçlü şirketlerine kadar pek çok güç odağının strateji geliştirmeden önce attığı ilk adımlardan biri. Yeditepe Üniversitesi Antropoloji Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Egemen Yılgür, antropoloji bölümünde neden eğitim alınması gerektiğini anlattı.
17.07.2024Eğitim
Lucas Torreira: Galatasaray formasıyla her şeyi kazanmak istiyorum
Lucas Torreira: Galatasaray formasıyla her şeyi kazanmak istiyorumGalatasaray'ın Uruguaylı orta saha oyuncusu Lucas Torreira, "İnsan, her zaman yeni şeyler öğreniyor. Elimden geldiğince yapabileceğim her şeyi takımıma yardımcı olmak için yapıyorum. Ben sadece Galatasaray formasıyla her şeyi kazanmak istiyorum" dedi.
17.07.2024Spor
Özgür Özel: Madem geçim yok, çok yakında seçim var
Özgür Özel: Madem geçim yok, çok yakında seçim varCHP Genel Başkanı Özgür Özel, en düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya çıkarılmasını öngören teklife ilişkin, "Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir; yazıklar olsun. CHP olarak bu milleti bu cendereden kurtaracağız. Sadece zenginleri kayıran, yoksulu sömüren bu sisteme son verene kadar sizin için çalışacağız, sizin için mücadele edeceğiz. Bu ülkede ya yüzler gülecek ya da yüzleri güldürecek halkın iktidarı gelecek. Madem geçim yok, çok yakında seçim var" dedi.
16.07.2024Politika
Emine Erdoğan'dan '15 Temmuz' paylaşımı
Emine Erdoğan'dan '15 Temmuz' paylaşımıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.
16.07.2024Gündem
Uzmanı uyardı: Kronikleşen akıntıların altında üreaplasma yatıyor olabilir
Uzmanı uyardı: Kronikleşen akıntıların altında üreaplasma yatıyor olabilirÜreaplasma bakterileri, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBH) arasında önemli bir yer tutsa da birçok kişi bu mikroorganizma hakkında yeterince bilgi sahibi değil. Üreaplasma enfeksiyonunun tedavi edilmediği durumlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Dr. Öğr. Ü. Zeki Salar, cinsel yönden aktif bireylerde hiçbir belirti olmasa dahi yüzde 40-50 oranında bu enfeksiyonla karşılaştıklarını söyledi. Doğru tanı konulamayan ve uygun tedaviyi alamayan hastaların uzun enfeksiyona maruz kaldıklarını ve bu nedenle yaşam kalitelerinin düştüğünü söyleyen. Dr. Öğr. Ü. Salar, özellikle geçmeyen kronik akıntılar ve vajinal enfeksiyonlarda mutlaka üreaplasmanın akla gelmesi gerektiğine işaret etti.
16.07.2024Sağlık-Yaşam
15 Temmuz şehitleri için 81 ilden sela sesleri yükseldi
15 Temmuz şehitleri için 81 ilden sela sesleri yükseldi15 Temmuz darbe girişiminin 8'inci yılında, 15 Temmuz şehitleri için 90 bin camide sela okundu. Türkiye'nin her köşesinde vatandaşlar sokaklara dökülürken, saatler 00.13'ü gösterdiğinde camilerden şehitler için sela okundu.
16.07.2024Gündem
TBMM'de '15 Temmuz' anma töreni
TBMM'de '15 Temmuz' anma töreni15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan TBMM'de, anma töreni düzenlendi.
15.07.2024Politika
Mehmet Kasapoğlu’ndan 15 Temmuz mesajı: Bu millet kahramanlarını asla unutmayacak
Mehmet Kasapoğlu’ndan 15 Temmuz mesajı: Bu millet kahramanlarını asla unutmayacakÖnceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Kasapoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kasapoğlu mesajında, 15 Temmuz demokrasi ve özgürlüğünü hedef alan hain darbecilere karşı sergilediğimiz topyekûn bir direniştir. Tarihimizde halk tarafından seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafında omuz omuza durduğumuz demokrasi mücadelesidir. Bu millet, kahramanlarını asla unutmayacak, unutturmayacaktır” ifadelerini kullandı.
15.07.2024Gündem
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağız
Altun: 15 Temmuz'da nasıl karşı durduysak bugün de mazlumlar için karşı duracağızCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, küresel sistemin mevcut adaletsizliklerini de İsrail'in soykırım ve savaş suçlarını da her fırsatta dile getirmeye, bu zalim çarkın dönmesine engel olmaya çalışacağız. Nasıl ki 15 Temmuz 2016'da millet olarak küresel sömürü düzeninin maşası FETÖ'ye karşı durduysak, bugün de mazlumlar için küresel sistemin adaletsizliklerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret ettiİstanbul Valisi Davut Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi'ni ziyaret etti. Vali Gül, şehitler için dua edip müzede bulunan eserler hakkında bilgi aldı.
14.07.2024Gündem
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret etti
Vali Gül 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni ziyaret ettiİstanbul Valisi Davut Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri Anıtı ve Hafıza 15 Temmuz Müzesi'ni ziyaret etti. Vali Gül, şehitler için dua edip müzede bulunan eserler hakkında bilgi aldı.
14.07.2024Video
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğiz
Bakan Kurum: Yıl sonuna kadar en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Şu ana kadar toplamda 76 bin yuvamızı kardeşlerimize teslim ettik. Yıl sonuna kadar toplamda en az 200 bin konutu 11 ilde teslim edeceğiz. İnşallah 2025 yılına geldiğimizde evine girmeyen tek bir afetzede kardeşimiz kalmayacak. İnşallah her ay 25-30 bin konutumuzu etap etap tamamlayıp, kardeşlerimize teslim edeceğiz" dedi.
14.07.2024Gündem
Galatasaray ikinci maçında, gözler Icardi'de
Galatasaray ikinci maçında, gözler Icardi'deYeni sezon hazırlıklarına Avusturya'da devam eden Galatasaray, ikinci sınavına çıkıyor. Son şampiyon, yarın saat 20.30'da Alman temsilcisi Fortuna Düsseldorf ile karşılaşacak. Bu karşılaşma sadece D-Smart 77. kanal Spor Smart'ta ve D-Smart GO ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.
14.07.2024Spor

Benzer Haber Etiketleri

15 TemmuzŞehitAÇIKLAMAhpvVali Gül

Güç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.