İstismar

İstismar

Son dakika istismar haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan istismar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan istismar haber sayfamızda...

İstismar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.832 istismar haberi bulunmuştur.
Tahta kaşıkla cinsel saldırı ve işkencede 'ölüm' tehdidi
Tahta kaşıkla cinsel saldırı ve işkencede 'ölüm' tehdidi Zonguldak'ta, aynı uyuşturucu çetesine üye olduğu iddia edilen üniversite öğrencisi Ali S.K.'ye (25), tabancayı polise yakalattığı için dövüp işkence yapan ve video çekerek tahta kaşıkla cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 2'si başka suçtan olmak üzere 5’i tutuklu, 6 kişinin yargılandığı davada tutuklu sanık Mehmet Can Aslaner (28), diğer sanık Ayhan Küçükdere’nin (50) oğlu Samet Küçükdere’nin (25) ailesinin yerini husumetlilerine söylediği için Ali S.K.’yi darp ve işkence ettiğini öne sürdü. Aslaner, Ayhan Küçükdere'nin kaçırdıkları Ali S.K.'yi öldürmekle tehdit edip, ‘Seni öldüreceğim ya buradan aşağıya atacağım ya da 2,5 litrelik kola şişesine oturacaksın’ dediğini söyledi. Sanık, Ayhan Küçükdere'nin daha sonra da bulduğu tahta kaşıkla Ali S.K.'ye cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.
12.04.2024 Gündem
Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri
Siyasi partilerde bayramlaşma ziyaretleri Ankara'da Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleşti.
11.04.2024 Politika
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu 'deniz parkı' hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu 'deniz parkı' hakkında açıklama Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu 'deniz parkı' hakkında açıklamada bulundu.
10.04.2024 Politika
Bakan Şimşek: KDV istismarına karşı saha denetimleri yapılacak
Bakan Şimşek: KDV istismarına karşı saha denetimleri yapılacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Temel ihtiyaç ürünleri üzerindeki vergi yükünü azaltmak için uygulanan düşük KDV oranlarını istismar ettiği tespit edilen firmalara yönelik saha denetimleri yapılacak" dedi.
8.04.2024 Ekonomi
Cinsel istismar davasında beraat kararına bozma; DNA örnekleri unutulmuş
Cinsel istismar davasında beraat kararına bozma; DNA örnekleri unutulmuş Ankara'da N.Y. (13) adlı kız çocuğuna içki içirip, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan F.A. (22) hakkında delil yetersizliğinden verilen beraat kararını istinaf mahkemesi, soruşturma aşamasında sürüntü örnekleri adli tıp şube müdürlüğünde unutulduğu gerekçesiyle bozdu. İstinaf, sanık F.A. ile küçük kıza içki içirirken yanında bulunan Y.C.'den alınacak sürüntü örneklerinin, N.Y.'den elde edilen örneklerle karşılaştırılıp, rapor sonucuna göre yeniden yargılama yapılmasına hükmetti.
6.04.2024 Gündem
Cinsel istismar şüphelisinin ölümüyle ilgili 2 polis ve 1 bekçi hakkında 19'ar yıl hapis istemi
Cinsel istismar şüphelisinin ölümüyle ilgili 2 polis ve 1 bekçi hakkında 19'ar yıl hapis istemi Zonguldak'ta R.Ö. (8) isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla İstanbul'da polis tarafından yakalanıp, ekip otosu ile Zonguldak'a götürüldüğü sırada şüphelilerden Metin Sucu'nun iddiaya göre, kaçmaya çalışıp yakalanmasının ardından fenalaşarak Kocaeli'de ölümüne ilişkin 2 polis memuru ile 1 bekçinin tutuklandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, 3 sanık hakkında 'kasten yaralama sonucu ölüme neden olma' suçundan ayrı ayrı 16 yıl ile 'kasten yaralama' suçundan ayrı ayrı 3 yıl hapis cezası istedi.
5.04.2024 Gündem
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki Ankara'da kızı ile ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızı M.Ş.'ye (17), 6 yaşından 11 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa E.'ye, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 10 yıl 5 ay hapis cezası verildi. M.Ş.'nin annesi Ayfer Ş., hem iyi hal indirimine, hem de ceza kesinleşmediği için sanığın hala tutuklanmamasına tepki gösterdi.
3.04.2024 Video
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki
Cinsel istismar sanığına iyi hal indirimine tepki Ankara'da kızı ile ders çalışmak için evine gelen komşusunun kızı M.Ş.'ye (17), 6 yaşından 11 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Mustafa E.'ye, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan iyi hal indirimi uygulanarak 10 yıl 5 ay hapis cezası verildi. M.Ş.'nin annesi Ayfer Ş., hem iyi hal indirimine, hem de ceza kesinleşmediği için sanığın hala tutuklanmamasına tepki gösterdi.
3.04.2024 Gündem
10 öğrenciye istismardan 94 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eğitmen, suçlamaları kabul etmedi
10 öğrenciye istismardan 94 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan eğitmen, suçlamaları kabul etmedi Antalya'nın Alanya ilçesinde özel bir yurtta kalan 10 erkek öğrenciye yönelik taciz ve istismarda bulunduğu iddia edilen eğitmen Gani Ruçhan Uyrum (21) toplam 94 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Mahkemede pedagog eşliğinde ifade veren mağdur çocuklardan biri, Uyrum'un kendisine 2 kez farklı zamanlarda nitelikli cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Gani Ruçhan Uyrum ise öğrencilere herhangi bir cinsel yaklaşımda bulunmadığını belirterek, iddiaları reddetti.
1.04.2024 Gündem
Ücretsiz özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi
Ücretsiz özel derste cinsel istismara 16 yıl hapis talebi Ankara'da, ilkokulda sınıf öğretmeni Hüseyin G. (65) hakkında, 4'üncü sınıf öğrencisi F.A.A. (10) ile ablası A.A.A.'ya (12), ücretsiz özel ders vermek için gittiği evlerinde cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 16 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.
1.04.2024 Gündem
Afyonkarahisar'da CHP'li Köksal başkan seçildi; AK Parti 9, MHP 4, CHP 3, İYİ Parti 1 ilçe kazandı
Afyonkarahisar'da CHP'li Köksal başkan seçildi; AK Parti 9, MHP 4, CHP 3, İYİ Parti 1 ilçe kazandı Afyonkarahisar'da yerel seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre CHP’li Burcu Köksal, belediye başkanı seçildi. 9 ilçede AK Parti, 4 ilçede MHP, 3 ilçede CHP, 1 ilçede İYİ Parti kazandı.
1.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sancaktepe'de konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Sancaktepe'de konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, “Filistinliler, özgürlüklerine, işgal altındaki topraklarına ve başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız devletine kavuşuncaya kadar durmayacağız. Vatanlarını koruyan Gazzeli yiğitlere terörist iftirası atan İsrail aşıklarının değirmenlerine su taşıyanların bize edecek tek kelamları olamaz. Bize tehditle, baskıyla, geri adım attıracaklarını zanneden lobilere rağmen, Filistin davasını kararlılıkla savunmaya devam edeceğiz" dedi.
29.03.2024 Politika
Bakan Koca: Seçim öncesi lösemi hastaları suistimal ediliyor
Bakan Koca: Seçim öncesi lösemi hastaları suistimal ediliyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyareti sırasında lösemili çocuğu olduğunu belirten ve LÖSEV’e ait Lösante Hastanesiyle ilgili, ‘Tam ruhsat istiyoruz" diyen bir kadına yanıt veren Koca, "75 yatakken 200 yatağa ben çıkardım. Bundan sonrası için 400’e kadar, kemik iliği, yoğun bakımı, çocuk yoğun bakımı dahil olmak üzere çocuklarımız için ne kadar yatak isterseniz biz vermeye hazırız dedik. 200 yatağın 28’i kemik iliği yatağı, niye lösemi hastaları için istenmiyor da, kadın doğum ve benzeri diğer branşlardan isteniyor? Seçim öncesi 2-3 ay lösemi hastalarını gündemde tutmak, maksatlı bir yaklaşım olduğundan endişe ediyorum" dedi.
28.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuz ayında emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu an dünyadaki tüm ekonomileri zorlayan en büyük sorun, son 50-60 yılın zirvesinde seyreden yüksek enflasyondur. Avrupa'sından Amerika'sına, herkesin kontrol altına almaya uğraştığı enflasyonla biz de mücadele ediyoruz. Hayat pahalılığından en fazla etkilenen kesimlerimiz de çalışanlarımız ve emeklilerimizdir. Önümüzdeki temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız” dedi.
28.03.2024 Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'daki mitingde konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Video
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı
Erdoğan: Kapımız teröristlere de örgütün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İpleri başkasının elinde olmayan, kirli çıkar ilişiklilerinin içinde kaybolup gitmemiş herkesle oturur, konuşuruz. Elbette herkesle her şeyi konuşmaya varız. Ancak kapımız teröristlere de terör örgütünün güdümünde siyasetçilik oynayanlara da kapalıdır. Milletvekili listesini, belediye başkan adayı listesini, meclis üyesi listesini, genel merkez yönetimi listesini terör örgütünün belirlediği parti, parti olamaz” dedi.
27.03.2024 Politika
Cinsel istismarla suçlanan imam tutuklandı
Cinsel istismarla suçlanan imam tutuklandı Adana'nın Kozan ilçesinde, imam M.A., camiye kursa gelen Ç.K.'nin (22), 9 yaşından beri kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.
26.03.2024 Gündem
Üvey kızına istismar sanığına 15 yıl hapis
Üvey kızına istismar sanığına 15 yıl hapis Kayseri'de üvey kızı B.T.’ye (15) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan S.E. (51), 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
25.03.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan; 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getireceğiz Atatürk Havalimanında düzenlenen Yeniden Büyük İstanbul Mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İnşallah sizlerle birlikte ramazanın bayramı gelmeden 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getireceğiz. Büyükşehir ile ilçeleriyle İstanbul'un belediyecilik hizmetlerinde yeni bir dönemin kapılarını beraberce açacağız. İstanbul'un 5 yıllık fethet devrilen son vererek şehrimizde eser ve hizmet siyasetini inşallah tekrar başlatacağız" dedi.
24.03.2024 Politika
Çocuğa cinsel istismar hükümlüsü yakalandı
Çocuğa cinsel istismar hükümlüsü yakalandı Samsun'un Çarşamba ilçesinde hakkında ‘12 yaşını tamamlamış çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, yakalandı.
23.03.2024 Gündem
Üvey toruna cinsel istismara 62,5 yıla kadar hapis talebi
Üvey toruna cinsel istismara 62,5 yıla kadar hapis talebi Ankara'da, üvey torunu E.S.T.'ye (8), 5 yaşından itibaren 2 yıl boyunca müstehcen videolar izletip, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Doğan Ü. (58) hakkında, 62,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
23.03.2024 Gündem
Erdoğan: Kirli pazarlıkların gerisinden hangi pis kokular çıkacak, şu an yargı bunları takip ediyor
Erdoğan: Kirli pazarlıkların gerisinden hangi pis kokular çıkacak, şu an yargı bunları takip ediyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "DEM'in hiçbir söz hakkı olmayan tabanının iradesini tek parti faşizminin günümüzdeki temsilcisi CHP ile pazarlık masasına sürdüler. Bedeli hala bilinmeyen bu kirli pazarlıkların gerisinden hangi pis kokular, hangi menfaat paylaşımları, hangi hain taktikler çıkacak inşallah hep birlikte göreceğiz. Şu anda yargı, bunları takip ediyor. Şimdiden bazı emareler ortaya çıkmaya başladı" dedi.
22.03.2024 Politika
2 kızına istismardan yargılanan babaya 58 yıl hapis
2 kızına istismardan yargılanan babaya 58 yıl hapis Kayseri'de S.Y. (14) ve G.Y. (13) isimli kız çocuklarına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan baba Ö.Y. (50), 58 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
22.03.2024 Gündem
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak Bağcılar’da geçen sene okuldan çıkan 11 yaşındaki M.Y.’yi aracıyla kendisine ait su dükkanına götürüp burada alıkoyan ve taciz eden Metin Şenay, 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak. Şenay’ın daha önce de istismar ettiği çok sayıda çocuğa ait görüntüleri kayıt altına aldığı ve bu görüntülerin bir kısmını şifreli bir hard diske aktardığı öne sürüldü. R.Ş.’nin annesi S.Ş., “Ben hiç görmedim. Sucumuzdu, gidip geliyordu. Öyle bir şeytanmış ki, hiç kimseye yüzünü göstermemiş" dedi.
21.03.2024 Gündem
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak
Bağcılar’da sucu dükkanında özel odalı istismar dehşetinde sanık 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak Bağcılar’da geçen sene okuldan çıkan 11 yaşındaki M.Y.’yi aracıyla kendisine ait su dükkanına götürüp burada alıkoyan ve taciz eden Metin Şenay, 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak. Şenay’ın daha önce de istismar ettiği çok sayıda çocuğa ait görüntüleri kayıt altına aldığı ve bu görüntülerin bir kısmını şifreli bir hard diske aktardığı öne sürüldü.
21.03.2024 Video

Benzer Haber Etiketleri

cinsel istismar hapis miting sanık istismar

İstismar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.