Joe Biden

Joe Biden

Son dakika Joe Biden haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Joe Biden gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Joe Biden haber sayfamızda...

Joe Biden

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 624 joe biden haberi bulunmuştur.
Biden: Siyasetimizdeki sıcaklığı düşürmemiz gerekiyor
Biden: Siyasetimizdeki sıcaklığı düşürmemiz gerekiyorABD Başkanı Joe Biden, Trump’a yapılan suikast girişiminden sonra dün halka seslendi. Biden, siyasetteki sıcaklığın düşürülmesi gerektiğini belirterek 'aynı fikirde olunmasa da düşman olmadıklarını' vurguladı.
15.07.2024Dünya
ABD Başkan adayı Trump’a suikast girişimi: Meclis güvenlik şeflerini duruşmaya çağıracak
ABD Başkan adayı Trump’a suikast girişimi: Meclis güvenlik şeflerini duruşmaya çağıracakABD eski başkanı ve yeni seçimde tekrar aday olan Donald Trump’a, Pensilvanya eyaletinde düzenlediği miting sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Trump, sağ kulağının üst kısmından hafif yaralanırken, 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de ağır yaralandı. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson, ABD Gizli Servis Direktörü Cheatle, Birleşik Devletler İç Güvenlik Bakanlığı (DHS) ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkililerinin soruşturma kapsamında kongrede duruşmaya çıkarılacağını belirtti.
14.07.2024Dünya
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyım
Biden: Gazze’de ateşkes müzakerelerinde ilerleme kaydediyoruz, bu işi bitirmeye kararlıyımABD Başkanı Joe Biden, İsrail ile Hamas arasında devam eden ateşkes müzakerelerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Ekibim ilerleme kaydediyor ve ben de bu işi bitirmeye kararlıyım” dedi.
13.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriye' açıklaması: Görevi Bakan Fidan'a verdimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye ile ilgili yaptığı konuşmada, "Görevi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'a verdim. Dışişleri Bakanım da şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Ona göre de inşallah adımı atacağız. Biz Suriye'de adil bir barışın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğünün bizim de çıkarımıza olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz" dedi.
13.07.2024Politika
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile ayaküstü sohbet etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile ayaküstü sohbet ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington’da düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile ayaküstü sohbet etti.
12.07.2024Politika
Emine Erdoğan, Jill Biden'ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldı
Emine Erdoğan, Jill Biden'ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın eşi Jill Biden'ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldı. Jill Biden, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında Washington'da bulunan devlet ve hükümet başkanlarının eşlerine resepsiyon verdi.
11.07.2024Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Aile Fotoğrafı çekimine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Aile Fotoğrafı çekimine katıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi marjında aile fotoğrafı çekimine katıldı. Erdoğan’ı fotoğraf çekiminin yapıldığı alanda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve ABD Başkanı Joe Biden karşıladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, NATO Zirvesi'nde akşam yemeğine katıldı.
11.07.2024Dünya
IFRC: Beryl Kasırgası sonrası Grenada’da evlerin yüzde 98’i yıkıldı
IFRC: Beryl Kasırgası sonrası Grenada’da evlerin yüzde 98’i yıkıldıABD’de ve Karayipler’de büyük yıkıma yol açan Beryl Kasırgası etkisini sürdürüyor. Uluslararası Kızılhaç Federasyonu (IFRC) ABD Bölge Direktörü Martha Keays, kasırgadan en çok etkilenen bölgelerden biri olan Grenada’da evlerin ve temel altyapının yüzde 98'inin yıkıldığını açıkladı.
10.07.2024Dünya
Stoltenberg: NATO, tarihteki en başarılı ittifaktır
Stoltenberg: NATO, tarihteki en başarılı ittifaktırNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD’nin başkenti Washington’daki Andrew W. Mellon Oditoryumu’nda, NATO’nun 75’inci yılı kapsamında düzenlenen törende konuştu. Stoltenberg, “Barış korunmuş, özgürlük güvence altına alınmıştır. Bu da NATO'yu tarihin en başarılı ittifakı yapmaktadır” dedi.
10.07.2024Dünya
Çekya Dışişleri Bakanı Lipavsky, Rus elçiyi bakanlığa çağırdı
Çekya Dışişleri Bakanı Lipavsky, Rus elçiyi bakanlığa çağırdıÇekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky, Rusya’nın Ukrayna’da düzenlediği saldırılar sonrası Rus büyükelçiyi bakanlığa çağırdığını duyurdu.
9.07.2024Dünya
Zelenski: Rusya'nın füze saldırılarında 38 kişi hayatını kaybetti, 190 kişi yaralandı
Zelenski: Rusya'nın füze saldırılarında 38 kişi hayatını kaybetti, 190 kişi yaralandıUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği füze saldırılarında dördü çocuk olmak üzere 38 kişinin öldüğünü, 190 kişinin de yaralandığını açıkladı.
9.07.2024Dünya
Biden: Seçim yarışından çekilmeyeceğim
Biden: Seçim yarışından çekilmeyeceğimABD Başkanı Joe Biden, Donald Trump ile 2024 başkanlık seçiminin ilk televizyon tartışması sonrasında adaylıktan çekilmesi gerektiği yönündeki eleştirilere cevap vererek, “Yarışta kalmaya devam edeceğim” dedi.
6.07.2024Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Geçici iskele uygun görüldüğü zaman Gazze'ye tekrar kurulacak
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Geçici iskele uygun görüldüğü zaman Gazze'ye tekrar kurulacakABD Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Yardımcısı Sabrina Singh, Gazze Şeridi’ne kurulan geçici iskelenin hava koşulları nedeniyle Aşdod limanına taşındığını, uygun görüldüğü zaman tekrar insani yardımlar için kurulacağını belirtti.
2.07.2024Dünya
Obama’dan ABD Başkanı Biden’a destek mesajı
Obama’dan ABD Başkanı Biden’a destek mesajıABD’de eski Başkan Barack Obama, ABD Başkanı Joe Biden ve Donald Trump arasında 2024 başkanlık seçiminin ilk televizyon tartışması sırasında Biden’ın durakladığı ve kafa karışıklığı yaşadığı eleştirilerine yanıt verdi. Obama, “Kötü münazara geceleri olur. İnanın bana, biliyorum” dedi.
29.06.2024Dünya
ABD’de ateşli silahla yapılan şiddet, halk sağlığı krizi ilan edildi
ABD’de ateşli silahla yapılan şiddet, halk sağlığı krizi ilan edildiABD Sağlık Dairesi Başkanı Dr. Vivek Murthy, dün ateşli silahla yapılan şiddetin ABD’de bir halk sağlığı krizi olduğunu ilan etti. Dr. Murthy, özellikle okullarda son yıllarda giderek artan silahlı saldırılara dikkat çekip silahlı şiddetin ülkenin sağlığı ve refahı üzerinde oluşturduğu yıkıcı ve geniş kapsamlı sonuçları olduğunu belirtti.
26.06.2024Dünya
FETÖ'den ABD Başkanı Joe Biden'a mektup hazırlığı
FETÖ'den ABD Başkanı Joe Biden'a mektup hazırlığıFethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), örgüt içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden'a göndermek üzere Türkiye'yi şikayet eden bir mektup hazırladığı ortaya çıktı.
20.06.2024Gündem
ABD’de 500 bin kişiye ‘eş durumundan vatandaşlık’ programı açıklandı
ABD’de 500 bin kişiye ‘eş durumundan vatandaşlık’ programı açıklandıBeyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’ın ABD vatandaşlarıyla evli kişiler için vatandaşlık fırsatı sunan yeni bir program açıklayacağını duyurdu. Yeni programa göre, ABD'de yaşayan tahmini 500 bin eşe ve 50 bin çocuğa vatandaşlık verileceği belirtildi.
18.06.2024Dünya
Beyaz Saray’dan, Biden'ın ‘kafasının karışık’ olduğu iddia edilen videolara açıklama
Beyaz Saray’dan, Biden'ın ‘kafasının karışık’ olduğu iddia edilen videolara açıklamaBeyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, ABD Başkanı Joe Biden'ın ‘kafası karışmış’ olarak görünen ve sosyal medyada tartışmalara neden videoları hakkında, "Bunlar kötü niyetle yapılıyor" dedi.
18.06.2024Dünya
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldı
İletişim Başkanı Altun, G7 liderler zirvesine ilişkin Al Cezire’de bir makale kaleme aldıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, G7 Zirvesine ilişkin Al Cezire’de kaleme aldığı makalede, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in pervasız saldırılarının durdurulması gerektiğini aylardır her platformda dile getirmektedir. G7 ülkelerinin liderleri, ABD Başkanı Joe Biden’ın 31 Mayıs’ta duyurduğu ateşkes planına tam destek verdiklerini bildirdi. Ancak hem bu çağrı hem de bu çağrıya verilen desteğin özellikle İsrail üzerinde nasıl bir caydırıcı etkisinin olacağı son derece tartışmalıdır.’’ İfadesini kullandı.
14.06.2024Politika
İtalya Başbakanı Meloni’nin Biden’ı beklerken sıkıldığı anlar
İtalya Başbakanı Meloni’nin Biden’ı beklerken sıkıldığı anlarİtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ev sahipliği yaptığı G7 Zirvesi kapsamında dün Fasano kentindeki Borgo Egnazia’da ülke liderlerini karşıladı. Meloni’nin ABD Başkanı Joe Biden’ı yaklaşık 20 dakika boyunca beklerken sıkıldığı anlar kameralara yansırken Meloni, bu sırada gazetecilerle selfie çektirdi.
14.06.2024Video
İtalya Başbakanı Meloni’nin Biden’ı beklerken sıkıldığı anlar
İtalya Başbakanı Meloni’nin Biden’ı beklerken sıkıldığı anlarİtalya Başbakanı Giorgia Meloni, ev sahipliği yaptığı G7 Zirvesi kapsamında dün Fasano kentindeki Borgo Egnazia’da ülke liderlerini karşıladı. Meloni’nin ABD Başkanı Joe Biden’ı yaklaşık 20 dakika boyunca beklerken sıkıldığı anlar kameralara yansırken Meloni, bu sırada gazetecilerle selfie çektirdi.
14.06.2024Foto Galeri
G7 liderleri, İtalya’da toplandı
G7 liderleri, İtalya’da toplandıİtalya, Japonya, ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve Almanya’dan oluşan G7 ülkelerinin liderleri, İtalya’nın güneyindeki Puglia bölgesinde bulunan Itria Vadisi’ndeki Borgo Egnazia Oteli’nde toplandı. Liderler bugün Ukrayna ve Orta Doğu’yu görüşecek.
13.06.2024Dünya
Hamas, BMGK'nın ateşkes kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı
Hamas, BMGK'nın ateşkes kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladıHamas hareketi, BM Güvenlik Konseyi’nin dün akşam Gazze'de ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılmasına ilişkin çağrıda bulunan kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı. ABD Başkanı Joe Biden ise ABD tarafından sunulan kararın ateşkes istediğini söyleyen Hamas için ne kadar ciddi olduklarını gösterecek bir fırsat olduğunu belirtti.
11.06.2024Dünya
BM Güvenlik Konseyi Gazze tasarısını kabul etti
BM Güvenlik Konseyi Gazze tasarısını kabul ettiBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Gazze'de hemen ateşkes öngören ve rehinelerin serbest bırakılmasına ilişkin karar tasarısı kabul edildi.
11.06.2024Gündem
ABD Başkanı Biden’dan Rus varlıkları konusunda AB ve G7’ye destek
ABD Başkanı Biden’dan Rus varlıkları konusunda AB ve G7’ye destekABD Başkanı Joe Biden, Normandiya Çıkarması kapsamında ziyaret ettiği Fransa’da dün açıklama yaptı. Biden, dondurulan Rus varlıklarının Ukrayna’ya destek için kullanılmasını planlayan Avrupa Birliği ve G7’ye destek verdiğini belirtti.
9.06.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

bidenabdg7donald trumpgazze

Joe Biden ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.