Kırgızistan

Kırgızistan

Son dakika Kırgızistan haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kırgızistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kırgızistan haber sayfamızda...

Kırgızistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 726 kirgizistan haberi bulunmuştur.
YÖK Başkanı Özvar: Üniversiteler ulusal ve uluslararası alanda daha tanınır hale geldi
YÖK Başkanı Özvar: Üniversiteler ulusal ve uluslararası alanda daha tanınır hale geldiYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Türk üniversiteleri, son yıllarda gerek ulusal, gerek uluslararası çevrelerde daha tanınır, daha görünür hale gelmeye başladı. Üniversitelerimizin, öncelikle yakın coğrafyamızda, sonra giderek uzaklaşan bir coğrafi alanda, daha da tanınır hale gelmesini arzu ediyoruz" dedi.
23.02.2024Gündem
Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Caparov'dan Adana'da tedavi gören 4 vatandaşına ziyaret
Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Caparov'dan Adana'da tedavi gören 4 vatandaşına ziyaretKırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Akılbek Caparov, ülkesinde meydana gelen helikopter kazası ve patlama olaylarında yaralanan ve Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan 4 Kırgız vatandaşı ziyaret etti.
10.02.2024Gündem
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacak
Cevdet Yılmaz: Ülkemize daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacakCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yatırım ortamını iyileştirmek için büyük gayret sarf ettiklerini söyleyerek, "Bu yıl gelişmekte olan ülkelere yönelik artması beklenen sermaye akımlarından, Türkiye hak ettiği payı alacaktır. Ülkemize gerek finansal alanda gerek doğrudan yatırımlar şeklinde daha fazla yatırım, fon akışı sağlanacaktır. Bunun emarelerini şimdiden görüyoruz" dedi.
9.02.2024Ekonomi
Bakan Tekin, Kırgız mevkidaşı ile bir araya geldi
Bakan Tekin, Kırgız mevkidaşı ile bir araya geldiMilli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kırgızistan Eğitim ve Bilim Bakanı Dogdurkul Kendirbaeva ile bir araya geldi.
8.02.2024Eğitim
Bakan Uraloğlu: Orta Koridor daha da güçlenecek
Bakan Uraloğlu: Orta Koridor daha da güçlenecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ikili ve transit taşımalarda serbestleşme kararının Orta Koridor'u daha da güçlendireceğini açıkladı.
8.02.2024Gündem
Bakan Uraloğlu, Kırgızistan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Tekebaev ile bir araya geldi
Bakan Uraloğlu, Kırgızistan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Tekebaev ile bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırgızistan Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Tilek Tekebaev ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
7.02.2024Politika
DEAŞ'a finansman sağlayan 15 şüpheli yakalandı
DEAŞ'a finansman sağlayan 15 şüpheli yakalandıİstanbul'da DEAŞ Silahlı Terör Örgütü'ne finansman sağlayan çoğunluğu yabancı uyruklu olan 15 şüpheli gözaltına alındı.
6.02.2024Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Vakıf üniversitelerindeki burslu milli sporcu kontenjanını artıracağız
YÖK Başkanı Özvar: Vakıf üniversitelerindeki burslu milli sporcu kontenjanını artıracağızYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Milli sporcular için bizim bir kontenjan çalışmamız oldu. Bu sene onu da ilan edeceğiz. Vakıf üniversitelerindeki yüzde 100 burslu milli sporcu kontenjanında artış sağlayacağız" dedi.
4.02.2024Eğitim
Antalya, turizmde 2024'e rekorla başladı
Antalya, turizmde 2024'e rekorla başladı2023 yılında 16 milyon 84 bin 737 yabancı turist sayısıyla tüm zamanların rekorunu kıran Antalya, 2024'e de rekorla başladı. Ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,1'lik artışla 229 bin 97 turist geldi ve tüm zamanların en iyi ocak ayı oldu.
2.02.2024Gündem
Türk Kızılay: Kırgızistan'da 7 büyüklüğündeki deprem sonrası ekiplerimiz gelişmeleri takip etmektedir
Türk Kızılay: Kırgızistan'da 7 büyüklüğündeki deprem sonrası ekiplerimiz gelişmeleri takip etmektedirTürk Kızılay, Kırgızistan'da meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 7,0 büyüklüğündeki deprem sonrası afet ekiplerinin gelişmeleri yakından takip ettiğini duyurdu.
22.01.2024Gündem
Ömrünü engelli çocuklarına adadı
Ömrünü engelli çocuklarına adadıGümüşhane'de, zihinsel engelli 4 oğlundan 1’i rehabilitasyon merkezinde olan, 3’üne ise evde yıllardır sevgiyle bakan Rabia Soydaş (70), "Allah'tan gelene bir şey demem, onlar benim evlatlarım. Ömrüm evlatlarıma feda olsun" dedi.
16.01.2024Video
Fidan, Tacikistan temaslarını basın mensuplarına değerlendirdi
Fidan, Tacikistan temaslarını basın mensuplarına değerlendirdiDışişleri Bakanı Hakan Fidan, resmi ziyaret kapsamında geldiği Tacikistan’da Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve Tacikistan Dışişleri Bakanı Sirojiddin Muhriddin ile görüştü.
10.01.2024Dünya
Fidan, Kırgızistan Meclis Başkanı ile görüştü
Fidan, Kırgızistan Meclis Başkanı ile görüştüDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bişkek’te Kırgızistan Meclis Başkanı Nurlanbek Şakiyev ile görüştü.
9.01.2024Dünya
Fidan Bişkek’te mevkidaşıyla ortak basın toplantısına katıldı
Fidan Bişkek’te mevkidaşıyla ortak basın toplantısına katıldıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bişkek’te Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ile ortak basın toplantısı düzenledi.
9.01.2024Dünya
Bakan Fidan’ın Kırgızistan temasları
Bakan Fidan’ın Kırgızistan temaslarıDışişleri Bakanı Hakan Fidan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Kırgız Cumhuriyeti’nin başkenti Bişkek’te Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ile ikili ve heyetler arası görüşmeler yaptı.
9.01.2024Dünya
Bakan Fidan, yarın Kırgızistan'a gidecek
Bakan Fidan, yarın Kırgızistan'a gidecekDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırgız Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev'in daveti üzerine yarın Kırgızistan'a gidecek.
8.01.2024Politika
Interpol'un kırmızı bültenle aradığı 'Madame Claude', Çanakkale'de yakalandı
Interpol'un kırmızı bültenle aradığı 'Madame Claude', Çanakkale'de yakalandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Interpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) tarafından kırmızı bültenle aranan 'Madame Claude' lakaplı Özbekistan uyruklu Nilufar Mirxanova (40), kaldığı evde yakalandı.
5.01.2024Video
Interpol'un kırmızı bültenle aradığı 'Madame Claude', Çanakkale'de yakalandı
Interpol'un kırmızı bültenle aradığı 'Madame Claude', Çanakkale'de yakalandıÇanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Interpol (Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı) tarafından kırmızı bültenle aranan 'Madame Claude' lakaplı Özbekistan uyruklu Nilufar Mirxanova (40), kaldığı evde yakalandı.
5.01.2024Gündem
Erzurum'daki Gürcistan uçağı, 12 yıl sonra parçalanarak aprondan çıkarıldı
Erzurum'daki Gürcistan uçağı, 12 yıl sonra parçalanarak aprondan çıkarıldıVan depremi sonrası yardım getiren ve iniş yaptığı Erzurum Havalimanı'nda kaza kırıma uğrayan Gürcistan uçağı, 12 yıl sonra Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nce ihaleyle satıldı. Erzurumlu iş insanı Tayfun Alagaş, 1,8 milyon liraya aldıkları uçağı kent merkezinde kafe restoran olarak kullanmayı planladıklarını söyledi.
3.01.2024Video
3 aydır kayıp Kırgız kadının cesedini, kızı elbisesinden teşhis etti
3 aydır kayıp Kırgız kadının cesedini, kızı elbisesinden teşhis ettiAntalya'da, 3 aydır kayıp olarak aranan ve cesedi toprağa gömülü bulunan Kırgız Damira Kozhogulova'yı (51), kızının elbisesinden teşhis ettiği ortaya çıktı.
28.12.2023Gündem
3 aydır kayıp Kırgız kadının cesedi arazide gömülü bulundu; 1 tutuklama
3 aydır kayıp Kırgız kadının cesedi arazide gömülü bulundu; 1 tutuklamaAntalya'da 3 aydır kayıp olarak aranan Kırgız Damira Kozhogulova'nın cansız bedeni, Serik ilçesindeki arazide toprağa gömülü bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı.
27.12.2023Gündem
Bakan Fidan: AB'nin Türkiye için gerekli iradeyi sergilemesi gerek
Bakan Fidan: AB'nin Türkiye için gerekli iradeyi sergilemesi gerekDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Avrupa Birliği (AB) ile bütünleşme sürecini ilerletme konusunda kararlı olduklarını söyleyerek, "Ancak bunun için AB'nin de gerekli iradeyi sergilemesi gerekmektedir. AB'nin bazı üyelerinin dar çıkar hesaplarından kaynaklanan stratejik vizyon ve sağduyu eksikliğinden kurtulması elzemdir" dedi.
21.12.2023Gündem
Antalya'da yerleşik yabancı sayısı, 42 bin kişi azaldı
Antalya'da yerleşik yabancı sayısı, 42 bin kişi azaldıAntalya Valisi Hulusi Şahin, "Antalya'da yaşayan yerleşik yabancı sayısı, 125 bin. Bu bir önceki yıla göre, çok ciddi bir azalış da ifade ediyor. 167 binden, 125 bine inmiş durumda. İkamet izni alan, 1'inci sırada Rus uyruklu kişiler var" dedi. Düzensiz göçmenlerin tespitini kolaylaştırmak için geçen temmuz ayında pilot olarak İstanbul'da başlayan ve 30 büyükşehirde kullanılmaya başlanan Göç İdaresi Başkanlığı Mobil Göç Noktası araçlarından 3'ü, Antalya'da da göreve başladı. 2'si kent merkezinde 1'i Alanya'da kalabalık noktalara kurulan araçlarda kimlik tespiti ile yabancı uyruklu kişilerin durumu kontrol ediliyor, işlemleri hızla hallediliyor. Polis ekiplerince araca getirilen yabancı uyruklu kişilerden kimlikleri olmayanlar, 'GöçNet' isimli sistemle parmak izi alınarak durumu sorgulanabiliyor. Oturma izni başka şehirlerde bulunan ve hiç bulunmayan kişiler polis ekiplerince yetkili noktalara sevk ediliyor
13.12.2023Gündem
"Çocuklar her gün ortalama 12,3 kilometre yol gidiyor"
"Çocuklar her gün ortalama 12,3 kilometre yol gidiyor"Konum takip uygulaması Findmykids Ülke Müdürü Neşen Yücel, yaptıkları araştırmaya göre dünyada çocukların her gün ortalama 12,3 kilometre yol gittiğini ifade etti. Yücel, "Türkiye'deki çocuklar ise günde ortalama 3,6 kilometre yürürken, günün en aktif saatlerinin yüzde 20,3'ünü yollarda geçiriyor. Sunduğumuz cep telefonu uygulamasını kullanan ebeveynler, çocuklarının gittiği yolu harita üzerinde görerek tehlikeli bölgelerden uzak durmalarını sağlayabilir" dedi.
11.12.2023Teknoloji
'10'uncu Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi' Ankara'da başlıyor
'10'uncu Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi' Ankara'da başlıyorKültür ve Turizm Bakanlığı, '10'uncu Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi'nin 11- 13 Aralık 2023 tarihleri arasında Ankara'da yapılacağını duyurdu.

Benzer Haber Etiketleri

Kırgızistanbakan fidanüniversiteZiyaretbakan uraloğlu

Kırgızistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.