Kagider

Kagider

Son dakika KAGİDER haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KAGİDER gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KAGİDER haber sayfamızda...

Kagider

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 75 kagider haberi bulunmuştur.
Bakan Göktaş, KAGİDER'in BM'de düzenlediği programa katıldı
Bakan Göktaş, KAGİDER'in BM'de düzenlediği programa katıldı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) tarafından Birleşmiş Milletler'de (BM) düzenlenen 'Piyasalara Erişim Yoluyla Krizdeki Tüm Kadınların Ekonomik Toparlanmasını Hızlandırmak, Ekonomiyi Kadın İşletmeleriyle Büyütme' programında konuştu.
13.03.2024 Politika
Geleceğin Kadın Liderleri Programı kapsamında ‘GKL İlham Buluşmaları’ gerçekleştirildi
Geleceğin Kadın Liderleri Programı kapsamında ‘GKL İlham Buluşmaları’ gerçekleştirildi Sanofi Türkiye ve KAGİDER, genç kadınların iş hayatına daha donanımlı katılabilmeleri amacıyla 14 yıl önce hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri Programı kapsamında GKL İlham Buluşmaları’nın ilkini gerçekleştirdi.
8.03.2024 Kurumsal
Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu
Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu Garanti BBVA'nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle bu yıl 17'ncisini gerçekleştirdiği Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı. Dün gerçekleşen ödül töreninde, beş kategorinin birincileri açıklandı. Yarışmada, DG Geri Kazanım'ın kurucusu Nagihan Yılmaz, 'Türkiye'nin Kadın Girişimcisi' seçildi. Bilge Can, Anatolian Craft girişimiyle 'Türkiye'nin Kadın Sosyal Etki Girişimcisi', Seyyare Sungur, Fındık Ocağı girişimiyle 'Türkiye'nin Yöresinde Sürdürülebilir Fark Yaratan Kadın Girişimcisi' oldu. Şevin Ballıktaş, Usersdot girişimiyle 'Türkiye'nin Gelecek Vadeden Kadın Girişimcisi' seçilirken, bu yıl ödül kategorisine eklenen 'Türkiye'nin Kadın Kooperatifi' ödülünü ise Hatay Altınözü Zeytin Emeği Kadın Girişimi Kooperatifi (HAZEK) adına Leyla Ayvazoğlu aldı.
28.02.2024 Ekonomi
Boyner Grup ve KAGİDER iş birliğiyle ‘İyi İşler’ projesinde yedinci dönem eğitimleri başladı
Boyner Grup ve KAGİDER iş birliğiyle ‘İyi İşler’ projesinde yedinci dönem eğitimleri başladı Kadın girişimcilerin güçlenmesine ve işlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla Boyner Grup ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘İyi İşler’ projesinin yedinci dönem eğitimleri başladı. Bu yıl deprem bölgesindeki kadın girişimcilerin önceliklendirildiği programda, 20’si bu bölgelerden olmak üzere toplam 43 kadın iş modellerini geliştirmek üzere eğitim alarak, ekonomideki yerini alacak.
13.12.2023 Kurumsal
Hepsiburada’dan deprem bölgesindeki kadın girişimcilere yönelik iş birliği
Hepsiburada’dan deprem bölgesindeki kadın girişimcilere yönelik iş birliği     Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye, KAGİDER ve Hepsiburada, 6 Şubat depremlerinden etkilenen kadın girişimci ve işletme sahiplerini desteklemek üzere ‘Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Ekonomik İyileşme: Kadın İşletmeleriyle Ekonomiyi Büyütüyoruz’ programına imza attı. Program, toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı bir ekonomi için başlatılan iş birliği, bu yıl deprem bölgesindeki kadın girişimcileri ve kadın kooperatiflerini desteklemek üzerine tasarlandı.
22.11.2023 Ekonomi
Turkcell’e Altın Pusula’dan 3 ödül
Turkcell’e Altın Pusula’dan 3 ödül Turkcell, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Altın Pusula Ödülleri’nde üç dalda ödüle layık görüldü. Şirket, ‘T.Life’, ‘Geleceği Yazan Kadınlar-İklim Fikir Maratonu’ ve ‘GNÇ SporFest’ projeleriyle üç dalda ödül aldı.
24.10.2023 Kurumsal
Cumhuriyetin 100. Yılı Kadın Girişimci Zirvesi gerçekleşti
Cumhuriyetin 100. Yılı Kadın Girişimci Zirvesi gerçekleşti Garanti BBVA ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Cumhuriyetin 100. Yılı Kadın Girişimci Zirvesi’ni gerçekleştirdi. Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Esra Bezircioğlu’nun konuşmalarıyla başlayan Zirveye, Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner “Toplumsal Kalkınmanın İtici Gücü Kadın Girişimciler” başlığında konuk konuşmacı olarak katıldı.
17.10.2023 Kurumsal
Geleceğin Kadın Liderleri programının 13'üncü dönem mezuniyeti gerçekleşti
Geleceğin Kadın Liderleri programının 13'üncü dönem mezuniyeti gerçekleşti  Sanofi Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle geleceğin liderlerini yetiştirmek hedefiyle hayata geçirilen Geleceğin Kadın Liderleri programının 13’üncü dönem mezuniyeti gerçekleşti.  
29.09.2023 Ekonomi
Yerli girişimden Atletico Madrid ile iş birliği
Yerli girişimden Atletico Madrid ile iş birliği  Yerli sağlık ve sağduyu uygulaması Help Steps, İspanya’nın spor kulübü Atletico Madrid ile iş birliği yaparak, globale açılma adımlarını hızlandırdı. Taraftarlar, attıkları adımları takımları aracılığıyla Atletico Madrid Vakfı’na bağışlayarak spor, eğitim ve birçok sosyal sorumluluk hareketine destek verebilecek.
11.09.2023 Gündem
‘İyi işler’ yeni dönem başvuruları başladı
‘İyi işler’ yeni dönem başvuruları başladı Kadın girişimcilerin güçlenmesine ve işlerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘İyi İşler’ projesinin yedinci dönemi başlıyor. Projenin ilk yılından itibaren 119 kadın girişimci eğitimlerini tamamlayarak ‘İyi İşler’den mezun oldu. Bu yıl kapılarını deprem bölgesindeki kadın girişimcilere de açan proje için başvurular 4 Ekim tarihine kadar KAGİDER’in web sitesi üzerinden yapılabilecek.
4.09.2023 Ekonomi
‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın başvuruları başladı
‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın başvuruları başladı  Garanti BBVA’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist Dergisi iş birliğiyle 17’ncisini düzenlediği ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’ için başvurular başladı. Adaylar 15 Kasım’a kadar yarışmaya başvurabilecek.  
25.08.2023 Ekonomi
Boyner Grup sürdürülebilirlik raporunu açıkladı
Boyner Grup sürdürülebilirlik raporunu açıkladı Boyner Grup, 2022 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Raporda toplumsal etki, çevresel etki, işyerinde demokrasi, inovasyon, değer zinciri ve paydaş katılımı alanlarında yürüttüğü çalışmaları paylaşan şirket, benimsediği Sürdürülebilir İyilik Modeli’ne vurgu yaptı.
27.07.2023 Kurumsal
16'ncı Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın kazananları belli oldu
16'ncı Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın kazananları belli oldu Garanti BBVA’nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle bu yıl 16’ncısını gerçekleştirdiği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı. 1 Haziran Perşembe akşamı gerçekleştirilen ödül töreninde, dört kategorinin birincileri açıklandı.
2.06.2023 Ekonomi
Depremzede esnafın yerel ürünleri bir ayda binden fazla haneye ulaştı
Depremzede esnafın yerel ürünleri bir ayda binden fazla haneye ulaştı Turkcell, Kahramanmaraş depremlerinden sonra afet bölgesini iyileştirmek için hayata geçirdiği ‘Gönül Bağı Projeleri’nin bir ayağı olan ‘Gönül Bağı Pasajı’ ile depremzede esnafın ve yerel üreticinin ürünlerini, bir ayda ülkenin farklı bölgelerindeki binden fazla haneye ulaştırdığını açıkladı.
11.05.2023 Kurumsal
27 kadın girişimci daha ‘İyi İşler’den mezun oldu
27 kadın girişimci daha ‘İyi İşler’den mezun oldu Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı’nın altıncı dönemi tamamlandı. Bu yıl 27 kadın girişimci daha eğitimlerini tamamlayarak programdan mezun oldu.
2.02.2023 Ekonomi
İstanbul Altın Değer Ödülleri sahiplerini buldu
İstanbul Altın Değer Ödülleri sahiplerini buldu   İstanbul Ekonomi Zirvesi kapsamında alanlarında başarılı olup Türkiye'ye katma değer sağlayan kişi ve kurumlara verilen İstanbul Altın Değerler Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 6'ncısı düzenlenen ve 'daha iyi bir dünyayı mümkün kılmak' sloganıyla gerçekleştirilen zirvede 11 alanda ödül verildi.
10.12.2022 Ekonomi
6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi başladı
6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi başladı   İstanbul Ekonomi Zirvesi Küresel Değer Zincirleri’ ana temasıyla Çırağan Sarayı’nda başladı. Zirvenin açılışında konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Zincir marketler meselesi son günlerde çok tartışılıyor. Elbette devlet marketleri denetleyecek, kurallarını koyacak. Ama bununla birlikte serbest ekonomi kurallarına da sonuna kadar uymaya devam edeceğiz. Ortalığı karıştırmaya çalışanlar da var. Biz bunlar aldırmayacağız, birlik ve beraberlik içinde hem ülkemizi kalkındıracağız hem de milletimizi daha güvenli, huzurlu bir yaşama birlikte götüreceğiz” dedi.  
8.12.2022 Video
6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi başladı
6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi başladı İstanbul Ekonomi Zirvesi Küresel Değer Zincirleri’ ana temasıyla Çırağan Sarayı’nda başladı. Zirvenin açılışında konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Zincir marketler meselesi son günlerde çok tartışılıyor. Elbette devlet marketleri denetleyecek, kurallarını koyacak. Ama bununla birlikte serbest ekonomi kurallarına da sonuna kadar uymaya devam edeceğiz. Ortalığı karıştırmaya çalışanlar da var. Biz bunlar aldırmayacağız, birlik ve beraberlik içinde hem ülkemizi kalkındıracağız hem de milletimizi daha güvenli, huzurlu bir yaşama birlikte götüreceğiz” dedi.
8.12.2022 Ekonomi
‘İyi İşler’in yeni dönem eğitimleri başladı
‘İyi İşler’in yeni dönem eğitimleri başladı Boyner Grup ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın yeni dönem eğitimleri başladı. ‘İyi İşler’ projesinin yeni eğitim döneminin başlangıcı 7 Aralık’ta Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem’in katılımıyla gerçekleşti. 21 alanda verilecek eğitimler kapsamında bu yıl 27 kadın girişimci ‘İyi İşler’den mezun olacak.
7.12.2022 Eğitim
Ticaretin Kadınları Platformu Gaziantep’te büyüyecek
Ticaretin Kadınları Platformu Gaziantep’te büyüyecek  KAGİDER’in öncülüğünde Garanti BBVA Desteği ile hayata geçen Ticaretin Kadınları Platformu büyümeye devam ediyor. Türkiye’de kadın girişimcileri ve derneklerini tek çatı altında toplayan Ticaretin Kadınları Platformu için 8 Kasım Salı günü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, KAGİDER Başkanı Emine Erdem ve Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya’nın katıldığı bir protokol imza töreni gerçekleştirildi.
8.11.2022 Ekonomi
6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi'nin basın toplantısı gerçekleşti
6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi'nin basın toplantısı gerçekleşti Bu yıl 8-9 Aralık 2022 tarihinde ‘Küresel Değer Zincirleri’ ana temasıyla Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek olan 6’ncı İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin basın toplantısı bugün gerçekleşti. İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer, “Biz belki dünya barışını sağlayamayabilir ya da dünyanın bütün ticaretini yönetemeyebiliriz ama bu iddiada olan kişi, kurum ve kuruluşları bir araya getirme amacımız var” dedi.
25.10.2022 Ekonomi
‘İyi İşler’ başvurusu için son gün 13 Ekim
‘İyi İşler’ başvurusu için son gün 13 Ekim Boyner Grup ve KAGİDER ortaklığıyla gerçekleştirilen 'İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı'nın altıncı dönem başvuruları başladı. Boyner Grup’un 2015’te başlattığı ve 2018 yılından bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen 'İyi İşler' projesi yeni dönem başvuruları için son tarih 13 Ekim.
7.10.2022 Ekonomi
‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın başvuruları başladı
‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nın başvuruları başladı Garanti BBVA’nın, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist Dergisi iş birliğiyle bu yıl 16. kez düzenlediği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması için başvurular başladı.
28.09.2022 Ekonomi
TÜGİAD Kahramanmaraş ve Diyarbakır’da şube açıyor
TÜGİAD Kahramanmaraş ve Diyarbakır’da şube açıyor Ekim ayında Kahramanmaraş’ta Doğu Akdeniz, kasım ayında ise Diyarbakır’da Güneydoğu Anadolu şubelerini hizmete açacaklarını duyuran Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, 25-28 Ekim tarihleri arasında Hamburg’da yapılacak G20 YEA Zirvesi’nde Türkiye'yi temsil edeceklerini söyledi. 
28.09.2022 Ekonomi
KAGİDER ve Tuzla Belediyesi’nden iş birliği
KAGİDER ve Tuzla Belediyesi’nden iş birliği Tuzla Belediyesi ile Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma kapsamında Tuzla’daki kadın girişimciler, KAGİDER’in geliştirdiği Ticaretin Kadınları Platformu aracılığıyla farklı pazarlara erişebilecek.
14.09.2022 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

kadın ekonomi KAGİDER girişimci kadın girişimci

Kagider ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.