Huzur

Huzur

Son dakika huzur haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan huzur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan huzur haber sayfamızda...

Huzur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.226 huzur haberi bulunmuştur.
Yeni muhtar, mahallede madde bağımlılarının mekanı metruk evlere duvar ördü, kilit vurdu
Yeni muhtar, mahallede madde bağımlılarının mekanı metruk evlere duvar ördü, kilit vurdu Diyarbakır’ın Sur ilçesinde Cami Kebir Mahallesi'ne muhtar seçilen Orhan Çakmak (42), sahiplerinden izin alıp, uyuşturucu madde bağımlılarının mekanı haline gelen ve mahallelinin rahatsız olduğu metruk evlerin pencerelerine duvar örüp, kapılarına kilit vurdu. Şimdiye kadar 17 metruk evi bu şekilde kapatan Çakmak, “Seçimi kazandıktan hemen sonra metruk ve harabe olan evleri tespit ettim. Daha sonra ev sahiplerine ulaştım. Ev sahipleri de bana, ‘Sana güveniyoruz. Eve ne yapman gerekiyorsa yap. İster kapat, ister ihtiyaç sahibi aileye ver, istersen de kapat anahtar sende kalsın’ dediler” dedi.
21.05.2024 Video
Bahçeli: HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır
Bahçeli: HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP bugün değilse, ne zaman kapatılacak; onun uzantısı DEM’in Türkiye’ye kastetmesinin hesabı ne zaman sorulacaktır? Bay Zühtü’nün gitmesinden sonra Anayasa Mahkemesi’nin elini tutan, önüne geçen, karar süreçlerine tıkaç olan sanıyorum kalmamıştır. O halde bu iş bitmelidir, HDP ve devamı sözde parti kapatılmalıdır" dedi.
21.05.2024 Politika
Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan'daki 'Pontus' iddiaları asılsızdır
Dışişleri Bakanlığı: Yunanistan'daki 'Pontus' iddiaları asılsızdır Dışişleri Bakanlığı, "Yunanistan’daki aşırı sağcı grupların, İstiklal Savaşımızın başlangıcı olarak kabul ettiğimiz 19 Mayıs 1919’dan 75 yıl sonra, 1994’te, popülist söylemlerle ortaya attığı Pontus iddiaları asılsızdır. ‘Pontus’ antik çağda kalmış bir tanımdan ibarettir" açıklamasında bulundu.
19.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ta gençlerle bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan 19 Mayıs'ta gençlerle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında gençleri ve milli sporcuları Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada "19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun, teslimiyete karşı milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür" dedi. Erdoğan, "Buradaki her bir genç kardeşime şunu tekrar hatırlatmak isterim. Sizler tarihi şanlı zaferlerde dolu büyük bir milletin evlatlarısınız. Türkiye'nin en büyük gücü, milletimizin en büyük umudu sizlersiniz. Ülkemizi parlak ideallerine ulaştırmak için çok çalışacağınıza yürekten inanıyorum." şeklinde konuştu.
19.05.2024 Gündem
Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz
Bahçeli: Kumpasçılarla işimiz olmaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kumpasçılarla işimiz olamaz. Komplo peşinde koşanlarla ortak noktamız bulunamaz. Devletin içinde, FETÖ benzeri hukuk dışı yapılanma ve gayrimeşru hiyerarşik sistem kuran, güç devşiren, pozisyon mücadelelerine girişen, kendi tarikat veya cemaat mensupları dışında kim varsa fişleyip berhava etmek için nifak üreten odaklarla asla yolumuz kesişemez" dedi.
18.05.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesi önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Video
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Türk Devletleri Teşkilatı'nı aile meclisimiz olarak görüyoruz Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Sosyal Politika Bakanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türk Devletleri Teşkilatı'nı halklarımızın ekonomik ve sosyal standartlarını yükseltecek, bölgemizin huzur ve istikrarına önemli katkılar sağlayacak aile meclisimiz olarak görüyoruz" dedi. TDT Genel Sekreteri Büyükelçi Kubanıçbek Ömüraliyev de, "Farklı ve derin köklere sahip Türk aile değerlerinin nesiller boyunca aktarılması ve sürdürülmesi önemlidir. Bu tarihi buluşmanın, Türk birliğini yeni seviyelere taşıyacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.
17.05.2024 Politika
Bakan Yardımcısı Turan: Kim sokağımızı yakıyor, mahallemizi ateşe veriyorsa yargı önünde hesap vermeye devam edecek
Bakan Yardımcısı Turan: Kim sokağımızı yakıyor, mahallemizi ateşe veriyorsa yargı önünde hesap vermeye devam edecek İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, kimsenin ülkenin huzuru ve büyümesini bozma ile engelleme hakkı bulanmadığını belirterek "Kim bizim sokağımızı yakıyorsa, kim mahallemizi ateşe veriyorsa dün olduğu gibi yargı önünde hesap vermeye devam edecek" dedi
17.05.2024 Gündem
Erdoğan: Gürcistan ile aramızdaki dış ticaret hacmini 5 milyar doların üzerine çıkaracağız
Erdoğan: Gürcistan ile aramızdaki dış ticaret hacmini 5 milyar doların üzerine çıkaracağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gürcistan ile aramızdaki dış ticaret hacmini 3,5 milyar dolardan 5 milyar doların üzerine inşallah çıkaracağız. Özellikle de yatırımlar konusunda birçok yatırımcımız şu anda 300 civarında Gürcistan'da sürekli yatırımlar yapıyorlar. Altyapı, üstyapı bütün bunlar Türkiye- Gürcistan arasındaki ilişkilerin ne denli güçlü olduğunu da gösteriyor" dedi.
16.05.2024 Politika
İzmir’deki uygulamada aranan 2 hükümlü ile 3 şüpheli yakalandı
İzmir’deki uygulamada aranan 2 hükümlü ile 3 şüpheli yakalandı İzmir’in Bayraklı ilçesindeki polis uygulamalarında hakkında kesinleşmiş 34 yıl hapis cezası bulunan cinayet hükümlüsü Ö.G., hırsızlık suçundan 9 yıl 6 ay hapis cezası olan H.T. ve tabanca ile çevreye rastgele ateş eden L.G. ile 2 kişi gözaltına aldı.
16.05.2024 Gündem
Bakan Özhaseki, Sıfır Atık Projesi'ne verilen AKDENİZ-PA Ödülü'nü aldı
Bakan Özhaseki, Sıfır Atık Projesi'ne verilen AKDENİZ-PA Ödülü'nü aldı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Sıfır Atık Projesi'ne verilen Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Ödülü’nü Emine Erdoğan adına aldı.
15.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu Tatbikatı'na telefon bağlantısı ile katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kahraman ordumuz tarih boyunca yaşattığı eşsiz zaferlerle milletimizin gurur vesilesi olmuştur. Sadece caydırıcılığıyla değil yüksek sorumluluk bilinciyle de ordumuz, ülkemizin güven ve huzur kaynağıdır. Milletçe, kendi öz yurdumuzda gönül huzuruyla yaşamak istiyorsak, askeri bakımdan güçlü olmak zorunda olduğumuzun farkındayız" dedi.
11.05.2024 Politika
Reyhanlı saldırısında şehit olanlar 11’inci yıl dönümünde anıldı
Reyhanlı saldırısında şehit olanlar 11’inci yıl dönümünde anıldı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013'teki terör saldırısının 11'inci yıl dönümünde şehit olan 53 vatandaş törenle anıldı.
11.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Davaları siyasallaştırmak adalet duygusuna gölge düşürecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Davaları siyasallaştırmak adalet duygusuna gölge düşürecektir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Adli ve idari davaları hukukun meselesi olmaktan çıkarıp siyasallaştırmak, sonuç ne olursa olsun toplumdaki adalet duygusuna gölge düşürecektir. Biz bunu doğru bulmuyoruz" dedi.
10.05.2024 Politika
Ablasını öldüren çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Ablamı bıçaklamayı planlıyordum
Ablasını öldüren çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Ablamı bıçaklamayı planlıyordum Ankara'da psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Emirhan İ.’nin (15), tartıştığı ablası Büşra Sıla İ.'yi (16) sırtından bıçaklayarak öldürmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında alınan ifadesi ortaya çıktı. Emirhan İ.’nin ifadesinde mutfaktan aldığı bıçakla ablasının odasına gittiğini belirterek, “Ben ablamı bıçaklamayı planlıyordum çünkü her evden kaçtığında bir başka erkek arkadaşının yanına gidiyordu” dediği öğrenildi.
8.05.2024 Gündem
16 yaşındaki ablasını bıçaklayarak öldürdü
16 yaşındaki ablasını bıçaklayarak öldürdü Ankara'da psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Emirhan İ. (15), tartıştığı ablası Büşra Sıla İ.'yi (16) sırtından bıçaklayarak öldürdü.
7.05.2024 Gündem
Babasının bıçakladığı Buse, 4 günlük yaşam savaşını kaybetti
Babasının bıçakladığı Buse, 4 günlük yaşam savaşını kaybetti Kayseri'de, babası Yunus Yılmaz (48) tarafından bıçaklanan Buse Erkin (23), tedavi gördüğü hastanede 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Erkin'in, 8 aylık kız bebeğinin olduğu öğrenildi.
7.05.2024 Gündem
MSB: Suriye'nin kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Suriye'nin kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 7 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
6.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bürokratik atalete müsaade etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bürokratik atalete müsaade etmeyeceğiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Eski Türkiye manzaralarını milletimize tekrar yaşatmamakta kararlıyız. Bu konuda özellikle son dönemde artan serzenişlerin farkındayız. Tespit ettiğimiz tüm eksiklerin, hataların, varsa ihanetlerin üzerine inşallah bundan sonra çok daha kararlı bir şekilde gideceğiz. Kamu hizmetlerinin sorunsuz ve kusursuz sunulması için her türlü tedbiri alacak, bürokratik atalete hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğiz" dedi.
6.05.2024 Politika
Emine Erdoğan'dan Hıdırellez mesajı
Emine Erdoğan'dan Hıdırellez mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Hıdırellez gününü kutladı.
6.05.2024 Gündem
Kakava’da dilekler Tunca Nehri’ne bırakıldı
Kakava’da dilekler Tunca Nehri’ne bırakıldı Edirne'de, 'baharın habercisi' olarak kabul edilen Kakava- Hıdırellez Şenlikleri’nin 2'nci gününde, Romanlar ile kente gelen yerli ve yabancı turistler Sarayiçi'nde Tunca Nehri kıyısına akın etti. Nehir kıyısında toplanan kalabalık kağıtlara yazdıkları dileklerini suya bırakıp, ağaçlara asarak geleneği yaşattı.
6.05.2024 Gündem
Kakava’da dilekler Tunca Nehri’ne bırakıldı
Kakava’da dilekler Tunca Nehri’ne bırakıldı Edirne'de, 'baharın habercisi' olarak kabul edilen Kakava- Hıdırellez Şenlikleri’nin 2'nci gününde, Romanlar ile kente gelen yerli ve yabancı turistler Sarayiçi'nde Tunca Nehri kıyısına akın etti. Nehir kıyısında toplanan kalabalık kağıtlara yazdıkları dileklerini suya bırakıp, ağaçlara asarak geleneği yaşattı.
6.05.2024 Video
Edirne'de Kakava ateşi binlerce kişinin katımıyla yakıldı
Edirne'de Kakava ateşi binlerce kişinin katımıyla yakıldı Edirne Belediyesi tarafından her yıl 5- 6 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi'nde yer alan Kakava- Hıdırellez Şenlikleri, binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı. Baharın habercisi olarak kabul edilen etkinlikte 1400 yıllık Kakava ateşi yakılırken, rengarenk kıyafetleriyle dans edenlerle birlikte halk oyunları ekiplerin gösterileri ilgiyle izlendi.
5.05.2024 Video
Ali Koç: Biz işin başı ya da lideri değiliz ama işin içindeyiz
Ali Koç: Biz işin başı ya da lideri değiliz ama işin içindeyiz Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, "16 Nisan'da Kulüpler Birliği'nde toplantı düzenliyoruz. Toplantıya katılan herkes, federasyonun değişmesi, seçimlerin haziran ayında yapılması gerektiğini söylüyor. Biz o imzaları toplasak da federasyonun bu işi uzatma durumu var. Karar alıp 22 günde seçime gidebilirdi. Bugün istese yönetim kurulu kararıyla bu işi haziran ayı başına getirebilir. Hal böyleyken nasıl oluyor da bu iş Ali Koç'un üstüne yapışıyor? Biz işin başı ya da lideri değiliz ama işin içindeyiz" dedi.
3.05.2024 Spor
Saraçhane'de polise saldıran 29 kişi gözaltına alındı
Saraçhane'de polise saldıran 29 kişi gözaltına alındı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 1 Mayıs'ta Saraçhane'de polise saldıran 29 kişinin bugün yapılan operasyonla gözaltına alındığını açıkladı.
3.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

cumhurbaşkanı erdoğan edirne cevdet yılmaz hıdırellez kakava

Huzur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.