Hablemitoğlu Suikastı

Hablemitoğlu Suikastı

Son dakika Hablemitoğlu suikastı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hablemitoğlu suikastı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hablemitoğlu suikastı haber sayfamızda...

Hablemitoğlu Suikastı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 39 hablemitoglu suikasti haberi bulunmuştur.
Hablemitoğlu suikastı davası firari sanığı Bozkır, tutuklandı
Hablemitoğlu suikastı davası firari sanığı Bozkır, tutuklandı  Ankara'da dün yakalanan Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı davasının firari sanığı ve 'terör örgütüne silah sağlama' suçundan hakkında 21 yıl 9 ay hapis cezası bulunan Nuri Gökhan Bozkır, tutuklandı.
3.01.2024 Gündem
Hablemitoğlu suikastı davasında, mahkemeden talep edilen 'yayın yasağı' reddedildi
Hablemitoğlu suikastı davasında, mahkemeden talep edilen 'yayın yasağı' reddedildi Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş'ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Suikast davasının tutuklu sanıklarından Enver Altaylı'nın avukatı mahkemeden 'tanık beyanlarının basında yer alacağı ve bunun da yargılamayı etkileyeceği' iddiasıyla duruşmaya yayın yasağı getirilmesi talebi reddedildi.
16.05.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı davasında 6 sanığın tahliye talebine ret
Hablemitoğlu suikastı davasında 6 sanığın tahliye talebine ret Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada 6 sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.
24.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı sanığı: Kanunsuz talimat almadım
Hablemitoğlu suikastı sanığı: Kanunsuz talimat almadım Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuksuz sanık Mehmet Narin, "Biz devletimize hizmet eden adamlarız. Liyakatim hiçbir şahsa ya da örgüte olmamıştır. Kanunsuz talimat almadım" dedi.
21.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı sanığı Altaylı: Mustafa Özcan ile o dönem görüşmem suç değil
Hablemitoğlu suikastı sanığı Altaylı: Mustafa Özcan ile o dönem görüşmem suç değil Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık Enver Altaylı, FETÖ'nün firari imamı Mustafa Özcan ile o dönem görüşmesinin suç oluşturmadığını söyledi.
20.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı sanığı Altaylı: Bu davaya siyasi olarak monte edildim
Hablemitoğlu suikastı sanığı Altaylı: Bu davaya siyasi olarak monte edildim Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, Enver Altaylı savunma yaptı. Tutuklu sanık Altaylı, davaya siyasi olarak monte edildiğini öne sürerek, "Hablemitoğlu'nun katledilmesi ile ilgili bir bilgim yoktur. Bu soruşturma maddi gerçekliği ortaya çıkarmak için yürütülmemiştir" dedi.
17.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı sanığı Levent Göktaş: Yasa dışı bir emir vermedim
Hablemitoğlu suikastı sanığı Levent Göktaş: Yasa dışı bir emir vermedim Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık emekli Albay Levent Göktaş "Ben hiç kimseye yasa dışı bir emir vermedim" dedi.
16.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu’nun eşinden suikast sanığına: Gülüşünü çok net hatırlıyorum
Hablemitoğlu’nun eşinden suikast sanığına: Gülüşünü çok net hatırlıyorum Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili, aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen ile emekli Albay Levent Göktaş'ın da bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanık Ahmet Tarkan Mumcuoğlu savunma yaptı. Hablemitoğlu’nu öldürmekle suçlanan Mumcuoğlu, cinayetin işlendiği tarihte Kazakistan'da olduğunu öne sürdü. Duruşmada söz alan Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu ise o tarihlerde eşiyle sanığın görüştüğünü söyleyerek, “20 yıl önceden söz ediyoruz. Kendisini 5-10 dakika kadar gördüm. Kendisini çok net benzetiyorum. Ben sizin gülüşünüzü de çok net hatırlıyorum. Ancak 'O kişi bu insandır' demek vicdani sorumluluk gerektirir. Çok benzetiyorum; gülümseyişine kadar" dedi.
15.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastı sanıklarının yargılanmasına başlandı
Hablemitoğlu suikastı sanıklarının yargılanmasına başlandı Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen ile emekli Albay Levent Göktaş'ın da bulunduğu 10 sanığın yargılanmasına, Ankara 28'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
14.02.2023 Gündem
Hablemitoğlu suikastının sanıkları 14 Şubat'ta hakim karşısına çıkacak
Hablemitoğlu suikastının sanıkları 14 Şubat'ta hakim karşısına çıkacak Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesiyle ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen ile emekli Albay Levent Göktaş'ın da bulunduğu 10 sanığın yargılanmasına, Ankara 28'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 14 Şubatta başlanacak.
3.01.2023 Gündem
Levent Göktaş Marmara Cezaevi'ne konuldu
Levent Göktaş Marmara Cezaevi'ne konuldu Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve kaçtığı Bulgaristan'da çıkarıldığı mahkemece Türkiye'ye iade kararı verilen Mustafa Levent Göktaş, gece saatlerinde İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen Göktaş, SEGBİS aracılığıyla Ankara 4.Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi. Hakkında çıkan tutuklama kararı yüzüne okunan Levent Göktaş,  gece 04.30 sıralarında Marmara Cezaevi'ne gönderildi.
17.12.2022 Gündem
Levent Göktaş Türkiye'ye getirildi
Levent Göktaş Türkiye'ye getirildi Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan ve kaçtığı Bulgaristan'da çıkarıldığı mahkemece Türkiye'ye iade kararı verilen Mustafa Levent Göktaş, uçakla İstanbul'a getirildi.
17.12.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı faili Levent Göktaş'ın iadesi talebi kabul edildi
Hablemitoğlu suikastı faili Levent Göktaş'ın iadesi talebi kabul edildi Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılan Mustafa Levent Göktaş'ın, Türkiye'ye iade talebi Bulgaristan tarafından kabul edildi.
14.12.2022 Gündem
Levent Göktaş, Bulgaristan'da mahkemeye çıkarıldı
Levent Göktaş, Bulgaristan'da mahkemeye çıkarıldı Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı ve kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan'da yakalanan ve dün Haskovo'da mahkemeye çıkarılan emekli albay Mustafa Levent Göktaş’a 40 gün ek gözaltı süresi verildi
6.09.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı zanlısı hakkındaki iade talepnamesi Dışişleri'ne gönderildi
Hablemitoğlu suikastı zanlısı hakkındaki iade talepnamesi Dışişleri'ne gönderildi Adalet Bakanlığı, Bulgaristan'da yakalanan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın iadesi hakkındaki talepnameyi Bulgaristan'a iletilmek üzere Dışişleri Bakanlığı'na gönderdi.
5.09.2022 Gündem
İçişleri: Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı Göktaş, Bulgaristan'da yakalandı
İçişleri: Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı Göktaş, Bulgaristan'da yakalandı İçişleri Bakanlığı, hakkında kırmızı bülten çıkarılan Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının firari zanlısı emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın, Bulgaristan'ın Svilengrad kentinde yakalandığını açıkladı. Bakan Soylu Göktaş'ın gözaltına alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
2.09.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında emekli yüzbaşı tutuklandı
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında emekli yüzbaşı tutuklandı Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında gözaltı süreleri uzatılıp, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden emekli yüzbaşı Ahmet Tarkan Mumcuoğlu tutuklandı, 3'ü ise adli kontrolle serbest bırakıldı.
18.06.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 4 şüpheli adliyede
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 4 şüpheli adliyede Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında gözaltı süreleri uzatılan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
17.06.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 4 şüpheli serbest
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 4 şüpheli serbest Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheliden 4'ü adli kontrolle serbest bırakıldı, 4 şüphelinin de gözaltı süresi uzatıldı.
16.06.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 8 şüpheli adliyede
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 8 şüpheli adliyede Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 4'ü için ek gözaltı süresi alınacağı belirtildi.
15.06.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 1 kişi daha gözaltına alındı
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 1 kişi daha gözaltına alındı Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında aranan Tan Dervişoğlu, gözaltına alındı.
10.06.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 5 gözaltı daha
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 5 gözaltı daha Ankara'da, 2002'de Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltı kararı verilen 9 şüpheliden 5'i yakalandı. Gözaltı kararı olanlar arasında, emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın da bulunduğu belirtildi.
8.06.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında gözaltı süresi biten 3 kişiden 2'si tutuklandı, 1'i adli kontrolle serbest bırakıldı
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında gözaltı süresi biten 3 kişiden 2'si tutuklandı, 1'i adli kontrolle serbest bırakıldı Ankara'da Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun 18 Aralık 2002'de silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Nuri Gökhan Bozkır ile irtibatlı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden gözaltı süreleri uzatılan 3 kişi nöbetçi sulh ceza mahkemesine gönderildi. Nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından 3 kişiden 2'si tutuklanırken 1'i adli kontrolle serbest bırakıldı.
15.02.2022 Gündem
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 3 kişi serbest, 3 kişinin gözaltı süresi uzatıldı
Hablemitoğlu suikastı soruşturmasında 3 kişi serbest, 3 kişinin gözaltı süresi uzatıldı Ankara'da Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun 18 Aralık 2002'de silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Nuri Gökhan Bozkır ile irtibatlı olduğu öğrenilen ve gözaltına alınan 6 kişiden 1'i polis sorgusu, 2’si de savcılık sorgusu sonrası serbest bırakıldı, 3 kişinin ise gözaltı süresi uzatıldı.
10.02.2022 Gündem
Hablemitoğlu soruşturmasında 5 şüpheliden 2’si re’sen serbest bırakıldı.
Hablemitoğlu soruşturmasında 5 şüpheliden 2’si re’sen serbest bırakıldı. Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında gözaltında tutulan 5 şüpheliden 2’si, ifadeleri alındıktan sonra savcılık tarafından re’sen serbest bırakıldı. Diğer 3 şüphelinin ise gözaltı süresi uzatıldı.
10.02.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hablemitoğlu suikast Hablemitoğlu suikastı Mustafa Levent Göktaş soruşturma

Hablemitoğlu Suikastı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.