İhale

İhale

Son dakika ihale haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ihale gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ihale haber sayfamızda...

İhale

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.984 ihale haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
23.05.2024 Ekonomi
Valilikte görevli müdürlerin 'mülakatlarda akraba kayırma' iddiasına inceleme
Valilikte görevli müdürlerin 'mülakatlarda akraba kayırma' iddiasına inceleme Antalya Valiliği bünyesindeki Yatırım İzleme ve Koordinasyon Birimi Müdür Vekili Nur Pelin İnanlı'nın teyzesinin kızını, 3'üncü Strateji Müdürü Elmas İlik'in de öz kızını girdikleri mülakatla işe aldıkları öne sürüldü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet edilen konuyla ilgili, Antalya Valiliği inceleme başlattı.
22.05.2024 Gündem
Mardin’de Büyükşehir Belediyesi ile elektrik şirketi arasında ‘kesinti’ polemiği
Mardin’de Büyükşehir Belediyesi ile elektrik şirketi arasında ‘kesinti’ polemiği Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Dicle Elektrik’in (DEDAŞ) Artuklu ilçesini besleyen su pompalarının elektriğini kestiğini ve kenti susuz bıraktığı iddia edilirken, Dicle Elektrik yetkilileri ise kesintinin arızadan kaynaklandığını ve enerjinin tekrar verildiğini açıkladı.
21.05.2024 Gündem
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması
Tasarruf genelgesinde makam aracı kısıtlaması Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'ne göre; Taşıt Kanunu kapsamındaki hizmetlere ve koruma altına alınanlara tahsis edilenler dışında hiçbir makama taşıt tahsis edilmeyecek. Cumhurbaşkanlığı'na 10, bakanlar, genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları, valiler, rektörler ve diyanet işleri başkanına 1'er makam aracı tahsis edilecek. Bakanlıklarda hizmet taşıtlarından en fazla 3 adedi bakanlar tarafından belirlenecek esaslar çerçevesinde makam hizmetlerinde kullanılabilecek.
17.05.2024 Gündem
Dursun Özbek: 9 aylık dönemde 4,5 milyar lira hasılata ve 608 milyon liralık kara ulaştık
Dursun Özbek: 9 aylık dönemde 4,5 milyar lira hasılata ve 608 milyon liralık kara ulaştık Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “2022 yılında yaklaşık 1 milyar TL olan sportif gelirimizi 9 aylık dönemde 4,5 milyar TL hasılata ve 608 milyon TL’lik kara ulaştırdık. Sene sonunda hasılatımızın 6 milyar mertebelerine gelmesini bekliyoruz” dedi.
15.05.2024 Spor
Kamuda tasarruf paketi açıklandı
Kamuda tasarruf paketi açıklandı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi'ni açıkladı. Buna göre; kamuda yeni araç satın alma ve kiralama, yeni hizmet binası alımı ve yapımı 3 yıl durdurulacak, yabancı menşeli araç kullanımı yasaklanacak, istihdam emekli olanlarla sınırlandırılacak, personel servisi hizmeti bitecek, yönetim kurulu ücretlerinde üst sınır olacak, kamuda hediye vermek yasaklanacak, hizmet içi eğitimler kamu binalarında yapılacak.
13.05.2024 Gündem
Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na Hamdi Güleç atandı
Kamu İhale Kurulu Başkanlığı'na Hamdi Güleç atandı Kamu İhale Kurulu Başkan, İkinci Başkan ve üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımladı. Yayımlanan karara göre Kamu İhale Kurulu Başkanlığına Hamdi Güleç atandı.
11.05.2024 Gündem
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey’den 'akraba ataması' açıklaması: Süreç tamamlanmadan bitti
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Bozbey’den 'akraba ataması' açıklaması: Süreç tamamlanmadan bitti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediye kadrosuna akraba ataması iddialarına ilişkin, "Bu konuyla alakalı olarak gereğini yaptığımızı da kamuoyunun bilmesini istiyorum. Belediyemizi yönetirken liyakatli ve deneyimli kadrolarla hizmetlerimizi en iyi şekilde sunacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isterim. Zaten süreci tamamlanmamış bir konuydu. Tamamlanmadan bitti" dedi.
7.05.2024 Gündem
Bakan Özhaseki: Seçim geride kaldı, şimdi koşturma dönemi
Bakan Özhaseki: Seçim geride kaldı, şimdi koşturma dönemi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Malatya'da yaptığı açıklamada, "Yerel seçimler geride kaldı, şimdi geçim ve koşturma dönemi" dedi.
3.05.2024 Politika
Marmara Gölü'nü kurtaracak proje, 9 Mayıs'ta ihaleye çıkacak
Marmara Gölü'nü kurtaracak proje, 9 Mayıs'ta ihaleye çıkacak Devlet Su İşleri (DSİ) 2'nci Bölge Müdürü Hüseyin Koray Bilgi, Manisa'da yaşanan kuraklık ve su kaynaklarının kesilmesiyle tamamen kuruyan Marmara Gölü'nü kurtarmak için DSİ tarafından hazırlanan projenin 9 Mayıs'ta ihaleye çıkacağını duyurdu. Proje ile Bozdağ'dan akan suyun Ahmetli, Sart, Tabak Çayı, Kurşunlu, Gümüş regülatörleri vasıtasıyla mevcut Kendirlik Besleme Kanalı üzerinden göle getirilmesi hedefleniyor.
2.05.2024 Foto Galeri
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni
Kalyon Holding'in Romanya'daki projesi için boru indirme töreni Kalyon Holding'in yapımını üstlendiği Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı projesinde, boru indirme töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Türkiye müteahhitlik hizmetlerinde kendisini ispatlamış bir ülke. Dünyada, Çin'den sonra ikinci konumdayız. İlk 250 firmadan 40'ı Türk şirketi. Romanya'da da son dönemlerde özellikle bunun bir ivme kazandığını görüyoruz. Şu anda 11 bir milyar dolar civarında bir müteahhitlik hacmine ulaşmış durumdayız. Bunun artarak devam etmesini diliyoruz. Bugün temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz Podişor doğal gaz projesi bunlardan bir tanesi" ifadelerini kullandı. Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Murathan Kalyoncu ise, "Bugün ilk boruların kanala indirilmesine birlikte şahit olacağımız, Karadeniz Kıyısı-Podişor Doğalgaz Boru Hattı'nın; Romanya ile olan ekonomik ilişkimize yeni bir ivme ve dinamizm kazandıracak önemde bir proje olduğunu düşünüyorum. Kalyon İnşaat olarak bu projede gösterdiğimiz başarı sadece şirketimizin değil, ülkemizin de mühendislik kapasitesi ve gücünü tüm dünyaya göstermektedir" dedi.
26.04.2024 Gündem
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu
Merkez Bankası, faiz oranını sabit tuttu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, politika faizinin yüzde 50 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
25.04.2024 Ekonomi
Ticaret Bakanlığı’ndan satılık Michael Jordan imzalı ayakkabı
Ticaret Bakanlığı’ndan satılık Michael Jordan imzalı ayakkabı Ticaret Bakanlığı, mevzuata uygun şekilde gümrük işlemi tamamlanmadığı için gümrükte terk edilen ABD’li eski basketbolcu Michael Jordan imzalı 3 çift spor ayakkabıyı 5 milyon liraya satışa çıkarttı.
25.04.2024 Gündem
Arıtma tesisi planlanan sürede tamamlanamayınca Gerede Çayı’ndaki kirlilik bitmedi
Arıtma tesisi planlanan sürede tamamlanamayınca Gerede Çayı’ndaki kirlilik bitmedi Bolu’nun Gerede ilçesinden Karabük’ün Eskipazar ilçesine kadar 288 kilometre boyunca 100’ü aşkın köyden geçen Gerede Çayı’nda, Deri ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaların boşalttığı zehirli atıkların oluşturduğu kirlilik, yaklaşık 10 yıldır sürüyor. 2021 yılında yapımına başlanan ve 2023’e kadar bitirilmesi planlanan arıtma tesisi inşaatı tamamlanamadı. Gerede ve Eskipazar Halkı Çevre Katliamına Dur Platformu Sözcüsü Mehmet Emin Aslan, kanserojen içerikli, ağır metal, krom içerikli endüstriyel suyun Filyos’tan Karadeniz’e kadar döküldüğünü belirterek, “31 Ekim 2023 tarihinde arıtma tesisinin tamamlanarak artık burada temiz su akma garantisini devlet bize verdi. 31 Ekim tarihine kadar bekledik. Bitiremedik, dediler. 6 ay uzatma istediler. 31 Mart 2024’e kadar süre istediler. Bu zamanda da bitmedi. Yaz sonu, yıl sonu ifadeleri kullanmaya başladılar. Halk bunu kabul etmiyor” dedi.
24.04.2024 Video
Kahramanmaraş'ta 15 bin 980, Malatya'da 7 bin 881 konut teslim edildi
Kahramanmaraş'ta 15 bin 980, Malatya'da 7 bin 881 konut teslim edildi Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası TOKİ tarafından yapılan konutlar hızla tamamlanıyor. 6 Şubat depremlerinin merkez üssü Kahramanmaraş'ta 15 bin 980, Malatya'da ise 7 bin 881 konut hak sahiplerine teslim edildi.
22.04.2024 Video
İhalede eksik evrak soruşturmasında milli eğitim müdür yardımcısı ve 2 okul müdürüne gözaltı
İhalede eksik evrak soruşturmasında milli eğitim müdür yardımcısı ve 2 okul müdürüne gözaltı Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, 2 yıl önceki bir taşıma ihalesinde eksik bilgi ve evrak olduğu gerekçesiyle yürütülen adli soruşturma kapsamında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı C.G. ile o dönem okul müdürü olarak görev yapan 2 kişi gözaltına alındı.
18.04.2024 Gündem
Tabiat parkındaki bungalovların kullanıma açılması çalışmasına Gölcük Platformu'ndan tepki
Tabiat parkındaki bungalovların kullanıma açılması çalışmasına Gölcük Platformu'ndan tepki Bolu Gölcük Platformu, Gölcük Tabiat Parkı'nda orman içindeki 25 bungalov yapının tatilcilerin hizmetine sunulmasının önünü açan Danıştay kararına ve bu karar doğrultusunda Bolu Belediye Meclis Toplantısında konunun komisyona taşınmasına tepki gösterdi. Platformun sözcüsü Erol Perçin, “Alt yapı planları olmayan tesislerin kanalizasyonu nereye verilecektir? Bilim ve tekniğin doğruları bu yapılaşmanın ve kullanımın doğaya vereceği zararı apaçık ortaya koymaktadır” dedi.
16.04.2024 Gündem
E-ihale ile 913 milyon TL gelir ekonomiye kazandırıldı
E-ihale ile 913 milyon TL gelir ekonomiye kazandırıldı Ticaret Bakanlığı, 2024 yılının ilk 3 ayında, e-ihale yöntemiyle gerçekleştirilen satışlardan 913 milyon liranın üzerinde gelir elde edildiğini açıkladı.
16.04.2024 Ekonomi
İmamoğlu’ndan hükümete birlikte çalışalım çağrısı
İmamoğlu’ndan hükümete birlikte çalışalım çağrısı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni dönem görevine başladı.
4.04.2024 Politika
Phaselis'teki iki koya halk plajı izni ve ihalesi iptal
Phaselis'teki iki koya halk plajı izni ve ihalesi iptal Antalya'da antik Likya kenti Phaselis'teki Bostanlık ve Alacasu koylarında yapımı büyük ölçüde tamamlanan halk plajları için verilen proje izni ve ihalesi, mahkemeler tarafından iptal edildi.
4.04.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Güçlenmiş şekilde yolumuza devam edeceğiz
Bakan Uraloğlu: Güçlenmiş şekilde yolumuza devam edeceğiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Çok güzel bir kadromuz var. İnşallah hizmetkarınız ve güçlenmiş bir şekilde de yolumuza devam edeceğiz” dedi.
29.03.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Yaparsa yine AK Parti yapar
Bakan Uraloğlu: Yaparsa yine AK Parti yapar Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Nevşehir’de AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Savran için oy isteyerek, “Mehmet Savran ve sizlerin desteğiyle, şehrimizi daha da ileriye taşıyacak projeleri hayata geçirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bundan önce nasıl yapmışsak bundan sonra da öyle yapacağız. Yaparsa yine AK Parti yapar" dedi.
27.03.2024 Politika
Bakan Uraloğlu: Hatay Havalimanı 29 Mart’ta çift yönlü uçuşa açılıyor
Bakan Uraloğlu: Hatay Havalimanı 29 Mart’ta çift yönlü uçuşa açılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, onarım çalışmaları tamamlanan Hatay Havalimanı'nın 29 Mart'ta çift yönlü uçuşa açılacağını söyledi.
27.03.2024 Video
Bakan Uraloğlu: Hatay Havalimanı 29 Mart’ta çift yönlü uçuşa açılıyor
Bakan Uraloğlu: Hatay Havalimanı 29 Mart’ta çift yönlü uçuşa açılıyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, onarım çalışmaları tamamlanan Hatay Havalimanı'nın 29 Mart'ta çift yönlü uçuşa açılacağını söyledi.
27.03.2024 Politika
Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Öztunç: Kirada olanlara kira yardımı yapacağım
Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Öztunç: Kirada olanlara kira yardımı yapacağım Memleket Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Av. Özgün Öztunç, Beşiktaş’a dair projelerini anlattı. Öztunç, “Sadece emekli maaşıyla, dul yetim aylığıyla geçinen insanların doğal gaz, elektrik ve su faturalarının kesinlikle ödeyeceğim. Kirada olanlara kira yardımları yapacağım” dedi.
27.03.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Uraloğlu ihale merkez bankası ekonomi Antalya

İhale ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.