Kiev

Kiev

Son dakika kiev haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kiev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kiev haber sayfamızda...

Kiev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.045 kiev haberi bulunmuştur.
Blinken, Zelenski ile bir araya geldi
Blinken, Zelenski ile bir araya geldi ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
14.05.2024 Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kiev’de
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kiev’de ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, resmi temaslarda bulunmak üzere Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitti.
14.05.2024 Dünya
Putin: Batı, İkinci Dünya Savaşı’nın derslerini unutmaya çalışıyor
Putin: Batı, İkinci Dünya Savaşı’nın derslerini unutmaya çalışıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İkinci Dünya Savaşı sonunda, Nazi Almanyasının kayıtsız şartsız teslimiyetini imzaladığı Zafer Günü’nün 79’uncu yıl dönümünde başkent Moskova’da konuştu. Putin, “Batı'da İkinci Dünya Savaşı'nın derslerini unutmak istiyorlar. Nazizme karşı gerçek savaşçıların anıtlarını yıkıyorlar, hainleri ve Nazilerin suç ortaklarını kaidelere yerleştiriyorlar” dedi.
9.05.2024 Dünya
İngiltere’den Ukrayna’ya her yıl 3 milyar poundluk askeri destek sözü
İngiltere’den Ukrayna’ya her yıl 3 milyar poundluk askeri destek sözü İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, Kiev’e yaptığı ikinci ziyaretinde Ukrayna’ya 3 milyar poundluk askeri yardım paketini açıkladı. Bakan Cameron, bu miktardaki desteğin ‘ihtiyaç duyulduğu sürece her yıl’ verileceğini taahhüt etti.
3.05.2024 Dünya
Stoltenberg: Ukrayna'nın galip gelmesi için çok geç değil, daha fazla destek yolda
Stoltenberg: Ukrayna'nın galip gelmesi için çok geç değil, daha fazla destek yolda NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, dün Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Ukrayna’nın aylardır silahsız olduğunu belirterek, “Ancak Ukrayna'nın galip gelmesi için henüz çok geç değil. Daha fazla destek yolda” dedi.
30.04.2024 Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’de
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Kiev’de NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitti. Stoltenberg, Zelenski ile bir araya geldi.
29.04.2024 Dünya
Saadet Partili Kaya: Gazze’de her bir saatte üç çocuk katlediliyor
Saadet Partili Kaya: Gazze’de her bir saatte üç çocuk katlediliyor Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, “7 Ekim’den bu yana tam 200 gün geçti ve 15 bin çocuk katledildi. Düşünebiliyor musunuz, günde 75 çocuk. Gazze’de her bir saatte üç çocuk katlediliyor” dedi.
25.04.2024 Politika
Zelenski, Bucha’da hayatını kaybeden sivilleri andı
Zelenski, Bucha’da hayatını kaybeden sivilleri andı Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, başkent Kiev’in kuzeyindeki Bucha bölgesini ziyaret etti. Zelenski, burada 2 yıl önce hayatını kaybeden sivilleri andı.
1.04.2024 Dünya
Zakharova: DEAŞ’ın saldırıyı gerçekleştirecek güce sahip olduğuna inanmak zor
Zakharova: DEAŞ’ın saldırıyı gerçekleştirecek güce sahip olduğuna inanmak zor Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, dün akşam düzenlediği basın toplantısında DEAŞ’ın Crocus Belediye Binası’ndaki terör saldırısını düzenleyecek kadar kapsamlı bir güce sahip olduğuna inanmanın zor olduğunu söyledi.
28.03.2024 Dünya
Putin: Saldırıyı kimin emrettiğini bilmek istiyoruz
Putin: Saldırıyı kimin emrettiğini bilmek istiyoruz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün akşam Crocus Belediye Binası'ndaki terör saldırısının ardından alınan tedbirlere ilişkin Moskova yerel yürütme makamları, hükümetin ilgili bakanlıkları dahil kolluk kuvvetleri ile video konferans toplantısı yaptı. Putin toplantıda “Rusya'ya ve halkına karşı yapılan bu zulmün kimin eliyle yapıldığını biliyoruz. Kimin emrettiğini bilmek istiyoruz” dedi.
26.03.2024 Dünya
Rusya’dan ABD’nin ‘DEAŞ’ açıklamasına yanıt: Belki Kennedy’i de DEAŞ öldürmüştür
Rusya’dan ABD’nin ‘DEAŞ’ açıklamasına yanıt: Belki Kennedy’i de DEAŞ öldürmüştür Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, ABD’nin Moskova’daki terör saldırısını ‘DEAŞ’ın düzenlediğine’ ilişkin açıklamasına yanıt verdi. Zakharova, “Keşke kendi Başkanları Kennedy'nin suikastını da bu kadar kısa sürede çözebilselerdi. Belki onu da DEAŞ yapmıştır?” dedi.
24.03.2024 Dünya
Rusya, Ukrayna’nın başkenti Kiev’i vurdu: 10 yaralı
Rusya, Ukrayna’nın başkenti Kiev’i vurdu: 10 yaralı Rusya, 21 Mart sabahı Ukrayna’nın başkenti Kiev’e roketli saldırı düzenledi. Saldırıda biri çocuk, 10 kişinin yaralandığı duyuruldu.
21.03.2024 Dünya
Hablemitoğlu davası sanığı Bozkır'dan tanık ifadesine tepki: Yalan söylüyor
Hablemitoğlu davası sanığı Bozkır'dan tanık ifadesine tepki: Yalan söylüyor Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesine ilişkin 10 sanığın yargılandığı davada tutuklu bulunan Nuri Gökhan Bozkır, 2017'de kendisiyle röportaj yapan ve tanık olarak dinlenen gazeteci Abdurrahman Şimşek'in sözlerine "Yalan söylüyor. Allah belanı versin" diyerek tepki gösterdi.
4.03.2024 Gündem
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist
Lavrov: İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Çok uzun zaman önce Zelenski de 'Bir insan vardır bir de yaratıklar vardır. Ukrayna'da yaşayan insanlar Rus kültürünü benimsiyorsa Rusya'ya gitsinler' demişti. Şimdi aynı şeyleri İsrail'de görüyoruz. Gazze'nin tamamı sivil ama İsrail'e göre 3 yaşından itibaren Filistinli herkes radikal terörist. Şu anda en önemli şey çatışmayı durdurabilmek" dedi.
1.03.2024 Politika
Rusya Büyükelçisi Yerhov: Türk diplomasisinin azmini takdir edebiliriz
Rusya Büyükelçisi Yerhov: Türk diplomasisinin azmini takdir edebiliriz Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, "Türkiye'nin çatışmanın taraflarına ateşkesin sağlanması ve çatışma sonrası çözüm süreci için kabul edilebilir metotlara ulaşılması konusunda yardımcı olma arzusunu takdir etmemiz gerektiğini düşünüyorum. 'Karadeniz Girişimi'ni ısrarla destekleyen Türk diplomasisinin azmini takdir edebiliriz" dedi.
19.02.2024 Politika
Bodnar: Anlaşma, Ukrayna'nın yeniden imarında Türkiye ile iş birliği sağlayacak
Bodnar: Anlaşma, Ukrayna'nın yeniden imarında Türkiye ile iş birliği sağlayacak Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Türkiye ve Ukrayna arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması’nın yürürlüğe girmesinin savaş nedeniyle aksadığını söyleyerek, "Finale yaklaşıyoruz. 2024’ün ortalarına kadar anlaşmanın iki ülke tarafından onaylanmasını bekliyoruz. Anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle birlikte Türk ürünleri Ukrayna pazarında daha kolay ve hızlı yer alacak. Aynı zamanda Ukrayna’nın yeniden imar ve inşasında da daha pratik bir iş birliği sağlayacak" dedi.
10.02.2024 Politika
Borrell, Zelenski ile Kiev’de bir araya geldi
Borrell, Zelenski ile Kiev’de bir araya geldi Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Ukrayna’ya ziyareti kapsamında başkent Kiev’de Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile bir araya geldi.
8.02.2024 Dünya
Ukrayna’nın 6 bölgesine füzeli ve İHA'lı saldırı
Ukrayna’nın 6 bölgesine füzeli ve İHA'lı saldırı Ukrayna’nın Kiev dahil 6 bölgesine bu sabah Rusya tarafından füze ve İHA'lı saldırı yapıldı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
7.02.2024 Dünya
Zelenski, IAEA Genel Direktörü Grossi ile görüştü
Zelenski, IAEA Genel Direktörü Grossi ile görüştü Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Genel Direktörü Rafael Grossi ile Kiev’de bir araya geldi. Görüşmede, Zaporijya Nükleer Santrali’ndeki riskler ele alındı.
7.02.2024 Dünya
Trendyol, Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor
Trendyol, Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor E-ticaret platformu Trendyol, Ukrayna pazarına girmeye hazırlandığını duyurdu. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Baykar'ın CEO'su Haluk Bayraktar ile birlikte Kiev’de, Ukrayna Hükümeti’nin yüksek temsilcileriyle bir araya geldi. Başbakan Birinci Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Yulia Svrydenko ve Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanı Alexander Kamyshin’in bulunduğu görüşmede Baykar ve Trendyol şirketlerinin uluslararası yatırım planlamaları ele alındı.
2.02.2024 Ekonomi
Ukrayna ile Rusya arasında savaş esiri değişimi yapıldı
Ukrayna ile Rusya arasında savaş esiri değişimi yapıldı Rusya Savunma Bakanlığı bugün Ukrayna ile müzakereler sonucunda 195 savaş esiri askeri aldıklarını, karşılığında 195 Ukrayna askerini serbest bıraktıklarını açıkladı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ise 207 kişiyi geri aldıklarını duyurdu.
31.01.2024 Dünya
Ukrayna füze saldırısında ölü sayısı 18’e yükseldi
Ukrayna füze saldırısında ölü sayısı 18’e yükseldi Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın dün Kiev, Harkiv ve Pavlohrad bölgelerine yaptığı füze saldırısında ölü sayısının 18’e, yaralı sayısının ise 130’a yükseldiğini duyurdu. Zelenski, enkaz altında siviller olabileceğini belirtti.
24.01.2024 Dünya
Rusya’dan Kiev ve Harkiv’e füze saldırısı: 5 kişi hayatını kaybetti
Rusya’dan Kiev ve Harkiv’e füze saldırısı: 5 kişi hayatını kaybetti Ukrayna'da sabah saatlerinde Rusya’nın Kiev bölgesine ve Harkiv’e füze saldırısında bulunduğu ve ilk belirlemelere göre 5 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
23.01.2024 Dünya
Fransa Dışişleri Bakanı Sejourne ilk ziyaretini Kiev’e yaptı
Fransa Dışişleri Bakanı Sejourne ilk ziyaretini Kiev’e yaptı Fransa’da kabine değişikliği sonrası Dışişleri Bakanlığı görevine gelen Stephane Sejourne ilk ziyaretini Ukrayna’nın başkenti Kiev’e yaptı. Sejourne, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüşme gerçekleştirdi.
14.01.2024 Dünya
Ukraynalı çocuklar, Bodrum'da
Ukraynalı çocuklar, Bodrum'da Ukrayna’nın Sumy şehrinden Muğla'ya gelen Ukraynalı öğrenciler, Bodrum'da ağırlandı.
12.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ukrayna kiev rusya Zelenski abd

Kiev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.