Ukrayna

Ukrayna

Son dakika ukrayna haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ukrayna gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ukrayna haber sayfamızda...

Ukrayna

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.565 ukrayna haberi bulunmuştur.
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı
Erdoğan: Slovenya ile ikili ticaret hacmimiz geçen sene 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile yaptığı ortak basın toplantısında, "11 yıl önce imzaladığımız stratejik ortaklık anlaşması ülkelerimiz arasındaki ilişkilerde çarpan etkisi yaptı. İkili ticaret hacmimiz geçen sene yaklaşık 2,3 milyar dolar seviyesine ulaştı. Gerçek potansiyelimizi hala tam yansıtmayan bu rakamı daha da yukarı taşımayı hedefliyoruz" dedi.
10.08.2022Politika
Bakan Nebati: Tahıl sevkiyatı anlaşması fiyatlara düşüş yönlü yansıdı
Bakan Nebati: Tahıl sevkiyatı anlaşması fiyatlara düşüş yönlü yansıdı'Yüz Yüze Gönül Gönüle Ümraniye Programı'nda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı, "Tahıl Sevkiyatı Anlaşması, kısa süre içinde ülkemizde olduğu gibi dünya tahıl fiyatlarına da düşüş yönlü yansımıştır" dedi.
10.08.2022Ekonomi
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyor
Şentop: Türkiye, denge sağlayan güç olmaya doğru ilerliyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Türkiye, artık güç dengesine tabi bir ülke olmaktan çıkıp, denge sağlayan güç olmaya doğru emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.
10.08.2022Gündem
G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, nükleer santrallerden derhal çekilmeli
G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, nükleer santrallerden derhal çekilmeliG7 Dışişleri Bakanları tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rusya’dan, Zaporijya’da bulunan nükleer santralden ve ülkedeki diğer santrallerden derhal çekilmesi ve kontrollerinin Ukrayna’ya bırakılması talep edildi.
10.08.2022Dünya
Bakan Muş'tan 'çip' açıklaması: Ankara'da belli bir yer bunun için ayrılmış durumda
Bakan Muş'tan 'çip' açıklaması: Ankara'da belli bir yer bunun için ayrılmış durumdaTicaret Bakanı Mehmet Muş, dünyada yaşanan çip kriziyle ilgili, "Çipteki üretim yavaşladığı zaman elektronik cihazların ve otomobillerin üretimini yavaşlatıyor. Tabi bu telefon ve bilgisayarlara kadar kullanılabilen bir ürün. Burada Tayvan çok önemli bir üretici. Bununla ilgili bizim de yatırımlarımız var. Hatta Ankara'da belli bir yer bunun için ayrılmış durumda” dedi.
10.08.2022Ekonomi
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Kırım, turist sezonuna uygun değildir
Ukrayna Savunma Bakanlığı: Kırım, turist sezonuna uygun değildirUkrayna Savunma Bakanlığı, dün Kırım’da meydana gelen patlamanın fotoğrafını paylaşarak, “Kırım, turist sezonu için uygun değildir” ifadelerini kullandı.
10.08.2022Dünya
ABD’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık yardım
ABD’den Ukrayna’ya 89 milyon dolarlık yardımABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna topraklarının patlayıcılardan arındırılması ve insani konularda destek için 89 milyon dolarlık yardım yapılmasının planlandığını duyurdu.
10.08.2022Dünya
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 20 yılda tam 100 yıllık iş yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yıldır yapmış oldukları icraatların bütün dünya tarafından izlendiğini belirterek, "20 yılda tam 100 yıllık iş yaptık. Sırf Ulaştırma Bakanlığı olarak 183 milyar dolarlık iş yaptık. 183 milyar dolarlık bir yatırım sonucunda milli gelire tam 500 milyar dolarlık katkı sağladık" dedi.
9.08.2022 Gündem
Tahıl yüklü 'Star Helena' İstanbul Boğazı'ndan geçti
Tahıl yüklü 'Star Helena' İstanbul Boğazı'ndan geçtiUkrayna'dan hareket eden 'Star Helena' gemisi İstanbul Boğazından geçti. 45 Bin ton Ayçiçek küspesi yüklü geminin denetimlerin ardından Çin'e gitmesi bekleniyor.
9.08.2022Gündem
Ahırkapı açıklarında bekleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı
Ahırkapı açıklarında bekleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladıUkrayna'dan gelen ve Fatih Ahırkapı açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı.
9.08.2022Video
Ahırkapı açıklarında bekleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı
Ahırkapı açıklarında bekleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladıUkrayna'dan gelen ve Fatih Ahırkapı açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemilerde denetim başladı.
9.08.2022Gündem
Sarıyer açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemi denetlenmeyi bekliyor
Sarıyer açıklarında demirleyen tahıl yüklü gemi denetlenmeyi bekliyorTahıl sevkiyatı kapsamında Ukrayna'dan İtalya'ya Ayçiçek yağı taşıyan Mustafa Necati isimli gemi Sarıyer Kilyos açıklarında demirledi. Gemi denetlemeden geçtikten sonra İtalya'ya doğru yoluna devam edecek.
9.08.2022Gündem
Bakan Akar: Tek hedefimiz teröristler
Bakan Akar: Tek hedefimiz teröristlerMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, en son yapılan Pençe-Kilit Harekatı'nın 17 Nisan'da başladığını belirterek, "Bu artık bizim bir anlamda son halkamız. Orada 26 kilometrelik bölge var ve burası da kapatıldığı zaman hudutlarımızın emniyeti ölçüde şeklen sağlanmış olacak. Bu bölgeye yaptığımız büyük operasyonlar ister Pençe-Kilit olsun ister diğer operasyonlar olsun, hiçbiri işgal harekatı değildir. Biz teröristlerle mücadele ediyoruz. Tek hedefimiz teröristler" dedi.
9.08.2022Gündem
MSB: Tahıl sevkiyatında 2 gemi daha yola çıktı
MSB: Tahıl sevkiyatında 2 gemi daha yola çıktıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), tahıl sevkiyatında 2 geminin daha Ukrayna'nın Çernomosk Limanı'ndan hareket ettiğini açıkladı.
9.08.2022Gündem
AGİT Genel Sekreteri Schmid: Türkiye'nin arabuluculuğu takdire şayan
AGİT Genel Sekreteri Schmid: Türkiye'nin arabuluculuğu takdire şayanAvrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Genel Sekreteri Helga Maria Schmid, "Türkiye'nin yürütmüş olduğu diplomasi ve tahıl anlaşması gerçekten takdire şayan. Çünkü gıda malzemeleri ve gübrenin Ukrayna'dan çıkıp dünyaya götürülebilmesi çok önemli. Bu durum Ukrayna için de çok önemli. Çünkü Ukrayna'nın ekonomisi ve insanların geçimi buna bağlı" dedi.
8.08.2022 Gündem
Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip Müslüman olan Alina, 'Amine' ismini aldı
Ukrayna'dan Mardin'e gelin gelip Müslüman olan Alina, 'Amine' ismini aldıUkrayna'da tanıştığı Mardinli Mahsum Koçak (46) ile evlenmeye karar veren Ukrayna vatandaşı Alina Kolos (32) için ihtida töreni düzenlendi. Kolos, Müslüman olduktan sonra Amine ismini aldı.
8.08.2022Foto Galeri
Tahıl yüklü gemi Sarıyer açıklarına geldi
Tahıl yüklü gemi Sarıyer açıklarına geldiUkrayna'dan hareket eden tahıl yüklü gemilerden biri olan Marshall Adaları bayraklı 'Glory' İstanbul’a ulaştı.
8.08.2022Gündem
Energoatom: Ruslar nükleer santrale mayın döşedi
Energoatom: Ruslar nükleer santrale mayın döşediUkrayna Ulusal Nükleer Enerji Üretim Kuruluşu Energoatom, Rusya’nın Zaporijya’daki nükleer santrale mayın döşediğini öne sürdü.
8.08.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya arz güvenliğine katkıda bulundukCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Tüm olumsuzluklara rağmen çabalarımızı sürdürerek, tahıl koridoru mutabakatının hayata geçirilmesini temin ettik. Şu anda gemiler geliyor. Böylece gıda krizinin kapıda olduğu bir dönemde dünya arz güvenliğine katkıda bulunduk. Şimdiye kadar ciddi bir sıkıntıyla karşılaşmadan bu mutabakatı işletmeyi başardık" dedi.
8.08.2022Politika
Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruz
Çavuşoğlu: Ermenistan'ı provokasyonlara girmemesi konusunda uyarıyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2020 Dağlık Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan ordusunu desteklediklerini hatırlatarak, "Bugün işgal altındaki toprakları, yerlerinden edilmiş kişileri ve her an patlayacak çatışmayı değil, bölgesel barışı ve iş birliğini konuşuyoruz. Buradan Ermenistan'ı da yeni provokasyonlara girmemesi konusunda tekrar uyarıyoruz" dedi.
8.08.2022Politika
İngiltere'ye giden tahıl gemisi Rojen, Çanakkale Boğazı'nda
İngiltere'ye giden tahıl gemisi Rojen, Çanakkale Boğazı'ndaUkrayna'dan İngiltere'ye 13 bin ton mısır götüren tahıl gemisi 'Rojen' Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
8.08.2022Gündem
Zelenski: Donbas’taki çatışmalar can alıyor
Zelenski: Donbas’taki çatışmalar can alıyorUkrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Donbas’ta durumun zorlu olduğunu belirterek, Ukrayna ordusunun çok çaba sarf ettiğini ve çatışmaların can aldığını belirtti.
8.08.2022Dünya
Ukrayna'dan gelen mısır yüklü gemi Kocaeli'ye ulaştı
Ukrayna'dan gelen mısır yüklü gemi Kocaeli'ye ulaştıUkrayna'nın Çornomorsk Limanı'ndan yola çıkan 12 bin ton mısır yüklü Türkiye bayraklı 'Polarnet' adlı gemi, sabah saatlerinde Kocaeli'nin Derince ilçesine ulaştı.
8.08.2022Video
Ukrayna'dan gelen mısır yüklü gemi Kocaeli'ye ulaştı
Ukrayna'dan gelen mısır yüklü gemi Kocaeli'ye ulaştıUkrayna'nın Çornomorsk Limanı'ndan yola çıkan 12 bin ton mısır yüklü Türkiye bayraklı 'Polarnet' adlı gemi, sabah saatlerinde Kocaeli'nin Derince ilçesine ulaştı.
8.08.2022Gündem
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıya
Prof. Dr. Kozanoğlu: 345 milyon kişi gıda güvensizliği ile karşı karşıyaDünyada gıda fiyatlarındaki önlenemeyen artış, insanların bütçelerini zorlarken, yoksul ülkelerde yetersiz beslenme, hatta açlığa yol açıyor. Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, Dünya Gıda Programı’nın en son verilerine göre 82 ülkede 345 milyon kişinin gıda güvensizliği ile karşı karşıya kaldığını belirtti.
8.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

UkraynaTürkiyetahıl yüklü gemiCumhurbaşkanı ErdoğanAnkara

Ukrayna ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.