Husi

Husi

Son dakika husi haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan husi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan husi haber sayfamızda...

Husi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 78 husi haberi bulunmuştur.
CENTCOM: İran’ın 80’den fazla İHA’sı imha edildi
CENTCOM: İran’ın 80’den fazla İHA’sı imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 14 Nisan’da İran’ın düzenlediği saldırıya ilişkin detayları paylaştı. CENTCOM, saldırıda 80’den fazla İHA’nın 6 balistik füzenin ABD Merkez ve ABD Avrupa Komutanlığı güçlerince imha edildiğini duyurdu.
15.04.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri’yle düzenlenen ortak operasyonla 38 bin öğün gıda paketinin Gazze’ye ulaştırıldığını duyurdu. Ayrıca yayımlanan Kızıldeniz raporunda Husilere ait 1 balistik füze ve 2 İHA’nın imha edildiği belirtildi.
4.04.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Gazze’ye düzenlenen hava operasyonuyla 50 bin gıda paketinin ulaştırıldığını duyurdu.
1.04.2024 Dünya
CENTCOM: Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA imha edildi
CENTCOM: Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 27 Mart Kızıldeniz raporunda, ABD güçlerinin Husilere ait 4 insansız hava aracını imha ettiğini duyurdu.
28.03.2024 Dünya
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’de Husilere ait 7 gemisavar füze, 3 İHA ve 3 silah deposunun vurulduğunu duyurdu. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, 6 Mart’ta 2 Filipinli ve 1 Vietnamlı denizcinin hayatını kaybettiği gemi saldırısını kınadı.
19.03.2024 Dünya
İngiltere ve ABD, İran’a çağrıda bulunarak Husi desteğini durdurmasını istedi
İngiltere ve ABD, İran’a çağrıda bulunarak Husi desteğini durdurmasını istedi İngiltere’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi James Kariuki, Kızıldeniz’deki füze saldırıları konusunda İran’a çağrıda bulunarak Husilere verdikleri desteğin durdurulmasını istedi. Kariuki ayrıca Yemen’e gelen gıdanın yanı sıra Husilere giden yasadışı silahların Yemen limanından geçtiğini, bunun engellenmesini aksi takdirde Hudeyde’deki limanın bütünlüğünün bozulacağını vurguladı. ABD'nin BM temsilcisi Wood ise aynı çağrıyı yineledi.
15.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan 9’uncu yardım operasyonu
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan 9’uncu yardım operasyonu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 13.17 sıralarında Gazze’nin kuzeyine havadan yardım operasyonu düzenledi. Açıklamada, 35 bin 712 gıda paketinin ve 28 bin 800 şişe suyun Gazze’ye bırakıldığı ifade edildi. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA’nın imha edildiğini duyurdu.
14.03.2024 Dünya
CENTCOM: ABD’ye ait 4 gemi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı
CENTCOM: ABD’ye ait 4 gemi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), ABD’ye ait 4 geminin insani yardım faaliyetlerine destek olmak üzere Virginia eyaletindeki Langley-Eustis Ortak Üssü’nden ayrıldığını ve Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktığını duyurdu. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz’deki gelişmeleri ve Gazze’ye havadan yapılan yardım operasyonuna ilişkin detayları da paylaştı.
13.03.2024 Dünya
CENTCOM: Husilerin saldırdığı ticari gemide 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı
CENTCOM: Husilerin saldırdığı ticari gemide 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 11.30 sıralarında Husilerin M/V True Confidence adlı ticari gemiye balistik füzeyle saldırı düzenlediğini, saldırı sonucu mürettebattan 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.
7.03.2024 Dünya
CENTCOM: Kızıldeniz’de 4 füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracı imha edildi
CENTCOM: Kızıldeniz’de 4 füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracı imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Kızıldeniz’de 4 gemisavar füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracının imha edildiğini duyurdu.
6.03.2024 Dünya
CENTCOM: Aden Körfezi’nde ticari gemi vuruldu
CENTCOM: Aden Körfezi’nde ticari gemi vuruldu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 4 Mart Kızıldeniz Raporu’nu yayımladı. CENTCOM, Husiler tarafından atılan balistik füzenin MSC SKY II gemisine isabet ettiğini, geminin hasar aldığını ancak yola devam ettiğini duyurdu.
5.03.2024 Dünya
İtalyan savaş gemisi, Kızıldeniz’de İHA’yı imha etti
İtalyan savaş gemisi, Kızıldeniz’de İHA’yı imha etti İtalya Savunma Bakanlığı, Kızıldeniz’de görev yapan Nave Duilio’nun kendisine doğru yaklaşan bir İHA’yı havada imha ettiğini duyurdu.
3.03.2024 Dünya
CENTCOM: Husi füzesinin isabet ettiği ticari gemi battı
CENTCOM: Husi füzesinin isabet ettiği ticari gemi battı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 18 Şubat’ta Husi füzesinin isabet ettiği ticari geminin 2 Mart 02.15 sıralarında battığını duyurdu.
3.03.2024 Dünya
CENTCOM: Husilere ait 5 İHA, ABD uçakları ve koalisyon gemisi tarafından düşürüldü
CENTCOM: Husilere ait 5 İHA, ABD uçakları ve koalisyon gemisi tarafından düşürüldü ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 27 Şubat Kızıldeniz Faaliyet Raporu’nda Husilere ait 5 saldırı İHA’sının, ABD uçakları ve koalisyon savaş gemisi tarafından düşürüldüğünü duyurdu.
28.02.2024 Dünya
CENTCOM: Husiler, ABD’ye ait yakıt tankerine saldırdı
CENTCOM: Husiler, ABD’ye ait yakıt tankerine saldırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemenli Husilerin ABD’ye ait M/V Torm Thor adlı yakıt tankerine balistik füzeyle saldırı düzenlediğini, füzenin denize düştüğünü duyurdu. CENTCOM ayrıca, iki İHA’nın havada imha edildiğini belirtti.
26.02.2024 Dünya
ABD ve İngiltere, Yemen’de Husilere ait hedefleri vurdu
ABD ve İngiltere, Yemen’de Husilere ait hedefleri vurdu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), ABD ve İngiltere’nin Yemen’de Husileri hedef alan ortak saldırı düzenlediğini duyurdu.
25.02.2024 Dünya
ABD ve İngiltere, Yemen’de Husilere ait hedefleri vurdu
ABD ve İngiltere, Yemen’de Husilere ait hedefleri vurdu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), ABD ve İngiltere’nin Yemen’de Husileri hedef alan ortak saldırı düzenlediğini duyurdu.
25.02.2024 Video
CENTCOM: Husilere ait 8 füze ve bir İHA vuruldu
CENTCOM: Husilere ait 8 füze ve bir İHA vuruldu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’de Husilerin Kızıldeniz’e fırlatmak için hazırladığı 7 seyir füzesi, 1 balistik füze ve 1 saldırı İHA’sının imha edildiğini duyurdu.
22.02.2024 Dünya
Fransız savaş gemileri, Husi İHA’larını imha etti
Fransız savaş gemileri, Husi İHA’larını imha etti Fransa Savunma Bakanlığı, Fransız donanmasına ait savaş gemilerinin Aden Körfezi ve Kızıldeniz’in güneyinde çok sayıda Husi İHA’sı tespit ettiklerini, bu İHA’lardan ikisinin imha edildiğini duyurdu.
21.02.2024 Dünya
Husilerin Kızıldeniz’deki saldırıları sürüyor
Husilerin Kızıldeniz’deki saldırıları sürüyor ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 13 Şubat raporunda Kızıldeniz ve çevresindeki gelişmeleri duyurdu. CENTCOM, bir gemisavar seyir füzesinin imha edildiğini, diğerinin ise denize düştüğünü belirtti.
15.02.2024 Dünya
CENTCOM: Husiler ticari gemiye iki füze ile saldırdı
CENTCOM: Husiler ticari gemiye iki füze ile saldırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin Babülmendep Boğazı’nda Marshall Adaları bandralı ve Yunanistan tarafından işletilen ticari gemiye iki füzeyle saldırı düzenlediğini duyurdu. Saldırı sonucu gemi ufak çaplı hasar aldı.
13.02.2024 Dünya
ABD, Yemen’de Husi hedeflerini vurdu
ABD, Yemen’de Husi hedeflerini vurdu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’de 2 insansız deniz aracı ve 3 gemisavar seyir füzesinin imha edildiğini duyurdu.
12.02.2024 Dünya
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yaptığı açıklamada, Yemen’de Husilere ait 2 insansız deniz aracı, 4 gemisavar seyir füzesi ve 1 kara seyir füzesinin imha ettiğini duyurdu.
11.02.2024 Dünya
CENTCOM: Husilere karşı 7 meşru müdafaa saldırısı düzenledik
CENTCOM: Husilere karşı 7 meşru müdafaa saldırısı düzenledik ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin Kızıldeniz’deki gemilere karşı fırlatmaya hazırlandığı 4 insansız deniz aracı (USV) ve 7 mobil gemisavar seyir füzesine karşı 7 meşru müdafaa saldırısı düzenlediğini duyurdu.
9.02.2024 Dünya
CENTCOM: Husiler, ticari gemilere balistik füze attı
CENTCOM: Husiler, ticari gemilere balistik füze attı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilerin Kızıldeniz ve Aden Körfezi’nde ticari gemileri hedef alan 6 gemisavar balistik füze attığını duyurdu. Saldırıya uğrayan gemilerden biri küçük çaplı hasar aldı.
7.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

centcom husi abd iha gazze

Husi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.