Işıkhan

Işıkhan

Son dakika ışıkhan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ışıkhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ışıkhan haber sayfamızda...

Işıkhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 303 isikhan haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz
Bakan Işıkhan: İşveren ve çalışan arasındaki dengeyi koruyarak hareket ediyoruz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmak için gereken; son 3 yılda 600 gün prim ödeme şartını 450'e güne düşürdük. Uygulamanın sigortalı bakımından 4 haftadan kısa olabilmesinin istisnalarını düzenledik. Yaptığımız bu düzenlemelerle her şart ve koşulda işverenlerimiz ve çalışanlarımız arasındaki dengeyi koruyarak hareket ettiğimizi de belirtmek isterim" dedi.
11.06.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: İşsizlik 11 yılın en düşük seviyesinde
Bakan Işıkhan: İşsizlik 11 yılın en düşük seviyesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Ekonomimiz istihdam üretmeye devam ediyor. İşsizlik oranımız son 11 yılın en düşük seviyesinde" dedi.
10.06.2024 Ekonomi
TÜİK: İşsizlik oranı 0,1 puan azaldı
TÜİK: İşsizlik oranı 0,1 puan azaldı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), işsizlik oranının nisan ayında bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 8,5 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.
10.06.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan, Mısırlı mevkidaşı Shehata ile bir araya geldi
Bakan Işıkhan, Mısırlı mevkidaşı Shehata ile bir araya geldi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Mısır Çalışma Bakanı Hassan Mohamed Hassan Shehata ile bir araya geldi.
6.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansının Filistin Özel Oturumu'nda konuştu
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansının Filistin Özel Oturumu'nda konuştu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de 112’nci Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Filistin Özel Oturumu’nda konuştu.
6.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, Cezayirli mevkidaşı Bentaleb ile bir araya geldi
Bakan Işıkhan, Cezayirli mevkidaşı Bentaleb ile bir araya geldi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Cezayir Çalışma, İstihdam ve Sosyal Güvenlik Bakanı Fayçal Bentaleb ile bir araya geldi.
6.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan’ın Cenevre temasları
Bakan Işıkhan’ın Cenevre temasları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, dün resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de 112’nci Uluslararası Çalışma Konferansı Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Bakan Işıkhan resmi temasları kapsamında, Endonezya İşgücü Bakanı Dr. Hj. Ida Fauziyah ile görüştü.
6.06.2024 Dünya
Bakan Göktaş: Çocuk hasta alt bezi ve külotlu hasta alt bezi fark bedeli ödeme desteği yüzde 40 oranında artırılacak
Bakan Göktaş: Çocuk hasta alt bezi ve külotlu hasta alt bezi fark bedeli ödeme desteği yüzde 40 oranında artırılacak aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuk hasta alt bezi ve külotlu hasta alt bezi fark bedeli ödeme desteğinin yüzde 40 oranında artırılacağını duyurdu.
5.06.2024 Politika
Bakan Işıkhan, Filistinli mevkidaşı Dahadha ile görüştü
Bakan Işıkhan, Filistinli mevkidaşı Dahadha ile görüştü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Filistin Çalışma Bakanı Enas Dahadha ile bir araya geldi.
5.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, BM Cenevre Ofisi önünde Filistin eylemine katıldı
Bakan Işıkhan, BM Cenevre Ofisi önünde Filistin eylemine katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Konfederasyonu tarafından Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi önünde Filistin’e destek için düzenlenen eyleme katıldı.
5.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, ILO Genel Direktörü Houngbo ile görüştü
Bakan Işıkhan, ILO Genel Direktörü Houngbo ile görüştü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarını sürdürdüğü Cenevre’de Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Genel Direktörü Gilbert Houngbo ile bir araya geldi.
5.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Genel Kurulu’na katıldı
Bakan Işıkhan, Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Genel Kurulu’na katıldı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cenevre’de Uluslararası Çalışma Konferansı’nın Genel Kurulu’na katıldı.
5.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, Cenevre’de
Bakan Işıkhan, Cenevre’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 112’nci Uluslararası Çalışma Konferansı’na katılmak üzere İsviçre’nin Cenevre kentine gitti.
5.06.2024 Dünya
Bakan Işıkhan: Her çalışan anne için aylık 325 euro destek planlandı
Bakan Işıkhan: Her çalışan anne için aylık 325 euro destek planlandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi (EDU-CARE II) Projesi ile aylık her bir çalışan anne için 325 euro destek verileceğini açıkladı.
5.06.2024 Ekonomi
Bakan Işıkhan: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak
Bakan Işıkhan: SGK'ya 344 sözleşmeli personel alınacak Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 344 sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.
5.06.2024 Gündem
Bakan Işıkhan: Emeklilerimizin bayram ikramiyesi 10- 14 Haziran tarihlerinde ödenecek
Bakan Işıkhan: Emeklilerimizin bayram ikramiyesi 10- 14 Haziran tarihlerinde ödenecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde 10 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak" dedi.
4.06.2024 Politika
Ankara, İstanbul ve İzmir'de çalışan annelere 11 bin 339 TL destek
Ankara, İstanbul ve İzmir'de çalışan annelere 11 bin 339 TL destek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11 bin 339 TL) destek sağlanacağını açıkladı.
3.06.2024 Gündem
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde'
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde' Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, partisinin İzmir'deki Ege İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yapılacak ilk seçimlere hazır olduklarını belirterek "Karanlığı yırtarcasına, zincirleri kırarcasına sel gibi çığ gibi biz geldik, geliyoruz. Gücümüzü halkımız gösterecek. Halkımızdan aldığımız güçle, Allah'tan aldığımız imanla artık söz bizde" dedi.
3.06.2024 Video
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde'
'Halkımızdan aldığımız güçle, artık söz bizde' Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, partisinin İzmir'deki Ege İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yapılacak ilk seçimlere hazır olduklarını belirterek "Karanlığı yırtarcasına, zincirleri kırarcasına sel gibi çığ gibi biz geldik, geliyoruz. Gücümüzü halkımız gösterecek. Halkımızdan aldığımız güçle, Allah'tan aldığımız imanla artık söz bizde" dedi.
3.06.2024 Politika
Türkiye- Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Daimi Komisyonu protokolü imzalandı
Türkiye- Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Daimi Komisyonu protokolü imzalandı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye-Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ortak Daimi Komisyonu’nun 11’inci Toplantısı kapsamında iki ülke arasında düzenlenen protokol imza törenine katıldı.
30.05.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, Azerbaycanlı mevkidaşı Babayev ile görüştü
Bakan Işıkhan, Azerbaycanlı mevkidaşı Babayev ile görüştü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Azerbaycan Çalışma ve Halkın Sosyal Koruması Bakanı Sahil Babayev ile görüştü.
30.05.2024 Dünya
Bakan Işıkhan, Azerbaycan’da
Bakan Işıkhan, Azerbaycan’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.
30.05.2024 Dünya
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz
Ekonomi Koordinasyon Kurulu: Yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, "Öncelikli hedefimiz olan fiyat istikrarının kalıcı olarak tesis edilmesine yönelik para politikasındaki sıkı duruşun maliye ve gelirler politikası ile desteklenmesiyle yılın ikinci yarısında yıllık enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz" denildi.
27.05.2024 Ekonomi
KYK yurtları temmuzda emeklilere açılacak
KYK yurtları temmuzda emeklilere açılacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıkladığı emeklilere ücretsiz tatilin detayları belli oldu. Buna göre Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait yurtlar, 2023-2024 akademik yılın tamamlanmasından sonra temmuz ayında 1 aylığına emeklilere açılacak.
23.05.2024 Gündem
Galatasaray - Fenerbahçe maçından notlar
Galatasaray - Fenerbahçe maçından notlar Süper Lig’in 37’nci haftasında Galatasaray, sahasında Fenerbahçe’yi konuk etti. RAMS Park’ta saat 19.00’da başlayan karşılaşmayı Arda Kardeşler yönetti. Arda Kardeşler'in yardımcılıklarını ise Süleyman Özay ve Mehmet Emin Tuğral yaptı.
19.05.2024 Spor

Benzer Haber Etiketleri

bakan ışıkhan cenevre işsizlik Filistin emekli

Işıkhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.