Kızıldeniz

Kızıldeniz

Son dakika kızıldeniz haberleri ile ilgili DHA'ya eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kızıldeniz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kızıldeniz haber sayfamızda...

Kızıldeniz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 328 kizildeniz haberi bulunmuştur.
Husiler, Rusya’dan Çin’e bitkisel yağ taşıyan ticari gemiye saldırdı
Husiler, Rusya’dan Çin’e bitkisel yağ taşıyan ticari gemiye saldırdıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Rusya’dan Çin’e bitkisel yağ taşıyan, Panama bandralı, İsrail’e ait olan ve Monaco tarafından işletilen MT Bentley I adlı ticari gemiye, insansız deniz araçları ve balistik füzeyle saldırı düzenlediğini duyurdu.
16.07.2024Dünya
'Ege Denizi'nde egzotik türlerde artış yaşanırken yerli balık türlerinde azalış görülüyor'
'Ege Denizi'nde egzotik türlerde artış yaşanırken yerli balık türlerinde azalış görülüyor'İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nden (İKÇÜ) Dr. Öğretim Üyesi Erhan Irmak, deniz suyu sıcaklığının artması ile Akdeniz ve Ege'de egzotik türlerin çoğaltıldığına, yerli balık türlerinin de azaldığına dikkati çekip, "Deniz suyu sıcaklığının artışı, balon balığı ve aslan balığı gibi egzotik türlerin sayısında artışa neden oluyor. Daha önce akvaryumlarda görmeye alıştığımız aslan balığı, Süveyş Kanalı'ndan geçerek batıya doğru yayılışı arttı" dedi.
12.07.2024Video
CENTCOM: Husilere ait 3 insansız deniz aracını imha ettik
CENTCOM: Husilere ait 3 insansız deniz aracını imha ettikABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Kızıldeniz’de Yemenli Husilere ait 3 insansız deniz aracının düzenlenen saldırı sonucu imha edildiğini duyurdu.
1.07.2024Dünya
ABD’nin Yemen Temsilcisi Lenderking, Umman ve Suudi Arabistan’a gidecek
ABD’nin Yemen Temsilcisi Lenderking, Umman ve Suudi Arabistan’a gidecekABD’nin Yemen Özel Temsilcisi Tim Lenderking, Husilerin Kızıldeniz’deki saldırılarını durdurma çabalarını görüşmek üzere Umman ve Suudi Arabistan’a resmi ziyarette bulunacak.
30.06.2024Dünya
ABD Bağımsızlık Günü Ankara'da kutlandı
ABD Bağımsızlık Günü Ankara'da kutlandıAmerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Bağımsızlık Günü Ankara’da ABD Büyükelçiliği Konutunda düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
26.06.2024Gündem
Pentagon: Eisenhower uçak gemisi CENTCOM bölgesinden ayrıldı
Pentagon: Eisenhower uçak gemisi CENTCOM bölgesinden ayrıldıABD Savunma Bakanlığı Basın Sözcüsü Tümgeneral Pat Ryder, USS Dwight D. Eisenhower uçak gemisinin ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) bölgesinden ayrıldığını, bir hafta sonra diğer uçak gemisi USS Theodore Roosevelt’in bölgeye intikal edeceğini açıkladı.
23.06.2024Dünya
ABD, Husiler tarafından vurulan geminin mürettebatını kurtardı
ABD, Husiler tarafından vurulan geminin mürettebatını kurtardıABD Deniz Kuvvetleri Merkez Komutanlığı, 12 Haziran’da Yemenli Husiler tarafından vurulan ve makine dairesi hasar gören geminin mürettebatını kurtardı. 24 kişilik grup, uçak gemisi USS Dwight D. Eisenhower’a götürüldü. ABD ordusu, denizcilerden birinin kayıp olduğunu açıkladı.
17.06.2024Dünya
Husiler, Kızıldeniz’de Yunanistan şirketine ait gemiyi vurdu, gemi hasar aldı
Husiler, Kızıldeniz’de Yunanistan şirketine ait gemiyi vurdu, gemi hasar aldıİngiltere Kraliyet Donanması'nın Birleşik Krallık Deniz Ticaret Operasyonları (UKMTO), dün Husilerin Kızıldeniz'de Yunanistan'ın sahibi olduğu ve işlettiği Liberya bandıralı Tutor gemisini vurduğunu ve geminin hasar görerek su aldığını duyurdu. Öte yandan ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Husilere saldırarak 3 gemisavar seyir füzesi (ASCM) fırlatıcılarını ve bir insansız hava aracını vurduğunu açıkladı.
13.06.2024Dünya
Mısır’da kum tepelerinin arasında Çöl safarisi
Mısır’da kum tepelerinin arasında Çöl safarisiMısır’ın Şarm El Şeyh kenti, turistlere Kızıldeniz haricinde çöl safarileri sunuyor. Sina Yarımadası'ndaki Şarm El Şeyh’in safari turlarında tatilciler, bedevi çadırlarında tandır üzerinde pişen ekmekleri ve bölgeye özel çayları tadıyor, gece safari çadırında kalarak berrak gökyüzü ışıklarını izleyebiliyor.
1.06.2024Foto Galeri
İngiltere Hava Kuvvetleri, ABD ile Yemen’deki Husi hedeflerini vurdu
İngiltere Hava Kuvvetleri, ABD ile Yemen’deki Husi hedeflerini vurduİngiltere Hava Kuvvetleri, dün ABD ordusuyla birlikte Kızıldeniz’de deniz taşımacılığına yönelik saldırılarından dolayı Yemen’deki Husi hedeflerini vurduğunu açıkladı.
31.05.2024Dünya
Berrak sularıyla Kızıldeniz'in en iyi dalış noktası: Şarm El Şeyh
Berrak sularıyla Kızıldeniz'in en iyi dalış noktası: Şarm El ŞeyhMısır'ın Şarm El Şeyh kenti, dünyanın en iyi dalış noktalarından biri olarak kabul edilen Kızıl Deniz'in merkezinde yer alıyor. Sıcak tropikal ve berrak suları, zengin deniz altı yaşamı ve görkemli mercan resifleri, burayı tüplü dalış için ideal bir destinasyon haline getiriyor. Profesyonel dalış merkezleri ve eğitmenler, deneyimli dalgıçlardan acemi seviyesindekilere kadar herkesin güvenli bir şekilde dalış yapmasını sağlıyor.
30.05.2024Dünya
Bakan Uraloğlu: Demir yolu ağını 28 bin kilometreye çıkaracağız
Bakan Uraloğlu: Demir yolu ağını 28 bin kilometreye çıkaracağızUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türkiye'de 14 bin kilometreye varan demir yolu ağımız var. Onu inşallah 28 bin kilometreye çıkaracağız. Hizmet veren 2 bin 251 kilometre Yüksek Hızlı Tren hattımız var. Bunları inşallah öncelikle limanlara bağlayacağız. Sonrasında uluslararası koridorları tamamlayacağız. Ata yadigarı olan köprülerin restorasyonunu sadece ülkemizde değil bütün Balkanlarda ve yakın coğrafyamızda da onarıyoruz ve onları da korumaya devam ediyoruz" dedi.
28.05.2024Politika
Bakan Fidan: Artık 150'ye yakın ülke Filistin'i devlet olarak tanıyor
Bakan Fidan: Artık 150'ye yakın ülke Filistin'i devlet olarak tanıyorDışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Artık 150'ye yakın ülke Filistin'i devlet olarak tanıyor. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde bu tanıma hala kabul edilmiş değil, tek bir ülkeden dolayı. Ama bu, tanıyan ülkelerin Filistin'le devlet ilişkisi kurmasının önünde engel değil. Her tanıyan ülke Filistin'le devlet ilişkisi tıpkı Türkiye'nin yaptığı gibi kurabilir" dedi.
28.05.2024Politika
Prontotour 30'uncu yıl dönümünü Hurghada'da ünlülerle kutladı
Prontotour 30'uncu yıl dönümünü Hurghada'da ünlülerle kutladıTur operatörü Prontotour 30'uncu yıl kutlamalarına Mısır'da devam ediyor. Gökberk Demirci, Nilsu Berfin Aktaş, Gökhan Alkan, Doğukan Polat ve Gizem Güneş gibi ünlü oyuncular Hurghada'nın Maldivler'i aratmayan beyaz kumlarla kaplı sahillerinde güneşin ve denizin tadını doyasıya çıkardı.
27.05.2024Kurumsal
Uraloğlu, Almanya’da ITF Zirvesi’ne katıldı
Uraloğlu, Almanya’da ITF Zirvesi’ne katıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Almanya’nın Leipzig kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Ulaştırma Forumu 2024 (ITF) Zirvesi’ne katıldı.
22.05.2024Dünya
Hastalık nedeniyle tükenme noktasına gelen denizkestaneleri yeniden çoğaldı
Hastalık nedeniyle tükenme noktasına gelen denizkestaneleri yeniden çoğaldıAntalya Körfezi'nde geçen yıla kadar popülasyonu hızla artan ve 1 yılda bakteri kaynaklı hastalıkla tükenme noktasına gelen Kızıldeniz kökenli denizkestaneleri, yeniden çoğalmaya başladı.
21.05.2024Video
Hastalık nedeniyle tükenme noktasına gelen denizkestaneleri yeniden çoğaldı
Hastalık nedeniyle tükenme noktasına gelen denizkestaneleri yeniden çoğaldıAntalya Körfezi'nde geçen yıla kadar popülasyonu hızla artan ve 1 yılda bakteri kaynaklı hastalıkla tükenme noktasına gelen Kızıldeniz kökenli denizkestaneleri, yeniden çoğalmaya başladı.
21.05.2024Gündem
CENTCOM: Aden Körfezi ve Kızıldeniz’de 4 İHA imha edildi
CENTCOM: Aden Körfezi ve Kızıldeniz’de 4 İHA imha edildiABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Aden Körfezi ve Kızıldeniz’de Husiler tarafından fırlatılan 4 insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini, herhangi bir ticari gemide hasar olmadığını duyurdu.
12.05.2024Dünya
CENTCOM: Husilerin füzelerle hedef aldığı iki gemiden biri hasar aldı
CENTCOM: Husilerin füzelerle hedef aldığı iki gemiden biri hasar aldıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemenli Husilerin Kızıldeniz’e 3 gemisavar balistik füze attığını, hedef alınan iki ticari gemiden birinin ufak çaplı hasar aldığını duyurdu. CENTCOM, geminin yolculuğunu sürdürdüğünü belirtti.
28.04.2024Dünya
Dışişleri Bakanı Fidan ve Mısır Dışişleri Bakanı Shoukry'den basın toplantısı
Dışişleri Bakanı Fidan ve Mısır Dışişleri Bakanı Shoukry'den basın toplantısıDışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry İstanbul'da bir araya geldi. Görüşmenin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında soruları yanıtlayan Hakan Fidan, “Dünyayı bekleyen asıl büyük kriz, Filistin meselesiyle makyajı dökülen gerçekliği ortaya çıkan aslında Uluslararası sistemin ikiyüzlülüğü, uluslararası hukuksuzluk ve ikinci dünya savaşından sonra kurulmuş olan hegemonik sistemin işe yaramazlığıdır. Filistin meselesi mevcut devam eden zulüm ve katliam her geçen gün bunun daha açık ve net ortaya çıkmasına sebep olmaktadır" dedi.
20.04.2024Politika
Guterres: Orta Doğu'da siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor
Guterres: Orta Doğu'da siviller halihazırda en ağır yükü taşıyorBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres dün İran’ın İsrail’e düzenlediği saldırı sonrasında düzenlenen BM Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısında konuştu. Guterres, Orta Doğu genelinde gerilimi azaltma çağrısında bulunarak, “Siviller halihazırda en ağır yükü taşıyor ve en yüksek bedeli ödüyor” dedi.
15.04.2024Dünya
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldı
CENTCOM: Gazze’ye 38 bin gıda paketi ulaştırdıldıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Ürdün Hava Kuvvetleri’yle düzenlenen ortak operasyonla 38 bin öğün gıda paketinin Gazze’ye ulaştırıldığını duyurdu. Ayrıca yayımlanan Kızıldeniz raporunda Husilere ait 1 balistik füze ve 2 İHA’nın imha edildiği belirtildi.
4.04.2024Dünya
'İstilacı balıklar, Akdeniz'in yerli türü haline geldi'
'İstilacı balıklar, Akdeniz'in yerli türü haline geldi'Kızıldeniz’den Akdeniz’e gelerek körfeze yerleşen balık türleri, yerli türler haline gelmeye başladı. Bu balıklardan balon balığı dışındaki aslan balığı, barbun, lokum ve diğer türler, ekonomik olarak da karşılık buldu. Balıkçılar bu türleri satıp gelir elde ediyor.
3.04.2024Video
'İstilacı balıklar, Akdeniz'in yerli türü haline geldi'
'İstilacı balıklar, Akdeniz'in yerli türü haline geldi'Kızıldeniz’den Akdeniz’e gelerek körfeze yerleşen balık türleri, yerli türler haline gelmeye başladı. Bu balıklardan balon balığı dışındaki aslan balığı, barbun, lokum ve diğer türler, ekonomik olarak da karşılık buldu. Balıkçılar bu türleri satıp gelir elde ediyor.
3.04.2024Gündem
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldı
CENTCOM: Gazze’ye 50 bin gıda paketi ulaştırıldıABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Gazze’ye düzenlenen hava operasyonuyla 50 bin gıda paketinin ulaştırıldığını duyurdu.
1.04.2024Dünya

Benzer Haber Etiketleri

CENTCOMhusilerabdbalıkgemi

Kızıldeniz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.