Hiranur Vakfı

Hiranur Vakfı

Son dakika Hiranur Vakfı haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Hiranur Vakfı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Hiranur Vakfı haber sayfamızda...

Hiranur Vakfı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31 hiranur vakfi haberi bulunmuştur.
6 yaşında evlendirilme davasında karar açıklandı
6 yaşında evlendirilme davasında karar açıklandı İstanbul'da 6 yaşında H.K.G.'nin evlendirilmesiyle ilgili görülen davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, baba Yusuf Ziya Gümüşel'e 20 yıl, kız çocuğunun evlendirildiği Kadir İstekli'ye 30 yıl, anne Fatıma Gümüşel ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verdi.
23.10.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davası: Bugün karar bekleniyor
6 yaşında evlendirilme davası: Bugün karar bekleniyor6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel’in yargılandığı davada bugün karar çıkması bekleniyor.
23.10.2023Gündem
6 yaşında evlendirme davası: Duruşma 9 Ekim'e ertelendi
6 yaşında evlendirme davası: Duruşma 9 Ekim'e ertelendi6 yaşındaki H.K.G.'nin evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel yargılandığı davanın duruşması, Kadir İstekli'nin avukatının istifa etmesi üzerine 9 Ekim'e ertelendi.
17.07.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davası: Bugün karar bekleniyor
6 yaşında evlendirilme davası: Bugün karar bekleniyor6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel’in yargılandığı davanın 5. duruşması başladı. Duruşma sonunda karar verilmesi bekleniyor.
17.07.2023Gündem
6 yaşında evlendirme davası: Duruşma 17 Temmuz’a ertelendi
6 yaşında evlendirme davası: Duruşma 17 Temmuz’a ertelendi6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel ile Kadir İstekli'nin yargılandığı davada savcı mütalaa vermek için ek süre talebinde bulundu. Mahkeme, sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verirken, duruşma 17 Temmuz'a ertelendi.
5.06.2023Gündem
6 yaşında evlendirme davası: Yarın karar bekleniyor
6 yaşında evlendirme davası: Yarın karar bekleniyor6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel’in yargılandığı davada yarın karar çıkması bekleniyor.
4.06.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davası 5 Haziran'a ertelendi
6 yaşında evlendirilme davası 5 Haziran'a ertelendi 6 yaşında çocuğun evlendirilmesi ile ilgili duruşma 5 Hazirana ertelendi. Mahkeme, sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel'in tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.
31.03.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davası: Adliye önünde toplandılar
6 yaşında evlendirilme davası: Adliye önünde toplandılarHiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında kızı H.K.G.'yı, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile evlendirdiği iddiasıyla Kartal Anadolu Adliyesi'nde görülen üçüncü davada, adliye önüne gelen bazı sivil toplum örgütleri basın açıklamalarında bulundu.
31.03.2023Gündem
Hiranur Vakfı binasında yıkım
Hiranur Vakfı binasında yıkımHiranur Vakfı'nın Sancaktepe'de bulunan vakıf binasında kaçak olduğu belirtilen bölümlerin bir kısmı İBB ekiplerince yıkıldı.
30.03.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davasında yarın karar bekleniyor
6 yaşında evlendirilme davasında yarın karar bekleniyorİstanbul'da 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili eşi Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel'in yargılandığı davada yarın karar çıkması bekleniyor.
30.03.2023Gündem
İdare Mahkemesi İBB’yi haklı buldu, Hiranur Vakfı’nın binası yıkılacak!
İdare Mahkemesi İBB’yi haklı buldu, Hiranur Vakfı’nın binası yıkılacak!Hiranur Vakfı tarafından Sancaktepe’de bulunan vakıf binasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından mühürlenmesine karşı açtığı yürütmenin iptali davasından karar açıklandı. İstanbul 4. İdare Mahkemesi İBB’yi haklı buldu ve yürütmenin iptali isteğini reddetti. Yarın vakfın yıkım işlemleri başlayacak.
29.03.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davası 31 Mart'a ertelendi
6 yaşında evlendirilme davası 31 Mart'a ertelendi6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in yargılandığı dava 31 Mart'a ertelendi. Mahkeme heyeti, sanık İstekli ve baba Gümüşel'in tutukluluk halinin devamına karar verdi.
28.02.2023Gündem
6 yaşında evlendirme davası; adliye önünde destek ve protesto
6 yaşında evlendirme davası; adliye önünde destek ve protesto6 yaşındaki H.K.G.'nin evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in yargılandığı dava öncesi, adliye önünde protesto eden grupların yanı sıra destek için gelenler de yer aldı.
27.02.2023Gündem
TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplandıTBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplandı. Komisyon, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı yetkililerini dinledi.
2.02.2023Politika
6 yaşında evlendirilme davası: 27 Şubat'a ertelendi
6 yaşında evlendirilme davası: 27 Şubat'a ertelendi6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in yargılandığı dava başladı. Adliye önünde protesto eden grupların yanı sıra destek için gelenler de yer aldı. Ara kararını açıklayan mahkeme Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve müşteki hariç katılma taleplerinin reddine karar verdi. Ayrıca heyet duruşmanın kapalı olarak devam edilmesine, yayın yasağı ve gizlilik kararı getirilmesine hükmetti. Dava 27 Şubat'a ertelendi. Mahkeme anne Fatıma Gümüşel, Muhammet Sıddık Gümüşel, Ayşe Hümeyra Gümüşel ve Fatma Betül Gümüşel'in sonraki duruşmaya zorla getirilmelerine karar verdi.
30.01.2023Gündem
6 yaşında evlendirilme davası bugün başlıyor
6 yaşında evlendirilme davası bugün başlıyor6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili dava kapsamında Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel bugün ilk kez hakim karşısına çıkacak.
30.01.2023Gündem
TBMM, ‘çocuk istismarını’ araştıracak
TBMM, ‘çocuk istismarını’ araştıracak TBMM Genel Kurulunda, AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP’nin ortak önergesiyle; çocuklara yönelik her türlü istismarın önlenmesi ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.
3.01.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu toplandı. Genel Kurul'da, muhalefet parti temsilcileri bugün açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendirdi.
3.01.2023Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'nin grup önerisi kabul edilirken, CHP, İYİ Parti ve HDP'nin grup önerileri reddedildi.
20.12.2022Gündem
6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi; H.K.G.'ye 2012 yılında verilen yaş tespit raporu ortaya çıktı
6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesi; H.K.G.'ye 2012 yılında verilen yaş tespit raporu ortaya çıktı6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili davada, 2012 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde H.K.G. yerine büyük yaşta bir kişi teste sokularak alınan, kemik yaşı tespiti raporu ortaya çıktı. Raporda doğum tarihi 8 Mart 1998 olarak belirtilen H.K.G.'nin, o tarihte 14 yaşında olmasına rağmen, ruhen ve bedenen 21 yaş ile uyumlu olduğu değerlendirmesi yapıldı. Rapor oy birliğiyle verildi.
16.12.2022Gündem
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında tutuklananların ifadeleri ortaya çıktı
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında tutuklananların ifadeleri ortaya çıktı6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili dava kapsamında tutuklanan Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ifadeleri ortaya çıktı.
16.12.2022Video
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında tutuklananların ifadeleri ortaya çıktı
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında tutuklananların ifadeleri ortaya çıktı6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili dava kapsamında tutuklanan Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ifadeleri ortaya çıktı.
16.12.2022Gündem
Bakan Yanık'tan 6 yaşındaki çocuğa istismar olayı hakkında açıklama
Bakan Yanık'tan 6 yaşındaki çocuğa istismar olayı hakkında açıklamaAile Bakanı Yanık: Mağdur olan kişinin kimliğine, cinsiyetine yaşına, ideolojisine bakmaksızın o mağduriyetler ne ise hangi başlıkta ise bununla ilgili gerekli çalışmaları bize intikal ettiği andan itibaren yaparız ve takibini sürdürürüz. Nitekim H.K.G meselesinde de aynı ciddiyetle aynı dikkatle bakanlık olarak yetki ve sorumluluk alanımızda olan konuyu, olan çalışmaları yerine getirdik.
15.12.2022Gündem
6 yaşındaki kızın evlendirilmesi: Adliye önünde destek açıklaması
6 yaşındaki kızın evlendirilmesi: Adliye önünde destek açıklaması6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili dava kapsamında adliyeye sevk edilen Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel destek için adliye önünde toplanan grup açıklama yaptı.
15.12.2022Gündem
Küçük yaşta evlendirme davasında baba ve eski eş tutuklandı
Küçük yaşta evlendirme davasında baba ve eski eş tutuklandı6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili dava kapsamında,  Kadir İstekli ve baba Yusuf Ziya Gümüşel tutuklandı.
15.12.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hiranur vakfıdavacinsel istismar6 yaşyusuf ziya gümüşel

Hiranur Vakfı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.