Yemen

Yemen

Son dakika Yemen haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yemen gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yemen haber sayfamızda...

Yemen

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 701 yemen haberi bulunmuştur.
CENTCOM: İran’ın 80’den fazla İHA’sı imha edildi
CENTCOM: İran’ın 80’den fazla İHA’sı imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 14 Nisan’da İran’ın düzenlediği saldırıya ilişkin detayları paylaştı. CENTCOM, saldırıda 80’den fazla İHA’nın 6 balistik füzenin ABD Merkez ve ABD Avrupa Komutanlığı güçlerince imha edildiğini duyurdu.
15.04.2024 Dünya
Biden: İran’ın saldırısını ABD uçakları ve savunma sistemleri de engelledi
Biden: İran’ın saldırısını ABD uçakları ve savunma sistemleri de engelledi ABD Başkanı Joe Biden, İran’ın İsrail’in askeri tesislerine yönelik saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, ABD uçakları ve savunma sistemlerinin de saldırı sırasında devreye girdiğini ve İsrail’e destek olduğunu duyurdu.
14.04.2024 Dünya
İran'dan İsrail'e dron ve füze saldırısı
İran'dan İsrail'e dron ve füze saldırısı İran'dan gece yarısından itibaren İsrail'e İnsansız Hava Araçları ve füzelerle saldırı gerçekleştirildi. Tel Aviv ve Golan tepelerinde siren ve patlama sesleri duyulurken, İsrail güvenlik kaynaklarından yapılan açıklamada füze ve dron saldırılarının yüzde 99'unun engellendiği ifade edildi. ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda ve Danimarka İran'ın İsrail'e yönelik saldırısını kınadı.
14.04.2024 Gündem
İHH: Ramazan’da 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdık
İHH: Ramazan’da 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdık İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yılki Ramazan çalışmaları kapsamında, 4 milyon 290 bin kişiye yardım ulaştırdığını duyurdu. Çalışmalarını Filistin başta olmak üzere savaş, afet ve kriz bölgelerinde yoğunlaştıran İHH, Türkiye dahil 62 ülkede yardım faaliyetlerinde bulundu.
12.04.2024 Gündem
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri’yle düzenlenen ortak operasyonla 38 bin öğün gıda paketinin Gazze’ye ulaştırıldığını duyurdu. Ayrıca yayımlanan Kızıldeniz raporunda Husilere ait 1 balistik füze ve 2 İHA’nın imha edildiği belirtildi.
4.04.2024 Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Gazze’ye düzenlenen hava operasyonuyla 50 bin gıda paketinin ulaştırıldığını duyurdu.
1.04.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sancaktepe'de konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sancaktepe'de konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, “Filistinliler, özgürlüklerine, işgal altındaki topraklarına ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız devletine kavuşuncaya kadar durmayacağız. Vatanlarını koruyan Gazzeli yiğitlere terörist iftirası atan İsrail aşıklarının değirmenlerine su taşıyanların bize edecek tek kelamları olamaz. Bize tehditle, baskıyla, geri adım attıracaklarını zanneden lobilere rağmen, Filistin davasını kararlılıkla savunmaya devam edeceğiz" dedi.
29.03.2024 Politika
CENTCOM: Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA imha edildi
CENTCOM: Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 27 Mart Kızıldeniz raporunda, ABD güçlerinin Husilere ait 4 insansız hava aracını imha ettiğini duyurdu.
28.03.2024 Dünya
"Irak, Somali, Cibuti ve Yemenli sağlık turistleri Türkiye'ye gelirken vize engeline takılıyor"
"Irak, Somali, Cibuti ve Yemenli sağlık turistleri Türkiye'ye gelirken vize engeline takılıyor" Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Fedakar Günsili, sağlık turizmi için sağlanacak vize kolaylığının yurt dışından gelecek hastaları teşvik edebileceğini aktararak, "Sağlık turizminin Türkiye ekonomisine katkısı çok büyük. Ancak halihazırda Irak, Somali, Cibuti, Yemen olmak üzere çeşitli destinasyonlarda uygulanan vize prosedürleri, sağlık turistlerinin önünde büyük bir engel. Tedavi için ülkemize gelmek isteyenlere vize kolaylığı sağlanması, Türkiye'nin sağlık turizmine eşik atlatabilir" dedi.
27.03.2024 Ekonomi
CENTCOM: Husiler Çin’e ait yakıt tankerine saldırdı
CENTCOM: Husiler Çin’e ait yakıt tankerine saldırdı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Çin tarafından işletilen M/V Huang Pu adlı yakıt tankerinin Husiler tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. CENTCOM, gemide ufak çaplı hasar meydana geldiğini, seyre devam ettiğini duyurdu.
24.03.2024 Dünya
Erdoğan: Enflasyon düştükçe, ekonomideki olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza, emeklilerimize yansıtacağız
Erdoğan: Enflasyon düştükçe, ekonomideki olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza, emeklilerimize yansıtacağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uyguladıkları ekonomik programın sonuçlarının bu yılın ikinci yarısından itibaren görülmeye başlanacağını belirterek, "Esasen genel ekonomik göstergelerimiz gayet iyi. Milli gelirimiz, istihdamımız, üretimimiz, ihracatımız, tarihimizin en yüksek seviyesinde. Enflasyon düştükçe, ekonomideki bu olumlu tablonun getirilerini çalışanlarımıza ve emeklilerimize daha iyi yansıtma imkanı bulacağız" dedi.
20.03.2024 Politika
Çanakkale şehitleri konserle anıldı
Çanakkale şehitleri konserle anıldı Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir konser verdi. Duygulu anların yaşandığı konserde, şehitlerin hikayelerinin de konu olduğu türküler seslendirildi.
19.03.2024 Antalya
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı
CENTCOM, Yemen’de Husi unsurlarını hedef aldı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’de Husilere ait 7 gemisavar füze, 3 İHA ve 3 silah deposunun vurulduğunu duyurdu. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, 6 Mart’ta 2 Filipinli ve 1 Vietnamlı denizcinin hayatını kaybettiği gemi saldırısını kınadı.
19.03.2024 Dünya
Yüksekova'da sağanak; dere taştı, 5 ahırı su bastı
Yüksekova'da sağanak; dere taştı, 5 ahırı su bastı Hakkâri'nin Yüksekova ilçesi Onbaşılar köyünün Ağaçlı mezrasında etkili olan sağanak nedeniyle dere taştı. Derenin kenarındaki 5 ahır sular altında kalırken, içerideki hayvanlar sahipleri tarafından güvenli bölgelere götürüldü.
19.03.2024 Gündem
CENTCOM: Gazze’ye 4 bin 700 kilogram gıda gönderildi
CENTCOM: Gazze’ye 4 bin 700 kilogram gıda gönderildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri ile ortak düzenlenen hava operasyonuyla 4 bin 700 kilogram pirinç, süt, makarna ve konserve yiyeceklerin Gazze’nin kuzeyine gönderildiğini duyurdu.
17.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı ikramiyelerini 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ramazan Bayramı ikramiyelerini 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu yıl emeklilerimizin bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittik. Ramazan Bayramı ikramiyelerini inşallah 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırmış olacağız. Devletimizin deprem bölgesiyle ilgili yükümlülükleri azaldıkça, artan kaynağı emeklilerimiz ve çalışanlarımız başta olmak üzere milletimizin istifadesine sunmaya devam edeceğiz. Bunun yanında enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek tüm toplum kesimlerinde daha kalıcı refah artışı sağlayacağız" dedi.
16.03.2024 Politika
İngiltere ve ABD, İran’a çağrıda bulunarak Husi desteğini durdurmasını istedi
İngiltere ve ABD, İran’a çağrıda bulunarak Husi desteğini durdurmasını istedi İngiltere’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi James Kariuki, Kızıldeniz’deki füze saldırıları konusunda İran’a çağrıda bulunarak Husilere verdikleri desteğin durdurulmasını istedi. Kariuki ayrıca Yemen’e gelen gıdanın yanı sıra Husilere giden yasadışı silahların Yemen limanından geçtiğini, bunun engellenmesini aksi takdirde Hudeyde’deki limanın bütünlüğünün bozulacağını vurguladı. ABD'nin BM temsilcisi Wood ise aynı çağrıyı yineledi.
15.03.2024 Dünya
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan 9’uncu yardım operasyonu
CENTCOM’dan Gazze’ye havadan 9’uncu yardım operasyonu ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 13.17 sıralarında Gazze’nin kuzeyine havadan yardım operasyonu düzenledi. Açıklamada, 35 bin 712 gıda paketinin ve 28 bin 800 şişe suyun Gazze’ye bırakıldığı ifade edildi. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz’de Husilere ait 4 İHA’nın imha edildiğini duyurdu.
14.03.2024 Dünya
Dışişleri Sözcüsü Keçeli: Türkiye-Irak Güvenlik Zirvesi, yarın Bağdat'ta gerçekleşecek
Dışişleri Sözcüsü Keçeli: Türkiye-Irak Güvenlik Zirvesi, yarın Bağdat'ta gerçekleşecek Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, geçen yıl aralık ayında Türkiye'de Dışişleri Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve MİT Başkanının katılımıyla gerçekleşen Türkiye-Irak Güvenlik Zirvesi'nin bir sonraki toplantısının yarın Bağdat'ta yapılacağını belirtti. Keçeli, "Aynı formatta olacak. Yarınki görüşmelerde güvenlik ve askeri iş birliği konuları, öncelikli gündem maddesi olacak" dedi.
13.03.2024 Politika
CENTCOM: ABD’ye ait 4 gemi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı
CENTCOM: ABD’ye ait 4 gemi, Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), ABD’ye ait 4 geminin insani yardım faaliyetlerine destek olmak üzere Virginia eyaletindeki Langley-Eustis Ortak Üssü’nden ayrıldığını ve Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktığını duyurdu. CENTCOM ayrıca Kızıldeniz’deki gelişmeleri ve Gazze’ye havadan yapılan yardım operasyonuna ilişkin detayları da paylaştı.
13.03.2024 Dünya
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’ın New York temasları
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş’ın New York temasları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, New York’ta Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonunun 68'inci Oturumu marjında “Söylenmeyeni Söylemek: Çatışmanın Kadınlar ve Kız Çocukları Üzerindeki Yıkıcı Etkisi” yan etkinliği düzenlendi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'ndeki panelde konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, toplumlar üzerinde büyük baskı yaratan çok sayıda krizle karşı karşıya olan bir dünyada kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasının her zamankinden önemli olduğunu belirtti.
13.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetimi 'yalancı' ve 'faşist' olduğu gerçeğini gizleyemez
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail yönetimi 'yalancı' ve 'faşist' olduğu gerçeğini gizleyemez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail yönetimi ne yaparsa yapsın katil, zalim, hırsız, yalancı ve faşist olduğu gerçeğini artık gizleyemediklerini belirterek, "Meselenin çok daha vahim tarafı Uluslararası Adalet Divanı’nın ihtiyati tedbir kararına rağmen İsrail’in hiçbir şey olmamış gibi katliamlarına devam etmesidir asıl olan. Kimseyi dinlemeyen İsrail savaş suçlarını pervasızca sürdürüyor, hatta ‘acil ateşkes’ çağrısı yapan ülkeleri dahi tehdit edecek kadar küstahlaşıyor” dedi.
12.03.2024 Politika
CENTCOM: Husilerin saldırdığı ticari gemide 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı
CENTCOM: Husilerin saldırdığı ticari gemide 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), dün yerel saatle 11.30 sıralarında Husilerin M/V True Confidence adlı ticari gemiye balistik füzeyle saldırı düzenlediğini, saldırı sonucu mürettebattan 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.
7.03.2024 Dünya
175 kadından oluşan koro, Gazzeli anneler ve çocukları için sahnede buluştu
175 kadından oluşan koro, Gazzeli anneler ve çocukları için sahnede buluştu Bursa’da hiç müzik eğitimi almamış 175 kadından oluşan Nilüfer Kadın Korosu Derneği üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi Gazzeli anneler ve çocukları için sahne aldı. Sema gösterisinin de yapıldığı gecede koro üyeleri Filistin bayrağındaki renklerin yer aldığı kostümlerle sahneye çıkarak, bestesi koro şefi Dr. Aysel Gürel'e, güftesi ise Azeri sanatçı Raul Mammadov'a ait olan "Elbet savaş bitecek, umutlar yeşerecek. O masum çocukların yüzleri hep gülecek" sözlerinin yer aldığı 'Yaşa Barış Kardeşlik' adlı şarkıyı seslendirdi.
6.03.2024 Video
CENTCOM: Kızıldeniz’de 4 füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracı imha edildi
CENTCOM: Kızıldeniz’de 4 füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracı imha edildi ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Kızıldeniz’de 4 gemisavar füze, 3 İHA ve 3 insansız deniz aracının imha edildiğini duyurdu.
6.03.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

centcom yardım gazze iran iha

Yemen ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.