Gülistan Doku

Gülistan Doku

Son dakika gülistan doku haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gülistan doku gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gülistan doku haber sayfamızda...

Gülistan Doku

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 129 gulistan doku haberi bulunmuştur.
Arkadaşları mezun oldu, Gülistan Doku’dan 888 gündür haber yok
Arkadaşları mezun oldu, Gülistan Doku’dan 888 gündür haber yokMunzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi 2’nci sınıf öğrencisiyken kaybolan ve 888 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun sınıf arkadaşları mezun oldu. Mezuniyet törenine katılan ablası Aygül Doku, "Gülistan burada olsaydı o da kepini atıp mezun olacaktı ama Gülistan’ın geleceğini, gençliğini ve hayallerini çaldılar. Ben ona söz vermiştim. Mezuniyet törenine mavi giyip gelecektim ama Gülistan 888 gündür karanlıkta” dedi.
9.06.2022Gündem
870 gündür kayıp Gülistan'ın ailesi ve arkadaşları yürüyüş yaptı
870 gündür kayıp Gülistan'ın ailesi ve arkadaşları yürüyüş yaptıTunceli'de 5 Ocak 2020'den beri kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) ailesi ve arkadaşları, 870 gündür kayıp olan Doku için yürüyüş yaparak, basın açıklaması yaptı. Annesi Bedriye Doku, "Buranın her tarafı kamera. Nerede benim kızım" dedi.
24.05.2022Gündem
Kazada ağır yaralanan avukat hayati tehlikeyi atlattı, hakim ile savcı taburcu oldu
Kazada ağır yaralanan avukat hayati tehlikeyi atlattı, hakim ile savcı taburcu olduTunceli'de kontrolden çıkarak şarampole yuvarlanan otomobilde ağır yaralanan ve askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakıma alınan avukat Arif Yıldız, hayati tehlikeyi atlattı. Diğer yaralılar, Tunceli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim Emre Küçükbaşol ve Cumhuriyet Savcısı Ferhat Akıl da tedavilerinin ardından taburcu edildi.
12.04.2022Gündem
Tunceli'de şarampole yuvarlanan otomobildeki hakim, savcı ve avukat yaralandı
Tunceli'de şarampole yuvarlanan otomobildeki hakim, savcı ve avukat yaralandıTunceli'de kontrolden çıkarak şarampole yuvarlanan otomobilde bulunan Ağır Ceza Hakimi Emre Küçükbaşol ile Tunceli Cumhuriyet Savcısı Ferhat Akıl ve avukat Arif Yıldız yaralandı. Durumu ağır olan avukat Arif Yıldız, askeri helikopterle Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.
11.04.2022Gündem
Doku ailesinin avukatı: Gülistan dosyasının bir nihayete erdirileceğini düşünüyoruz
Doku ailesinin avukatı: Gülistan dosyasının bir nihayete erdirileceğini düşünüyoruzTunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) ailesinin avukatı Ali Çimen, Doku'nun Antalya'nın Alanya ilçesinde gözaltına alınan ve daha sonra adli kontrolle serbest bırakılan erkek arkadaşı Zeinal A.'nın (26) serbest bırakılmasına itiraz ettiklerini söyledi. Soruşturmada ilerleme kaydedilmesi aşamasından sonra dosyanın failleri arasında da bir çatlağın oluştuğunu düşündüklerini belirten Avukat Çimen, "Birçok yapılmayan işlem vardı. Bu soruşturmanın sıhhati açısından şu aşamada biz bunları söylemeyeceğiz ama bunların da yapılacağına dair biz de kuvvetli bir kanı oluştu. Bu aşamadan sonra Gülistan Doku soruşturma dosyasının bir nihayete erdirileceğini düşünüyoruz" dedi.
27.03.2022Gündem
Gülistan Doku'nun erkek arkadaşı: Kaybolmadan saatler önce 'korkuyorum' diye mesaj attı
Gülistan Doku'nun erkek arkadaşı: Kaybolmadan saatler önce 'korkuyorum' diye mesaj attıTunceli’de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun (21) Antalya'nın Alanya ilçesinde gözaltına alınan ve daha sonra adli kontrolle serbest bırakılan erkek arkadaşı Zeinal A.'nın (26) savcılığa verdiği ifade ortaya çıktı. Sorgusunda ilk önce avukat istemeyen ama daha sonra sorgu uzayınca talep ettiği avukat eşliğinde ifade veren Zeinal A., Gülistan'ın kaybolmadan önce 4 Ocak'ta gece geç saatte kendisine 'korkuyorum' diye mesaj attığını, hangi amaçla attığını bilmediğini söyledi.
18.03.2022Foto Galeri
Gülistan Doku'nun erkek arkadaşına Alanya'da gözaltı
Gülistan Doku'nun erkek arkadaşına Alanya'da gözaltıTunceli’de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun erkek arkadaşı Zeynel A., Antalya'nın Alanya ilçesinde gözaltına alındı.
17.03.2022Gündem
Gülistan Doku'nun Alanya'da gözaltına alınan erkek arkadaşı adli kontrolle serbest
Gülistan Doku'nun Alanya'da gözaltına alınan erkek arkadaşı adli kontrolle serbestTunceli’de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun erkek arkadaşı Zeynel A., Alanya'da gözaltına alındı. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen ve savcılıkta ifadesine başvurulan Zeynel A., adli kontrolle serbest bırakıldı.
17.03.2022Gündem
Ankara Emniyet Müdürlüğü: Doku ailesinin gözaltına alınması söz konusu değildir
Ankara Emniyet Müdürlüğü: Doku ailesinin gözaltına alınması söz konusu değildirAnkara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 2 yıl önce kaybolan Gülistan Doku ile ilgili "Doku ailesinin gözaltına alınması kesinlikle söz konusu değildir. Provokatif amaçlı bu tür asılsız paylaşımlara itibar edilmemelidir" denildi.
24.02.2022Gündem
Bakan Soylu'dan 'Gülistan Doku' açıklaması
Bakan Soylu'dan 'Gülistan Doku' açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Gülistan Doku'nun 261 gün süren söz konusu arama çalışmalarına; 97 su altı ve su üstü kurtarma ekibi, 545 personel, 101 araç, 45 bot, 14 row, 6 drone, 7 sonar, 3 köpekli arama ekibi katılmıştır. Burada herhangi bir zaafiyet söz konusu değildir" dedi.
23.02.2022Gündem
İçişleri Bakanı Soylu'dan, Gülistan Doku açıklaması
İçişleri Bakanı Soylu'dan, Gülistan Doku açıklamasıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Gülistan Doku'nun 261 gün süren söz konusu arama çalışmalarına; 97 su altı ve su üstü kurtarma ekibi, 545 personel, 101 araç, 45 bot, 14 row, 6 drone, 7 sonar, 3 köpekli arama ekibi katılmıştır. Gülistan Doku'nun ailesinin yapılan çalışmalarla alakalı bilgilendirilmediğine dair yapılan açıklamalar da tamamen yalandır.
23.02.2022Gündem
Akşener: Rusya'yı askerlerini geri çekmeye çağırıyoruz
Akşener: Rusya'yı askerlerini geri çekmeye çağırıyoruzİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Rusya'nın Ukrayna gibi egemen bir ülkenin sınırına asker yığarak, ülkelerin toprak bütünlüğüne yönelik tehdit oluşturulması, günümüzde kabul edilebilecek bir tutum değildir. Rusya'yı bir an önce bu askeri tahkimatına son vermeye ve askerlerini geri çekmeye çağırıyoruz. İktidarın, Türkiye'nin Ukrayna'ya SİHA satışına devam etmesi yönündeki kararını da olumlu buluyoruz" dedi.
23.02.2022Politika
Gülistan Doku'nun ailesi Meclis'te
Gülistan Doku'nun ailesi Meclis'teTunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana haber alınamayan, üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, kızları için TBMM'de siyasi parti temsilcileriyle görüştü.
22.02.2022Gündem
Gülistan Doku soruşturmasında yeni gelişme: Şüphelinin annesi CİMER’e dilekçe yazdı
Gülistan Doku soruşturmasında yeni gelişme: Şüphelinin annesi CİMER’e dilekçe yazdıTunceli'de 751 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. Doku’nun eski erkek arkadaşı Rus uyruklu Zainal Abarakov’un annesi Cemile Yücer, CİMER’e dilekçe yazdı. Anne Yücer’in dilekçesinde oğlu Abakarov’un dönemin Tunceli Valisi Tuncay Sonel ve diğer yetkililerin bilgisi dahilinde Rusya’ya gönderdiğini ancak olayın ortaya çıkmasından sonra oğlunu tekrar Türkiye’ye getirdiğini belirtti.
26.01.2022Gündem
Gülistan'ın kişisel verilerini ele geçirip, sosyal medyada paylaşan sanığa 2,5 yıl hapis
Gülistan'ın kişisel verilerini ele geçirip, sosyal medyada paylaşan sanığa 2,5 yıl hapisTunceli'de 5 Ocak 2020'den bu yana, kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun Rus uyruklu eski erkek arkadaşı Z.A.'nın polislikten ihraç edilen üvey babası Engin Yücel hakkında, Doku ile ilgili gizli kalması gereken kişisel bilgileri sosyal medyadan ifşa ettiği gerekçesiyle açılan davada karar çıktı. Mahkeme heyeti, Yücel’i kişisel verileri ele geçirip, yaydığı gerekçesiyle 2,5 yıl hapse çarptırdı.
20.01.2022Gündem
Gülistan Doku'nun ailesi oturma eylemini Ankara'ya taşıyor
Gülistan Doku'nun ailesi oturma eylemini Ankara'ya taşıyorTunceli'de 740 gündür kendisinden haber alamadıkları üniversite öğrencisi kızları Gülistan Doku'nun (21) akıbetini sormak için Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi yapan aile, eylemi Tunceli'den Ankara'da Adalet Bakanlığı önüne taşıyacaklarını söyledi.
14.01.2022Gündem
Gülistan Doku’nun kayboluşunun üzerinden 2 yıl geçti, halen iz yok
Gülistan Doku’nun kayboluşunun üzerinden 2 yıl geçti, halen iz yokTunceli’de kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’dan (21), aradan 2 yıl geçmesine karşın hala bir iz bulunamadı. Doku’nun ablası Aygül Doku, "Bu kent avuç içi kadar yer. Gülistan Doku’ya ne olduğunun cevabı verilsin artık. Bugün tam 2 yıl oldu, Gülistan’ın buradan ayrılarak sırra kadem basmasına" dedi.
5.01.2022Gündem
Gülistan Doku’nun ailesi Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı
Gülistan Doku’nun ailesi Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi başlattıTunceli’de 5 Ocak 2020’den bu yana ulaşılamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için ailesi, kızlarının akıbetini öğrenmek için adliye binası önünde oturma eylemi başlattı. Anne Bedriye Doku, "Kadınlar artık ölmesin. Benim kızım ölmüşse eğer cansız bedenini bana verin. Onu bulana kadar burada oturacağım” dedi.
2.01.2022Gündem
Gülistan’ın ablası: 700 gündür gözümüze uyku girmiyor, artık kardeşimi bulun
Gülistan’ın ablası: 700 gündür gözümüze uyku girmiyor, artık kardeşimi bulunTunceli'de 5 Ocak 2020’den bu yana ulaşılamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku ile ilgili soruşturmada 700 gündür sonuç alınamadı. Kadınların katledildiğini gördükçe kardeşine dair korkularının arttığını söyleyen Aygül Doku, "Bu ülkede kadına karşı çok acımasızca davranılıyor ve katlediliyor. Biri metronun ortasında bıçakla biri kılıçla diğeri kadını öldürüp üzerine beton döküyor. Bir başkası çöp konteynerine atıyor. Bu durumları gördüğümde, Gülistan konusunda daha da çok korkuyorum” dedi.
4.12.2021Gündem
Gülistan Doku’nun erkek arkadaşının üvey babasına ‘yakalama’ kararı
Gülistan Doku’nun erkek arkadaşının üvey babasına ‘yakalama’ kararıTunceli'de, 649 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun Rus uyruklu erkek arkadaşı Z.A.'nın, polislikten ihraç edilen üvey babası E.Y. hakkında 'yakalama' kararı çıkarıldı.
14.10.2021Gündem
Gülistan Doku dosyasında yeni gelişme
Gülistan Doku dosyasında yeni gelişmeTunceli'de 5 Ocak'tan bu yana hakkında haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun dosyasında önemli bir gelişme yaşandı. Doku'nun avukatı Ali Çimen, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığının, 81 il Cumhuriyet başsavcılıklarına, emniyet müdürlüklerine ve jandarma komutanlıklarına talimat yazısı göndererek, illerinde 5 Ocak 2020 tarihinden itibaren kimliği tespit edilemeyen buluntu kadın cesetlerinin araştırılmasını ve bununla birlikte bir müracaat ya da soruşturma kaydının olup olmadığı bilgisinin ivedilikle paylaşılmasını talep etti. Talimat ile karadan çalışmaların başladığını da belirten Çimen "Bu şu anlamı ifade ediyor; Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı da artık Gülistan'ın intihar etmediğini ve bunun bir insan öldürme şeklinde olabileceğini değerlendiriyor" dedi.
27.08.2021Gündem
Gülistan Doku'nun ablası: Kardeşimin cansız bedenini istiyoruz
Gülistan Doku'nun ablası: Kardeşimin cansız bedenini istiyoruzTunceli'de 5 Ocak 2020’den bu yana ulaşılamayan, Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku soruşturmasından 1,5 yıldır sonuç alınamadı. 543 gündür kardeşinin akıbetini öğrenmek için mücadele eden Aygül Doku, "Yaşamıyorsa cansız bedenini istiyoruz. 21 yaşında gencecik kızımız yok. Hayat bize kabus oldu" dedi.
1.07.2021Gündem
543 gündür kayıp Gülistan'ın ailesi Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi başlattı
543 gündür kayıp Gülistan'ın ailesi Tunceli Adliyesi önünde oturma eylemi başlattıTunceli'de, ortadan kaybolduğu 5 Ocak 2020’den bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku (21) soruşturmasında, 543 gündür sonuç alınamadı. Ailesi, Gülistan’ın akıbetini öğrenmek için Tunceli Adliyesi’nin önünde oturma eylemi başlattı. Oturma eyleminde, anne Bedriye Doku fenalık geçirdi.
30.06.2021Gündem
Bakan Soylu: 'Git müracaat et' diyen görevden alınmayla karşı karşıyadır
Bakan Soylu: 'Git müracaat et' diyen görevden alınmayla karşı karşıyadırİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir kadın polise 'Ben sıkıntıdayım, yardım et' diyecek, polis ona 'Git müracaat et' dedikten sonra görevden alınmayla karşı karşıyadır; talimatım budur. Ona yardımcı olacak, aile içi şiddetle mücadeleye yönelik birime götürecek, teslim edecek yardımcı olacak. Aklı da orada kalacak. 112, 156'yı aradığında bir savsaklama varsa hesabını sorarım, arkadaşlarım da sorar" dedi.
27.05.2021Politika

Benzer Haber Etiketleri

Gülistan DokuTunceligündemerkek arkadaşıBakan Soylu

Gülistan Doku ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.