İş Dünyası

İş Dünyası

Son dakika iş dünyası haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iş dünyası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iş dünyası haber sayfamızda...

İş Dünyası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 135 is dunyasi haberi bulunmuştur.
Bakan Şimşek, Karaman'da 'İş Dünyası' toplantısına katıldı
Bakan Şimşek, Karaman'da 'İş Dünyası' toplantısına katıldı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Karaman'da bir dizi ziyaretlerde bulundu, 'İş Dünyası' toplantısına katıldı.
19.03.2024 Politika
Küresel ERP platformu, iş dünyasını Innovation Day’de buluşturdu
Küresel ERP platformu, iş dünyasını Innovation Day’de buluşturdu ERP ve iş dijitalleşme çözümleri sunan küresel platform 1Ci, finans profesyonelleri, teknoloji ve inovasyon meraklıları, BT uzmanları ve iş dünyasının karar vericilerini gerçekleştirdiği Innovation Day’de buluşturdu.
11.03.2024 Kurumsal
Bakan Bolat, Türk ve Slovak iş dünyasının temsilcileriyle görüştü
Bakan Bolat, Türk ve Slovak iş dünyasının temsilcileriyle görüştü Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Slovakya’nın başkenti Bratislava’da Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Denisa Sakova ile birlikte Türkiye-Slovakya İş Forumu kapsamında iki ülke iş dünyasının temsilcileriyle görüştü.
20.02.2024 Dünya
2023 Kurumsal Etik Trendleri Raporu yayınlandı
2023 Kurumsal Etik Trendleri Raporu yayınlandı Etik ilke ve değerlerin korunmasına yönelik 2009 yılından bu yana kurumsal danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle, etik süreçlerin uçtan uca yönetimi konusunda birçok şirketlere danışmanlık hizmeti veren Remed Etikhat, 2023 Kurumsal Etik Trendleri Raporu'nu yayınladı. Rapor, yıl boyunca perakende, üretim, hızlı tüketim, hizmet sektörlerinde ve grup şirketlerinde faaliyet gösteren kurumların paydaşları tarafından iletilen bildirimlerin analizi sonucunda hazırlanıyor. Rapora göre, 2023 yılında çalışanlar en çok ayrımcılık, çalışma saatleri ve hareketten şikayetçi oldu.
19.02.2024 Ekonomi
Türkiye'nin dört bir yanından üniversiteliler iş dünyasından liderlerle buluştu
Türkiye'nin dört bir yanından üniversiteliler iş dünyasından liderlerle buluştu Türkiye’nin her yerinden üniversite öğrencilerini, sektörlerinin öncü şirketleri ile buluşturan Global Career Summit 2024 başladı. Öğrencilere kariyer yolculukları için tavsiyelerin verildiği zirvede konuşan QNB Finansbank Kobi ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Engin Turhan, “Muhtemelen öğrencilerin kafalarında ‘yurt dışına gidelim mi, ne yapacağız?’ gibi çok soru var. Bence Türkiye çok ciddi fırsatları barındıran bir ülke, dolayısıyla bütün arkadaşlarıma bu ülkede çalışmalarını şiddetle öneriyorum” dedi.
15.02.2024 Video
Türkiye'nin dört bir yanından üniversiteliler iş dünyasından liderlerle buluştu
Türkiye'nin dört bir yanından üniversiteliler iş dünyasından liderlerle buluştu Türkiye’nin her yerinden üniversite öğrencilerini, sektörlerinin öncü şirketleri ile buluşturan Global Career Summit 2024 başladı. Öğrencilere kariyer yolculukları için tavsiyelerin verildiği zirvede konuşan QNB Finansbank Kobi ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Engin Turhan, “Muhtemelen öğrencilerin kafalarında ‘yurt dışına gidelim mi, ne yapacağız?’ gibi çok soru var. Bence Türkiye çok ciddi fırsatları barındıran bir ülke, dolayısıyla bütün arkadaşlarıma bu ülkede çalışmalarını şiddetle öneriyorum” dedi.
15.02.2024 Eğitim
Paylaşım ekonomisinin temsilcileri İstanbul’daki etkinlikte buluştu
Paylaşım ekonomisinin temsilcileri İstanbul’daki etkinlikte buluştu Paylaşım ekonomisinin iş dünyasındaki temsilcileri İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikte buluştu. Şirketlerini paylaşım ekonomisi üzerine inşa etmiş konuşmacılar, paylaşım ekonomisinin iş dünyasındaki dönüştürücü gücünü tartıştı.
20.12.2023 Ekonomi
İş dünyası, dijital pazarlama stratejileri için düzenlenen zirvede buluştu
İş dünyası, dijital pazarlama stratejileri için düzenlenen zirvede buluştu İş dünyası ve girişimcilik ekosistemi, 2024’te ‘Şirketinizi Güçlendirin’ mottosu ile "Linkedin Influencerları ile Şirketini Güçlendir” zirvesinde buluştu. Zirvede, dijital pazarlama, teknoloji, insan kaynakları alanlarındaki son değişimler ele alındı. Sektör profesyonelleri katılımcılar için bilgilendirici konuşmalar yaparken, kişisel ve profesyonel gelişime yönelik atölyeler düzenlendi.
7.12.2023 Teknoloji
İş dünyası, sürdürülebilir üretim için İstanbul’daki zirvede buluşacak
İş dünyası, sürdürülebilir üretim için İstanbul’daki zirvede buluşacak ST Endüstri Zirveleri, iş dünyasını 20-23 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturuyor. 250 şirket ve 300’den fazla konuşmacının sahne alacağı zirvedeki 7 farklı panelde, robotik ve süreç yönetimini kapsayan uygulamalardan depolama ve enerji maliyetlerini düşüren çözümlere kadar çeşitli konular tartışılacak.
24.11.2023 Ekonomi
Öğrencileri iş insanlarıyla buluşturacak ‘Mektebim Koleji İş Dünyası Kurulu’ projesi tanıtıldı
Öğrencileri iş insanlarıyla buluşturacak ‘Mektebim Koleji İş Dünyası Kurulu’ projesi tanıtıldı İş dünyası ve girişimcilik alanlarında eğitim projesi olan ‘Mektebim Koleji İş Dünyası Kurulu’nun tanıtımı yapıldı. Türkiye’de farklı alanlarda kendi markasını yaratmış 9 iş insanı ile öğrencileri buluşturacak proje ile 17 yaş ve altındaki gençlerin girişimciliğe teşvik edilmesi amaçlanıyor.
15.11.2023 Video
İş dünyası yöneticileri için yüksek lisans programı: Sorbonne Üniversitesi’nin diplomasını alacaklar
İş dünyası yöneticileri için yüksek lisans programı: Sorbonne Üniversitesi’nin diplomasını alacaklar  Kurumları, iş dünyasını ve toplumu dönüştürebilecek sorumluluk sahibi liderler geliştirme hedefiyle eğitim programları düzenleyen BMI Business School, dünyanın saygın üniversitelerinden Paris Sorbonne Üniversitesi’yle geçen yıl başlattığı ve ilk mezunlarını Mayıs-Haziran 2024’te verecek International Executive MBA eğitimlerinin yeni dönemine başlıyor. Programın avantajlarından bahseden BMI Busıness Shcool’de Akademik Danışman Emirhan Altunkaya, “Yöneticiler programı, kariyerinden ve ailesinden uzaklaşmadan, yurt dışına taşınmalarına gerek kalmadan İstanbul’da takip edebiliyor. Yüksek lisans özelinde Sorbonne Üniversitesi’nin kampüsünü İstanbul’da açtık diyebilirim” dedi.
10.10.2023 Video
İş dünyası, dijital dönüşüm için Ankara’da buluştu
İş dünyası, dijital dönüşüm için Ankara’da buluştu 95 ülkede faaliyet gösteren yazılım çözümleri sağlayıcısı 1Ci, Ankara'da ‘1Cİ Customer Day’ etkinliğini düzenledi. Etkinlikte, farklı sektörlerden katılımcılarla buluşmanın yanı sıra, işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik çözümlerini tanıttı. Bu doğrultuda kendilerine en uygun teknoloji sağlayıcılarını ve çözümlerini arayan şirketler etkinlikte buluşarak dijital dönüşümü uzmanlarından dinledi. Ayrıca yoğun rekabet ortamında öne çıkabilecekleri stratejik yol haritaları için ipuçları elde etti.
25.09.2023 Ekonomi
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’sunun yüzde 60’ı kadın
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’sunun yüzde 60’ı kadın DataExpert katkıları ve BMI Business School tarafından yürütülen 2023 yılı ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırmasının sonuçları açıklandı. Liste, Türkiye ekonomisinin yüzde 65’ini temsil eden yöneticileri barındırıyor. Bu yıl binden fazla şirketin insan kaynakları alanındaki etki ve yetkinlikleri değerlendirilerek hazırlanan listede yer alan en etkin İK yöneticilerinin yüzde 60’ını kadınlar oluşturdu. Bu oran geçen yılın listesinde yüzde 58’di.
15.09.2023 Kurumsal
“İş dünyasına fark yaratan bireyler kazandırıyoruz”
“İş dünyasına fark yaratan bireyler kazandırıyoruz” Globalde yaygın olarak kullanılan “Business School” konseptini Türkiye’de uyguladıklarını söyleyen BMI Business School Akademik Direktörü Dr. Emirhan Altunkaya, “Globalde kişilerin ve şirketlerin sıkça başvurduğu bu eğitim modeliyle ülkemizdeki iş dünyasına fark yaratan bireyler kazandırıyoruz. Hem birey hem de şirketlerin ayakta kalabilmesi artık sürekli gelişimle mümkün oluyor. Uyarlanabilir olmak, yeni beceriler edinerek farklı fikirler ortaya koyabilmek gerekiyor” dedi.
7.09.2023 Kurumsal
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan iş dünyasıyla yaptığı toplantı sonrası açıklama
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan iş dünyasıyla yaptığı toplantı sonrası açıklama İş dünyasının temsilcileri ile yaptığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "İstişareyle orta vadeli programımızı hazırlıyoruz. Eylül ayında bir yol haritası niteliğinde olacak. Hem içinde bulunduğumuz yılın makro rakamlarını güncelleyeceğimiz hem de ileriye dönük 3 yıllık para politikasında, maliye politikasında ve yapısal reformlar başlığında temel çerçeveyi ortaya koyacağımız orta vadeli programın hazırlıklarını yapıyoruz" dedi. 
21.07.2023 Politika
“Çığır açan teknolojik değişiklikler iş dünyasını derinden etkiliyor”
“Çığır açan teknolojik değişiklikler iş dünyasını derinden etkiliyor” İş dünyası, insan gücüyle saatler sürecek işleri saniyeler içinde gerçekleştirme potansiyelini kanıtlayan yapay zekanın, işgücü üzerinde tehdit oluşturup oluşturmadığını tartışıyor. Goldman Sachs tarafından yürütülen bir araştırma, yapay zekanın dünya çapında 300 milyon rolü etkileyeceğini ortaya koyarken, dört iş pozisyonundan birinin üretken yapay zekanın tehdidi altında olduğu kaydedildi. Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Webtures CEO’su Kaan Gülten, “Çığır açan teknolojik değişiklikler iş dünyasını, toplumları ve insanları derinden etkiliyor. Yapay zekanın, özellikle de üretken yapay zekanın taşıdığı büyük potansiyel, iyilik ve etik tartışmaları, işgücü tehdidi, yapay zekayla iş birliği gibi pek çok konuyu da beraberinde getiriyor” dedi.
6.06.2023 Teknoloji
Perakende Günleri'ne 'İş Dünyasının Sorumlulukları' temasıyla katıldı
Perakende Günleri'ne 'İş Dünyasının Sorumlulukları' temasıyla katıldı İnşaat, finans, perakende ve sağlık başta olmak üzere birçok farklı sektörde projeler hayata geçiren Atış Şirketler Grubu, 31 Mayıs- 1 Haziran tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Perakende Günleri'ne 'İş Dünyasının Sorumlulukları' temasıyla katıldı. Etkinlikte projelerinin sergilendiği stantta açıklamalar yapan şirketin CEO'su Ahmet Atış, "Burası sektörün aslında iki günlük bayramıdır. Yatırımcılar, perakendeciler 2 gün boyunca hem yeni iş bağlantıları kuruyor hem de mevcut bağlantılarını tazeliyor. Biz de iki projemizle buradayız. Downtown projemizde kiralamalarımızın yüzde 85'i tamamlandı. Babylon projemizin kiralama tarafında birlikte hareket edeceğimiz FİBA ile işbirliği anlaşmamızın da lansmanını yapacağız" dedi.
31.05.2023 Video
İş dünyası 'Sürdürülebilir ve Dirençli Tedarik Zinciri Yönetimi’ etkinliğinde buluştu
İş dünyası 'Sürdürülebilir ve Dirençli Tedarik Zinciri Yönetimi’ etkinliğinde buluştu Teknoloji odaklı yatırımlarla verimlilik, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık kazandırılan tedarik zincirleri, PwC Türkiye ve SAP Türkiye tarafından İstanbul’da düzenlenen etkinlikte masaya yatırıldı.
2.05.2023 Ekonomi
İş dünyası İNTİSAD derneğinin 5’inci kuruluş yılında bir araya geldi
İş dünyası İNTİSAD derneğinin 5’inci kuruluş yılında bir araya geldi   Enternasyonal İş İnsanları Derneği (İNTİSAD) 5’inci kuruluş yılı dolayısıyla bir gece düzenledi. Baltalimanı Portaxe’da düzenlenen kuruluş gecesine iş dünyasından çok sayıda kişi katıldı. Ayrıca gecede İNTİSAD üyesi fark yaratan şirketlere de ödül verildi.
30.04.2023 Video
İş hayatında toplumsal cinsiyet eşitliği UEZ 2023’te konuşuldu
İş hayatında toplumsal cinsiyet eşitliği UEZ 2023’te konuşuldu Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İş Yaşamı ve Refaha Katkıları” oturumunda, Türkiye’de ve dünyada kadının iş hayatının her kademe ve alanında daha iyi varlık gösterebilmesi için neler yapılabileceği, iş dünyasının önde gelen şirketlerinin bu amaç doğrultusunda ne gibi inisiyatifler aldığı ve ne gibi projeler yürüttüğü görüşüldü.
28.04.2023 Ekonomi
Liderler ‘CFO Summit 2023’te buluştu
Liderler ‘CFO Summit 2023’te buluştu DataExpert’in katkıları ve BMI Business School’un organizasyonuyla bu yıl yedinci kez gerçekleşen, Türkiye'nin finans alanındaki önemli karar alıcılarını ve düşünce önderlerini bir araya getiren CFO Summit 2023’te ‘şirketlerde dayanıklılık’ ele alındı.
22.03.2023 Kurumsal
Araştırma: Yüzde 46,3 çalıştığı kurumda kendini güvende hissetmiyor
Araştırma: Yüzde 46,3 çalıştığı kurumda kendini güvende hissetmiyor Areda Survey, çalışanların kurumlarında kendilerini ne kadar güvende hissettiklerini araştırdı. Sonuca göre katılımcıların yüzde 46,3’ü çalıştığı kurumda kendini güvende hissetmiyor.
17.01.2023 Kurumsal
Bakan Nebati'den iş dünyasına 'elinizi taşın altına koyun' çağrısı
Bakan Nebati'den iş dünyasına 'elinizi taşın altına koyun' çağrısı MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyonla mücadelenin çok boyutlu ve topyekûn yapılması gereken bir mücadele olduğunun farkındayız. Fiyat sabitlemesi yapan ve çok sayıda üründe indirimlere giden işletmelerimizi yürekten tebrik ediyorum. Dün itibarıyla, bu çağrılarımıza Türkiye çapında faaliyet gösteren bazı zincir marketlerimizin karşılık verdiğini büyük bir memnuniyetle öğrendik. Buradan, tüm işletmelerimize benzer uygulamaları hayata geçirmeleri için de çağrıda bulunuyorum. Enflasyon hepimizin ortak sorunu. İşsizliğe ve küçülmeye sebep olmadan bu sorunu beraberce aşacağız. Sizler de gelin elinizi taşın altına koyun" dedi.
5.01.2023 Ekonomi
Dünyanın dört bir yanından CEO’lar İstanbul'a geliyor
Dünyanın dört bir yanından CEO’lar İstanbul'a geliyor Teknolojinin hızla gelişmesi ve iş dünyasının dinamiklerinin değişmesi  globaldeki üst düzey yöneticileri, yeni yatırım fırsatlarını keşfetmeye yönlendiriyor. Düzenlediği programlarla birçok kurumsal şirketin yöneticilerine eğitim veren SAHARA Group ise bu yılki etkinliğini 27-29 Aralık’ta İstanbul'da gerçekleştirecek. Bu etkinlik ile yurt dışından eğitim için gelen firma yöneticilerine yatırım fırsatları da sunulacak.
20.12.2022 Ekonomi
‘Yeni Nesil İş Dünyasının Kodları’ Bursa’da konuşuldu
‘Yeni Nesil İş Dünyasının Kodları’ Bursa’da konuşuldu TÜRKİYE Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi, ‘Yeni Nesil İş Dünyasının Kodları’ konulu teknoloji zirvesi düzenledi. Zirvede uluslararası konuşmacılar yer alırken; blokchain, metaverse, NFT, Web3.0 ve dijital inovasyon konuları ele alındı.
3.12.2022 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

iş dünyası ekonomi kurumsal türkiye dört bir yan

İş Dünyası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.