Kılıç

Kılıç

Son dakika kılıç haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kılıç gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kılıç haber sayfamızda...

Kılıç

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.767 kilic haberi bulunmuştur.
İzmir'de Güven Timi'nden uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı
İzmir'de Güven Timi'nden uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltıİzmir'in Konak ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 3 şüpheli gözaltına alındı. Hakkında 41 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüphelilerden M.V’nin polisleri görünce ateş edip, kaçmak isterken takiple yakalandığı belirtildi.
12.07.2024Gündem
Güncel yapılanma davasında Adnan Oktar dışındaki tutuklu sanıklar tahliye edildi
Güncel yapılanma davasında Adnan Oktar dışındaki tutuklu sanıklar tahliye edildiAdnan Oktar organize suç örgütünün güncel yapılanmasına yönelik davada Adnan Oktar, Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna'nın da aralarında bulunduğu 20 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkemede tanık olarak dinlenen Fatih Kılıç, "Adnan Oktar tüm sanıkların savunmalarını avukatları aracılığıyla bize yaptırdı. İfade verenlerin hiçbiri kendi hür iradesiyle ifade vermedi. Tek tek Adnan Oktar notlar ve talimatlar gönderdi. Cinsel suçlarda herkes disiplinli bir şekilde reddedecek dendi" şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti bu dosyadan Adnan Oktar dışında tutuklu bulunan tüm sanıkların tahliyesine karar verdi.
11.07.2024Gündem
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir
Suat Kılıç: En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “En düşük emekli aylığı yükseltilmelidir. En düşük emekli aylığı asgari ücret düzeyine yükseltilmelidir. Diğer tüm emeklilerin maaşları da orantılı olarak buradan yukarıya doğru kademeli olarak yükseltilmelidir. Sadece en düşük emekli maaşını yükseltmek bütün emeklileri en düşük emekli maaşı ile geçirmeye mahkûm etmekten başka bir şey değildir” dedi.
11.07.2024Politika
Ege Üniversitesi'nde yurt ücretlerine yüzde 300 zam
Ege Üniversitesi'nde yurt ücretlerine yüzde 300 zamEge Üniversitesi öğrencileri tarafından kullanılan ve Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü olarak da bilinen Ege Üniversitesi Öğrenci Yurdu ücretlerine zam geldi. Yeni öğretim yılında, daha önce çift kişilik odada kişi başı 1480 TL olan ücret 6 bin TL'ye yükseltilirken, üç kişilik odada ise kişi başı 1250 TL olan ücret 5 bin TL olarak belirlendi.
11.07.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Suriye' ve 'Kürt' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda, DEM Parti'nin Meclis'e sunduğu, 'Türkiye'nin Yanlış Suriye Politikasının Yol Açtığı Sorunların ve Çözüm Yollarının Araştırılması' başlıklı önergenin görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında 'Suriye' ve 'Kürt' tartışması çıktı. Tartışmaların ardından oylanan önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.
10.07.2024Politika
Beşiktaş’ın Slovenya kamp kadrosu belli oldu
Beşiktaş’ın Slovenya kamp kadrosu belli olduBeşiktaş, Slovenya kamp kadrosunu açıkladı. Kadroda 5 isim yer almadı.
9.07.2024Spor
Sırtüstü yüzmede Ümraniye sporcuları şampiyon oldu
Sırtüstü yüzmede Ümraniye sporcuları şampiyon olduUlusal Gelişim Projesi Kabotaj Bayramı Yarışları Heybeliada’da 296 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Yarışın 7 yaş kategorisinde Ümraniye Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 1’inci oldu. Ayrıca kulüp sporcularından Emir Deniz Kılıç, sırtüstü stilde 53.18’lik dereceyle liderliği üstlendi.
9.07.2024Spor
Yaban keçilerinin insanlara alıştığı Tunceli'de uzmanından 'ölümcül' uyarı
Yaban keçilerinin insanlara alıştığı Tunceli'de uzmanından 'ölümcül' uyarıTunceli'de yaban keçileri, insanların bıraktığı tuz ve sular nedeniyle kara yolunu mesken tutarken, burada insanlara alışan yaban hayvanları ile ilgili uzmanından uyarı geldi. Bölgede yaban hayatını üzerine çalışan Dicle Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ahmet Kılıç, "İnsanlardan hayvanlara bulaşan, aynı şekilde bakteriler, virüsler var. Bunlar her iki tür için de salgın hastalıklara neden olup, ciddi ölümlere ya da yok olmaya götüren sonuçlara neden olabiliyor" dedi.
7.07.2024Video
Yaban keçilerinin insanlara alıştığı Tunceli'de uzmanından 'ölümcül' uyarı
Yaban keçilerinin insanlara alıştığı Tunceli'de uzmanından 'ölümcül' uyarıTunceli'de yaban keçileri, insanların bıraktığı tuz ve sular nedeniyle kara yolunu mesken tutarken, burada insanlara alışan yaban hayvanları ile ilgili uzmanından uyarı geldi. Bölgede yaban hayatını üzerine çalışan Dicle Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ahmet Kılıç, "İnsanlardan hayvanlara bulaşan, aynı şekilde bakteriler, virüsler var. Bunlar her iki tür için de salgın hastalıklara neden olup, ciddi ölümlere ya da yok olmaya götüren sonuçlara neden olabiliyor" dedi.
7.07.2024Gündem
Beşiktaş, hazırlık maçında Ümraniyespor ile golsüz berabere kaldı
Beşiktaş, hazırlık maçında Ümraniyespor ile golsüz berabere kaldıBeşiktaş, hazırlık maçında karşılaştığı Ümraniyespor ile 0-0 berabere kaldı.
6.07.2024Spor
Uludağ Premium Ultra Trail'in basın toplantısı yapıldı
Uludağ Premium Ultra Trail'in basın toplantısı yapıldıUludağ Premium Ultra Trail öncesinde Merinos Atatürk Kültür Kongre Merkezi'nde basın toplantısı gerçekleştirildi.
3.07.2024Spor
Eşine bıçaklı saldırısını engelleyen işçiyi öldüren sanığa 17 yıl 3 ay hapis
Eşine bıçaklı saldırısını engelleyen işçiyi öldüren sanığa 17 yıl 3 ay hapisAdana'da, Durmuş Yıldız, eşi ile sevgilisi olduğu öne sürülen kişiyi elindeki bıçakla öldürmek için gittiği atölyede araya giren işçi Tolga Kılıç’ı (33) bıçaklayarak ağır yaraladı. Kılıç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Durmuş Yıldız, yargılandığı davada haksız tahrik indirimi ile 17 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
3.07.2024Gündem
Sinan Ateş davasında sanık avukatları savunma yaptı
Sinan Ateş davasında sanık avukatları savunma yaptıEski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin 22 sanığın yargılandığı davada sanık avukatları savunma yaptı. İddianamede ‘azmettirici’ olarak yer alan, Ülkü Ocakları Genel Merkez eski yöneticisi Tolgahan Demirbaş’ın avukatı Murat Ofli, sanık Eray Özyağcı'nın bindiği aracın müvekkilinin olmadığı halde PTS kayıtlarından böyle bir değerlendirme yapıldığını ileri sürdü.
3.07.2024Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan'a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan'a gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) 24'üncü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak ile Kazakistan'a gitti.
3.07.2024Politika
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdir
Suat Kılıç: Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi elzemdirYeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda Türkiye ile Suriye arasında normalleşme yönünde atılacak olan adımlara Yeniden Refah Partisi olarak gereken desteği vermeye hazırız. Türkiye ve Suriye düşman değil tarihten bu yana devam eden ilişkileriyle dost iki devlettir. Bölgedeki düşmanların gönlünce at koşturmaması, düşmanın sevinmemesi, dostun üzülmemesi için Türkiye ile Suriye'nin acilen normalleşmesi, barış iklimine dönmesi ve Türkiye'deki Suriye vatandaşlarına onurlu geri dönüş kapılarının ardına kadar açılması elzemdir” dedi.
2.07.2024Politika
Torbalı'daki patlamada iki kızını kaybeden baba: Hukuki süreçte, elimizden ne gelirse yapacağız
Torbalı'daki patlamada iki kızını kaybeden baba: Hukuki süreçte, elimizden ne gelirse yapacağızİzmir'in Torbalı ilçesindeki şırdancıda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 5 kişinin İzmir Adil Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri sürüyor. Hayatını kaybeden Birgül Sarılmaz (44) ile Evin Aslan (36) kardeşlerin babası İbrahim Savucu, acılarının büyük olduğunu belirterek, "Bir facia yaşandı. Gereken hukuki süreçte, elimizden ne gelirse yapacağız" dedi.
1.07.2024Gündem
Sıcaklar leylek popülasyonunu olumsuz etkiledi
Sıcaklar leylek popülasyonunu olumsuz etkilediDiyarbakır ile Bismil ilçesi arasındaki vadi boyunca yüksek gerilim hatları üzerindeki leylek yuvalarını 23 yıldır inceleyen Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı ve Kuş Bilimci Prof. Dr. Ahmet Kılıç, küresel ısınmanın bölgede birçok canlının yanı sıra leylek popülasyonunu da olumsuz etkilediğini söyledi. Kılıç, "Önceki yıllarda 5 yavrulu, 4 yavrulu yuvaları daha fazla görüyorduk. Bu sene maalesef yalnızca 1 tane 5 yavrulu yuva gördük. Az sayıda 4 yavrulu yuva var. 3 yavrulu yuva var. 2 ve 1 y
29.06.2024Gündem
Bilfen Okulları, LGS’de 36 Türkiye birincisi çıkardı
Bilfen Okulları, LGS’de 36 Türkiye birincisi çıkardıMillî Eğitim Bakanlığı (MEB) 2024 Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) sonuçlarını açıkladı. Bir milyondan fazla öğrencinin katıldığı sınavda Bilfen Okulları’ndan 36 öğrenci 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.
28.06.2024Video
Bilfen Okulları, LGS’de 36 Türkiye birincisi çıkardı
Bilfen Okulları, LGS’de 36 Türkiye birincisi çıkardıMillî Eğitim Bakanlığı (MEB) 2024 Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) sonuçlarını açıkladı. Bir milyondan fazla öğrencinin katıldığı sınavda Bilfen Okulları’ndan 36 öğrenci 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.
28.06.2024Eğitim
Meriç Nehri'nde ilk resmi kürek müsabakası için hazırlıklar başladı
Meriç Nehri'nde ilk resmi kürek müsabakası için hazırlıklar başladıEdirne'nin önemli su kaynaklarından Meriç Nehri, 12-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek Gençler Türkiye Kupası'yla ilk resmi kürek müsabakasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Parkurun iskeletini oluşturacak tonozların nehre bırakılmasıyla hazırlıkların başladığını söyleyen Türkiye Kürek Federasyonu Genel Sekreteri Uğur Kılıç, "Türkiye'de hem ilk hem de Avrupa'da da önde gelen bir parkur olması planlanıyor" dedi.
28.06.2024Foto Galeri
Evinde öldürülen Mustafa’nın katillerine iyi hal indirimi
Evinde öldürülen Mustafa’nın katillerine iyi hal indirimiAdana'da Mustafa Ataman'ı (21) uygunsuz video ile şantaj yapmak istediği ve küfrettiği iddiası ile tabancayla öldürüp, annesi, ablaları, ağabeyi ve arkadaşını da yaralayan tutuklu 3 sanıktan Gökhan Gezer (28) ve Rüzgar Kılıç (26) 44 yıl 9 ay 15’er gün, M.G. (17) ise 31 yıl 2 ay 10 gün hapis cezasına çarptırıldı. Cezalarında iyi hal indirimi uygulanan sanıklardan M.G., son duruşmada cinayeti itiraf ederek, “Mustafa’yı öldürdüğümü ilk kez sizin karşınızda söylüyorum” dedi.
27.06.2024Gündem
TBMM Genel Kurulu'nda 'Şerefsiz' tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda 'Şerefsiz' tartışmasıTBMM Genel Kurulu'nda DEM Parti'nin sunduğu, 'Çınar - Mazıdağı Yangın Felaketi Sonucunda Meydana Gelen Can ve Mal Kayıplarının Sebep - Sonuçları' başlıklı araştırma önergesinin görüşüldüğü sırada DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu arasında tartışma çıktı. Tartışmaların sürmesi üzerine birleşime 10 dakika ara verildi.
25.06.2024Politika
Tekneleri alabora olan anne ve 2 kızının 18,5 saat ölüm kalım savaşı
Tekneleri alabora olan anne ve 2 kızının 18,5 saat ölüm kalım savaşıKonya'nın Beyşehir ilçesinde gölde tekneleri alabora olan Dudu A. ile kızları A.A. (12) ve E.A.'nın (8), can yelekleri sayesinde su yüzeyinde kaldığı, yaklaşık 18,5 saat sonra Jandarma'nın Bot Timi tarafından kurtarıldığı ortaya çıktı. Tedavisi süren Dudu A.'nın ilk ifadesinde, “Adadan dönerken saat 14.00 sıralarında tekne alabora oldu. Çocukların can yelekleri vardı. Ben de onlara tutundum ve ertesi sabah, jandarma gelip bizi kurtardı” dedi.
24.06.2024Gündem
Taziye ziyaretinde Mardin Valisi Akkoyun'a çıkışan Dem Partili Aydeniz'e taziye sahiplerinden tepki
Taziye ziyaretinde Mardin Valisi Akkoyun'a çıkışan Dem Partili Aydeniz'e taziye sahiplerinden tepkiDiyarbakır ve Mardin sınırındaki yangında hayatını kaybedenler için taziye ziyaretinde bulunan Mardin Valisi Tuncay Akkoyun'a tepki gösteren DEM Parti Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz’e, taziye sahiplerinden biri tepki göstererek, "Burası taziye evidir, böyle konuşmaya hakkınız yok" dedi. Aydeniz de kendisine tepki gösteren kişiye parmak sallayarak "Siz konuşmayın. Haddine değil senin" diye cevap verdi.
23.06.2024Gündem
Tekne alabora oldu; 1 kişi öldü, anne ve 2 kızı can yelekleri sayesinde hayatta kaldı
Tekne alabora oldu; 1 kişi öldü, anne ve 2 kızı can yelekleri sayesinde hayatta kaldıKonya'da Beyşehir Gölü'nde alabora olan teknedeki Yakup Kılıç (36) yaşamını yitirdi, Dudu A. ile kızları A.A. (12) ve E.A (8) ise çocuklardaki can yelekleri sayesinde su yüzeyinde kalıp, arama- kurtarma ekiplerince bir gün sonra kurtarıldı.
23.06.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SportartışmaYaban keçilerTunceliölümcül

Kılıç ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.