Karantina

Karantina

Son dakika karantina haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan karantina gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan karantina haber sayfamızda...

Karantina

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.380 karantina haberi bulunmuştur.
Şanlıurfa'da mahalleye kuduz karantinası
Şanlıurfa'da mahalleye kuduz karantinası Şanlıurfa'da Sumaklı Mahallesi, bir köpekte görülen kuduz nedeniyle karantinaya alındı.
20.06.2024 Gündem
Karantinaya neden olan köpeğin testi negatif çıktı
Karantinaya neden olan köpeğin testi negatif çıktı Niğde Valiliği, Bor ilçesinde kuduz şüphesi nedeniyle Kemerhisar beldesi Cumhuriyet Mahallesi'nin karantina altına alınmasına neden olan köpeğe yapılan testin negatif çıktığını duyurdu.
20.06.2024 Gündem
Niğde'de bir mahalleye 'kuduz' karantinası
Niğde'de bir mahalleye 'kuduz' karantinası Niğde'nin Bor ilçesinde kuduz şüphesi nedeniyle Kemerhisar Kasabası Cumhuriyet Mahallesi'nin karantina altına alındığı açıklandı.
20.06.2024 Gündem
Şanlıurfa’da, muhtarlık kapısına ‘Katil’ yazan 4 kişi hakkında yakalama kararı
Şanlıurfa’da, muhtarlık kapısına ‘Katil’ yazan 4 kişi hakkında yakalama kararı Şanlıurfa’da, yaşanan kuduz vakasının ardından karantinaya alınan Batıkent Mahallesi'nde muhtarlık ofisinin girişine 'Katil' yazdığı belirlenen 4 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şanlıurfa Valiliği ise Siverek’teki Hayvan Barınağı'ndan 28 köpeği Ankara’ya götürürken yakalanarak tutuklanan Yaşama Tutunan Patililer Derneği Başkanı Buket Özgünlü Boyacı'ya, Büyükşehir Belediyesine ve barınak görevlisine idari para cezası uygulandığını duyurdu.
11.06.2024 Gündem
'Kuduz' karantinasına alınan mahallede arbede; 3 gözaltı
'Kuduz' karantinasına alınan mahallede arbede; 3 gözaltı Şanlıurfa'da sokak köpeklerinin toplatılmasına tepki gösteren hayvan hakları savunucuları, karantina altındaki Batıkent Mahallesi'nin muhtarlığı önünde eylem yapıp, muhtarlık binasına 'Dikkat, kuduz risk bölgesi' yazılı tabelayı astı. Bu sırada mahalle sakinleri ile hayvan hakları savunucuları arasında arbede çıktı, 3 kişi gözaltına alındı.
10.06.2024 Foto Galeri
Şanlıurfa'da 2 mahalle, 'kuduz' nedeniyle karantinaya alındı
Şanlıurfa'da 2 mahalle, 'kuduz' nedeniyle karantinaya alındı Şanlıurfa Valiliği, kentte başıboş köpekler tarafından ısırılan 4 vatandaşın ardından köpeklerden alınan numunelerde kuduz tespit edilmesinin ardından 2 mahallede karantina uygulaması başlatıldığını duyurdu.
8.06.2024 Gündem
1 kişiyi ısıran köpek kuduz çıktı, mahalle 6 ay karantinaya alındı
1 kişiyi ısıran köpek kuduz çıktı, mahalle 6 ay karantinaya alındı Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir kişiyi ısıran köpeğin kuduz olduğu ortaya çıkınca Yolbaşı Mahallesi 6 ay süreyle karantinaya alındı.
28.05.2024 Gündem
Hatay'da 2 mahalleye kuduz karantinası
Hatay'da 2 mahalleye kuduz karantinası Hatay'ın Defne ilçesinde bir çiftlikteki büyükbaş hayvanlara saldıran köpek, alınan numunede kuduz olduğu tespit edildi. İki mahalleye hayvan giriş ve çıkışı yasaklandı. Hastalığın görüldüğü bölgelerde başıboş kedi ve köpekler ile vahşi hayvanların, aşılı olup olmadıklarına bakılmaksızın toplanmasına, aşılanmasına ve hastalık sönüşü yapılıncaya kadar bakım evlerinde tutulmaları kararı alındı.
27.04.2024 Gündem
ABD’de 1 kişide kuş gribi tespit edildi
ABD’de 1 kişide kuş gribi tespit edildi ABD’nin Teksas eyaletinde bir kişide kuş gribi tespit edildi. Yetkililer hastalığın geçtiğimiz günlerde ineklerde tespit edilen vakalardan bulaştığını açıkladı.
2.04.2024 Dünya
Hayvan hastalıklarına karşı 8 ilde denetim istasyonu
Hayvan hastalıklarına karşı 8 ilde denetim istasyonu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülkenin doğusundan batısına yapılan hayvan sevkiyatının kontrol altına alınması ve bulaşıcı hayvan hastalıklarının önlenmesi amacıyla Erzurum'da hayata geçirilen 'Veteriner Yol Kontrol ve Denetim İstasyonu'nun yıl içinde 7 ilde daha kurulacağını belirtti. Bakan Yumaklı, Erzurum'daki istasyonda 6 ayda 2 bin 178 aracın kontrol edildiğini ve 78 araçta uygunsuzluk tespit edildiğini söyledi.
30.03.2024 Gündem
Hamza Dağ: Kemeraltı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz
Hamza Dağ: Kemeraltı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, 'KALBİMİZMİR: Tarihi Konak Atatürk Meydanı ve Kemeraltı Cazibe Merkezi Projesi' adını verdikleri Kemeraltı Projesi'ni anlattığı toplantıda yaptığı konuşmada, “İhtiyaç duyduğu ilgi ve bakımı görmemesi nedeniyle zaman içerisinde eski canlılığını yitiren bölgemizde hayata geçireceğimiz projemizle bu değerli mirası restore ederek Kemeraltı'nı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz” dedi.
27.03.2024 Politika
Hamza Dağ: Kemeraltı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz
Hamza Dağ: Kemeraltı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, 'KALBİMİZMİR: Tarihi Konak Atatürk Meydanı ve Kemeraltı Cazibe Merkezi Projesi' adını verdikleri Kemeraltı Projesi'ni anlattığı toplantıda yaptığı konuşmada, “İhtiyaç duyduğu ilgi ve bakımı görmemesi nedeniyle zaman içerisinde eski canlılığını yitiren bölgemizde hayata geçireceğimiz projemizle bu değerli mirası restore ederek Kemeraltı'nı ve Konak'ı İzmir'in yeniden can damarı yapmayı hedefliyoruz” dedi.
27.03.2024 Gündem
ABD’deki ineklerde kuş gribi tespit edildi
ABD’deki ineklerde kuş gribi tespit edildi ABD’li yetkililer dün yaptıkları açıklamada, Teksas ve Kansas’taki ineklerden elde edilen süte yapılan testlerde kuş gribinin pozitif çıktığını açıkladı. Yetkililer, kuş gribinin pozitif çıktığı ineklerin karantina altına alınarak iki ila üç hafta içerisinde iyleştiğini belirtti.
27.03.2024 Dünya
Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nin acil servisi 'izole hastalar' nedeniyle kapatıldı
Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nin acil servisi 'izole hastalar' nedeniyle kapatıldı Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne zehirlenme belirtisi ile getirilen 2 işçinin tedavisi sırasında hastanedeki bazı kişilerde de zehirlenme belirtilerinin ortaya çıkması üzerine 'acil servis' boşaltılarak hasta kabulü durduruldu. Hastanede temizlik çalışması başlatılırken, izole hastaların nakline kadar serviste hizmetlerin durdurulduğu öğrenildi. İlerleyen dakikalarda ise zehirlenerek acil servise getirilen 2 işçi ile tedavi sırasında etkilenen diğer hastalar, başka hastanelere sevk edildi.
17.03.2024 Gündem
Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nin acil servisi 'izole hastalar' nedeniyle kapatıldı
Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'nin acil servisi 'izole hastalar' nedeniyle kapatıldı Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne zehirlenme belirtisi ile getirilen 2 işçinin tedavisi sırasında hastanedeki bazı kişilerde de zehirlenme belirtilerinin ortaya çıkması üzerine 'acil servis' boşaltılarak hasta kabulü durduruldu. Hastanede temizlik çalışması başlatılırken, izole hastaların nakline kadar serviste hizmetlerin durdurulduğu öğrenildi.
17.03.2024 Gündem
AK Parti'nin İzmir adayı Dağ, projelerini açıkladı
AK Parti'nin İzmir adayı Dağ, projelerini açıkladı İzmir için projelerini açıklayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, 'Eşsiz İzmir' temasıyla projeleri 11 başlıkta topladığını belirtip, "Ne bizim ne de İzmirlilerin, İzmir'in sorunlarını konuşmaya ayıracak bir dakikası dahi yok. Önceden olduğu gibi bugün de İzmir için sadece çözümlere odaklandım. Güzel şehrimizin sorunlarını bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiren; insanı merkeze alan yepyeni bir yönetim yaklaşımını, İzmirli hemşehrilerimin hizmetine sunacağız. İzmir'e yakışan, dünya standartlarında bir şehir haline getirecek projelerimizle bu şehri eşsiz bir hüviyete kavuşturacağız" dedi.
13.02.2024 Gündem
Denizli'de küçükbaş hayvanlarda çiçek hastalığı karantinası
Denizli'de küçükbaş hayvanlarda çiçek hastalığı karantinası Denizli'nin Acıpayam ilçesinde koyun ve keçilerde çiçek hastalığı tespit edilmesi üzerine kırsal bölgedeki 11 mahalle karantinaya alındı. Ayrıca Acıpayam Canlı Hayvan Pazarı da küçükbaş hayvanlara kapatıldı.
29.01.2024 Gündem
Bakan Kacır, GUHEM'de Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüntülü görüştü
Bakan Kacır, GUHEM'de Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile görüntülü görüştü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ile Bursa'daki Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi'nde (GUHEM) video konferans aracılığıyla görüşme yaptı. Görüşme 20 dakika sürdü.
26.01.2024 Politika
Çorlu'da 12 kişinin sahte içkiden ölümünde 3 sanığa 4'er kez müebbet hapis istemi
Çorlu'da 12 kişinin sahte içkiden ölümünde 3 sanığa 4'er kez müebbet hapis istemi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 12 kişinin sahte içkiden ölümüne ilişkin hayatını kaybedenlerden 4'ü için hazırlanan 2'nci iddianamede, ilk görülen davada 50 yıl hapis cezasına çarptırılıp, tutuklanan Cengiz Girgin ile önceki davada beraat eden Metin Dobrucalı ve Kudret Uygur için 4'er kez müebbet hapis cezası istendi.
26.01.2024 Gündem
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Elimiz piyasanın üzerinde
Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Elimiz piyasanın üzerinde Sarıyer’de Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Merkezi'nin açılışında konuşan Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat, "Elimiz piyasanın üzerinde. Bu noktada hangi alanda hangi sektörde bir boşluk ya da haksız, fahiş uygulama, stokçuluk gibi durumlar gördüğümüzde denetim ekiplerimiz vasıtasıyla orayı denetliyoruz. Bir yasal eksiklik varsa hemen yönetmelik tebliğ yayınlama şeklinde düzenlemelerimizi yapıyoruz" diye konuştu. Bolat, "Ticaret Bakanlığı olarak haksız ticaret peşinde koşanlarla mücadele noktasında görevlerimizi yapmak için var gücümüzle ve can havliyle çalışıyoruz. İnşallah orta vadeli programda hedeflenen 2026 yılı sonuna doğru enflasyonu tek haneli rakama düşürmeyi başardığımızda zaten istikrarlı bir yapı için hem üretimde hem ekonomide hem yatırımda hem istihdamda çok daha aydınlık çok daha iyi rakamlara ve ortamı hep birlikte yaşayacağız" dedi.
8.01.2024 Ekonomi
Karantina süreci başlayan Gezeravcı: Dış dünya ile temasımızı kesecek şekilde bir tesise kapandık
Karantina süreci başlayan Gezeravcı: Dış dünya ile temasımızı kesecek şekilde bir tesise kapandık Türkiye'nin ilk uzay yolcusu Alper Gezeravcı, şu an operasyonel sürecin ilk adımı olan karantinaya başladıklarını belirterek, "14 günlük sürede, görev ekibini oluşturan 4 astronot ve daha öncesinde sağlık testleri ve aşılamaları tamamlanmış sınırlı sayıda kilit destek personeli ile dış dünya ile temasımızı kesecek şekilde bir tesise kapandık" dedi.
5.01.2024 Foto Galeri
Bakan Kacır: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor
Bakan Kacır: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ilk Türk astronotun 17 Ocak’ı 18 Ocak’a bağlayan gece uzay yolculuğuna çıkacağını açıklayarak, “NASA ilan etmiş oldu. İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor. Türkiye saatiyle 17 Ocak’ı 18 Ocak’a bağlayan gece saat 01.11’de Alper Gezeravcı ilk insanlı uzay misyonumuz için yola çıkmış olacak. Dün itibarıyla 14 günlük karantina süreci de başlamış oldu. Bu yolculuk hem uluslararası bilim literatürüne önemli katkı sunacak hem Türkiye'nin uzay çalışmalarında önemli bir kilometre taşı olacak hem de gelecek nesillerimize ilham kaynağı olacak” dedi.
5.01.2024 Video
Bakan Kacır: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor
Bakan Kacır: İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ilk Türk astronotun 17 Ocak’ı 18 Ocak’a bağlayan gece uzay yolculuğuna çıkacağını açıklayarak, “NASA ilan etmiş oldu. İlk Türk astronot uzay yolculuğuna çıkıyor. Türkiye saatiyle 17 Ocak’ı 18 Ocak’a bağlayan gece saat 01.11’de Alper Gezeravcı ilk insanlı uzay misyonumuz için yola çıkmış olacak. Dün itibarıyla 14 günlük karantina süreci de başlamış oldu. Bu yolculuk hem uluslararası bilim literatürüne önemli katkı sunacak hem Türkiye'nin uzay çalışmalarında önemli bir kilometre taşı olacak hem de gelecek nesillerimize ilham kaynağı olacak” dedi.
5.01.2024 Teknoloji
Bartın’da şap hastalığı nedeniyle 12 köy karantinaya alındı
Bartın’da şap hastalığı nedeniyle 12 köy karantinaya alındı Bartın’da büyükbaşlarda görülen şap hastalığı nedeniyle 12 köy karantina altına alınırken, 39 köyde gözetim kararı uygulanmaya başlandı.
16.12.2023 Foto Galeri
Karantina Adası'nda deprem anında tekne kazası tatbikatı
Karantina Adası'nda deprem anında tekne kazası tatbikatı İzmir'in Urla ilçesindeki Karantina Adası'nda İzmir İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda; 2023 yılı 18'inci Bölge Faaliyet Planı kapsamında yer alan 'Bölge Tatbikatı' gerçekleştirildi. Deprem anında yaşanan tekne kazası senaryosunun canlandırıldığı tatbikatta, 90 personel ve 21 araç yer aldı.
23.11.2023 Video

Benzer Haber Etiketleri

kuduz karantina Şanlıurfa Bakan Kacır köpek

Karantina ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.